|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 8:57:18   
Sonnja
Razmišljamo o nakupu ene ali druge. Najprej sva slišala da je boljše če že kupuješ, da kupiš indukcijo potem pa sem malo brskala po netu in same neke negativne stvari berem o indukciji. Naj bi škodla zaradi magnetnega sevanja, da se ful sliši ko kaj kuhaš kot nekakšen transformator, da ful nagajajo, da včasih tudi indukcijska posoda ne prime če je premajhna itd. Zdaj pa res ne vem. Bi vas posila če ima katere izkušnje, za kakšen nasvet.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:00:03   
Bojana82
Jaz imam indukcijsko že tri leta! Nič ne nagaja, nič se ne sliši ko kuhaš.....v glavnem jaz je ne zamenjam za noben drug štedilnik več, res sem zadovoljnauser posted image ! Imam pa Bosch-evo!

_____________________________

Domen 16.11.2003

Manca
02.11.09 - 52/3430
15.12.09 - 54/4600
09.02.09 - 60/5770

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:12:49   
Barbara_L
Vsekakor indukcijska. Imam boschevo dve leti in je prima. Posodo imam Ikeino in dela brez problemov. Ne kupuj steklokeramične, raje par € več in kupi indukcijo.

(odgovor članu Bojana82)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:27:10   
naja17
Isto kot ostali dve predhodnici - ne kupuj steklokeramične. Jaz imam tudi bosch-evo indukcijo... Posodo sem kupila v sparu, komplet za 50 € namenjen za indukcijo in pa od emo posode, ki so za moje pojme zakon posode in prav nič ni glasna indukcija, pa čist vse prime. Edino za tefalovo ponev sem dala tolko kot za cel komplet posode, ampak notri pečem jajca, palačinke in vse te zadeve...
Kar se sevanja tiče, a mikorvalovno boste mel? A na avion hodite? A preberete vse deklaracije na hrani itd. itd??? Živimo v takem svetu, kjer že sosed seva, tko da meni je to brezveze...

Se pa malo poglovi v te indukcije... Recimo, midva sva gledala Gorenje, 5 let garancije, ampak sva ugotovila, da se preveč segreva in da je potrebno pod njo imeti blendo, medtem ko pri boschu ni potrebno... Pač malo več daš, saj to se ja uporablja kar nekaj časa....

(odgovor članu Barbara_L)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:31:59   
Sonnja
o punce hvala za tako hitro odgovore! smo se tak bolj nagibali za indukcijo ampak ker je nihče od znancev nima res nisem vedela a je vse to res.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:34:29   
agataema
Ne kupuj steklokeramične. Imamo na vikendu indukcijo in vsakič ko doma kuham na steklokeramični, sanjam da imam indukcijo.user posted image  Jaz nimam z indukcijo ene slabe izkušnje, razen ta da mi je še mleko skipelo, ker na indukciji mleko že zavre medtem ko bi bilo na steklokeramični še mrzlo.

Imamo pa najcenejšo Whirpoolovo indukcijsko ploščo, z enim boost grelom. Zdaj jih ima večina že kar vsa 4 grela boost.

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:39:40   
aTri
Jaz imam pa 2 indukcija in 2 steklo-keramika in sem zelo zadovoljna, pač steklo keramika malo počasneje kuha kot indukcija.....za kombinirano sem se pa odločila, ker imam kar nekaj posode, ki ne paše na indukcijo...Imam pa tudi ja Bosch-evo in je ne zamenjamuser posted image

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:51:13   
kristinaj
če bi jaz sedaj kupovala, definitivno indukcija..... pa tudi lonce bi z veseljem zamenjala, ker mi moji niso všeč..

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 9:54:03   
josephine27
jaz sem imela najprej stekolkeramično. potem smo zamenjali za indukcijo in sem ful zadovoljna. so punce že itak vse napisale. ednia slaba stvar je to da moraš posodo zamenjat če imaš tako da ne ustreza indukciji. sliši se nč ne. 

_____________________________



(odgovor članu aTri)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 10:04:45   
naja17
IZVIRNO SPOROČILO: agataema

da mi je še mleko skipelo, ker na indukciji mleko že zavre medtem ko bi bilo na steklokeramični še mrzlo.



Ja ja... Meni je tudi na začetku vse čez šlo, ker je blo tko hitro, ampak spet +, ki sem ga prej pozabla omenit, je ta, da na indukciji lahko kar sproti brišeš in nič se ne zapeče gor user posted image ...

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ednia slaba stvar je to da moraš posodo zamenjat če imaš tako da ne ustreza indukciji. sliši se nč ne. 



moram še enkrat povdarit, da dobiš kompelt loncev že za 50 €, pa super dela, brez kake glasnosti....

< Sporočilo je popravil naja17 -- 23.9.2010 10:05:36 >

(odgovor članu agataema)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 12:12:11   
Sonnja
IZVIRNO SPOROČILO: naja17

IZVIRNO SPOROČILO: agataema

da mi je še mleko skipelo, ker na indukciji mleko že zavre medtem ko bi bilo na steklokeramični še mrzlo.



Ja ja... Meni je tudi na začetku vse čez šlo, ker je blo tko hitro, ampak spet +, ki sem ga prej pozabla omenit, je ta, da na indukciji lahko kar sproti brišeš in nič se ne zapeče gor user posted image ...

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

ednia slaba stvar je to da moraš posodo zamenjat če imaš tako da ne ustreza indukciji. sliši se nč ne. 



moram še enkrat povdarit, da dobiš kompelt loncev že za 50 €, pa super dela, brez kake glasnosti....


kul!

(odgovor članu naja17)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 13:30:59   
kalbo
Najprej je treba pa seveda preverit, če gresta vsaj dve fazi do štedilnika, ker indukcija rabi dvofazni priklop. Prodajalci znajo lepo v celofan zavit, dela dela, pol majo pa ljudje težave.

Drugače pa jest ne zamenjam plina za nobeno steklokeramiko in nobeno indukcijo.

< Sporočilo je popravil kalbo -- 23.9.2010 13:32:00 >

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 14:02:40   
zvezdica_1
mi2 sma razmišljala o plinu ali indukciji. predvsem zaradi priključka na mstni plin sva vzela 3 plin in 1 steklokeramika, ki pa je bila v uporabi samo za kuhanje kave, dokelr niso plina priklopiliuser posted image
sem hotela imeti 4x plin, pa je bila cena seta pečice in plošče skoraj enaka kot cena same plošče s 4x plin.... pa dobro, tudi to zadošča.... ko pa en bo več, pa vzamem belo ploščo s 4x indukcija ali plin, steklokeramike nikoli. mi prej zavre na plinu poln lonec vode kot pa na steklokeramiki voda za 1 skodelico kaveuser posted image



(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 16:10:06   
gupika
No pri meni se indukcija malenkost sliši, ampak to me čisto nič ne moti.

Moja mama ima steklokeramično in ko sem pri njej in je tamali lačen (hoče imeti v sekundi) in dam gret vodo in čakam in čakam in čakam... Pri meni doma pa je ta količina segreta v parih sekundah.

Enkrat sem pri mami vklopila napačno kuhališče na katerem sem imela krpo gor in se mi je čez nekaj časa prismodila, kar se pri indukciji ne more zgoditi.

Jaz sem za indukcijo 100%. Za vse 4. Ko vidiš kako dela, se ti tistih dveh steklokeramičnih (če imaš 2 in 2) ne bo dalo več uporabljati.

lp

(odgovor članu zvezdica_1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 16:13:44   
zvesta
jaz če bi še enkrat kupovala, bi kupila indukcijo....

_____________________________

Pomagajte:

http://www.ringaraja.net/clanek/podprite-mamico-janjo-pri-posvojitvi-dvojcic_3182.html

http://www.facebook.com/home.php?sk=lf#!/pages/Zbiranje-podpisov-Za-otrocka-gre/135343546502939?ref=mf

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
23.9.2010 18:00:41   
onka
Tudi jaz sem bila za ali ali, namreč predhodno smo imeli steklokeramično, zdaj smo se osločili za indukcijo, najcenejša je bila wirpool. Kot so že predhodnice napisale ne samo, da na indukcijski hitro zavre, ampak tudi ko zmanjšaš temperaturo se takoj zmanjša tudi temperatura in posledično manj vre in kar je zame najbolj super; če vzkipi mleko na ploščo se ne prime nič, samo pobrišeš, plošča je vedno čista, na steklokeramiki pa drgneš ko konj.

(odgovor članu zvesta)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
25.9.2010 0:20:56   
zvezdica_1
onka
jaz imam steklokeramiščno ploščo s plinskimi gorilniki, pa se nič kaj ne prime nanjo.. pa zelo packam ko kuham... enostvno polijem frosch čistilo na krpo in obrišem, brez drgnjenja, pa vileda krpica za steklokeramiko....

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
27.9.2010 9:32:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: zvezdica_1

onka
jaz imam steklokeramiščno ploščo s plinskimi gorilniki, pa se nič kaj ne prime nanjo..



Na indukcijo in steklokeramiko s plinom se hrana ne zažge, ker je vir toplote oddaljen od stekla. Indukcijska plošča ni vir toplote, temveč se topota ustvarja v loncu, (kolikor se že segreje, se zaradi toplote posode), plinski gorilniki so dvignjeni nad samo steklo.
Pri klasični steklokeramiki pa je vir toplote sama plošča - hrana se prime, ker se "kuha" naprej na plošči. Zato je indukcijsko ploščo in plinsko steklokeramiko komot vzdrževat, klasično steklokeramiko pa ne.

Osebno bi še vedno najrajši imela stekokeramiko s plinskimi kuhališči, na drugem mesti je indukcija, klasične steklokeramike pa bi se ognila na kilometer. Trenutno imamo indukcijo, je zakon, hitra, deluje BP.

(odgovor članu zvezdica_1)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
27.9.2010 11:47:03   
Teyla
Jaz imam steklokeramično ploščo, pa nimam nobenih takih težav kot jih ene opisujejo. Res je, da še nisem primerjala hitrosti kuhanja z indukcijsko ploščo, ampak pri meni se recimo plošča segreje iz popolnoma hladne na najvišjo moč v manj kot 10sek.
Z drgnjenjem pa sploh nimam težav, ker uporabljam čistilo za steklokermiačne plošče (nobenih viled, krpic ali kaj podobnega) in se gor naredi zaščitni film. Tako da tudi, ko mi gre kaj čez lonec ali skipi (in to ni malokrat) pri naslednjem čiščenju ni nobenih težav.
Mogoče pa je, da imam jaz malo naprednejšo ploščo, vaše mame (kot je ena opisovala) pa prve verzije, ki so prišle a trg. Pri mojih sorodnikih zadeva začne piskat, če je gor krpa in ne lonec tako da se ne more zažgati.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
27.9.2010 22:17:42   
birdy
Tud mi mamo indukcijo, kombinirano 2x steklokeramika in 2x indukcija. Mi je zelo žal ja...user posted image Da sem zaradi parih posod sploh vzela tole kombinirano ne pa cele indukcijeuser posted image Ne, resno, mi steklokeramike ne uporabljamo, indukcija je zakon.
Pa problemi s steklokeramiko so tudi na novejših platah, ima tašča 2 leti staro pa ji je žal da nima indukcije.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
27.9.2010 22:19:36   
birdy

Jaz sem za indukcijo 100%. Za vse 4. Ko vidiš kako dela, se ti tistih dveh steklokeramičnih (če imaš 2 in 2) ne bo dalo več uporabljati.

lp
[/quote]

Podpis. In se še zdaj tolčem po glavi da tega nisem verjela prodajalcu ki mi je indukcijo predlagal.

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu gupika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
28.9.2010 12:20:56   
agataema
Birdy, mi smo našo mami komaj prepričali, da vzame indukcijo in ne steklokeramične. Pa cena je bila ista, ampak ona je kar svoje trobila. Zdaj nam vsakič ko smo na obisku pove, da si ne predstavlja, da ne bi kuhala na indukciji.user posted image

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
28.9.2010 19:23:58   
Freya88
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

Najprej je treba pa seveda preverit, če gresta vsaj dve fazi do štedilnika, ker indukcija rabi dvofazni priklop. Prodajalci znajo lepo v celofan zavit, dela dela, pol majo pa ljudje težave.

Drugače pa jest ne zamenjam plina za nobeno steklokeramiko in nobeno indukcijo.


Podpis!! Ne predstavljam si, da bi bli brez stroma, js pa ne bi mogla skuhat niti kave?? No tnx...!:)

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
29.9.2010 8:52:33   
dps1
ima 2x indukcijo in 2x navadno. navadne skoraj ne uporabljam, razen kadar je sila. priporočam indukcijo. ko nam bo crknila, sigurno nabavim indukcijo. se splača reskirat malo več denarja.

(odgovor članu Freya88)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: steklokeramična ali inducijska plošča?
5.10.2010 13:29:04   
livia
Jaz sem vzela indukcijsko z dvam indukcijskima ploščama in dvama navadnima. Če bi spet kupovala bi vzela vse 4 indukcijske.
Same pohvale, nobenih problemov, nič ne ropota, vsa posoda prime.

(odgovor članu Sonnja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?