|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 13:49:38   
tetkazima
V šolskem letu 2011/2012 bomo našo deklico vpisali v OŠ. Ker živimo v naselju, kjer mi OŠni najbolj všeč, že sama sem hodila v to OŠ, pa imam slabe spomine na nekaj učiteljic, ki še zdaj učijo tam. Torej, ali ima katera izkušnje kako je, če daš otroka na OŠ izven naselja, v katerem živiš, torej ali je to preveč nepraktično glede voženj itd. Imamo pa še eno posebnost: v naši družini se že nekaj let prehranjujemo vegansko in jemo zgolj ekolško pridelano hrano. Ali imate kaj izkušenj s tem, kako je če si otrok s sabo prinese malico in ne je tistega, kar dobijo v šoli. Ali bi lahko bil zaradi tega izključen iz družbe? A obstaja v LJ mogoče kakšna šola, kjer upoštevajo prehrambene navade otroka in ga tudi učitelji nimajo potem za čudnega. Mislim, da tudi učitelji dostikrat pripomorejo k temu, kaj se potem zdi učencem čudno.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 13:53:33   
Petraa
otroka lahko komot vpišeš drugam.
Glede vožnje pa- kako si zoorganizirate ;)
Izključen iz družbe zaradi nošenja svoje malice. ja no jaz bi čudno gledala da nekdo nosi svojo malico.verjetno bi otroka tudi zbadali glede tega

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 13:57:14   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

V šolskem letu 2011/2012 bomo našo deklico vpisali v OŠ. Ker živimo v naselju, kjer mi OŠni najbolj všeč, že sama sem hodila v to OŠ, pa imam slabe spomine na nekaj učiteljic, ki še zdaj učijo tam. Torej, ali ima katera izkušnje kako je, če daš otroka na OŠ izven naselja, v katerem živiš, torej ali je to preveč nepraktično glede voženj itd. Imamo pa še eno posebnost: v naši družini se že nekaj let prehranjujemo vegansko in jemo zgolj ekolško pridelano hrano. Ali imate kaj izkušenj s tem, kako je če si otrok s sabo prinese malico in ne je tistega, kar dobijo v šoli. Ali bi lahko bil zaradi tega izključen iz družbe? A obstaja v LJ mogoče kakšna šola, kjer upoštevajo prehrambene navade otroka in ga tudi učitelji nimajo potem za čudnega. Mislim, da tudi učitelji dostikrat pripomorejo k temu, kaj se potem zdi učencem čudno.


Izključen ne vem, če ravno, veliko ogovarjan pa ja, to pa gotovo. Pa brez da bi se starši kaj doma pogovarjali o tem, otroci sami veliko vidijo in sprašujejo kaj in kako.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 16:01:04   
jana
Glede svoje malice. Moja hči ni imela v šoli nikoli malice,ker je zelo izbirčna.Vedno jo nosi od doma,v začetku je imela žemljo in domačo salamo, pa so jo sošolke vedno prosile zanjo,tako da je jedla vedno samo žemljo.Potem ja pa prešla na rogljičke. Drugače pa ni nikoli nihče ne otroci ne učitelji nič rekel ker ni jedla šolske malice,ne v osnovni ne v srednji šoli.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 19:11:00   
Ribica **
Pri nas ni bil nihce izkljucen iz druzbe zaradi tega, ker ni jedel malice user posted image  Jaz je tudi nisem jedla, od 6. razreda dalje - najprej zaradi diete, potem pa je tako ostalo, ker mi malica ni bila vsec. Kosila pa v soli nisem jedla od 3. do 6. razreda, pa se to npr. samo od pon-cet, ker ob petkih so bile vedno neke corbe, od katerih se nisem najedla. Pac ga ne prijavis na malico in kosilo, simpl.

(odgovor članu jana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 19:12:29   
Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Pri nas ni bil nihce izkljucen iz druzbe zaradi tega, ker ni jedel malice user posted image  Jaz je tudi nisem jedla, od 6. razreda dalje - najprej zaradi diete, potem pa je tako ostalo, ker mi malica ni bila vsec. Kosila pa v soli nisem jedla od 3. do 6. razreda, pa se to npr. samo od pon-cet, ker ob petkih so bile vedno neke corbe, od katerih se nisem najedla. Pac ga ne prijavis na malico in kosilo, simpl.



jah, ne vem no, vsaj v prvem in drugem je kao kosilo malica obvezna al ne?

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
18.3.2010 21:27:23   
Ribica **
IZVIRNO SPOROČILO: Volga


IZVIRNO SPOROČILO: Ribica RR

Pri nas ni bil nihce izkljucen iz druzbe zaradi tega, ker ni jedel malice user posted image  Jaz je tudi nisem jedla, od 6. razreda dalje - najprej zaradi diete, potem pa je tako ostalo, ker mi malica ni bila vsec. Kosila pa v soli nisem jedla od 3. do 6. razreda, pa se to npr. samo od pon-cet, ker ob petkih so bile vedno neke corbe, od katerih se nisem najedla. Pac ga ne prijavis na malico in kosilo, simpl.



jah, ne vem no, vsaj v prvem in drugem je kao kosilo malica obvezna al ne?


To pa ne vem, ker ne rabim vec oz. mi se ni treba vedet .. kot receno jaz nisem jedla od 3. razreda naprej .. to je pa ze 12 let nazaj user posted image  in ne vem kako je to zdaj urejeno.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
20.3.2010 12:23:32   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

V šolskem letu 2011/2012 bomo našo deklico vpisali v OŠ. Ker živimo v naselju, kjer mi OŠni najbolj všeč, že sama sem hodila v to OŠ, pa imam slabe spomine na nekaj učiteljic, ki še zdaj učijo tam. Torej, ali ima katera izkušnje kako je, če daš otroka na OŠ izven naselja, v katerem živiš, torej ali je to preveč nepraktično glede voženj itd. Imamo pa še eno posebnost: v naši družini se že nekaj let prehranjujemo vegansko in jemo zgolj ekolško pridelano hrano. Ali imate kaj izkušenj s tem, kako je če si otrok s sabo prinese malico in ne je tistega, kar dobijo v šoli. Ali bi lahko bil zaradi tega izključen iz družbe? A obstaja v LJ mogoče kakšna šola, kjer upoštevajo prehrambene navade otroka in ga tudi učitelji nimajo potem za čudnega. Mislim, da tudi učitelji dostikrat pripomorejo k temu, kaj se potem zdi učencem čudno.


Kar se malice tiče, ni nikdar nobenega problema, saj dandanašnji ogromno otrok ima diete, pa ogromno jih ne je tega in onega, pa nekaj jih malico nosi s sabo, tako da ne bi bil nobena posebna izjema.

Kar se šole tiče - če zamenjaš šolo in otroka voziš v drug okoliš, da avtomatsko sama izključiš iz sredine, kjer živiš. Ne pridobi toliko prijateljev, nima enakih pogovorov, vsaj iz dogajanj v šoli ne, enostavno ga na nek način sama izločiš. Ne poznam niti enega otroka, ki bi hodil na neko drugo šolo kot živi, da bi bil normalno vklopljen v svojo okolico. Tukaj jaz vidim največji minus.

Kar se tiče vožnje, je vse odvisno od tebe. Ko smo se mi selili sredi leta sem enega mojega otroka še vozila na staro šolo, enega sem pa prepisala, kakor sta pač sama želela, pa ti povem, da mi je bilo grozno. Nisem jutranji človek in razvažanje zjutraj mi gre na živce, poleg tega me je včasih on čakal sredi naselja ali se potikal po mestu, ker je prej končal kot jaz, ali obratno sem jaz prej končala, pa sem ga čakala in utrujena hodila domov. NIti slučajno to ni zame. Imam pa sodelavko, ki ji je to čakanje nekaj čist ok in sprejemljivega. Odvisno od človeka, saj pravim. Zame to ni.

Kar se tiče ekološke pridelave. obstajajo šole, kjer imajo to organizirano in je prehrana tudi vegetarianska. Mnogo šol ponuja vegetarianska kosila, tudi v ljubljani. Ekološke je manj, ampak jo najdeš. Sploh pri malicah sadje je iz ekološke pridelave v nekaterih šolah, pozanimat se moraš. Ponekod so pa še sto let za časom, res so velike razlike.

Kar se veganstva tiče, pa po moje ne ostaja niti ena šola, ki bi to imela. Aja v lj. so waldorfci, ki imajo več ali manj otroke staršev s posebnimi zahtevami - se pravi tam ne bi bilo nič čudnega, če si veganec, povsod drugod bi v bistvu bilo.

Moram ti pa povedat, da sem enkrat učila vegansko deklico, ki je nosila s seboj za moj okus neprimerno malico (beri en mali jabček, ali tri suhe slive+ tri suhe krhlje, alikaj podobnega..) Otrok je bil non stop lačen, ker ni bila tako narejena, kot en drug otrok, ki je gensko tako naštiman, da mu je to fajn, skratka deklič me je vsak dan prosil, če lahko je normalno hrano, z očmi je goltala sendviče in kruh z marmelado, katerega nikdar ni smela jesti, meni pa se je trgalo srce ob lačnem otroku. NIč ni pomagalo, karkoli sem mami rekla. Tako da če boš otroku dajala malico s seboj, mu daj po okusu in hranilih enakovredno in enako dobro zanj oz. zanjo, kot jo imajo ostali otroci. Jaz sem takrat imela občutek, da sem sokriva za otrokovo trpljenje. Lahko se ti zgodi, da bo učiteljica v takem primeru otroku dala nekaj, česar ti ne odobravaš - obstaja možnost.  V končni fazi je nekdo tole mamo prijavil (v bistvu ker je sosedom šla na živce njena vera) in so ji otroka čez nekaj let dobesedno vzeli (socialna). Družba izredno zavrača te poglede - tako verske kot veganske. Jaz nimam nič proti vegetarianstvu, niti veganstvu, imam pa veliko proti temu, da je otrok lačen ali da je reči, ki so mu zanič, hkrati ko gleda reči, ki bi jih rad in lahko jedel.

Podpiram idejo samo ekološko pridelane hrane v vsako šolo. Absolutno podpiram, ampak bo še cela generacija otrok zrastla, ali celo dve, preden bo to prišlo na realen jedilnik v vsako šolo.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
23.3.2010 11:04:30   
leonardo
tetkazima...
1) če imaš ti odklonilen odnos do šole v katero naj bi tvoj otrok hodil, si že in še boš ta svoj odnos prenesla tudi na otroka; torej - iz te moke ne bo kruha...zapletali se boste v nepotrebne probleme; reši situacijo tako, da otroka prepišeš oz. vpišeš drugam; potem sčasoma boš videla ali ste "odnos do šole" prerasli ali ne

2) pa kaj ste znoreli ???? kakšno izločanje otrok, če ne hodijo v svojo "matično šolo"???? pa naj se javijo starši iz večjih mest, pa naj povejo kako to gre - obstajajo šole z "umetnimi" šolskimi okoliši, kjer v bistvu sploh otroci ne živijo, ampak so šole tam, zaradi dnevne migracije staršev in drugih specifičnih potreb (npr. popoldanske udeležbe v glasbeni, pri neki športni/umetnostni dejavnosti, ki je v bližini otrokovega doma ni...)

3)dajmo enkrat povedat, da šole postajajo "poligon, na katerem tekmujejo ambiciozni starši" - predvsem mame; prihajamo v fazo, ki jo je minister lukšoč poimenoval "overparenting" - starši izbirajo(mo) v prvi triadi (pa že prej v vrtcu) prijatelje svojim otrokom, to so pa tisti otroci, katerih starši so naši prijatelji - moja mama se nikoli ni družila z mamo moje prijateljice, pa ni zato z nikomer nič narobe!

4) prijateljstva se ustvarijo zaradi "kemije", tako kot ljubezen; je ali ni, vse ostalo je pa bolano razmerej dam-daš; dajte no, saj naši sodelavci tudi niso naši najboljši prijatelji; kako boš prijatelj z nekom, s komer moraš nenehno tekmovati in če ti to že nekako uspeva, potem moraš še nenehno doma odgovoarjati na vprašanja: ja kolko je pa on pisal, pa koliko točk več/manj od tebe je imel, ja pa res ne moreš biti boljši od njega....

PUSTIMO OTROKE, DA BODO OTROCI IN SI SAMI NAJDEJO PRIAJTELJE - če smo jim privzgojili prave vrednote, potem bodo že ločili "zrno od plev"; če jim mi izbiramo prijatelja, potem ni, da ne zaupamo njim, ampak ne zaupamo sebi in svoji lastni vzgoji...

LP vsem

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
23.3.2010 11:10:49   
leonardo
ja, pa še glede prehrane...

pa ne deljamo problemov, kjer jih ni! če se otrok prehranjuje po vaših prepričanjih, pa naj se; toliko ste pa že odgovorni, da boste poskrbeli za njegovo zdravje, če ne vam bo pa verjetno pediater kakšno kozjo molitvico povedal pri sistematskem....pa naj nosi od doma malico, če vam na šoli ne bodo omogočili take vrste hrane!user posted image

a nad verskimi prehranskimi dogmami se pa nobeden ne zgraža - rezultat je isti: TEGA NE JEM!

in ne pozabimo - v Indiji je 1,2 miljarde ljudi, od tega jih je 1 miljarda vegetarjancev - ja predlagam, da jim gremo iz Slovenije razložit, da se narobe prehranjujejo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
27.3.2010 11:13:58   
lala.
Iz kje pa si? V LJ je več šol, ki nudijo vegetarijansko alternativo... Ne sicer vegansko, tko da ne vem glede tega, mogoče se lahko zmeniš?. Jaz vem za OŠ Trnovo in pa Danile Kumar, pa zihr je še kšna. Sicer pa lahko daješ malico za s sabo, pri nas v šoli jih več ni jedlo malice pa nihče ni bil izključen :) Prav tako smo imeli sošolce iz drugih krajev in niso bli asocialni. :)

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
27.3.2010 11:44:10   
Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

V šolskem letu 2011/2012 bomo našo deklico vpisali v OŠ. Ker živimo v naselju, kjer mi OŠni najbolj všeč, že sama sem hodila v to OŠ, pa imam slabe spomine na nekaj učiteljic, ki še zdaj učijo tam. Torej, ali ima katera izkušnje kako je, če daš otroka na OŠ izven naselja, v katerem živiš, torej ali je to preveč nepraktično glede voženj itd. Imamo pa še eno posebnost: v naši družini se že nekaj let prehranjujemo vegansko in jemo zgolj ekolško pridelano hrano. Ali imate kaj izkušenj s tem, kako je če si otrok s sabo prinese malico in ne je tistega, kar dobijo v šoli. Ali bi lahko bil zaradi tega izključen iz družbe? A obstaja v LJ mogoče kakšna šola, kjer upoštevajo prehrambene navade otroka in ga tudi učitelji nimajo potem za čudnega. Mislim, da tudi učitelji dostikrat pripomorejo k temu, kaj se potem zdi učencem čudno.


Kar se šole tiče - če zamenjaš šolo in otroka voziš v drug okoliš, da avtomatsko sama izključiš iz sredine, kjer živiš. Ne pridobi toliko prijateljev, nima enakih pogovorov, vsaj iz dogajanj v šoli ne, enostavno ga na nek način sama izločiš. Ne poznam niti enega otroka, ki bi hodil na neko drugo šolo kot živi, da bi bil normalno vklopljen v svojo okolico. Tukaj jaz vidim največji minus.


No, kar se tega tiče, lahko jaz povem, kako je pri nas s stem.

Namreč otroka sem prav tako zaradi slabe klime na najbižji šoli vpisala na eno drugo, pa se otrok prav odličn znajde tudi v domačem okolju in ima tudi prijatelje tu, jih pozna še iz vrtca, tudi na rojstne dneve se še vedno vabijo. Zdaj je v 2. razredu.. Tudi na nogomet hodi na to najbližjo šolo, v katero sicer ni vpisan, in tudi tam se vidijo s prijatelji, ki stanujejo tu blizu. V bistvu ima samo dvojen komplet prijateljev zdaj, ene iz šole in ene iz okolja, v katerem živimo.
Pa saj tu, kje rživimo, so itak še otroci različnih starosti, s katerimi itak ne bi bili sošolci in se v šoli ne bi družili, tako da jaz mislim, da tudi glede tega ni nobene panike.
Sem pa zelo vesela, da sem ga dala na to drugo šolo, ker klima je tu res čudovita, otrok je malo, dvorišče imajo ogromno, telovadnico imajo zase, so veliko zunaj, v bistvu je kot ena vaška šola sredi mesta. Krasno.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v katero šolo, če imaš posebne zahteve
27.3.2010 11:49:25   
Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: tetkazima

V šolskem letu 2011/2012 bomo našo deklico vpisali v OŠ. Ker živimo v naselju, kjer mi OŠni najbolj všeč, že sama sem hodila v to OŠ, pa imam slabe spomine na nekaj učiteljic, ki še zdaj učijo tam. Torej, ali ima katera izkušnje kako je, če daš otroka na OŠ izven naselja, v katerem živiš, torej ali je to preveč nepraktično glede voženj itd. Imamo pa še eno posebnost: v naši družini se že nekaj let prehranjujemo vegansko in jemo zgolj ekolško pridelano hrano. Ali imate kaj izkušenj s tem, kako je če si otrok s sabo prinese malico in ne je tistega, kar dobijo v šoli. Ali bi lahko bil zaradi tega izključen iz družbe? A obstaja v LJ mogoče kakšna šola, kjer upoštevajo prehrambene navade otroka in ga tudi učitelji nimajo potem za čudnega. Mislim, da tudi učitelji dostikrat pripomorejo k temu, kaj se potem zdi učencem čudno.


Izključen ne vem, če ravno, veliko ogovarjan pa ja, to pa gotovo. Pa brez da bi se starši kaj doma pogovarjali o tem, otroci sami veliko vidijo in sprašujejo kaj in kako.


Mogoče bi ga kdaj kdo kaj vprašal, ampak prav dolgo pa gotovo ne. Otroci sprejmejo vse, take in drugačne, njim to ni problem.
Moj otrok je zelo zbirčen in sem mu tudi že omenila, kaj da če bi pa s seboj pač malico nosil, da ne bi jaz tam brez veze plačevala, ko nič ne je. In bi bil kar za, moti ga edino to, ker včasih je pa kaj dobrega ... drugače bi mu bilo pa čisto vseen. Pa je tak občutljivko drugač, tako da jaz mislim,d a glede tega nošenja malice s seboj sploh ne bi smel biti problem.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





40 otroških laži, ki jim starši vedno nase...
So laži, ki so skupne vsem otrokom, ne glede na njihovo starost in tem lažem starši tudi največkrat nasedemo. Preverite,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?