|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 10:06:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 10:22:04   
Nina00
Kaj pa kaka neprimerna risanka? Ali pa prižgan TV, ko ga nihče ne gleda? Ali pa kaki pogovori tako mimo grede pri kaki babici  ali kje na obisku, ko nihče ni mislil, da posluša?

Sicer pa je verjetno vseeno kje je ta strah pobrala. Je ravno v starosti, ko se otroci bojijo raznih stvari. Naš se je bal teme in senc. Smo mu vedno znova kazali kaj te sence so, zaspal je ob srednje močni lučki, smo ga tolažili in njegovega strahu nismo dajali v nič. Je pa videl, da se midva ne bojiva teme in čez dan smo se velikokrat igrali igrice v temi z baterijo. Počasi je minilo.

Potem je enkrat spet prišel strah, da od zunaj sliši neke zvoke in da bo nekdo zlezel skozi okno v njegovo sobico (kar je glede na višino nemogoče). Takrat ga nisem prepričevala, da je to nemogoče, ampak sva skupaj spustila roleto in zagrnila zaveso. Ob tem sem rekla: Tako sedaj nihče razen mami in očija ne more več v tvojo sobico. To je tvoja sobica in v njej si čisto varen in lahko v miru spiš in lepo sanjaš. Je delovalo v kakem tednu. Je pa res, da ni bilo tako močno izaženo kot ti opisuješ.
Morda bi poskusila kaj podobnega, da zvečer uvedete enostaven obred v njeni sobici, ki bo njeno sobico naredil povsem varno.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 10:23:39   
uškinamama
Uboga mala roža.

Povej ji , da imate zaklenjena vhodna vrata (naj jih sama zakleni), da nihče ne more v hišo, da sta ti in ati pri njej. Če želi biti pokrita po glavici obstajajo take igračke prav v ta namen - ninica kot mala dekica z recimo mačjo glavo, s katero se otrok pokrije ni pa nevarnosti, da bi se zadušil.

Srečno.

kaj takega morda http://www.fehn.de/html_english/schmuset_uecher_01.html

< Sporočilo je popravil uškinamama -- 19.5.2010 10:27:37 >


_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 10:36:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nina00)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 11:05:31   
picola1
Ti si tik pred pdp- jem...meni je prvo padlo na pamet, da te katera kolegica vpraša kdaj, če so te kaj rezali med porodom...A se pred njo kdaj pogovarjaš s kako kolegico o tem?
Ne vem...edin to mi pade na pamet, glede na to, da drugo praviš, da nekako ni glih verjetno.

Moja se je nekaj časa bala volka pa sem ji razložila, da volk je v pravljici in globoko v gozdu in da ne bo prišel. Če bi pa slučajno kdaj bil, ga bomo pa nabrcali v rito in bo začel jokat av av av... (in enih parkrat sem tut ga kao nabrcala). In to se ji zdi ful smešno in se potem čist pomiri. Za druge štose pa ne vem...pri nas hvalabogu pali to iz prve.
Upam, da se kmalu pomiri...user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 11:22:24   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 11:26:49   
picola1
Sori, čist izven konteksta...Ultiva...a se jo zdej spet da dobit al ne? Oz. s kom se je treba zmenit? Kam greš rodit? lahko tut na ZS, da ne svinjava teme.

Upam, da so razlogi glede tvoje male pravi in da boste to kmalu rešili! user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 11:38:25   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu picola1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 11:50:52   
Nina00
IZVIRNO SPOROČILO: zivepo
ne želim pa ji zdaj na to temo postavljat 1001 vprašanje ker mislim da bom s tem spraševanjem o stricu tudi v njeni glavici naredila še večji pomen.
Pametno.

Vsa tista vprašanja pa zato, ker otroci včasih kaj slišijo in potem v svoji glavici marsikaj skupaj sestavijo.
Naš je bil npr z babi na obisku pri eni njeni kolegici, ki je kazala neke stare slike in je zraven pokomentirala, da njihova mama ni bila nikoli več čisto ta prava potem, ko je padla in se polomila. No, naš mali je potem doma izjavil, da je babi padla, se polomila in da je vsa črna user posted image  Je bila babi kar šokirana nad tem, ker se je baje med tem gledanjem slik prav lepo igral in sploh ni mislila, da posluša pogovor user posted image

Tvoji punčki želim, da čim prej tole predela in se znebi strahu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 12:00:23   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Nina00)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 12:11:19   
*pepelka*
No meni je prišla na misle otroška nanizanka Anica, Anica in grozovitež, a je morda kdaj to gledala.
Na lep način deklici razloži da tega strica ni in da tega tudi ne počenjajo, zna pa biti dolgotrajno, a upam da čimprej uredite

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 12:50:59   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo

dober si mi ti dala tole za mislit, sam jst nisem bila nič rezana med porodom



Mogoče te je pa kaka kolegica samo vprašala, če si bla rezana? Al pa je kaka govorila o svojem porodu, da je bla rezana...
Joj, otroci res slišijo vse sorte, pol si pa to po svoje razlagajo, k jim fali en kup enih info. in izkušenj...user posted image Sploh pa si velikokrat ne misliš, da sploh poslušajo...k se zraven nekje igrajo in si misliš, da so itak v svojem svetu...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 13:04:45   
K_a_t_i
No, jst sem pa pomislila v čisto drugo smer. Enkrat sem brala knjigo v kateri so razglabljali o tem, kako otroci doživljajo različna spola. In da ni tako redek pojav, da otroci mislijo, da so bili nekoč enaki (fantki in punčke) in da pač so punčke potem fantki z odrezanimi lulčki (tukaj naj bi predvsem fantki bili tisti, ki bi lahko doživljali more, ker bi jih bilo strah, da bojo enkrat tudi oni punčke). Kaj pa če se ji kaj takega mota po glavi? Da pač lulčka nima več, zdaj pa ji še roke in noge stran štrlijo. So imeli v vrtcu kako temo v smislu razlike med spoloma?

Se pa definitivno pridružujem ideji, da pred spanjem pregledata sobico, da preveri, da so vrata zaklenjena ipd. Mamici pa user posted image .


_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 13:09:59   
Janya
A jo je v zadnjem času dala kakšna babicaali pa kdo tretji spat, ker one bi znale rečt, da se morajo pokrit do vratu da jih ne bo zeble, ker se pupa ni hotla je pa strica z nožem uvedla.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 13:17:47   
Felicita
jest ko sem bla mala sem si zmislila črnega moža, kasneje pa še roparja... pa nisem mela nobenega povoda, pa nihče me ni nikoli strašil, ampak sem mela od nekdaj bujno domišljijo... kakor je pršlo, tko je šlo.

po mojem mnenju jo lahko pač potolažiš, pregledata sobico (omare, ...) pogledata če je okno zaprto in vrata skupaj zakleneta (da bo stric z nožem skupaj z grdimi sanjami ostal zunej). lahko skupaj nardita igračko/lovilec sanj oz. kej v tem smislu da jo bo 'čuval' čez noč in privabil lepe sanje. mogoče celo nočno lučko, če bo lahko zaspala ob njej. jo bo pa gotovo minilo, čeprov vprašanje kdaj, ko si pred pdp in jo bo verjetno prihod novega člana še mal iztiril.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 13:19:16   
uškinamama
IZVIRNO SPOROČILO: Nina00

IZVIRNO SPOROČILO: zivepo
ne želim pa ji zdaj na to temo postavljat 1001 vprašanje ker mislim da bom s tem spraševanjem o stricu tudi v njeni glavici naredila še večji pomen.

Pametno.


Čeprav sem bila sama tudi takega prepričanja, (da se z otrokom o grdih stvareh nekako ne pogovarjamo preveč - da ne naredimo še večjo zmedo) me je pedopsihologinja prepričala , da je zelo pomembno , da se o strahovih govori. Da se jih nekako racionalizira . Naš je bil čisto drugačen primer, ampak , ko sem z malim spregovorila o nanjinem strahu je sicer mali najprej jokal samo potem se je čisto skuliral user posted image .  No pri nas je super zaleglo, ne vem pa kako tvoja deklica reagira.
Mogoče jo vprašaj kdo je ta stric, da ti pa ga še nisi videla. Da tudi ti imaš včasih nož v rokah, ker režeš kruh. Mogoče ji daš jedilni nožek, da si zreže nekaj. Mogoče jo vprašaj  zakaj misli, da bi jo stric vrezal, če pa je tako pridna punčka ( pa ne zdaj razumet, da če bi bila poredna pa da bi jo).

zivepo, če želiš me lahko zs-jaš



_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 13:26:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Felicita)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   [Brisano sporočilo]
19.5.2010 13:34:05   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: pomoč prosim
19.5.2010 16:16:51   
Splišni
Jaz pa mislim, da otrok pač čuti eno veliko spremembo, ki se bo zgodila, namreč zdaj, ko boš ti rodila. Verjetno se malo ogroženo čuti. Nezavedno. Potem pa pač to na tak način v sanjah morda podoživlja.
Ker sigurno ji ni nihče rekel,d a ji bo rek in noge z nožem porezal, to je v njeni glavici nastalo.

Jaz bi jo samo do vratu pokrila, fajkn zadelala, kot hoče, potolažiča, da ni nikogar in da ti in oči nikogar nikoli ne bosta spustila blizu nje, nikogar, i bi karkoli žaleha hotel komurkoli od vas narediti. Da ji data en tak občutek varnosti, jo potolažita, da je varna, in hkrati pač pokrijeta, kot želi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?