|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   mireno sem dala odstranit
30.9.2009 11:24:10   
Anonimen
Pozdravljene

danes sem si dala odstranit mireno. Imela sem jo 1 leto in zadnje tri mesece me je vsakič ko sem se pripognila, ko sem sedela v avtu, ko sem sedela v službi pikalo v oba jajčnika kot da bi mi nekdo igle potiskal v trebuh.  Kadar sem imela bolj izrazite bolečine sem potem tudi zakrvavela, ampak samo takšno rjavo steto kri.  Zraven vsega sem mi je zdelo, da odkar sem imela mireno sem bila tudi oblj poraščena in tudi želja po spolnosti se mi je zmanjšala.
Zanima me, kako ste druge kaj zadovoljne z mireno, ali ima katera podobne probleme.
Po eni strani mi je bilo super - ni bilo menstruacije pa zaščita , ampak po drugi strani pa da me vse boli, ne vem no.
Pri nas v ZD so zelo proti odstranjevanju mirene, češ da to ni poceni zadeva, pa da ženske nismo pripravljene nič potrpeti.

LP
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
30.9.2009 13:09:09   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: mireno sem dala odstranit
30.9.2009 15:23:03   
ronja
Pri nas v ZD so zelo proti odstranjevanju mirene, češ da to ni poceni zadeva, pa da ženske nismo pripravljene nič potrpeti.


Halo, zakaj bi pa morala trpet? Saj se da seksat tudi s kako drugo kontracepcijo, če pač ne želita otrok - zakaj bi te moralo zato bolet, ne štekam, prav res ne!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: mireno sem dala odstranit
30.9.2009 20:17:47   
loncica
Meni so se tudi po enem letu pojavile bolečine. Sem dva meseca potrpela, potem pa mi je bilo dovolj. Poklicala G in mi jo je odstranilo. Pač je rekla, da jo je očitno telo začelo prepoznavati kot tujek. Sedaj sem pač malo na trnih vsak mesec, čeprav itak kmalu planiramo imet še kakšnega bebeta.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: mireno sem dala odstranit
2.10.2009 8:22:20   
kalbo
Čisto tako bom rekel. Moja žena je dala mireno not, ne le zaradi praznjenja mojih jajc, ampak tudi zaradi večih drugih razlogov. V tistem trenutku, ko se bi pojavile kakršnekoli komplikacije, tako krvavitve, bolečine, hudi stranski učinki gre Mirena ven, pa se lahko cel zdravstveni dom na glavo postavi. Če to boli, to ni OK in ti nima noben za govorit, da moraš potrpet, ne zdravnica, ne zavarovalnica, nihče. Na tvojo zahtevo mora to dat ven, basta.

PS: Nalin, malo manj radikalen odnos do kontracepcije ti pa le nebi škodil.

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: mireno sem dala odstranit
7.1.2010 22:46:32   
Lilu23
jst si grem 29.01 ostranit zaradi problemov s kožo, ali katera ve kakšna je prva oz. prve dve menstruaciji po odstranitvi mirene

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 8:05:33   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Nalin
Svašta, potrpet za koga, a zato da se dec lahko "mirno" sprazni v žensko????? HVALA NE, ne za ceno mojega počutja in zdravja. Naj si deci dajo kaj v jajca, če jih ne bo motilo, meni je mirena sadomazo,...


Se strinjam glede tega dela, da bi bilo treba potrpeti - to je tudi meni čisto mimo - če imaš bolečine, je treba dati ven, ne pa nekaj mesecev trpeti, samo zato, ker je zadeva kao draga.

Ampak nadalje se pa strinjam s Kalbom - mislim kak odnos je to? user posted image  A po tvojem ženske boge revice trpimo, da se lahko moški praznijo v nas in zadovoljijo svoje potrebe, me pa nimamo prav nič od tega. Če je tako pri vas, potem mi je res žal zate.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 8:08:42   
Anonimen
jaz jo imam 3 mesece. nimam nobenih problemov. ob prvem problemu gre ven!

(odgovor članu zmajaz)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 8:15:47   
CUKRČEK
tudi jaz sem jo po dveh letih dala odstranit. So se začele prevelike težave zaradi nje....strašna napihnjenost, bolečine, niti sesti nisem mogla takrat, ko me je "prijelo", od vstavitve mirene sem se začela blazno redit...

Mi je bilo pa malo žal zato, ker je bilo super 2 leti brez M, zaščita je očitno tudi delovala. Ampak vseeno mi ni bilo več za trpetuser posted image


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 8:17:05   
Anonimen
a je kaksna sploh, ki po letu ali dveh nima tezav z mireno???user posted image

(odgovor članu CUKRČEK)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 8:18:58   
CUKRČEK
no ja, najbrž da so tudi take. strvar je absolutno za probat, potem pa vidiš ali ti paše ali ne. 

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 8:58:08   
RAKICA2007
Ojla,

jaz jo imam že kakšen mesec več kot 2 leti in sem super zadovoljna z njo. Tudi jaz pravim, da ob prvem nastalem problemu gre Mirena ven... pa naj stane kar hoče oz. kolikor hoče biti ta reč draga za zdravstvo. Svojega zdravja ne prodam niti za cent, zato da bo zdravstvo prihranilo user posted image user posted image user posted image

Lep dan še naprej

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 9:08:38   
madela
Jaz pa čakam,da si grem vstavit mireno. Pa me zanima,kako dolgo ste krvavele po vstavitvi. Meni je g. rekla,da lahko tud do pol leta neprestano krvavim,potem pa,da si čist brez menstruacije user posted image
Malo me skrbi,da bo krvavitev res tako dooolga? In pa kako veste,da niste zanosile,če v vsakem primeru potem ni rdeče na spregled?

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 9:12:15   
Anonimen
jaz sem 6 tednov....kr neki...izmenjeval se je svoh  izcedek in obilne krvavitve.zdaj pa je mir!
aja, vstavitve nisem niti cutilauser posted image

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 9:49:30   
RAKICA2007
Tudi jaz sem krvavela tam nekje okoli 6 tednov... švoh, pa malo bolj, pa izcedek...

Tole je ena od debat glede bojazni za zanositve z Mireno:
http://www.ringaraja.net/forum/m_4535139/mpage_1/key_/tm.htm#4535139

ki pa HB ni bila zanositev user posted image user posted image user posted image

Imam pa tole user posted image  tam nekje na 4 mesece, pa še to tako malo... da bi lahko v tistih 3-h dneh porabila samo en vložek user posted image user posted image user posted image  resnično je stanje boljše kot je bilo pred nosečnostjo in vstavitvijo Mirene...

Lep dan

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 10:34:47   
madela
No 6 tednov je precej manj,kot je meni napovedala...je pa vseeno dolgo. Jaz sem morala na vadni obroček dat ven zaradi težav,zato si zelo želim,da bo tale v redu in ne bo težav. Hvala za link,grem pošpegat!

(odgovor članu RAKICA2007)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 20:34:12   
bamby
madela, po vstavitvi Mirene običajno ne gre za kakšne hude krvavitve ampak bolj za packanje. Vsaj pri meni je bilo tako. Verjetno pa katera tudi huje krvavi user posted image . Vsekakor je pri meni to packanje trajalo kake tri mesece, potem pa se je vse uredilo. Zdaj jo imam že skoraj 2 leti in dokler bo tako služila svojemu namenu, naj kar bo kjer je user posted image . Se pa vsekakor strinjam, da vkolikor se pojavijo bolečine, ne more nobeden prislit nekoga, da naj trpi, ker je to drago za zdravstvo user posted image . Ven z njo in pika!!!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 20:55:44   
Anonimen
bamby, jaz sem 1 izmed tistih krvavecih rev....sem imela v 6ih tednih 2x po cel teden krvavitev za 3 menstruacijeuser posted image

(odgovor članu bamby)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: mireno sem dala odstranit
8.1.2010 21:12:28   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: miska_mccute

a je kaksna sploh, ki po letu ali dveh nima tezav z mireno???user posted image


Jaz nimam po petih letih in še malo nobenih težav z mireno. Na začetku sem imela izcedke, ampak nič dlje kot moje lastne M, tako da je bilo neprimerljivo boljše vse skup. Ne bi še ven dala, pa moram, ker po petih letih in pol ne drži več ok.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: mireno sem dala odstranit
10.1.2010 12:23:51   
Raho
Meni se je 2x sama odstranila. Resnično. potem pa se je G. odločila, da je to predragi šport, da bi jaz vsaka 2 meseca imela novo mirenouser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: mireno sem dala odstranit
10.1.2010 22:28:11   
amaya
jo imam že 6 mesecev na polici in me čaka....pa je kar ne bi dala notri...zanimivo pa je, da še sama ne vem zakaj user posted image

_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: mireno sem dala odstranit
13.1.2010 12:53:36   
tatam
Jaz jo imam sedaj dobri dve leti in trenutno nimam nobenih problemov.Sem pa na začetku,po vstavitvi redno bruhala vsak mesec pred menstruacijo in to tak močno,da sem hodla po injekcije za ustavitev bruhanjauser posted image  Po pol leta se je nehalo,sedaj pa super deluje user posted image

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: mireno sem dala odstranit
30.1.2010 10:28:33   
BlumarineBellissima
Dan! Jaz jo imam tudi dobri dve leti in sem se odločila, da jo dam odstranit. Problemčkov nisem imela smo si pa zaželeli novega user posted image  pa sem naročena že 22.02. (ker nisem imela user posted image ) pa še to po čudežu ko je pa treba tko dolgo čakat na vrsto-jih je pa zanimalo zakaj jo hočem dat ven pa sem kar direkt povedala, da če je narobe če si želimo bebico?...user posted image (madonca sem žleht)
Po kolikem času bom zagledala  user posted image   nevem-upam(o) da čimprejuser posted image

Tko da z moje strani so same pohvale. Po 22. pa veselo na delo user posted image

_____________________________

♥♥Ljubiti je najlepši občutek, a biti ljubljen je še lepši ♥♥

(odgovor članu tatam)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: mireno sem dala odstranit
30.1.2010 11:12:24   
noranate
Moja kolegica jo je dala pred dvema mesecema pa še vedno krvavi. Je to normalnouser posted image
Jaz nisem pristaš mirene, ker imam zelo kratke in šibke krvavitve in se mi ne zdi ravno naravno, da je več ne bi blo. Razsvetlite meuser posted image

(odgovor članu BlumarineBellissima)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: mireno sem dala odstranit
30.1.2010 22:40:14   
taras76
jaz sem jo imela eno leto brez večjih težav. Potem so se začele težave, bolečine v jajčnikih, napihnjenost...
Pregled ni pokazal posebnosti, zato sem se odločila, da še malo vztrajam. Potem pa sem imela izvenmaternično
nosečnost in je šlo vse skupaj mirena in en jajcevod.

(odgovor članu noranate)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?