|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   'Umetni' porod
25.9.2010 19:28:28   
Janchek81
Pozdravljene,

pod prvo se opravičujem, če nisem na pravi strani tole zapisala...
V četrtek 16.9. ( 23 teden ) sem imela morfologijo na kateri so odkrili, da je imel moj plod Spina bifido. V sredo 22.9. so me sprejeli v porodnišnico, kjer so mi dali inekcijo za umetne popadke in pa inekcijo da je moj otroček zaspal, v četrtek 23.9. sem rodila fantka.
Zanima me ali je imela že kakšna punca tako slabo izkušnjo, trenutno sem čisto potrta, seveda psiha naredi svoje. Seveda kot vsaka sva si oba s partnerjem izjemno želela otroka :( pač, se je tako žalostno končalo :(
Zanima me kako , če je katera imela to izkušnjo,  je premagala to psihično bolečino, izgubo...itd
Lp
Jana
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: 'Umetni' porod
25.9.2010 20:12:08   
Gina
Ojoj, to mora biti pa res boleče za dušo. Zelo mi je hudo zate. NImam podobne izkušnje, vse kar bi rekla, bi zvenelo plehko -  ti pa želim iz vsega srca, da bi se pobrala po tej hudi stvari. Pa en veeeeelik objem!user posted image user posted image user posted image

p.s.: Društvo solzice se mi zdi, da pomaga v podobnih primerih, mogoče bi se lahko obrnila nanje.

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: 'Umetni' porod
25.9.2010 20:28:03   
Najaa
Naša punčka je umrla v 32t... vzrokov ne bom pisala, je bilo pa precej hudo takrat. Veliko veliko mi je pomagalo pisanje o tem, ker govoriti nisem mogla z vsakim o tem. Veliko se mi javilo punc, ki so imele podobne izkušnje in z njimi ob strani in seveda z mojim dragim sem prebrosila tiste prve dneve. Ko mine nejhujše, se začne žalovanje in prebolevanje. Obstaja ena knjiga, ki jo izdaja ravno društvo Solzice. Poglej malo na njihovi spletni strani. Tista knjiga mi je tudi pomagala. Pa ne boj se govoriti o tem oz., če ne moreš govoriti, pisati. Ker če ne boš dala iz sebe, se ti bo samo kopičilo.
Vse dobro ti želim. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: 'Umetni' porod
25.9.2010 22:16:30   
ajataja
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 9:25:34   
Janchek81
Hvala vam za odgovore.
Ja, vem da obstaja 'društvo' Solzice in tudi knjiga, ki jo imam namen kupiti, da jo preberem. Moram se pozanimati tudi, če so v ljubljani v sklopu tega društva kakšna srečanja s takimi puncami kot sem jaz, ker mi pogovor trenutno najbolj sede. Sama nisem taka oseba, da bi se zapirala, da bi potisnilo svojo bolečino v podzavest in čisto pozabila. Pozabiš NIKOLI, preboliš pa pomoje lahko kmalu, če sam sebe tako tudi prepričaš, da je pač tako bilo usojeno.
Je pa zelo hudo ja, fizično se človek hitro pozdravi, psiha pa resnično naredi svoje, sploh izguba je boleča in v glavi se mi non-stop odvija četrtkov prizor user posted image user posted image
Upam, da si kmalu opomorem...

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 18:02:18   
imee
Joj, joj to mora biti pa res strašnouser posted image .

Na srečo taklšne izkušnje nimam, je pa na MON-u forum "Ko starši žalujejo". Predlagam ti, da pogledaš tudi tja in mogoče tam najdeš kakšno mamico s podobno izkušnjo.

Drugače pa drži in veliko moči pri prebolevanju boleče izgube ti želim.
user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 18:21:55   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: imee

Joj, joj to mora biti pa res strašnouser posted image .

Na srečo taklšne izkušnje nimam, je pa na MON-u forum "Ko starši žalujejo". Predlagam ti, da pogledaš tudi tja in mogoče tam najdeš kakšno mamico s podobno izkušnjo.

Drugače pa drži in veliko moči pri prebolevanju boleče izgube ti želim.
user posted image user posted image user posted image


MON? Kje je ta forum, je to kakšna kratica, ... se opravičujem, žal ne vem pa bi se zelo rada registrirala še tam.
Hvala za odgovor




(odgovor članu imee)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 19:40:50   
naja17
Lubica MON je med.over.net in si že registrirana...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 20:14:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Janchek81

Upam, da si kmalu opomorem...



Enako user posted image .

To se mi zdi ena grozljivejših izkušenj, takole na silo roditi mrtvega otroka.

Ampak...nimaš kaj, življenje gre naprej. Trenutno bolečino je potrebno dati skozi...in iti naprej user posted image .

(odgovor članu Janchek81)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 20:23:18   
Kratka
če si registrirana na Facebooku se nam lahko pridružiš na strani samo za mamice, ki smo doživele to hudo izkušnjo. Veliko nas je in se lahko pogovarjamo, pišemo kadar nam je hudo... Vsak mesec so tudi srečanja, vsakič na drugem koncu Slo. Drugače ti pa lahko pomaga tudi društvo Solzice. Če si prijavljena na FB, mi pošlji svoje ime in priimek, pa ti bom poslala vabilo. To je zaprta skupina in potrebuješ vabilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: 'Umetni' porod
26.9.2010 22:11:48   
Anonimen
moje sožalje za izgubo user posted image

nočem dvigat prahu,
me pa zanima, a si se sama odločila za prekinitev ali so ti zdravniki svetovali da je bolje??
v ožjem sorodstvu imamo otroka rojenega z SB z minimalnimi težavami, letos v prvem razredu OŠ

(odgovor članu Kratka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: 'Umetni' porod
27.9.2010 9:55:44   
Janchek81
Kratka..sm ti poslala ZS

Anonimen...nikakor se nisem sama odločila za prekinitev nosečnosti :( povedali so mi kakšna je to okvara pri otroku, kakšna je možnost za preživetje, moj fantek je imel najvišjo stopnjo, s tem da se mu je v glavici nabirala že tekočina, kar pa pomeni, da tudi mentalno ne bi biu vredu user posted image user posted image    Oni nič ne rečejo, da moraš prekiniti nosečnost, oni ti samo povedo kakšne okvare so pri otrocih, odločitev je potem od starša.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: 'Umetni' porod
27.9.2010 11:00:24   
kristinaj
grozno...nimam besed samo solzne oči..... je pa vseeno bolje tako, ker verjetno taki otroci niti ne preživijo....

glavo pokonci in držim pesti za naprej... srečno...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: 'Umetni' porod
28.9.2010 9:30:50   
vesna_b
berem in ne morem verjet. user posted image user posted image user posted image
sicer ti ne morem pomagati, ker te izkušnje nisem imela, vendar če ti lahko kakorkoli drugače pomagam... sem tukaj...

upam, resnično upam, da bosta zmogla čimprej naprej, v nove boje, in da se vama čimprej pridruži pikica. zdrava, vesela.
drži se!user posted image

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: 'Umetni' porod
28.9.2010 10:09:43   
Janchek81
IZVIRNO SPOROČILO: vesna_b

berem in ne morem verjet. user posted image user posted image user posted image
sicer ti ne morem pomagati, ker te izkušnje nisem imela, vendar če ti lahko kakorkoli drugače pomagam... sem tukaj...

upam, resnično upam, da bosta zmogla čimprej naprej, v nove boje, in da se vama čimprej pridruži pikica. zdrava, vesela.
drži se!user posted image



Prvo je treba glavo razčistiti, preboleti in šele na to iti naprej, ker drugače bi bilo lahko ob naslednji nosečnosti samo še večji problemi - kar se tiče psihe .... Vsaka ženska se bo za naprej bala, tako tudi jaz, upam na najboljše in da si kmalu fizično in psihično opomorem user posted image

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: 'Umetni' porod
28.9.2010 11:07:00   
vesna_b
vem, da moraš najprej preboleti in iti čez. in vem, da ni lahko.
in vem, da bo naslednjič do samega rojstva otroka prisoten strah, kaj pa če kaj spet bo. vem, verjamem.

a vseeno - ob medsebojni podpori vama bo to hitreje uspelo. kot sem napisala - če bi ti le lahko pomagala... če bi lahko odvzela del tvoje bolečine... hudo mi je.

nisem tega doživela, sem pa imela prijateljico, ki ji je par dni po rojstvu umrla hčerkica, ki je niti pestovala ni. user posted image  pokopana je v žalah, v parku zvončkov, pa sta zmogla naprej, in čez dobri dve leti se jima je pridružila punčkica, zdrava, nasmejana. dobrovoljček. sama ne bom nikoli pozabila klica - rodila sem in na moj odgovor: čestitam je bil njen jok in prošnja prosim pridi, sama. in kako smo skupaj jokali v porodnišnici, medtem ko so punčko odpeljali v ljubljano. no, sedaj pravi, da ne ve, kako je preživela prvih par mesecev. ampak da je šele sedaj prebolela, čeprav svoje prve princeske ne bo nikoli pozabila.

drži se. držita se oba. verjamem, da bo tudi za vaju posijalo sonce, pa čeprav se vama to sedaj ne zdi verjetno. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: 'Umetni' porod
29.9.2010 20:44:55   
honey
Janchek81, že ko mi je Špica84 povedala za tvojo smolo, sem se skoraj zjokala in zdaj imam spet solzne oči. Ne morem si v celoti predstavljat, kako vama je, lahko si samo mislim, saj je bilo meni že takrat, ko sem imela v 7. tednu ss, grozno hudo, kaj šele vama. Ampak v končni fazi je po vsej verjetnosti bolje, da je tako.

Kar pa se tiče naslednjih nosečnosti, pa boš vsaj v 1. naslednji imela prisoten strah. Imam svakinjo, ki ji je otroček umrl v maternici v 8. mesecu nosečnosti - zaradi takrat neznane okužbe - ampak to je bilo že 17 let nazaj. In ima zdaj 4 povsem zdrave otročke - 2 že krepko v puberteti, in pa 3-letni dvojčici. Ampak še vedno pravi, da ko pride mesec oktober naokoli, da je cel mesec potrta in žalostna, ko se spomni na svojega mrtvorojenega otročka. Hočem ti povedat, da pozabila ne boš nikoli, boš pa prebolela sčasoma in bo manj bolelo. Upam, da bo to čimprej user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu vesna_b)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: 'Umetni' porod
1.10.2010 12:06:36   
Janchek81
honey: ja se strinjam, je zelo težko, prebijam se iz dneva v dan z pozitivnimi mislimi ... vendar je težko .. včasih izgubim voljo do samega življenja in ne vem niti kje se me drži glava .... imam ljudi okoli sebe, katerim se zjokam, povem kaj čutim, ... vem pa da mi oni žal ne morejo pomagati,...pomagati si moram sama, čisto sama in upam, da mi uspe user posted image  
Seveda tega dogodka NIKOLI ne bom pozabila, samo upam, da čimprej prebolim, grem skozi to turobno obdobje in probam na novo zaživeti.
Pri naslednji nosečnosti pa vem, da bo prisoten strah do konca nosečnosti in še dlje user posted image  ampak ... mogla bom biti vesela vsakega dneva nosečnosti in upati, da se je zgodilo samo prvič in NIKOLI več .... pač .. pozitivne misli moram imeti in le to me bo lahko držalo pokonci ....
Hvala vsem še enkrat za vzpodbudne besede

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: 'Umetni' porod
1.10.2010 12:11:18   
Naja31
Na srečo nimam takih izkušenj in ti ne znam svetovati, ampak semti hotla samo poslati en objem.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Janchek81)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?