|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   digitalni fotoaparat
21.9.2010 9:15:23   
2srcka
Kupujem digitalca in rabim mnenja. Katerega priporočate ?

http://www.bigbang.si/foto-in-kamere/fotoaparati/ultra-zoom-fotoaparati/469955-nikon-coolpix-l110

http://www.ceneje.si/foto/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/nikon-digitalni-fotoaparat-coolpix-p100_-_CX0011AB8F?tab=pod

Mogoče katerega drugega za neko normalno ceno in neprofesionalno slikanje? Zdaj imam Nikona starega že 8 let....in sem rekla da bom pri Nikonu ostala. Moti me le ker so tako čudne slike kadar se sliak v prostoru. Sicer pa ne slika več dobro in ima na slikah kar ene črne pikice-mogoče kdo ve kaj bi to bilo? Katera znamka pa je v digitalnih fotoaparatih?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 14:16:46   
Hope2
Imamo canona (z en kup objektivi- profi varianta) in malega panasonica (lumix). Na tega malega smo čist nori, slike dela fenomenalne, poleg tega pa ga še vtakneš povsod, praktično je non stop z nami, v žepu v torbici... Tistega velkega sploh več ne uporabljamo. Tak da nam je tale zakon http://www.pcworld.idg.com.au/review/digital_cameras/panasonic/lumix_dmc-tz15/250470 Sicer je že mal starejša varianta, tak da bo kmalu potrebno kaj novejšega, ampak isto tako malegauser posted image


< Sporočilo je popravil Hope2 -- 22.9.2010 14:17:39 >

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 14:34:54   
pomar*ANČA*
teh dveh ne poznam, imamo pa mi tega: http://www.mimovrste.com/artikel/1730253526/digitalni-fotoaparat-nikon-coolpix-s550-srebrn

pa sem full zadovoljna z njim.

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 15:08:58   
2srcka
pomar*ANČA*, ali ta fotoaparat dela lepe slike v prostoru? Naš (sicer že star model) zunaj na prostem naredi zelo zelo lepe slike, notri pa so porazne. Zdaj pa so se pojavile še neke črne pikice in na koncu so slike grde. Razmišljava o nakupu novega, večjega fotoaparata, nekaj takega kot sem prilepila linke. So nama rekli, da če ga že kupujeva, da naj kupiva nekaj večjega, kao lepše slike.....bla bla bla. Samo mi pa ni všeč njegova velikost. Res da ni tako zelo velik, ampak je pa veliko večji od takih kot je vaš.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 16:34:31   
sončnica14
Jaz sem pred kratkim kupovala kompaktni digitalni fotoaparat. Ti pa svetujem, da pred nakupom dobro primerjaš cene. Sama sem ga kupila pri Majdiču v Avstriji (Celovec, Graz)  oz. v njihovi spletni trgovini (sem ga pa šla sama iskat) in je bil za več kot 100 € cenejši kot v Sloveniji.

Kupila sem pa Samsung WB650.

Priložena navodila so tudi v Slovenščini.
 

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 17:29:43   
Anonimen
No jaz imam pa zdaj na novo tegale: http://www.olympus-europa.com/consumer/29_digital-camera_mju_tough-6020_22734.htm in sem ful zadovoljna ... dela zelo lepe fotke zunaj in notri, blazno veliko nastavitev ima lahko gre do 5m globine v vodo ali pa pade z 1,5m višine na tla ... skratka idealen za v torbico pa na izlete in za male otroke v bližini ... prej sem imela pa istega samo par let starejši model, pa v prostoru ni ok fotk delal.

(odgovor članu sončnica14)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 18:34:46   
Hope2
IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

pomar*ANČA*, ali ta fotoaparat dela lepe slike v prostoru? Naš (sicer že star model) zunaj na prostem naredi zelo zelo lepe slike, notri pa so porazne. Zdaj pa so se pojavile še neke črne pikice in na koncu so slike grde. Razmišljava o nakupu novega, večjega fotoaparata, nekaj takega kot sem prilepila linke. So nama rekli, da če ga že kupujeva, da naj kupiva nekaj večjega, kao lepše slike.....bla bla bla. Samo mi pa ni všeč njegova velikost. Res da ni tako zelo velik, ampak je pa veliko večji od takih kot je vaš.


Velik fotkič še ni zagotovilo za lepe fotke.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 20:49:46   
jar
http://www.dpreview.com/reviews/specs/Nikon/
preberi si od obeh komentarje

P100 je tukaj v konkurenci s podobnimi kar uredu ocenjen, ne bom pa vsega brala, je ene 20 strani....: http://www.dpreview.com/reviews/q110superzoomgroup/page7.asp

pri COOLPIX L110 se mi zdi premalo zooma (samo 15x), P100 ga ima 26x. meni so pač bolj všeč ultra zoom kompakti, no okrog 20_x_ zooma je kar uredu. L110 (rdeč) je sicer lepši, ampak kupila bi P100; še ena primerjava tukaj: http://www.dpreview.com/news/1002/10020303nikoncoolpix.asp

moraš tudi vedeti, da za 200 € ne dobiš dobrega kompakta, že razlika v ceni mora marsikaj povedat... mi imamo malega coolpixa S3000, ki dela super družinske slike, tudi v prostoru. za vse ostalo pa ultra zoom kompakt velikosti, da ga še spravim v malo večjo torbico.

< Sporočilo je popravil jar -- 22.9.2010 20:55:51 >

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 21:06:11   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka
pomar*ANČA*, ali ta fotoaparat dela lepe slike v prostoru? Naš (sicer že star model) zunaj na prostem naredi zelo zelo lepe slike, notri pa so porazne.

Moji starši imajo malega kompaktnega Nikona, midva z možem sva pa kupila tega ta velikega, kao polprofi in rezultat je pri obeh isti - zunaj super slike (najin je imel tudi 18-kratni zoom in je delal odlične fotografije tudi zelo na daleč), notri pa obup. Za Nikona sva dala skoraj 400 eur, pa sem bila totalno razočarana nad fotografijami z rojstnega dne - kakor hitro je svetloba kaj čudna, so bile slike zrnate. Sicer sem prepričana, da bi se to dalo s kakimi ročnimi nastavitvami reševat, samo jaz nimam ne časa ne volje se še s tem ukvarjat, zato hočem fotkiča, ki dela dobre slike z avtomatskimi nastavitvami. Potem sem pa videla slike z enega Olympusa (kompaktnega) in bila tako navdušena, da sem ga šla takoj naslednji dan kupit, Nikona pa prodala. Stal je skoraj pol manj kot Nikon, dela pa čudovite slike tako zunaj kot notri in ni važno, kaka je svetloba, pa tudi 7x zoom ima, tako da lahko tudi precej na daleč slikamo. Baje je neka fora pri teh kompaktnih, da naj bi imeli Olympusi steklene leče, ostali kompaktni pa večinoma plastične - tako je rekla ena fotografinja, če to res drži pa ne vem - vem samo, da nam ta Olympus super služi. Pa da ne govorimo, da tega porineš v torbico ali kar v kak žep, tistega velikega Nikona se nam pa potem enostavno ni dalo vlačit zraven povsod. Meni se je v glavnem Nikon zameril.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 21:09:20   
zmajaz
Evo - tole vzemi, pa ti zagotovo ne bo žal: KLIK

Če ne pa tole, če hočeš še večji zoom (čeprav nam že 7x več kot zadošča): KLIK

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.9.2010 21:11:43 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 21:18:29   
jar
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz

- kakor hitro je svetloba kaj čudna, so bile slike zrnate. Sicer sem prepričana, da bi se to dalo s kakimi ročnimi nastavitvami reševat, samo jaz nimam ne časa ne volje se še s tem ukvarjat, zato hočem fotkiča, ki dela dobre slike z avtomatskimi nastavitvami.


to, da prebereš navodila in nastavitve je pa ja osnova... ne rečt, da je nekaj zanič, če ne znaš uporabljat.

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: digitalni fotoaparat
22.9.2010 21:48:37   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: jar
IZVIRNO SPOROČILO: zmajaz
- kakor hitro je svetloba kaj čudna, so bile slike zrnate. Sicer sem prepričana, da bi se to dalo s kakimi ročnimi nastavitvami reševat, samo jaz nimam ne časa ne volje se še s tem ukvarjat, zato hočem fotkiča, ki dela dobre slike z avtomatskimi nastavitvami.

to, da prebereš navodila in nastavitve je pa ja osnova... ne rečt, da je nekaj zanič, če ne znaš uporabljat.

Veš kaj - navodila za fotoaparat veš, kaka so, in za vse tiste ročne nastavitve potrebuješ že precej znanja, ki ga pa jaz na tem področju pač nimam in ga niti ne mislim pridobivati, ker me to ne zanima. In nikakor si ne mislim memorirati 200 strani navodil. Zame mora fotoaparat že z avtomatskimi nastavitvami narediti vsaj kolikor toliko solidno sliko, z ročnimi pa lahko potem res dosežeš vrhunske slike, če znaš - zna pa tega seveda ne kar vsak, ker lepo prosim povej mi, koliko ljudi, ki se s fotografiranjem ne ukvarja profesionalno ali vsaj resno ljubiteljsko, pa ve, kaj je izravnava osvetlitve, nastavitev beline, občutljivost ISO itd. oz. kdaj in kako se te nastavitve uporabljajo. Jaz vem samo, da smo na enem abrahamu fotografirali z avtomatskimi nastavitvami z obema Nikonoma in z Olympusom, pa so bile v istih pogojih slike z obeh Nikonov porazne (poskusili smo tudi scenske načine, pa ni bilo nič boljše), slike z Olympusa pa prekrasne - in to je to, kar jaz želim, pa še marsikdo drug, ki se pač nima časa beliti glave z nastavitvami ISO, memorirati 200 strani navodil in ne vem, kaj še vse. Tehnika mi ni tuja, na marsikaj se spoznam, ampak to me pa nikoli ni veselilo, zato se ne mislim s tem ubadati - glede teh nastavitev mora pač fotoaparat misliti zame in Olympus to odlično počne, Nikon je pa morda odličen za strokovnjake, zame (in ostale amaterje) pa ne. user posted image  

< Sporočilo je popravil zmajaz -- 22.9.2010 21:50:38 >


_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: digitalni fotoaparat
23.9.2010 7:22:05   
pomar*ANČA*
IZVIRNO SPOROČILO: 2srcka

pomar*ANČA*, ali ta fotoaparat dela lepe slike v prostoru? Naš (sicer že star model) zunaj na prostem naredi zelo zelo lepe slike, notri pa so porazne. Zdaj pa so se pojavile še neke črne pikice in na koncu so slike grde. Razmišljava o nakupu novega, večjega fotoaparata, nekaj takega kot sem prilepila linke. So nama rekli, da če ga že kupujeva, da naj kupiva nekaj večjega, kao lepše slike.....bla bla bla. Samo mi pa ni všeč njegova velikost. Res da ni tako zelo velik, ampak je pa veliko večji od takih kot je vaš.


ja, jaz sem z tem zelo zadovoljna.  v prostoru dela lepe slikice, ima hitro odzivnost ( primerjavi z vsemi cannon digitalci tega cenovnega razreda). z njim sem res zadovoljna, sploh ker sem hotela imeti takšnega za v torbico in z uporabnimi funkcijami. prej sem imela (no, ga še imam, ampak ga ne uporabljam več) cannon prof. pa mi je bil cel obup, nikoli ga nisem imela s sabo ko sem ga potrebovala, zdaj z tem je pa tako da ko preložim denarnico preložim tudi fotoaparat.

(odgovor članu 2srcka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: digitalni fotoaparat
25.9.2010 22:42:25   
Ribica **
Ko sem jaz pozimi iskala dober kompaktni digitalni fotoaparat za tam 200-250€, mi ni bil noben pretirano vsec, nikoni pa sploh ne. Sama imam sicer Canona, 7.2M pixlov, 4x opticni zoom (digitalni zoom ni pomemben, ker naredi slike zrnate). Meni so pomembne predvsem barve, da so dobre. Pa da so slike jasne, ostre, nezrnate. Aja, naj te opisi visokega razpona ISO-ta ne zavajajo - ker vecji kot je ISO, bolj je zrnata in nekvalitetna slika. Manjsi kot je ISO, lepsa je slika. Tako da pravega nasveta nimam, ampak jaz sem iskala foto, ki bo vsaj tako dober kot Canon A710. Imava sicer tdui DSLR, ampak na potovanja in za na hitro se vedno nosimo s sabo tudi "ta mal" fotoaparat.

(odgovor članu pomar*ANČA*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: digitalni fotoaparat
25.9.2010 22:46:17   
Ribica **
Ena je omenjala Omypusa - moj ima enega Olympusa, s širšim objektivom, pa dela notri slike obupne, ker nabije ISO v višave, zunaj, ob pravi svetlobi, pa lahko naredi res zelo lepe. No, pomanjkljivost mojega Canona je zagotovo počasnost in zahtevnost pri energiji - že zato, da je prižgan, rabi veliko energije in je potem včasih pri fotkah s flešom res počasen, še posebej, ko po fotki s flešem želiš slikati dalje. user posted image  Aha, pa še nekaj - meni bi bila velika prednost li-ion baterija - v DSLR-ju (Canon) nama drži ful, ful dolgo ... če ga uporabljamo povprečno, zdrži baterija tudi cel mesec, na 10-dnevnem potovanju pa enkrat menjamo baterijo, tako da je ena rezervna čisto dovolj (mora bit pa vedno rezerva napolnjena, ker ko enkrat javi prazno baterijo, je res prazna).

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: digitalni fotoaparat
8.10.2010 15:40:30   
angel_rebelde
Jaz imam kakšne 2 tedna Nikon Coolpix P100, pa moram priznati, da dela zelo dobre slike, le notri so slike bolj slabše. Ima 26x Zoom, kar je meni zelo všeč, saj naredi ostre slike tudi če do konca približam..
Je pa res, da ima veliko opcij in če želiš da bi notri bile slike fajne, je treba uporabljati fleš ali pa po nastavitvah malo brskati.

Lp, a_r


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Ribica **)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?