|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dvovrstični kalkulator v 6.r?
26.5.2010 17:40:21   
al1*
Hči je danes prinesla domov seznam stvari za naslednje šolsko leto. Med drugim je na seznamu tudi dvovrstični kalkulator. A v 6. razredu to res rabijo? Ok, nekako mi je jasno, da če kupuiš kalkulator, ga kupiš za nekaj časa - ampak a že v 6. razredu ga smejo uporabljati? Mi vem, da ga pred srednji šolo nismo uporabljali. 

_____________________________

lp

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
26.5.2010 17:46:50   
Felicita
tut jest prvič slišim in tut mi nismo smel tega uporabljat... edina stvar k mi pade na pamet je, da se učijo kake kotne funkcije al pa logaritme pa ga za to rabijo? sam to tut krepko kasneje pride kokr jest vem.

hm, al pa ze geometrijo, krožnica pa to?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
26.5.2010 18:10:36   
alda
Naša šjora gre v jesen v 8.razred in takega dvovrstičnega bodo rabili šele takrat.
Navadnega pa so smeli uporabljati šele letos v 7rd, pa še to zelo, zelo malo,
Nas pa vsako leto znova "nategnejo" s temi spiski 100/h: kupi to in ono,
potam pa tistga sploh ne rabijo, ali pa samo za vzorec user posted image user posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 8:58:33   
leonardo
user posted image ti kalkulatorji so samo potuha šolskemu nedelu - pa tu mislim delo učiteljev in učencev
saj sploh ni štos v 1, 2,3....10 vrstičnem kalkulatorju; razlika v ceni je zanemarljiva, tudi sam kalkulator ni ravno kamen na vrvi okoli vratu družinskega proračunauser posted image

dejstvo je, da se otroci "priguncajo" do 6.r z velikim neznanjem, ker je naša javna šola prilagojena najšibkejšemu členu....kje pa so dopolnilni pouk, pa da bi z otroci, ki "šepajo" delali kot včasih učitelji - taka vrsta učiteljev je (kot bi rekel striček Darwin) v izumiranju; nenehno prekladajo svoje obveznosti na starše pa delo doma z otrokom...

to je en velik blef, ker tudi mi, če ne končamo npr. administrativnega dela v pisarni tega ne prelagamo na čistilko, ki pride počistit pisarno za nami! (primerjava sploh ni butasta, če se komu zdi, naj kar malo razmisli!)

otroci pridejo brez konkretnega predznanja v 6.r in slabo znajo poštevansko, računske operacije (zakonitosti, ki veljajo pri računanju - vrstni red operacij, zamenjave med števili,...nastavljanje enačb pri besedilnih nalogah) jim niso najbolj jasne, kvadrati števil so na meji tabuja user posted image ; potem pa pridejo v "višji" razred...

učitelj pa nima časa z njimi obdelovat in predelovat snov prvih 5-ih let in je najbolj enostavno, da "naroči" dvovrstični kalkulator, ker otrok dobesedno prepiše enačbo (na displayu se izpiše celotna enačba z oklepaji, potencami,...) in pritisne na koncu "enter"

a ja - kakšni logaritmi, integrali - to je 4.l srednjih šol, pa še to ne vseh

gre za to, da otroci ne znajo več pretvarjat ur v minute in sekunde in desetinke, ker jim niso jasni pretvorniki 60 in desetiški....ampak važno, da se imajo lepo v šoli prvih 5.r

mojadva znata matematiko, starejši zaključuje 1.l srednje, pa še tam ne rabi kalkulatorja, ker računa na pamet (tudi to je že vrsta v izumiranju); če tvoj otrok zna računat, mu lahko v šolo daš tudi kalkulator, ki ste ga dobili v pralnem prašku, bo čisto OK, garant user posted image

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 9:12:13   
al1*
Leonardo - točno tako sem tudi jaz razmišljala - ne zaradi cene kalkulatorja (itak ga imamo doma in tudi sicer so poceni), ampak preprosto zato, ker tudi sama vem, kakšno je znanje matematike, ko pridejo v srednjo šolo. In kalkulator je ena sama potuha user posted image

_____________________________

lp


(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 11:52:23   
norge
IZVIRNO SPOROČILO: leonardo

user posted image ti kalkulatorji so samo potuha šolskemu nedelu - pa tu mislim delo učiteljev in učencev
saj sploh ni štos v 1, 2,3....10 vrstičnem kalkulatorju; razlika v ceni je zanemarljiva, tudi sam kalkulator ni ravno kamen na vrvi okoli vratu družinskega proračunauser posted image

dejstvo je, da se otroci "priguncajo" do 6.r z velikim neznanjem, ker je naša javna šola prilagojena najšibkejšemu členu....kje pa so dopolnilni pouk, pa da bi z otroci, ki "šepajo" delali kot včasih učitelji - taka vrsta učiteljev je (kot bi rekel striček Darwin) v izumiranju; nenehno prekladajo svoje obveznosti na starše pa delo doma z otrokom...

to je en velik blef, ker tudi mi, če ne končamo npr. administrativnega dela v pisarni tega ne prelagamo na čistilko, ki pride počistit pisarno za nami! (primerjava sploh ni butasta, če se komu zdi, naj kar malo razmisli!)

otroci pridejo brez konkretnega predznanja v 6.r in slabo znajo poštevansko, računske operacije (zakonitosti, ki veljajo pri računanju - vrstni red operacij, zamenjave med števili,...nastavljanje enačb pri besedilnih nalogah) jim niso najbolj jasne, kvadrati števil so na meji tabuja user posted image ; potem pa pridejo v "višji" razred...

učitelj pa nima časa z njimi obdelovat in predelovat snov prvih 5-ih let in je najbolj enostavno, da "naroči" dvovrstični kalkulator, ker otrok dobesedno prepiše enačbo (na displayu se izpiše celotna enačba z oklepaji, potencami,...) in pritisne na koncu "enter"

a ja - kakšni logaritmi, integrali - to je 4.l srednjih šol, pa še to ne vseh

gre za to, da otroci ne znajo več pretvarjat ur v minute in sekunde in desetinke, ker jim niso jasni pretvorniki 60 in desetiški....ampak važno, da se imajo lepo v šoli prvih 5.r

mojadva znata matematiko, starejši zaključuje 1.l srednje, pa še tam ne rabi kalkulatorja, ker računa na pamet (tudi to je že vrsta v izumiranju); če tvoj otrok zna računat, mu lahko v šolo daš tudi kalkulator, ki ste ga dobili v pralnem prašku, bo čisto OK, garant user posted image



Se delno strinjam. Morda je pa problem ne le na strani učiteljev, ampak predvsem na šolskem sistemu, ki je v k.... Sicer pa to o znanju računanja in podpiranju lenobe se 100 % strinjam.

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 12:50:25   
leonardo
user posted image norge user posted image a če napišem, da ja, v šolskem sitemu je problem, potem se 100% strinjaš z mano user posted image ...pa a lahko dodava še pedagoški faks (ne tlefaks user posted image ) - kdo pa se večinoma tja vpisuje???; sicer pa sem to zapisala, samo malo drugače - preberi še enkrat stavek o "najšibkejšem členu" user posted image

no, glede kalkulatorja smo zaključli, a ne - se strinjamo, da ga ne rabijo, pa da je potuha user posted image user posted image user posted image

zdej pa eno "filozofsko" vprašanje user posted image user posted image user posted image - al pa razmišljanje... imamo (samo recmo jim tako, da definiramo x-e, pa y-ne user posted image ) "čiste" faxe, pa pedagoške smeri (zdej se je odprla Pandorina skrinjica user posted image user posted image user posted image )...pa imamo študente, ki se "trudijo" user posted image user posted image user posted image in "študirajo" user posted image user posted image user posted image na teh "čistih" faksih več let in briljantno sfaulirajo user posted image ; pa rešijo problem, se prepišejo na pedagoško smer in isto stvar še bolj briljantno diplomirajo user posted image

no, zdej pa moje vprašanje: če nekdo 3-4 leta študira "čisto" matematiko in 100% dokaže, da je ni sposoben doštudirat, kako lahko pa potem taista oseba diplomira "pedagoško" matematiko user posted image in jo še spustijo učit otroke user posted image user posted image user posted image user posted image ; pa to velja tudi za druge predmete (tuje jezike, naravoslovno področje - fizika, kemija, družboslovje,....) komu prepuščamo svoje otroke in kdo jim podaja in predaja znanje in kakšno je to znanje user posted image

če je nekdo neuspešno študiral matematiko, potem bi po moje lahko na pedagoško prešaltal samo na tisto, kar nima veze z matematiko, ker to je že dokazal, da ni sposoben... pa da ne bi kdo zdej tle - sem se pač zmotil, pa nisem vedel, da me ne zanima... jaz sem tudi med študijem ugotovila, da študiram nekaj, kar me ne zanima,  pa sem vseeno diplomirala oz. nisem šla teiste stvari študirat na pedagoško


user posted image sicer pa - mi smo tadrugega izpisali iz šole in šolamo na domu user posted image

(odgovor članu norge)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 13:23:18   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: leonardo

a ja - kakšni logaritmi, integrali - to je 4.l srednjih šol, pa še to ne vseh

gre za to, da otroci ne znajo več pretvarjat ur v minute in sekunde in desetinke, ker jim niso jasni pretvorniki 60 in desetiški....ampak važno, da se imajo lepo v šoli prvih 5.r

mojadva znata matematiko, starejši zaključuje 1.l srednje, pa še tam ne rabi kalkulatorja, ker računa na pamet (tudi to je že vrsta v izumiranju); če tvoj otrok zna računat, mu lahko v šolo daš tudi kalkulator, ki ste ga dobili v pralnem prašku, bo čisto OK, garant user posted image



logaritme smo se mi učili, mislm da v 8. razredu osnovne šole. in ja, v vsaki najbolj bedni srednji šoli jih je treba znat. integralov nisem omenjala, niti ti kalkulator pri njih ne pomaga. če pa ti (ali tvoj otrok) na pamet zračunaš cos od kota 35 stopinj, naravni logaritem od 6 in natančno vrednost eksponentne funkcije, potem vse čestitke, ste očitno matematični geniji. jest tega na konc zelo zajebanga naravoslovnega faksa ne znam. na pamet. da potem o statističnih zadevah sploh ne govorim.

da ne bo pomote, ja kalkulator včasih je potuha, sploh kar se tiče poštevanke in podobnih zadev, ki jih je treba znat na pamet, tuki ni pardona; samo nekaterih zadev se na pamet preprosto ne da oz. ti vzame tolko časa, da se lahko posloviš od (pozitivne) ocene. spet, jest na pamet množim trimestna števila in na roke delim, ker mi več časa vzame da kalkulator potegnem iz torbe kot če na pamet naredim, ampak matematika niso samo osnovne 4 operacije, na žalost. če bi ble, jest ne bi mela nikol problemov.

pa še to, kalkulator je, tako kot računalnik, treba znat uporabljat. ja, lahko ti ven plune rezultat, ma če ga ne znaš pripravit do tega ti nič ne koristi. v oš se to mogoče ne vidi, že v gimnaziji pa se uporablja stvari ki niso na prvo žogo; in pri takih ti kalkulator iz praška pač ne pomaga

pa še to, da ne bo pomote - fakulteta za matematiko, smer pedagoška matematika je nekej povsem drugega kot pedagoška fakulteta, smer matematika (in fizika). poglej si program, če ne drugega. ker tuki mešaš jabolka in hruške, čist. niti ni namen, da bi blo enako, ker diplomiranci FMF lahko učijo na srednjih šolah, gimnazijah, univerzitetnih ustanovah, s pedagoške pa ne. z razlogom. in imho, če ti ne uspe končat matematike ne pomeni da si nesposoben.


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 13:45:49   
leonardo
user posted image ja felicita - vsestranski geniji smo!

tudi jaz sem končala fuuuul zajeban naravoslovni fax (pa še potem mal čez user posted image ) - a se zdej dajeva kira je pametnejša al se pogovarjamo kolkortolko konstruktivno???

pokukaj matematiko 9r devetletko! pa potem govori o trigonometriji, pa malo se spomni kdaj in kaj te učijo log in ln - ne pretiravaj in ne "straši" po forumu; trigonometrija se začne 2.l gimnazije user posted image ali druge take srednje šole (zdej ko so vse te strokovne gimnazije - tehnične, računalniške, ekonomske,...); logaritemčkov pa še ni... in ja, enih par osnovnih je pa treba znat na pamet pa integralčkov in diferencialčkov tudi - predvsem zato, da se sive celice razmnožujejo - saj poznaš razvoj sinaptične mreže...cca tako kot pri programiranju modelov umetne inteligence user posted image user posted image user posted image user posted image ; mislim, da tak nivo debate ni za nobenega, se strinjaš.... se raje spokam od tle dol

ja poznam razliko med "pedagoško" smerjo in "čistimi" programi in ostajam pri mnenju, ki sem ga zapisala - če nisi bil sposoben končat "čistega" faxa, greš tja, kjer je lažje...zato pa hodimo na Triglav in ne na Mont Blanc, ker je lažje - drži, pa sta oba vrhova v Alpah

didaktika, edukacijske metode, psihologija.....če je vse tako cooool ja zakaj pa narašča število odločb pp, pa pada znanje... sva na različnih bregovih in tle gor samo moriva ostale, o tem se pa lahko strinjaš z mano

...a ja še tisto: če narobe nastaviš, narobe zračunaš....ja seveda, sej zato pa maš 2-vrstični kalkulator, da narediš copy-paste iz zvezka "na ekran"

bistvo: kalkulatorja ne rabijo! user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 13:50:37   
leonardo
še to - govorimo o osnovni šoli!!! zaradi mene lahko na srednjih poučujejo tudi inženirji, to upam da je bilo razumljivo iz mojega odgovora

začetno vprašanje je bilo pa postavljeno za 6.r OŠ - tam pa ni vsega tega, kar si ti potem naštela; še o Pitagoru se ne govori, pa so samo kvadrati



(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 14:05:19   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: al1*
Hči je danes prinesla domov seznam stvari za naslednje šolsko leto. Med drugim je na seznamu tudi dvovrstični kalkulator. A v 6. razredu to res rabijo? Ok, nekako mi je jasno, da če kupuiš kalkulator, ga kupiš za nekaj časa - ampak a že v 6. razredu ga smejo uporabljati? Mi vem, da ga pred srednji šolo nismo uporabljali. 

Očitno pri nas ne. Ravno pregledujem seznam za 6. razred, ki ga je danes prinesla hči.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 14:20:19   
bumerang
Leonardo, si ti čisto ziher, da nisi repka?


_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 15:40:05   
leonardo
user posted image ja ziher nisem; a repke ne maraš, pa jo zato zasleduješ user posted image po forumih al jo maš tko rad, da jo iščeč

grem že dol, da ne širim negativne energije oz. vzdušja user posted image user posted image

pa da ne pozabim: NEEEEE, NE RABIJO KALKULATORJA V 6.R  user posted image

nasmej se in svet bo lepši user posted image

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 18:58:19   
bumerang
Niti ne (ne)maram niti je ne zasledujem, tak vtis pač daješ.
Po stilu pisanja pa tudi po pospravljenosti podstrešja.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 20:07:10   
leonardo
veš kaj bumerang, sicer sem imela prej namen odstopit, pa si vzamem tolko časa, da ti odgovorim na tvoj žaljiv komentar

1- če te spominja moj stil pisanja na nekoga, ki je drugim po forumih grozil s smrtjo, pa omenjal samomor (to sem si imela čas med "pavzo" pokukat), potem se vprašaj, kako je pospravljeno tvoje podstrešje

2- moje podstrešje je zelo! pospravljeno, imam jasna stališča, jih argumentiram in ko se motim, to priznam, ko koga užalim, se mu opravičim! (nikoli ne žalim namerno in zavestno, ne maram sploh vzbujati v ljudeh tega občutka); če sem tebe, s čimerkoli zapisanim se ti opravičujem, bi si dovolila reči, da gre za nesporazum

3- če jemlješ moj komentar o učiteljih kot vsesplošno žaljitev, sem v medkomentarjih, ki te spominjajo na neko repko, pa kasneje naj bi bila to lisička, pa lajka, ...pa se mi naprej ni dalo; dala vedeti, da ni to vsesplošno! če bi bili v našem sistemu učitelji kot npr.gina, potem ne bi niti približno napisala "filozofskega" vprašanja

4- če bi pa naše šolstvo (zdaj si vključi noter segmente, katerekoli želiš in katerikoli, se ti zdijo pomembni - šola, starši, otroci, drugi kader - psihologi, pedagogi,...kaj vem, kaj bi v tem trenutku še naštela, da spet ne bi kaj pomembnega izpustila) funkcioniralo tako kot bi moralo, potem otroci ne bi hodili na inštrukcije in prav tako ne srednješolci že v prvih letnikih; zakaj se morajo z otroci učiti starši??? ja potem - če to zagovarjaš, me moraš pohvalit, da učim drugega otroka sama (glede tega pokukaj na druge forume, da se ne bi ponavljala, samo mimogrede - ni bila to moja življenjska želja, ne predstavlja mi življenjskega izziva, bila je trenutna situacija, ki je nastala in jo je bilo potrebno na najboljši možen način rešiti s čim manj negativnimi posledicami za otroka, zato je sedaj moja dolžnost kot starša, da to izpeljem do konca); vem, lahko tudi obžalujem, da nimajo vsi starši, ki se znajdejo v naši situaciji take možnosti, pa se odločijo za odločbo pp...pa smo v drugem "začaranem krigu" - je pač tako, da ko si v ribniku, moraš plavati z ribami

5- zame je šola "svetinja" - zastopiš?! vse ti lahko vzamejo, samo znanja ne (za to je poskrbela narava - preko demence in še katere druge bolezni); povej, kako lahko "opravičiš", argumentiraš, preprosto razložiš, da so lahko otroci z veliko znanja in otroci, ki nenehno sprašujejo moteči??? komu se razlagajo vrednote: znanje, poštenost in delavnost - a meni, ki nimam pošlihtanega podstrešja??? pokukaj malo, kaj pravi Jasper Juul (zagotovo si že brala njegove članke, pa bila na kakšnem predavanju; junija je v Izoli, 5 ali 10€ prispevek; Slovenija je dovolj majhna, da se splača na predavanje; midva bova tam)

6- ja, zelo sem razočarana nad našim šolstvom, preveč denarja se steka v te hrame, da pride ven kar pride in da so noter v velikem številu zaposleni taki, ki si tega ne zaslužijo... ja, so vmes tudi tisti, ki sem jih imenovala "vrsta v izumiranju" - žal jih je premalo in so preplavljeni z brezdelneži in tudi nesposobneži

7- če ti je ljubše, pa lahko tudi jaz depresivno jamram po forumu in iščem ramo na katero se bom zjokala in iskala sorodno dušo, s katero bom v popolni simbiozi in se bova smilili druga drugi - veliko več si na forumih kot jaz; dej beri psiho ljudi med vrsticami - koliko pa imaš optimistov (jaz sem med njimi, pa upam, da to ne moti preveč), problem na problem in vse situacije se zdijo brezizhodne (drži? 70% tega je po forumih): bolani otroci, premalo denarja, tašče, ki se vtikujejo v vsako figo, predragi vrtci, če sploh prideš do njega, dodatkov, ki jih pričakuješ ne dobiš,....vse to se prenaša na otroke, tako ali drugače (zavedno in nezavedno)....

8-....in ja bumerang - naše šole so slabe in še niso dosegle dna, to je pa - vsaj zame - najbolj zaskrbljujoče, če ne zastršujoče?

9- in veš zakaj še nisem repka?? veš kdo je bil leonardo? pa mogoče veš, zakaj je moral na "tehnično šolo" in ne na "gimnazio", na katero si je neizmerno želel??? in veš kaj vse je moral (ali pa tudi ni moral, se je pač tako odločil) narediti, da je dokazal, da ima prav? njega so izgnali iz Milana, ker je seciral mrtve (bogokletno za tiste čase!!!); jaz pa v svojih komentarjih in s svojimi menji in pogledi "seciram šolo";  ti me lahko "izženeš" s tega foruma, pa blokiraš "leonarda" - no problem; jaz pa nisem repka, ne bom si dajala drugega vzdevka, ker je tudi Leonardo spakiral in šel, pa danes vemo, kako prav je imel....



(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 20:28:35   
bumerang
Joj, saj bi te prebrala pa pol ne razumem. Veš, sem slovar tujk pozabila nekje. Kaj je to segment in simbioza?
Ti si tako pametna, kdo bi te dohajal?!

A kdo da je bil Leonardo? A ni uni, ki prodaja šolske nahrbtnike pa puščice pa zvezke?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 21:38:23   
leonardo
user posted image da nisi ti repka...

glede slovarja tujk:
1) segment - OŠ 5.r NIT
2) simbioza - OŠ 7.r Naravoslovje
3) Leonardo - ja, tudi to je ena od možnosti

user posted image


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
27.5.2010 21:46:36   
bumerang
Vsaj v eni stvari se strinjava - definitivno user posted image  pa še user posted image  če že hočeš.
Pa svoje znanje obnovi, omenjene pojme otroci srečajo bistveno prej!

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu leonardo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
28.5.2010 12:51:24   
uwaga
Moja hči obiskuje 6.razred. Letos kalkulatorja niso nič potrebovali. Kako bo naslednje leto pa še ne vem.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
26.6.2010 10:26:52   
ŠpelaP
Vem, da je tema že stara, vendar sem se morala vrniti k njej, ker sem se večkrat nanjo spomnila. Ostalih postov ne bom komentirala, želim le odgovoriti na prvi post (vprašanje).

Sem v službi (v šoli) preverila, kako je s tem - zakaj je v seznamu potrebščin ravno dvovrstični kalkulator.
Najprej naj to razložim, da poleg tega, da je možnost, da se pri mat tudi že v 6.r kdaj uporablja kalkulator, je v učnem načrtu (nekje 1-2 uri - preverila v uradnem UN za mat) računanje s kalkulatorjem - decimalke, številski izrazi... Torej, da učenci spoznajo tiste osnove.
Zdaj pa k bistvu - zakaj ravno dvovrstični kalkulator.

Skrbnik učbeniškega sklada da vsako leto učiteljem že natisnjen katalog učbenikov, delovnih zvezkov in potrebščin, kjer učitelji LE označijo, kaj se pri določenem predmetu potrebuje v naslednjem šolskem letu. Torej, učitelj le označi npr. dvovrstični kalkulator in ne piše sam v seznam. Tako ne more označiti enovrstničnega kalkulatorja, če ga ni v seznamu.
Potebščine in zvezki so tisti, ki jih ponujajo založbe (MK, Kopija...)
Sem šla preverit v naš katalog in sem videla, da je bil tudi pri nas ponujen le dvovrstični kalkulator (za moje pojme brezveze - dovolj bi bil enovrstični).
Ko so (če so) seznami učb, del.z. in drugih potrebščin potrjeni na Svetu staršev, skrbnik nato informacije posreduje (med drugim) založbam, ki kataloge (tiste, ki jih učenci nato dobijo domov) natisnejo in posredujejo šolam in le-te staršem.

Naslednja stvar je pa ta, da je čisto od nas staršev odvisno, kaj od potrebščin s tistega seznama naročimo. Učbenike si tako ponavadi lahko izposodimo iz šolskega učbeniškega sklada, del. zvetke in druge potrebščine pa naročimo, kupimo po priporočenem seznamu.
Nikjer ne piše, da je treba s tistega seznama naročiti (tako pri MK ali Kopiji) vse potrebščine. Nihče me ne more prisiliti, da kupim vodene barvice pri MK, če jih npr. lahko dobim za polovično ceno v Lidlu... Zakaj bi morala vsako leto kupiti nov šilček, če ima še lanskega itd.

Jaz sem preko tistega ponujenega seznama letos naročila le del. zvezke in zvezke "TAKO LAHKO", ostale "prčkarije" bom kupila drugje (CENEJE) čisto po svoji svobodni volji.

Je pa še ena stvar. Naši dve matematičarki, ki skoz učita mat., imata obe v razredu en kup šolskih kalkulatorjev za potrebe učencev. Jaz kot tretja matematičarka jih nimam, ker pač ne učim mat. vsako leto. Ker je v 9. r precej preračunavanja (geom. telesa), sem letos preprosto šla v KIK in kupila (seveda za svoj denar ne šolski - to so le sanje) nekaj kalkulatorjev po 1€ - osnovne funkcije in korenjenje - ČISTO DOVOLJ.

< Sporočilo je popravil ŠpelaP -- 26.6.2010 10:32:02 >

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: dvovrstični kalkulator v 6.r?
1.7.2010 10:19:58   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: al1*
A v 6. razredu to res rabijo? 

Moj Pubertetnik ga ni potreboval niti v 7. razredu.

(odgovor članu al1*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...




NORICE
Dashenka

Ali so vaši otroci do vstopa v šolo preboleli norice?

Da (56%)

Ne (31%)

Ne vem (atipičen potek bolezni...) (13%)


Število vseh glasov: 233

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!