|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   alergija KM in jajca - proizvodi
23.3.2010 19:55:43   
ellie
Ker vem, da se nas dosti sprašuje, kaj sploh jesti...

Ker pri mojem Aneju še kar ne vemo, na kaj točno ima alergijo, mi je danes pediatrinja predlagala, da naj poskusim še dieto brez glutena. In sem se odpravila v špar, kjer imajo celo svojo linijo teh izdelkov. In domov prinesem 2 različne piškote...s čokoladnim polnjenjem!!user posted image  nakar ugotovim, da ti piškoti ne vsebujejo ne mleka ne jajc. Jaz pa sem 1 mesec umirala za sladkimuser posted image  

Upam, da komu pride prav..
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: alergija KM in jajca - proizvodi
23.3.2010 20:47:56   
Jelenche
Me pa res zanima kateri so. Mi lahko napišeš točen naziv?

No, sicer sem jaz, ko mi je manjkalo sladkorja kupovala ene sojine ... bom jutri pogledala kako se jim točno reče in ti napisala. Če sem si pa skuhala, sem pa skuhala riž na vodi, ga malo sladkala. Ko je bilo kuhano sem naribala gor jabolka, ali narezala breskve,.. ali katero drugo sadje.
ali pa skuhaš na vodi grez, ko se mlao ohladi sladkaš (lahko tudi z javorjevim sirupom) pretlačiš banano, ter zmešaš.
meni je bilo okusno.
No če bo katera rabila kakšne recepte brez mleka in jajc naj me kontaktira. Samo moram skup spravit in napisat v word,.. tako da lahko da bo malo trajalo user posted image
LP 

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: alergija KM in jajca - proizvodi
23.3.2010 21:33:21   
alexjera
Ne bi ti rada kvarila veselja, vendar preveri ali keksi vsebujejo E 322. To je emulator, ki vsebuje ali jajčni ali sojin lecitin, navadno ni navedeno kateri in je skoraj v vseh čokoladah.

Nam je pediatrinja rekla, da tudi če ni alergičen na sojo, lahko pride do kontra efekta in ga zato odsvetujejo.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: alergija KM in jajca - proizvodi
24.3.2010 9:58:02   
ellie
alexjera ti piškoti vsebujejo sojin lecitin...ampak to je pa tako skoraj v vseh proizvodih, tudi tistih, ki vsebujejo mleko. Sama imam alergijo na sojo, ampak na srečo mi te majhne vrednosti ne delajo problemov. Poznam par otrok z alergijo na mleko in jajca in na srečo s sojo nimajo problemov. Imam jaz zdaj večje probleme, ko zaradi otroka ne smem km, sojinega pa že zaradi sebe neuser posted image


Jelenche piškoti so od te znamke http://www.spar.si/spar/trgovinskaznamka/freefrom.htm

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: alergija KM in jajca - proizvodi
24.3.2010 11:52:50   
alexjera
elllie - vsaka mamica za svojega otroka najbolje ve kako in kaj in potem nosi tudi morebitne posledice.

Kako si ti razlagaš navodila, ki si jih prejela, ali pa tudi ne, ob diagnozi, ne vem, vem samo, da to kar paše nekomu tretjemu, ni mujno, da bo tudi tebi.

Mi smo dobili diagnozo pred nekaj dnevi, smo namreč hospitalizirani zaradi ponavljajočega akutnega bronhiolitisa v kombinaciji z alergijo. Naš mali je star 4,5 meseca in je tako hudo, da je že en teden na dodatnem kisiku, stanje gre sicer zelloo počasi na bolje, vendar se nikomur ne sanja kadaj bomo šli domov.

Včeraj sem imela pogovor z bolnišnično diatetičarko, ki jr dala naslednja navodila:

- nobenih svežih jajc;
- jajca in njene sestavine so na kupljenih zadevah označeni z : E 322, MUCIN, MUKOID, GLOGUMIN, ALBOIN (zadnja dva lahko tudi s predpono OVO, ter seveda lecitin;
- lecitin je prepovedan tudi sojin, ker se lahko razvije sojina alergija, ki ni ozdravljiva;
- prepovedani so vsi umetni dodatki za podaljševanje roka trajanja, svežine, barve,. . .;
- pri oljih moramo vedeti iz česa so, raztlinsko prepovedano;
- prepovedana margarina, sveže klobase, paštete, konzerve. . .
in še bi ti lahko naštevala.

Če ti kaj ni jasno se lahko obrneš na diatetičarko in sicer: pavla.lavrinec@sb-je.si


Kako je hudi z alergijami, mi ni treba razlagati, sama že leta ne jem škroba, ker ga moje telo enostavno ne prebavla, tako da mi zaradi dojenja sedaj preostane sadje in zelenjava, pa še to ne vsa, ker je nekaj škrobnatih, in meso. Ju hu hu

Želim ti veliko potrpežljivosti in močno voljo, ker jo zelo potrebuješ, saj samo stroga dieta prinese rezultate.

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?