|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
31.7.2010 22:58:27   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: petea

naja78,
imam 3 fante in izkušeno ter super pediatrinjo.

Ni nobenega razloga, da bi pri dojenčku otroku morala kožica iti čez glavico. Na sistematskem pregledu pri 3 letih pa ja. Do takrat pa fantki že sami spravijo kožico čez glavico. Starši smo lahko pregrobi, brez občutka ali pa samo nepotrpežljivi.


No pa da povem mnenje nefrologov in urologov-kožica se mora vsaj 1x tedensko potegniti kolikor se pač da(ne na silo) in dobro umiti predel pod njo...moj najstarejši sin ima 5 let in je kožica na enem delu še zlimana(čisto malo), urolog pravi da si bo to že sam poštimal čez poletje ko bo več v vodi če ne bo šlo, pa naj ga pripeljemo 1x da se ne mudi :)

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
1.8.2010 22:06:36   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: petea

naja78,
imam 3 fante in izkušeno ter super pediatrinjo.

Ni nobenega razloga, da bi pri dojenčku otroku morala kožica iti čez glavico. Na sistematskem pregledu pri 3 letih pa ja. Do takrat pa fantki že sami spravijo kožico čez glavico. Starši smo lahko pregrobi, brez občutka ali pa samo nepotrpežljivi.


oj petea.
jaz te čist razumem kej hočeš povedat.tudi jaz mam 2 fanta,tak da nisem brez izkušenj,pa še malo me izobrazba daje.user posted image

sami: kaj si potem skoz po luliju šarijo???

sory,....to je treba kar nardit.sama dol nav padla.pregroba?? saj si rekla da maš izkušnje!pač moraš znat in imet občutek.user posted image
no nima veze.vsaka po svoje.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
1.8.2010 22:08:14   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

IZVIRNO SPOROČILO: petea

naja78,
imam 3 fante in izkušeno ter super pediatrinjo.

Ni nobenega razloga, da bi pri dojenčku otroku morala kožica iti čez glavico. Na sistematskem pregledu pri 3 letih pa ja. Do takrat pa fantki že sami spravijo kožico čez glavico. Starši smo lahko pregrobi, brez občutka ali pa samo nepotrpežljivi.


No pa da povem mnenje nefrologov in urologov-kožica se mora vsaj 1x tedensko potegniti kolikor se pač da(ne na silo) in dobro umiti predel pod njo...moj najstarejši sin ima 5 let in je kožica na enem delu še zlimana(čisto malo), urolog pravi da si bo to že sam poštimal čez poletje ko bo več v vodi če ne bo šlo, pa naj ga pripeljemo 1x da se ne mudi :)





eeeeeeeeee vidiš! eva tudi tako razmišlja!!!!je treba delat petea!!!!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
1.8.2010 22:14:35   
Sacherca
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Ja, za luleka so nam rekli, da kožico do enega leta na miru pustiti...user posted image



ajaj divans,ne kožice namir pustiti.mi smo jo že spravili ven.katero P pa imaš???user posted image
nam je pri 3 mesecih,ko je pogledala kako je s tem rekla: LUKSUS!user posted image



Kožico JE praviloma potrebno kar lepo pri miru pustiti. Jo fantje sami dovolj raztegnejo. Seveda pediatri pogledajo večkrat, kakšno je stanje, verjetno tudi bolj iz preventive, reagirajo pa šele, če kožica pri DVEH ALI TREH LETIH ne gre čez glavico.

Glede pasenja pa: moj prvi user posted image  ni hotel pasti kravic, pa ni nič narobe z njim.
Moj drugi user posted image  do enega leta ni hotel stati niti ob opori, pa ni nič narobe z njim.

Pa nikoli nisem razmišljala o tem, za koliko cm in koliko sekund je bil kateri v kakšnem položaju. Kaj šele, da bi se sekirala zaradi tega.



Nam pa je P ob prvem obisku v P toplo sveovala,da lepo pocasi z obcutkom po vskaem kopanju potegnes dol...Zdaj pri treh ima samo se na eni strani pikico zalimano...Ga ima pa zdaj nonstop v rokah,ko je nagi...Pa recimo ,da ga nonstop drma gor in dol se ni odlimal zadnji delcek...Potem on sam zdaj ne bi naredil cudeza,ce bi jo pustili pir miru do 2-3let.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
2.8.2010 10:48:54   
petea
O.K.,
sem sedaj šla še malo pogledat dostopne stvari na internetu.

Torej, če fantek-dojenček normalno lula, ni nobene potrebe po pomoči staršev glede odmikanja kožice. Tudi smegma se praviloma sama lepo izloča.

Kožica mora odstopiti do PETEGA leta. Starši pa pri čiščenju lahko potegnemo kožico samo toliko, kolikor gre, brez pritiska, vlečenja in raztegovanja. 
Večinoma ni potrebe, da bi morali starši posegati v naravni proces in da bi morali mi fantku raztegovati kožico.

Ne, ne igrajo se moji fantje non stop z lulčki, seveda pa morajo lulčke pregledat, ko go nagi. user posted image

Pri raztegovanju kožice pa bistveno vlogo opravijo otroške erekcije. In te se ne pojavijo šele pri treh letih, ampak že pri dojenčku. In fantki se tudi že kot dojenčki igrajo z lulčki, ko le lahko sežejo do njih (npr. med previjanjem, umivanjem, kopanjem).


http://med.over.net/forum5/read.php?46,4089802

http://vizita.si/clanek/operacije/ko-kozica-noce-cez-glavico-penisa.html

< Sporočilo je popravil petea -- 2.8.2010 10:52:02 >

(odgovor članu Sacherca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
2.8.2010 12:12:01   
naja78
IZVIRNO SPOROČILO: petea

O.K.,
sem sedaj šla še malo pogledat dostopne stvari na internetu.

Torej, če fantek-dojenček normalno lula, ni nobene potrebe po pomoči staršev glede odmikanja kožice. Tudi smegma se praviloma sama lepo izloča.

Kožica mora odstopiti do PETEGA leta. Starši pa pri čiščenju lahko potegnemo kožico samo toliko, kolikor gre, brez pritiska, vlečenja in raztegovanja. 
Večinoma ni potrebe, da bi morali starši posegati v naravni proces in da bi morali mi fantku raztegovati kožico.

Ne, ne igrajo se moji fantje non stop z lulčki, seveda pa morajo lulčke pregledat, ko go nagi. user posted image

Pri raztegovanju kožice pa bistveno vlogo opravijo otroške erekcije. In te se ne pojavijo šele pri treh letih, ampak že pri dojenčku. In fantki se tudi že kot dojenčki igrajo z lulčki, ko le lahko sežejo do njih (npr. med previjanjem, umivanjem, kopanjem).


http://med.over.net/forum5/read.php?46,4089802

http://vizita.si/clanek/operacije/ko-kozica-noce-cez-glavico-penisa.html



vse res kar si napisala.
ampak dragica moja,kot v sr.šolo in na faxu,so nas učili in to ti že logika da vedet,da se smegma,mi pravimo kar skutka...user posted image user posted image sama ne izloči.zato MORAJO starši počasi vlečt kožico dol.sicer smo pa čist zašle iz bistva vprašanja,jaz pa sem začela.user posted image ampak kot primer,samo.

men net nič kaj dost ne pove pr tem.neki že,npr.kako dela večina in pol ubereš sredino.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
2.8.2010 12:48:45   
eva1
Lejte jaz sem vam napisala kaj pravi nefrologi in urologi(z nefrologinjo sem govorila 2 meseca nazaj, z urologom pa 4 mesece nazaj) in če oni tako pravijo, potem bo že držalo, ker se vsak dan s tem ukvarjajo!
Jaz sel lih nefrologinji rekla, da sem kožico potegnila tako, da se je malo raztrgala, ampak je imel "skutko" ki je nisem mogla drugače očistit je rekla, nč hudega, glavno da ste vi očistili kot je treba! Ni treba pa zdej vlečt tok da se glavica prikaže(kar se pri fimozah itak ne), ampak tok da se očisti.

(odgovor članu naja78)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
2.8.2010 13:26:36   
sonček88
Moj korenjak, je že z 1 mesecom kar dvigoval to glavo, tako da je kar hitro...pustim mu malček, ampak za zdej ga še kar čuvam:P Bo imel še časa za to:PPuser posted image  

_____________________________

Najlepše je v družbi ljubljenih oseb.
***MATIJA***

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
3.8.2010 17:13:48   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: naja78

IZVIRNO SPOROČILO: divans1

Ja, za luleka so nam rekli, da kožico do enega leta na miru pustiti...user posted image



ajaj divans,ne kožice namir pustiti.mi smo jo že spravili ven.katero P pa imaš???user posted image
nam je pri 3 mesecih,ko je pogledala kako je s tem rekla: LUKSUS!user posted image



Kožico JE praviloma potrebno kar lepo pri miru pustiti. Jo fantje sami dovolj raztegnejo. Seveda pediatri pogledajo večkrat, kakšno je stanje, verjetno tudi bolj iz preventive, reagirajo pa šele, če kožica pri DVEH ALI TREH LETIH ne gre čez glavico.

Glede pasenja pa: moj prvi user posted image  ni hotel pasti kravic, pa ni nič narobe z njim.
Moj drugi user posted image  do enega leta ni hotel stati niti ob opori, pa ni nič narobe z njim.

Pa nikoli nisem razmišljala o tem, za koliko cm in koliko sekund je bil kateri v kakšnem položaju. Kaj šele, da bi se sekirala zaradi tega.


Ja, jo pustiš na miru, tako kot smo jo mi in in vidiš glavico samo takrat, ko mu kožico P na silo potegne dol, da se mu razpara do krvi. Pa tudi ko se poba sam umiva, si je nikoli ne more potegnit toliko dol, da bi glavica ven pogledala.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: "Pasenje kravic in obračanje glavice...
3.8.2010 18:34:08   
nusi
user posted image user posted image user posted image vidim , da ste zašle k drugim glavicam

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?