|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   provokacija doma
16.6.2010 13:53:59   
biga
Ali je kdo testiral svoje dojenčke oz. malčke doma in ne v bolnišnici? S sinkom sva bila trikrat hospitalizirana v enem letu, ko je imel potrjeno alergijo na KML, zdaj naj bi imela alergijo (kljub negativnim krvnim in kožnim testom pri 2. mesecih) tudi 3-mesečna hči. Imela je zelo suho, hrapavo in rdečo kožo do 2. meseca, potem sem šla na dieto brez mleka in jajc, zdaj je koža lepa, razen po obrazu se še pojavljajo mozoljčki, ki pa kmalu izginejo. Pediater mi je rekel, da ima atopični dermatitis, ki naj bi bil zaradi alergije. Zdaj mi svetuje, naj postopoma poskusim uvesti nazaj mlečne izdelke v svojo prehrano, ker dojim, da vidim reakcijo (verjetno kak teden), nato enako z jajčnimi izdelki. To je najbrž najbolj smiselno, kajne? Čakati na novo testiranje, ki je menda nezanesljivo, nima smisla. Pa niti ne vem, kdaj ga spet opraviti. Torej, po kolikem času so se pri vas pojavili znaki alergije in kakšni?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
16.6.2010 20:16:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: provokacija doma
16.6.2010 21:08:12   
biga
flower, koliko pa je bil star tvoj otrok, ko si delala provokacijo? In kdaj ste imeli testiranja, ki so bila negativna? Moja hči je imela krvne in kožne teste pri 2. mesecih, zdaj pa ne vem, kdaj naj se spet naročimo, kdaj je smiselno. Ali je bolje, da se stestiramo doma in sploh ne hodimo v bolnišnico? Seveda moram vedeti na čem smo, preden bomo uvedli gosto hrano, skutke, jogurte ipd.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: provokacija doma
16.6.2010 21:40:28   
luan
Meni je tudi P svetovala, da preneham uživati mleko in mlečne izdelke in jajca in jajčne.Tudi mali imel znake atopičnega dermatitisa.Prekiniti sem morala za 6 tednov in v tem času se je koža pri malem popolnoma pozdravila.Nato sem začela z mlekom in mlečnimi izdelki in je bilo vse v redu, po dveh tednih pa je rekla da lahko poizkusim še z jajcem in jajčnimi izdelki  in mali je bil v treh dneh popolnoma pikast in flekast.
Zdaj pa ko mu že dodajam gosto hrano pa sem opazila, da skute ne prenaša prav dobro in sem jo ravno danes ukinila za en teden pa potem jovo na novo.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: provokacija doma
16.6.2010 23:07:29   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: biga

flower, koliko pa je bil star tvoj otrok, ko si delala provokacijo? In kdaj ste imeli testiranja, ki so bila negativna? Moja hči je imela krvne in kožne teste pri 2. mesecih, zdaj pa ne vem, kdaj naj se spet naročimo, kdaj je smiselno. Ali je bolje, da se stestiramo doma in sploh ne hodimo v bolnišnico? Seveda moram vedeti na čem smo, preden bomo uvedli gosto hrano, skutke, jogurte ipd.


biga.
sory ampak ne razumem,...kako misliš da ne boste šli v bolnišnico več na testiranje????
sory maš pa jajca.user posted image jaz delam b bolnici,pa me je groza če to slišim.(ne na pediatriji)s tem se ni za igrat.kaj kako hudiča se ti pa mudi s tem KML in JaJCEM.DO 3 LETA SI KAR ODPIŠITE ALI TAM NEkje.skutke,kar pozabi pr 7 mesecu.će je alegija,kar po tem kar pišeš verjetno je,otrok pa je bil premajhen za test,ga ponovi čez 3 mesece.pa samoplačniško,kušta 150 eur,pa še izvide dobiš v 14 dneh.naj se ti ne mudi.do 6 meseca sploh nič ne poskušaj,moje mnenje,ampak uživaj ko ti pije samo mleko in mogoče kak čajček.če bo mleko premalo pa kake riževe kosmiče flikneš not.nič ne rabi prej in še dokazano da alergije prej izzvenijo,če se dojencli čim dlje SAMO dojijo ali so na alernovi.

pa ne zamert ampak tako pač je.jaz ne bi kej preveč špilala.drgač se prava provokacija izvaja vedno v prisotnosti alergologa-žal a hvala bogu tako je prav.
provociraš njegov imunski sistem s tem.pusti ga.mogoče kasneje ne rečem.sedaj pa uživaj v tem da samo pije mleko-tvoje.
a te dieta muči?? mene tudi.a bo,za user posted image vse.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: provokacija doma
17.6.2010 10:47:10   
alexjera
Jaz ti pameti ne bi solila, kako moraš ravnati in kako ne. Sama najbolje veš, ali vsaj naj bi vedela, kako je prav.
Mi smo dobili potrjeno diagnozo alergije na jajca in posledično atopični drmatitis pri starosti 3 mesece. Po konstantni dieti, ker še dojim, se je stanje kože sicer izboljšalo, vendar je daleč od idealnega. Pri starosti 7 mesecev so naredili v drmatološki ambulanti kontrolni pregled krvi in je pokazalo, da ni več alergičen, niti preobčutljiv ( vrednosti so bile pod 0,35), tako da se naj ne bi bilo treba več držati dijete. ko sem poiskusno en teden delno uživala jajca, je koža takoj reagirala in to zelo burno, tako da sem sedaj zopet na dieti in čakam na testiranje v starosti 10 mesecev, ki ga bodo opravili na alergološki in za kar imam datum že od aprila za september.

Moje mnenje je, da krvni izvidi dostikrat pokažejo lažne rezultate. Kakšno stanje je v resnici pove namreč koža in srbenje. Mislim pa tudi, da je pri vsakem otroku drugače, mi imamo namreč dva z atopičnim drmatitisom, pa je pri vsakem drugače, drug tretma, druge kreme, baje tudi drug povzročitelj. . . Kaj pa vem!?!

Jaz se bom striktno držala diete, saj samo tako je stanje našega malčka v mejah normale.

Ostalim pa srečno.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: provokacija doma
17.6.2010 11:32:39   
biga
naja78, da ti odgovorim. Nisem ravno neizkušena, kar zadeva alergije, saj jo je imel do slabega leta in pol tudi prvi otrok - sin, ki jo je prerasel brez posledic, hvala bogu. In mi je jasno, da se z alergijami ni igrati. Se tudi ne mislim, sicer ne bi bila na dieti, ampak bi otroku enostavno dala flaško adaptiranega mleka. Vendar vem, da je materino mleko za alergike najboljše. Tudi sina sem dojila do 7. meseca kljub strogi dieti, tako se hvala bogu alergije niso množile, ampak je prerasel alergijo na KML. Nisem rekla, da ne bom šla nikoli več testirat v bolnišnico. Samo sprašujem se, če je to smiselno pri tej starosti. Ravno zato mi je pediater priporočil, naj izvedem provokacijo doma. Ker punčka nima hujših posledic po mojem uživanju mleka ali jajc, ampak se kažejo le na koži. Če bi šlo za dihala, seveda ne bi o tem razmišljala. Pediater mi je svetoval testiranje v bolnišnici preden uvedemo gosto hrano. Takrat pa seveda moram imeti tako izvide iz bolnišnice kot dejstva iz prakse. Testiranje je sicer v NM brezplačno in se ne čaka dolgo, tako da se ne sekiram glede tega. Ni nujno sicer, da bo alergija trajala do tretjega leta. Pri sinu smo pazili in je izzvenela prej. Nisem mamica, ki gleda samo nase in hoče čim prej končati dieto, ki ji para živce in zaradi katere je zelo izčrpana. Težave imava tudi z dojenjem, saj se že od začetka zelo matrava, mleka je ravno za vzorec, toliko, da punčka napreduje, kljub dojenju na uro do uro in pol. Da ne omenjam, da zato nimam praktično nič časa zase, in premalo za triletnega sinka. Tako da neodgovorna ravno nisem, kot sem med vrsticami razbrala iz tvojega posta.

(odgovor članu alexjera)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
17.6.2010 19:26:35   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu biga)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: provokacija doma
17.6.2010 19:55:17   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: biga

naja78, da ti odgovorim. Nisem ravno neizkušena, kar zadeva alergije, saj jo je imel do slabega leta in pol tudi prvi otrok - sin, ki jo je prerasel brez posledic, hvala bogu. In mi je jasno, da se z alergijami ni igrati. Se tudi ne mislim, sicer ne bi bila na dieti, ampak bi otroku enostavno dala flaško adaptiranega mleka. Vendar vem, da je materino mleko za alergike najboljše. Tudi sina sem dojila do 7. meseca kljub strogi dieti, tako se hvala bogu alergije niso množile, ampak je prerasel alergijo na KML. Nisem rekla, da ne bom šla nikoli več testirat v bolnišnico. Samo sprašujem se, če je to smiselno pri tej starosti. Ravno zato mi je pediater priporočil, naj izvedem provokacijo doma. Ker punčka nima hujših posledic po mojem uživanju mleka ali jajc, ampak se kažejo le na koži. Če bi šlo za dihala, seveda ne bi o tem razmišljala. Pediater mi je svetoval testiranje v bolnišnici preden uvedemo gosto hrano. Takrat pa seveda moram imeti tako izvide iz bolnišnice kot dejstva iz prakse. Testiranje je sicer v NM brezplačno in se ne čaka dolgo, tako da se ne sekiram glede tega. Ni nujno sicer, da bo alergija trajala do tretjega leta. Pri sinu smo pazili in je izzvenela prej. Nisem mamica, ki gleda samo nase in hoče čim prej končati dieto, ki ji para živce in zaradi katere je zelo izčrpana. Težave imava tudi z dojenjem, saj se že od začetka zelo matrava, mleka je ravno za vzorec, toliko, da punčka napreduje, kljub dojenju na uro do uro in pol. Da ne omenjam, da zato nimam praktično nič časa zase, in premalo za triletnega sinka. Tako da neodgovorna ravno nisem, kot sem med vrsticami razbrala iz tvojega posta.


OJLA.
biga vse vem,te berem in vse ostalo,ker sem na istem,jaz se pa prvič seznanjam s tem.user posted image user posted image
hotela sem povedati da se ti le ne mudi.vem da alergijo tudi prej prerastejo.samo s provokacijo doma se pa ne strinjam pri tako mali starosti.pač ne.kasneje pa itak da sprobavaš.
saj vem da je težko,jaz sem si celo pršut sedaj prvoščila,ker se mi meša no in  ni hudega.vsaj upam.

če ti dojenje pač ne znese,si moraš priskrbeti alernovo ali aptamil adc.pa faj cukraj mleko,ker ga potem raje pijejo-tako delajo na pediatriji.mleko je pa drago,zrihtaj si recept,da bo po polovični ceni.jaz sem odštela 17 in še mal eur za alernovo,ker me zvečer tako scuza,da mi tudi zmanjka za zvečer.

saj bo,nimamo kaj.in vem da si že izkušena,ne bit huda,samo pr 3 mesecih ni nič boljše da kaj probavaš.daj kasnejje,moje mnenje.

pa se še kaj beremo.user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: provokacija doma
17.6.2010 20:11:00   
biga
naja78, hvala za spodbudo, bom probala zdržat to mučno dieto, vse za naše user posted image , seveda. Nameravala sem izvesti provokacijo doma, ker mi je tudi pediater tako svetoval, ampak bom res malo počakala. Sem mislila pred morjem, ker gremo 30.6., in vem, da bo tam kar problem dobiti izdelke brez mleka in jajc (predvsem kruh bo problem, vem iz izkušenj s sinkom), zato bi bilo lažje, če bi vedela. Ampak bom res počakala še malo, se nato naročila za testiranje v bolnišnici, in nato na podlagi izvidov ukrepala. Dojiti bom skušala čim dlje, čeprav imamo težave, a druge izbire nimam, saj hči zavrača flaško, ni šans, da bi pila iz nje, sem ji že večkrat ponudila Aptamil ADC, pa noče. Kljub temu, da se mi je prej na dojki jokala in odrivala. Zato ne vem, ali je lačna ali ni. Recepta pa ne morem dobit, ker so izvidi negativni.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: provokacija doma
17.6.2010 22:49:51   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: biga

naja78, hvala za spodbudo, bom probala zdržat to mučno dieto, vse za naše user posted image , seveda. Nameravala sem izvesti provokacijo doma, ker mi je tudi pediater tako svetoval, ampak bom res malo počakala. Sem mislila pred morjem, ker gremo 30.6., in vem, da bo tam kar problem dobiti izdelke brez mleka in jajc (predvsem kruh bo problem, vem iz izkušenj s sinkom), zato bi bilo lažje, če bi vedela. Ampak bom res počakala še malo, se nato naročila za testiranje v bolnišnici, in nato na podlagi izvidov ukrepala. Dojiti bom skušala čim dlje, čeprav imamo težave, a druge izbire nimam, saj hči zavrača flaško, ni šans, da bi pila iz nje, sem ji že večkrat ponudila Aptamil ADC, pa noče. Kljub temu, da se mi je prej na dojki jokala in odrivala. Zato ne vem, ali je lačna ali ni. Recepta pa ne morem dobit, ker so izvidi negativni.


ojla.
veš kaj,kaj ko bi tu nakupila kruh(kravla)ali si ga speči,daj zmrznit in v hotelu ali v app prosi za skrinjo-naj ti ga spravijo not.pa saj se glupo sliši ampak jaz bom to nardila.

ja nisem pomislila,recept res dobiš,če so testi pozitivni.matr danes je vse težko.

a si alernovo probala.baje jo imajo otroci radi.???? pa sladko??? pa zamenjat flaško?? cucelj?? silikon?? ali kavčuk???

a veš zakaj zavrača.??!! ti jaz povem!!!baje je znano da otroci,ki so alergični na mleko,nagonsko zavračajo mleko(dojenje,flaška).in to je tudi eden izmed vzrokov,da bi lahko bila alergija.moj je tudi jošek zavračal,dokler se mi telo-moje mleko in njegovo telo,cel prebavni trakt ni ornk spucal.to je trajalo cca 4 tedne,raj več.in zdaj je ok.koža je lepša,se tu in tam naredijo pikice,a posamezne.kar je že rezultat da bo res nekaj na tem mleku-alergija.žal a tako je.

jaz ga vsak dan kopam v hrastovem lubju v banjici,dam not olivno olje-lekarniško,brez kakršne koli žajfe.1x na teden sam z žajfo.in zdravnica mu piše recepte,neki eucerol in voda 30%.nam pomaga.

ma ni šans delat provokacije pred dopustom,da ne bo pokvarjen.počakaj raj.
midva imamva 23.6 samoplačniško testiranje.9.7,pa sva dobila naknadni datum iz pediatrične.in greva kr obakrat.da vidimo če bo isto pokazalo.

dej a boš kej sporočila???!!pa a kaj veš kako je s kopanjem v morju s takimi otroci???mislim malo namakanja.user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: provokacija doma
18.6.2010 9:54:06   
biga
naja78, mogoče je res kaj na tem, da alergični otroci zavračajo dojenje ali flaško, ker imajo po njem težave. Samo jaz sem že dober mesec na dieti in se nisem prekršila, da bi jo moralo še kaj matrati, ker se odriva oz. krega na dojki. Se je morala že spucati. Razen če je prebava ali kaj drugega. Ne vem, kaj naj si mislim, enkrat lepo sesa, se nič ne krega, drugič imamo pa borbe. Včeraj in danes je zagrabila flaško. Včeraj enkrat popila 20 ml, nato 40 ml in zvečer še 60 ml. Pa prej še 30 ml po dojenju. Zdaj pa ne vem, ali je res še lačna glede na to, da se ni hotela veliko dojit, ampak se je bolj igrala in me gledala ter se smejala. Kdo bi vedel. Kožo ima pa čisto lepo, edino po obrazu se pojavi in izgine kaka pikica. Kopam jo v oljni kopeli od A-Derme, nič mila, nato namažem z linollo fett na recept (samo rokice ima bolj suhe, drugje lepa koža).  Morje zelo dobro vpliva na otročke z atopičnim dermatitisom, tako naš pediater, se pravi, čim več v vodo, če ima od 24 stopinj celzija. Za na morje bom pa res vzela s sabo preverjen kruh brez mleka in ga tam dala v skrinjo (bomo v prikolici v kampu), potem pa po potrebi odmrznila.

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: provokacija doma
18.6.2010 22:46:25   
naja78
ojla.biga.sem pozna.
uh verjamem,da je težko.
kaj pa če so jajca še v igri???ponavadi je skupaj z mlekom.zdej se glih ne spomnim če sem te brala,če si tudi na dieti brez jajc??user posted image
mogoče jo pa le zvija,kar je za to obdobje normalno.daj času čas.če lepo napreduje.
na morje pa le vzemi krug,pa vaflje,priboljške,kake bio paštete od dm,....

še to sem se spomnila: linola baje po novem vsebuje arašide oz.njihove sledove in otrokom z AD,ter alergikom jo po novem na pediatrični odsvetujejo.user posted image

kam grete na dopust???mene je kar strah,ker če majo ful suho kožico(pri nas je isto),jo morje še dodatno posuši??!!user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: provokacija doma
19.6.2010 13:19:07   
biga
ojla, naja78, zdaj sem pa jaz bolj pozna, smo imeli nesrečo doma, triletnik je padel iz otroške posteljice, ko se je hotel poigrati z našo punčko, in si je presekal glavo. Tako da smo prej prišli iz bolnice, so mu skupaj "zlepili" kožo, ki je bila udrta 2 cm. Groza, še zdaj sem v šoku, sem bila zraven, pa nisem mogla nič naredit. Hvala bogu, je normalno razpoložen, ni bruhal ali podobno. Dobil je čez gazo in mrežasto kapico. Zdaj z atijem spita, jaz sem šla pa dr. tanč spraševat, kako oskrbeti rano, ker so imeli na kirurgiji gužvo in nismo vsega izvedeli. Drugače pa, kar se tiče alergije hčerke, ne vemo, če so jajca ali mleko, zato sem na dieti brez obojega. In kot rečeno, kožica je zdaj tako lepa, da se ne bojim morja. Pravzaprav mi je rekel pediater, da ga ful svetuje, naj jo kar kopamo, če bo več kot 24 stopinj, da pomaga za suho kožo. Bomo videli. Za linollo fett sem slišala, ja, sem vprašala pediatra, res vsebuje arašide, ampak mi je rekel, da je tako minimalno, da bi morala biti huda alergija nanje, da bi hčerka reagirala na kremo. Nam tale najbolj paše, sicer pa jo zdaj mažem le še po rokicah, ki so bolj suhe, ostali del telesa je brez problemov in gladek. Na morje gremo v kamp Straško v Novaljo, in sicer 30.6. Upam, da vreme bo.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: provokacija doma
20.6.2010 19:43:40   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: biga

ojla, naja78, zdaj sem pa jaz bolj pozna, smo imeli nesrečo doma, triletnik je padel iz otroške posteljice, ko se je hotel poigrati z našo punčko, in si je presekal glavo. Tako da smo prej prišli iz bolnice, so mu skupaj "zlepili" kožo, ki je bila udrta 2 cm. Groza, še zdaj sem v šoku, sem bila zraven, pa nisem mogla nič naredit. Hvala bogu, je normalno razpoložen, ni bruhal ali podobno. Dobil je čez gazo in mrežasto kapico. Zdaj z atijem spita, jaz sem šla pa dr. tanč spraševat, kako oskrbeti rano, ker so imeli na kirurgiji gužvo in nismo vsega izvedeli. Drugače pa, kar se tiče alergije hčerke, ne vemo, če so jajca ali mleko, zato sem na dieti brez obojega. In kot rečeno, kožica je zdaj tako lepa, da se ne bojim morja. Pravzaprav mi je rekel pediater, da ga ful svetuje, naj jo kar kopamo, če bo več kot 24 stopinj, da pomaga za suho kožo. Bomo videli. Za linollo fett sem slišala, ja, sem vprašala pediatra, res vsebuje arašide, ampak mi je rekel, da je tako minimalno, da bi morala biti huda alergija nanje, da bi hčerka reagirala na kremo. Nam tale najbolj paše, sicer pa jo zdaj mažem le še po rokicah, ki so bolj suhe, ostali del telesa je brez problemov in gladek. Na morje gremo v kamp Straško v Novaljo, in sicer 30.6. Upam, da vreme bo.


ojla.
tudi jaz sem pozna.
naš skoraj 4 letnik je imel pa slinavko-hudičevo in ni bilo časa.upam da je mali ne stakne.boga molim.
jaz še ful premišljujem kam gremo na dopust in glih tako bom trogala vse  sabo-hrano.sem sklenila da se za 1x sploh ne bom obremenjeval kako bo naprej.ker upam da se bo še 3 mesece samo dojil.ali pač alernova.

naš ima tudi sedaj lepo kožico,torej mu verjetno moja dieta pomaga in bo pomoje nekaj na tem.23. imamo test,pa bomo videli.

za linolo pa imaš prav,mislim da bi moral bit otrok hud alergik na oreščke,arašide.

glede rane: mislim da ne rabiš nič skrbet.če ne bruha,se normalno obnaša,pije,je,...je ok....bodi malo ponoč pozorna,rana pa je itak površinska.vem pa da ponovem kar zalimajo in samo dol pade se mi zdi.

ah grem še mal rr brat.user posted image

(odgovor članu biga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: provokacija doma
28.6.2010 21:01:32   
karin82
ojla neja78 in biga
Slučajno sem naletela na vajin "klepet" tukaj na forumu in sem se čisto našla v vajinih postih.
Pri nas imamo zelo podobno situacijo s sinom starim 7 mesecev.
Imamo potrjen AD, testi so pokazali alergijo na jajca ne pa na KM.
Še vedno se dojiva zato sem že 4 mesece na dieti brez jajc in KM. Sinu se je stanje po dieti izboljšalo, prej je imel krvave hraste po ličkih, suho in srbečo kožo pa po celem telesu (flekci), vnete pregidne rok in nog.
Na zadnjem pregledu pri arelogologu so tudi meni svetovali, da naj sama doma naredim pravokacijo. Zato sem začela uživati mlečne izdelke. Ali mislita,da bi se moralo stanje takoj poslabšati? Kako pa naj vem, da ni od česa drugega, vremena npr?

Prebrala sem,da se odpravljate na dopust na morje. Mi smo se ravno vrnili z dopusta na morju. Mali se je veselo kopal v vodi, mu je pa morska voda res še dodatno izsušila kožo, zato smo obolela mesta mazali s tole kremico in moram reč, da je pomagala in ga ni nič srbelo.

http://www.lekarnar.com/izdelki/a-derma-exomega-barierna-krema

Lep dopust vam želim

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: provokacija doma
28.6.2010 22:28:00   
biga
karin82, pri alergiji je ravno to najbolj smotano, da ne veš točno, od česa so fleki. Je to hrana, je to zrak ali kaj drugega? Pri tamalih naj bi bila glavni krivec hrana, zato smo na dieti. Če bodo posledice po tvojem uživanju, ker dojiš, se bodo pokazale v parih dneh, tako je meni danes rekel pediater. Nisem še naredila provokacije, bom počakala, da pridemo z morja. Najprej začnem s fermentiranimi mlečnimi izdelki, nato še mleko, kak teden, če ne bo vidnih posledic že prej. Nato isto ponovim z jajcem, obojega pa ne smem mešati, da bom vedela, na čem smo. Glede morske vode so pa deljena mnenja oz. izkušnje, enim z AD pomaga, drugim pa škodi. Bomo videli, kako bo. Je pa res, da moja punčka ni imela hudih izpuščajev, krast ipd., bolj rdeče fleke, ki so se nato po hrbtu luščili. Zdaj nima tako velikih težav, samo rokice so malo bolj suhe, po ličkih se pojavljajo in izginjajo posamezne pikice, na zadnjem delu glavice pa ima rdeče, najbrž od vročine, ker se drgne ob mojo roko ob dojenju. In jo srbi, ker se čoha, danes se praska že po vsej glavi, zato sem jo namazala z Loicodon kremo, upam, da bo bolje, ker vem, da je ni dobro dolgo uporabljati. Srečno.

(odgovor članu karin82)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?