|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Alergija na antibiotik
7.11.2010 18:56:22   
Žaka
Pozdravljene!

Ne vem kaj bo še z našim otročičkom bogim.:-(Zdaj ko smo dali TT skozi pa alergija. Včeraj ponoči je bila katastrofa mali je jokal skoraj celo noč nisem vedela kaj mu je,napenjalo in zvijalo ga je po trebuščku.Danes zjutraj pa ga previjam in vidim da je ves pikast revček po telesu. Odpeljala sem ga na urgenco,ker so rekli da je alergičen na Hiconcil in ga takoj ukinili. Star je šest mesecev zdravil drugih ni nič dobil,danes je še vedno siten,verjetno ga srbi,namazala sem ga z hladilnim mazilom.Je še vedno jokav. Jutri ga peljem k pediatru.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 18:59:34   
ledenaa
Zakaj je pa dobival hiconcil? je imel zadnje dni vročino?

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 19:10:39   
Žaka
Živjo!

Ja imel je vročino 39,4C.Ampak smo že dva dni brez nje....in zdaj se pojavijo te težave...

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 19:20:31   
hubi
Verjetno je alergičen na penicilin. Fino bi bilo, če bi ti dali kaj proti alergiji, kakšen Claritin. Drugače pa ti lahko dajo drug antibiotik, Sumamed.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 19:37:42   
Žaka
Koliko časa traja ta jokavost in krči v trebuščku ?

(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 19:38:25   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: hubi

Verjetno je alergičen na penicilin. Fino bi bilo, če bi ti dali kaj proti alergiji, kakšen Claritin. Drugače pa ti lahko dajo drug antibiotik, Sumamed.


Mah kakšen Sumamed za božjo voljo!
To je tako, kot bi s topom muhe streljal.

Drugače pa ja, možno je, da je alergična na penicilin, jaz bi zahtevala, da ga testirajo, da potrdijo oz. ovržejo sum.
Če je res alergija na amoksicilin, potem bo izginila takoj, ko boste prenehali s terapijo.


(odgovor članu hubi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 19:51:30   
Žaka
S terapijo smo nehali danes,ker je rekla dežurna zdravnica takoj pekinit s Hiconcilom

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 20:04:55   
Dashenka
Ok, potem pa mirno počakajte do pregleda pri pediatrinji.

Ne glede na to, da obstaja še precej drugih primernih antibitiokov, ki niso penicilinski, pa bo jaz na vašem mestu vseeno zahtevala, da ob priliki otroka testirajo za alergijo na penicilin.
Ta je namreč precej pogosta in lahko tudi tudi zelo močna. Zato je fajn vedet, ali se je treba penicilinov izogibat.

Možno pa je tudi, da ima otrok pikice tudi zaradi česa drugega in sploh niso povezane s Hikoncilom.

(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 20:14:09   
ledenaa
ja tako je otroka je treba testirati. čeprav se mi zdi da je okužba ,ki se kaže po vročini z pikicami po telesu .

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 20:36:50   
josephine27
mi smo imeli podobno situacijo. zamenjali so nam antibiotik in v dveh dneh nekje so izpuščaji izginili.



_____________________________



(odgovor članu Žaka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Alergija na antibiotik
7.11.2010 22:09:10   
naja78
tudi mi smo imeli pikice po 3x jemanju penicil.antibiotika(hiconcil,amoksiklav).dali so nam pa takoj 8 kapljic fenistila in mali ni nič jokal,imel krčev.bil je pa hudo pikast.
mislim da potrebuje antihistamintik.če je alergija bodo pikice takoj zginile,škoda da nisi probala takoj in bi dobila vsaj 50% odgovo da je možna al.na penicilin.po 2,3 dneh je prepozno po prekinitvi antibiotika.če je viroza pikice po fenistilu,kot se ta daje takim malim ne bi izginile.
če ima še vročino,temp.ne pade zato,ker okužba ni do konca pozdravljena.žal.boš morala raziskati.bodi sitna,teži,mi smo obiskali 4 različne dohtarje ko je mali imel 9 dni vročino.

in dobili napotnico za testiranje b na penicilin in do nadaljnega ne smemo jemati pen. antibiotikov,nikoli.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?