|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:01:42   
jasnika
Pozdravljeni,

začetek leta in že težave,...torej hči je zažela obiskovati 4 razred, naj povem da je zelo brihtna, se rada uči, zna množit, delit,...vse- pišem o matematiki, ampak ko pa gre za besedilne naloge pa jih skoraj da nič ne zna, vem da je to predvsem logika, in te hčera nima, z možem pa ji ne zmana tega razložit je naučit,...torej če ji nalogo na 3/4 rešima midva z malo njene pomoči, torej do tega da nastavimo račun, ga brez težav izračuna, tudi težje račune,...ja zakomplicirala sem,...

Torej kako otroka naučit reševat te naloge, si izpiše vse pomembne podatke in vse pol pa je po večini tema,....

Bom hvaležna za vsa mnenja

lp

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:09:39   
m_o_i
ja, mal tezko je, ce ne gledas v nalogo...

takole sem jaz mulce ucila(prostovoljne instukcije): najprej se prebere cela naloga, otrok naj pove, kaj naloga pravzaprav sprasuje-ce naloge ne razume, potem je tak vse brezveze. nato prebere vsak stavek posebej in takoj nastavi racun za tisti stavek-ponavadi so naloge tak sestavljene iz vec racunov,ane!? npr. drugi stavek bo ze vseboval neko "neznanko", ki bo pravzaprav rezultat racuna prvega stavka itd. do zadnjega vprasanja.

upam, da je vsaj malo razumljivo napisano, drugace bi blo pa lazje, ce kako nalogo prilepis sem

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:17:09   
Anonimen
bom probala na kratko. te naloge namreč vedno bereš večkrat.
1. prebereš celo nalogo, da ugotoviš, kaj iščeš
2. prebereš nalogo, da ugotoviš, kaj imaš (katere podatke, tudi izpišeš si jih)
3. prebereš nalogo, da ugotoviš, kaj rabiš (t.j. napišeš formulo za izračun iskanega podatka, iz tega ugotoviš, ali vse podatke imaš ali pa je potrebno vmes še kaj izračunat.
4. šele zdaj se dejansko lotiš naloge in izračuna.

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:19:08   
m_o_i
tota, ki sovrazi smrkce, je povedala nekak tak, kar sem jaz hotla s tisto svojo klobaso zgoraj user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:23:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

tota, ki sovrazi smrkce, je povedala nekak tak, kar sem jaz hotla s tisto svojo klobaso zgoraj user posted image


user posted image  


user posted image user posted image user posted image  

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:24:30   
AnciM
Kaj pa če bi poskusila najprej se z njo pogovorit o nalogi? O čem govori naloga? O jabolkih, rožicah... karkoli že nastopa. Kako so količine, ki v nalogi nastopajo povezane med seboj v realnem svetu - tako na sploh. Da bo otrok sploh dobil občutek za abstraktne pojme. Malo se pogovarjajte in sestavite zgodbice. Kaj se zgodi, če se nekaj poveča, zmanjša, kaj pomeni, če imaš 5x več stvari. Ponazori ji zadevo.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:25:49   
m_o_i
user posted image  a si ti jaz al sem jaz ti!? user posted image
veri vird...
kak hudica ves, da sem malo prej vzela pilico v rokeuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:30:01   
jasnika
Torej,..naloga bom kar prepisala

V vsaki škatli, je 21 piškotov, na dan jih Nik poje 6. Koliko škatel mu mora mama kupiti za en teden?
In ima napisano 6.7=42 pravilno, torej ve da jih na teden poje 42 keksov.

Potem pa ima račun napisan tako 21+koliko=42  in je rezultat 21

Rezultat naloge je 2, ampak kako prit do št 2??  Stem da je to naloga iz 3 razreda in še niso delili, pa niti sedaj ne delijo 42 z 2??

Res nimam pojma kako to otroku razložit???Saj je to samo ena naloga jih pa je še več,...


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:32:49   
jasnika
Takšne naloge ki vsebujejo zmanjša, zveča,...to ve,...eh saj še sama morda ne znam prav razložit, ona si izpiše pa podčrta pol pa več ne ve kaj bi z podatki, se zgubi,....

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:32:50   
AnciM
Ko ugotovi, da v enem tednu poje 42 piškotov. Jo vprašaj koliko je to škatel? Koliko piškotov je v 1 škatli, 5 škatlah, 10 škatlah...

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:33:06   
m_o_i
sej ne rabis delit-odstevaj

42
- 21
____
= ?

dobis spet 21, kar pomeni "dve isti stevilki", torej je rezultat 2

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:35:00   
jasnika
ja to že ampak ona mora račun nastaviti tako da dobi rezultat 2, delijo tako pa še ne


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu AnciM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:36:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

Torej,..naloga bom kar prepisala

V vsaki škatli, je 21 piškotov, na dan jih Nik poje 6. Koliko škatel mu mora mama kupiti za en teden?
In ima napisano 6.7=42 pravilno, torej ve da jih na teden poje 42 keksov.

Potem pa ima račun napisan tako 21+koliko=42  in je rezultat 21

Rezultat naloge je 2, ampak kako prit do št 2??  Stem da je to naloga iz 3 razreda in še niso delili, pa niti sedaj ne delijo 42 z 2??

Res nimam pojma kako to otroku razložit???Saj je to samo ena naloga jih pa je še več,...



no, in koliko škatel je to 21+21, če je v vsaki škatli 21 piškotov? to sta 2 škatli. z računom 21+21 najprej izračunaš št piškotov, ki jih potem "pospraviš" v ustrezno število škatel.

pod vsako številko 21 lahko napiše 1 škatla in dobi račun:
1 škatla+ 1 škatla = 2 škatli

< Sporočilo je popravil mizantrop -- 10.9.2010 21:38:14 >

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:38:25   
jasnika
ja saj tako je ja, ampak račun mora biti napisan da je rezultat 2user posted image , no mogoče pa tudi jaz nisem za 3 oz 4 razred


_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:41:08   
m_o_i
sej je rezultat dva - ker je vprasanje, koliko skatel mora kupit mama. odgovor pa itak morajo izpisat z besedami,ane!?
in je sovraznica smrkcev po moje cisto prav "nastavla" racun

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:41:56   
jasnika
jah potem bo pa že tako,....bomo se še dalje trudili in jokali zraven in tako,....

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 21:45:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

jah potem bo pa že tako,....bomo se še dalje trudili in jokali zraven in tako,....


za nas je težko iti nazaj na tako stopnjo računanja, ker znamo že toliko več. meni je vedno izziv inštruirat OŠ in včasih kar direkt rečem, da moram premislit, kako naj razložim, ker še ne sme znat vnaprej. potem pa študiram v katerem razredu že znajo to in v katerem še ne. user posted image

(odgovor članu jasnika)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
10.9.2010 22:32:24   
Arwenko
Kako nalogo rešit, so ti že razložili, jaz bi pa dodala samo naslednje...logika je v nekem kontekstu prirojena, eni je imamo na tone, eni pa skoraj nič...ampak to ne pomeni, da je stvar nerešljiva. Dejansko koliko sem jaz inštruirala sem ugotovila, da takšnim, ki pač nimajo prirojene, ne preostane nič drugega kot vadit, vadit, vadit, dokler ne osvojijo teh stvari. Predlagam, da ji kupiš kakšno didaktično knjigico, kjer bo te stvari utrjevala, včasi so imeli zelo luštne za to starost, če ni novejših, pa se sigurno kje v knjižnjici dajo te iz našega časa dobit ali pa poprosite učiteljico, če vam pripravi nekaj vaj za utrjevanje. Pa vse skupaj naj bo zabavno, ne obveza oziroma učenje. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
11.9.2010 6:28:08   
čivčiv
Marsikateri otrok, ki ima težave pri reševanju besedilnih nalog, ima težave s branjem. Mogoče še ni dovoj avtomatizirala branje in deklica ne more misliti ob tem, ko bere. Torej prevelč se ukvarja in razmišlja o črkah , ki jih mora povezati skupaj pri branju, in dejansko tako ne razume valoge. Mogoče razmislite v tej smeri.
Sicer pa predlagam zraven pri reševanju tekstnih nalog še označevanje podatkov in risanje.

lep pozdrav.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
15.9.2010 17:07:40   
jasnika
Se je Maruša pridno učila, z možem sva ji pomagala in včeraj so pisali test in je dobila petkouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu čivčiv)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
15.9.2010 17:17:16   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

Se je Maruša pridno učila, z možem sva ji pomagala in včeraj so pisali test in je dobila petkouser posted image user posted image user posted image


Ja kako? Aimajo že ovene? A ni tako, da jih 1. polletje v 4. razredu še nimajo?


Drugače pa je s tem, kolokrat gre kakšno število v večjega, v tem obdobju še poizkušanje. Pač proba sesštevat 21 + 21 toliko časa, dokler ne gre ČEZ tisto število, ki ga mora dobit. In tako vidi, kolikokrat po 21 (piškotov v škatli) rabi. Da si zna predstavljat.

(odgovor članu jasnika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
15.9.2010 17:19:33   
Splišni
IZVIRNO SPOROČILO: jasnika

Se je Maruša pridno učila, z možem sva ji pomagala in včeraj so pisali test in je dobila petkouser posted image user posted image user posted image


Ja kako? Aimajo že ocene? A ni tako, da jih 1. polletje v 4. razredu še nimajo?


Drugače pa je s tem, kolokrat gre kakšno število v večjega, v tem obdobju še poizkušanje. Pač proba sesštevat 21 + 21 toliko časa, dokler ne gre ČEZ tisto število, ki ga mora dobit. In tako vidi, kolikokrat po 21 (piškotov v škatli) rabi. Da si zna predstavljat.


< Sporočilo je popravil Splišni -- 15.9.2010 17:20:04 >

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Besedilne naloge mat-4 razr
15.9.2010 17:26:34   
jasnika
ne, že imajo ocene, na žalost,...al pa na srečo

_____________________________

Sestrica Maruša je dobila bratca Marcela

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?