|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   4 - urni delavnik
16.3.2010 11:41:01   
soncica01
pozdravljene,

prosila bi vse tiste punce, ki ste po izteku dopusta za nego in varstvo otroka prešle na 4-urni delovni čas.

Sama imam pogodbo za nedoločen čas in bi si rada to uredila, pa ne vem :
- kakšen je ta postopek,
- kako je s plačo, malico, potnimi stroški, prispevki in nenazadnje kakšno delovno dobo potem imam.

Isčem sedaj na netu kje bi lahko kaj prebrala o tem Zakonu pa nič ne najdem.

Hvala vsem za pomoč.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 4 - urni delavnik
16.3.2010 11:47:31   
NEVA-1
Podpišeš novo pogodbo ali aneks, odvisno od firme, plača je polovična ostale stvari ti normalno pripadajo, del. doba tečle normalno, ker ti razliko plačuje socialna samo ne tako, kot imaš plačo ampak minimalne prispevke...to je približno to...

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 4 - urni delavnik
16.3.2010 11:48:49   
salcka
tudi jaz bom po prestani porodniški prešla na 4 urni delavnik.
plača je polovična, potni stroški in malica celotna. v štirih urah ti pripada pol ure za malico. regres prejmeš v celoti, prav tako so tudi dnevi dopusta, ki ti pripadajo, enaki kot če bi delala 8 ur.
delati moraš minimalno 20 ur na teden. lahko se zmeniš tudi za 4x po 5 ur,...
najprej moraš formalnosti urediti z delodajalcem in potem s pogodbo iti na CSD.

na kratko - vse je enako, kot če bi delala 8 ur, le da je plača polovična.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 4 - urni delavnik
16.3.2010 13:17:30   
soncica01
hvala obema za odgovor. Ste oddale kakšno prošnjo za izdajo tega aneksa oziroma nove pogodbe za skrajšan delovni čas. Bi mi lahko katera napisala kako ''''zgleda'''' ta aneks - kaj točno piše notri? Lahko pošljete tudi ZS. Zelo hvaležna bom.

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 4 - urni delavnik
16.3.2010 22:34:18   
Urska09
Delam 6-urni delavnik. Plača je seveda za 25% nižja. Delovna doba teče enako. Dopust nespremenjen. Regres tudi. Povračilo za malico in potne stroške dobim v celoti, vendar pa imam za malico na voljo samo 22 minut/dan namesto 30. Se pravi v tvojem primeru verjetno 15 minut. Prispevke za manjkajoče ure ti sicer plačuje država ampak po minimalcu. Ne toliko kot bi znašali prispevki, če bi delala na polno. To se ti bo poznalo pri izračunu pokojnine (če jo bomo sploh še dobivali user posted image ).

Vse to je zapisano v aneksu k pogodbi. Pa še to, do kdaj boš delala skrajšan delavnik (datumsko, npr. do 31.12.2011). Aja, pa še to, da mi delodajalec ne sme brez mojega soglasja odrediti dela preko teh 6ih ur. Po domače, ne smem imet nadur, razen če se sama s tem izrecno strinjam. To med drugim tudi pomeni, da me ne smejo poslati na nobeno službeno pot, ki bi trajala dlje kot moj skrajšani delovnik.

Mislim, da je to v grobem vse.

(odgovor članu soncica01)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 7:39:11   
tina1979
Bolj formalno sem najšla na Otročarijah: http://otrocarije.blogspot.com/2009/09/skrajsan-delovni-cas-delo-za-4-5-6-ali.html

Tam je ena rubrika Dobro je vedeti pa je še kej podobnga notr user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 9:20:59   
salcka
Povračilo


urska09, kaj si ti pristala na skrajšano malico?
ker koliko je meni znano, imaš kljub skrajšanemu delovniku vseeno pol ure za malico.

(odgovor članu tina1979)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 9:23:20   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: salcka
Povračilo


urska09, kaj si ti pristala na skrajšano malico?
ker koliko je meni znano, imaš kljub skrajšanemu delovniku vseeno pol ure za malico.

Ne drži. Imaš sorazmerni delež časa za malico - za 4 ure torej 15 minut.

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 21:08:34   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: salcka

Povračilo


urska09, kaj si ti pristala na skrajšano malico?
ker koliko je meni znano, imaš kljub skrajšanemu delovniku vseeno pol ure za malico.

Veš, meni to niti ni tako pomembno, ker imamo lastno kuhinjo v firmi in mi pravzaprav nihče ne štopa, koliko časa sem dejansko na malici user posted image

(odgovor članu salcka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 21:34:04   
PC Baby
Predvidevam, da če takoj zanosiš, ti potem za porodniško isto povprečje plač zadnjega leta, se pravi dobivaš potem polovično porodniško?

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 21:55:16   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Predvidevam, da če takoj zanosiš, ti potem za porodniško isto povprečje plač zadnjega leta, se pravi dobivaš potem polovično porodniško?

Hmmm...dobro vprašanje. Najbrž imaš kar prav.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 4 - urni delavnik
17.3.2010 22:01:48   
zmajaz

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby
Predvidevam, da če takoj zanosiš, ti potem za porodniško isto povprečje plač zadnjega leta, se pravi dobivaš potem polovično porodniško?

Hmmm...dobro vprašanje. Najbrž imaš kar prav.

Ne - vzame se osnova, od katere so obračunani prispevki - torej polovica je tvoja plača za 4. ure, druga polovica pa pol minimalne plače (ker so za ostale 4 ure plačani prispevki od minimalne plače). Tako da ja porodniška je sicer nižja kot bi bila tvoja plača za 8 ur, a višja, kot tvoja plača za 4 ure.
Je pa še ena varianta - če je od prejšnje porodniške minilo manj kot 365 dni, ni treba oddajati novih podatkov o plači, ampak se lahko označi, da naj se ohrani kar višina prejšnje porodniške - samo nisem pa 100%, da to velja tudi, če delaš polovični delovni čas.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 4 - urni delavnik
18.3.2010 8:38:02   
PetraSkok
nisem nikjer zasledila, kako pa je z dopustom, ti pripada isto število dni kot za polni delovni čas? Skoraj se mi ne zdi logično, ampak vseeno.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 4 - urni delavnik
18.3.2010 8:46:29   
zmajaz
Ja - isto št. dni ti pripada.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu PetraSkok)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...
Datumi izplačil socialnih transferjev za l...
Povezavo na tale članek si shranite med priljubljene, da boste imeli pomembne datume izplačil socialnih transferjev za p...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?