|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  91 92 93 94 [95]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 8:44:25   
aleunam
Dan! user posted image

Kakadoo, dobrodošla. user posted image

Jaz sem mu včeraj spet dala krompir in korenček, fajn spasirano. Pa mi je čez dve uri čist enako kot je pojedel, tudi pokakal. Je prehitro za to ali bi na prebavo lahko kaj vplivalo cepljenje (en dan prej)? Ko sem mu prvič dala to kombinacijo za jest, je fajn prebavil.

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 2351
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 8:46:14   
aleunam
Jim delate špinačo in kaj dodate? Krompir? Hrenovke? OK, tadrugo je hec. user posted image

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 2352
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 8:54:00   
Eruvande
Jaz dam krompir. Pa ni bila neki navdušena...včeri sem dala pa še malo mojega mleka zraven, je pa zmazala :D

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 2353
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 9:24:04   
flik
špinačke še nisva probali, bom pa dala krompir zraven, ko jo bova.
danes bova jedli jabolčni kompot - mislim, da bo navdušena user posted image user posted image .

lep vikend vsem

(odgovor članu Eruvande)
Neposredna povezava do sporočila: 2354
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 9:38:44   
aleunam
Bom jaz tudi poskusila z krompirjem, pa bom videla kako bo. Koliko obrokov pa že imajo GH? Midva se zaenkrat dojiva + ena sadna kašica ali kuhana zelenjava in zvečer po dojenju še 150-180ml mlečne kašice. To mu dam po flaši, tako da ni gosta.

Do kdaj boste dojile, tiste, ki še? Meni je kar žal, ampak bom čez kakšna dva meseca nehala, takrat bo star malo več kot 7m.

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 2355
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 9:40:25   
aleunam
IZVIRNO SPOROČILO: flik
danes bova jedli jabolčni kompot - mislim, da bo navdušena user posted image user posted image .


Jaz sem mu tudi doma skuhala jabolka in spasirala, pa mu je bilo zelo všeč. Enkrat sem dodala tudi kuhan korenček, pa je vse pojedel. user posted image  

(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 2356
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 10:13:36   
flik
Midve sva zaenkrat na polnem dojenju + ena zelenjavna ali sadna kašica + zvečer poje še pol obroka mlečne kašice (takrat, ko ima večerjo starejši bratec, ju je prav lepo gledat, kako se opazujeta in kako tavečji spodbuja malo user posted image ), pred spanjem pa še dojenje.

Upam, da bom lahko še nekaj časa dojila, čeprav me malo skrbi, ker mala takoooo rada je po žlički iuser posted image . Tavečjega sem dojila 9 mes, potem me je čez noč sam odstavil. Zelo bom vesela, če bo tudi tokrat tako., vsaj kar se trajanja dojenja tiče. Aleunam, zakaj misliš 'načrtno' nehat dojit pri 7 mes?

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 2357
   RE: Novembrski malčki 2010
16.4.2011 11:34:09   
aleunam
Kaj pa vem... Sprva mi je bil cilj dojiti vsaj 6 mesecev, zdaj sem nekako že na tem, da bi 7 in upam, da bo mleka vsaj do takrat. Ni pa zdaj to, da bi točno pri 7m0d nehala. user posted image  Ne bi pa rada predolgo, da joške ne zamenja za cartanje. Bom videla kako bo z uvajanjem GH.

Vidim, da Mark in tvoja pupa približno enako jesta. user posted image


(odgovor članu flik)
Neposredna povezava do sporočila: 2358
   RE: Novembrski malčki 2010
20.4.2011 8:20:46   
aleunam
Dan!

Kdo tukaj? user posted image

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 2359
   RE: Novembrski malčki 2010
20.4.2011 18:52:14   
naša beba

IZVIRNO SPOROČILO: aleunam

Dan!

Kdo tukaj? user posted image


Več sreče prihodnjič!!!
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Prva snežinka Ema, 27.11.2010

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 2360
   RE: Novembrski malčki 2010
23.4.2011 9:51:38   
bunkabrca
Živjo!!!
sem tudi novemberka, moja miška Teja se je rodila 29.11. (točno eden teden po predvidenem datumu poroda). Vendar sem šele sedaj opazila forum user posted image   Kako vam kaj spijo vaši malčki? MOja čez dan skoraj nič, moooogoče kakšnih deset minut. Je pa zato ponoči kar pridna. Spi povprečno 7 ur.
Hm...moje kilogramčki pa mi še nagajajo user posted image  Med nosečnostjo sem se zredila skoraj 30 kg. Na začetku je pridno šlo dol, sedaj pa mi je še ostalo nekje 7 kg. Upam, da bom pridna in jih spravla dol user posted image

Želim vam lepe, sončne praznike

(odgovor članu naša beba)
Neposredna povezava do sporočila: 2361
   RE: Novembrski malčki 2010
23.4.2011 18:30:23   
philadelphia
Živjo bunkabrca!
 
Dobrodošla. Sej veš, me smo večinoma na fb, ampak malo nam daj spodbude, da bomo še tuki kaj pisale user posted image .

Ja tole spanje je tud vprašanje zase, včasih spi večkrat na dan po kako uro, včasih pa komaj kaj in komaj čakam, da pride večer in da imam končno malo miru, sam kaj ko sam padem dol in zaspim kot top. user posted image user posted image

(odgovor članu bunkabrca)
Neposredna povezava do sporočila: 2362
   RE: Novembrski malčki 2010
23.4.2011 21:29:55   
Soncchhek
ojla
eh klinc pa fb, jaz še do interneta pridem 1krat na teden....če user posted image .

no prav škoda da tukaj ne čvekate več.....

mi2 se pa še vedno na polno dojiva ( 5 mesecev in 12 dni imamo).....pa mislim GH uvajat ob vstopu v 6ti mesec.....
je tako smešen, kako nam gleda pod prste in nas požira z očkami, ko mi jemouser posted image user posted image user posted image ...kot da bi vedel...

sploh pa nimam pojma s čim in kako začet, tako da se moram pozanimat pri prijateljicah, sorodnicah ipd.......če pa ima vsaka svoj sistem eh....user posted image

mali je priden. sploh nimam pritožbe, prespi celo noč....skoraj nič ne joka.... zlat!

lepo se imejte in cartajte svoje otročke....ko tako hitrooooooooooooooo rastejo....

LP

(odgovor članu philadelphia)
Neposredna povezava do sporočila: 2363
   RE: Novembrski malčki 2010
24.4.2011 22:39:15   
pearl
Ojla,
mi že tudi pokušamo hrano. Sedaj že štiri dni ni kakala, bom počakala do jutri, telovadiva, pa kapljice biogaja sem ji že dala pa nič in donat pijem, ker mi sedaj ob teh prazničnih jedeh enostavno paše, pa pri Zarji nič. Se mi zdi, da jo je zaprla banana, čeprav jo je samo poskusila, tako,da ji ne dam več. Danes sem ji tudi dala malo krompirja in letošnje špinače z vrta in je lepo pokušala.

Glede dojenja pa sem si tudi jaz pri prvi postavila meje, če bo še kakšen otrok, ga bom dojila samo do leta. (Prva je bila dojena do 2,5 leta). Ni govora Zarjo bom dojila kako dolgo bo hotela , pa tudi do treh let. Ker je prva punca zdrava in lahko le na prste ene roke preštejem kolikokrat je bila bolna, pa čeprav ni ljubiteljica oz. ne je zdrave hrane, me je prepričalo. Dojenje za mamice, ki imajo to dragoceno življenjsko tekočeno, ki jo lahko otroku  nudimo je naložba za življenje, še bolj kot hramba  matičnih celic in razne fondkove policeuser posted image  , pa tudi če ziza postane cartica, pa kaj pol, otrok itak  prehitro zraste in potem ti je žal za vsak  zamujen trenutek. Dojenje in spanje v skupni postelji ter cartanje do onemoglosti CARSKO.

(odgovor članu Soncchhek)
Neposredna povezava do sporočila: 2364
   RE: Novembrski malčki 2010
25.4.2011 21:43:32   
nejka000
ojla!

madonca vas nisem brala že celo večnost. Evo za vse k ne spremljate fb-ja mal še tle poročam.
Nam je velikonočni zajček prinese uradno zaroko, tako da se septembra ženimo :)
Drugače pa smo zdravi, rastemo, me pa daje zadnje dni mal hormončki mal PMS, mal luna in sem kuj neka cmerava, mala bo stara že pol leta in mi gre vse tak prehitro in bi kr cajt ustavla najraj.
Vidim da ste mele temo o dojenju in GH. Mi smo meli mal težav z uvajanjem n sem počakala da je Zoja sama pokazala interes tak da smo začeli pred kakimi 3 tedni z dvema obrokoma GH, sedaj uvajamo tretjega. Začela sem z zelenjavo, sedaj smo šli na sadje in se banana ni obnesla ker jo je totalno zaprlo in smo meli take brobe s kakanjem da se je od bolečine drla ko jeshar.
Drugače se pa še kr dojive in jaz še vedno mam mleka za celo mlekarno, tak da mislim da še ne bomo šli še lep čas z joške.



_____________________________

ŽAN VITO 11.3.2005
ZOJA 2.11.2010

(odgovor članu pearl)
Neposredna povezava do sporočila: 2365
   RE: Novembrski malčki 2010
26.4.2011 9:57:32   
philadelphia
Nejka000 kdaj imaš obroke GH in kaj daš takrat Zoji jest.

(odgovor članu nejka000)
Neposredna povezava do sporočila: 2366
   RE: Novembrski malčki 2010
27.4.2011 15:44:40   
analtevs
Pozdravljene punce...Sem tudi novemberka 2010, imam punčko Maša. Čez en teden bova stare že šest mesecev.Dojile sva se 4 mesece potem pa ni šlo več, ker ni hotela več tok vleči in je bilo pol dojenje kar vsako uro.O.k. to še ni bil problem vendar se ni tok redila tak da sva morale dodatek začeti.Imava pa aptamil ar za refluks, ker imava refliks tak da je moje mleko že zaradi tega bilo zoprno ko je skoz bruhala, skoz sva ble mokre, na sprehodu vseposod.To mleko je pa ok moram pohvaliti res.Zanima me kok je normalno da zdrži časovno če spije 180ml. midve na dve uri pa pol več mi sploh ne zdrži. imava pa tudi že 20 dni en obrok goste hrane, predvsem zelenjavo tam okrog 140ml in zdrži 2h. a je to ok. Nikjer ne dobim odgovora vsi kr neki odgovarjajo noben mi pa konkretno ne pove...PREJ MI JE PONOČI CELO NOČ PRESPALA, SEDAJ SE JE TUDI BUDITI ZAČELA PA NEVEM ZAKAJ....za kakanje je pa tud full težko ker mi kr bunkice kaka velike kot slive npr. 3 na dan pa malo mi pije prej je imela z dojenju dovolj sedaj jo pa full silim. pa težko je tudi tam ji dajem mleko za refluks pol ji pa dam tekočino in valda da bruhne...Če ima katera kakšen nasvet bom vesela...

(odgovor članu bunkabrca)
Neposredna povezava do sporočila: 2367
   RE: Novembrski malčki 2010
27.4.2011 15:53:28   
analtevs
pozdravljene jaz sem tudi novemberka in bi vas vprašala kje na fb se nahajate če se vam lahko pridružim

(odgovor članu aleunam)
Neposredna povezava do sporočila: 2368
   RE: Novembrski malčki 2010
27.4.2011 16:15:27   
analtevs
pozdravljena prosila bi te če mi pomagaš priti na fb ..pozdrav

(odgovor članu philadelphia)
Neposredna povezava do sporočila: 2369
   RE: Novembrski malčki 2010
29.4.2011 11:52:02   
sara pia
Živjo punce!

Midve tudi že pridno napredujeva z GH, od zelenjave je vse user posted image , zdaj bom pa počasi začela še s sadjem. Imava samo en obrok Gh in to za kosilo in sicer dodava še mleko ker je premalo. Ne vem kdaj lahko začnem z uvajanjem drugega obroka in kdaj npr. za zajtrk ali popoldne? Imam zelo smotano patronažno user posted image  tko da je sploh nisem nč klicala in upam da mi bo katera znala tukaj pomagat user posted image . Mi gremo pa jutri za cel teden na morje user posted image , komi čakam da malo spremenimo okolje in upam da mi bo čez dan kaj več spalauser posted image kot doma user posted image . Lep vikend vam želim in upam da bo kej sončka

(odgovor članu analtevs)
Neposredna povezava do sporočila: 2370
   RE: Novembrski malčki 2010
3.5.2011 14:10:01   
bunkabrca
Hello...

Kje ste vsi, še na počitnicah user posted image  Jaz sem se včeraj vrnila z malo iz Prekmurja. Bile sve na počitnicah, pri mojih starših. Bilo se je lepo pustit razvajat user posted image  Je pa nama vreme nagajalo, ni bilo nič iz sprehodov.

Uvajanje GH nama hvalabogu ne dela pretiranih težav. Enkrat dnevno dobi kašico, ki jo rada poje. Absolutno mi ne mara cvetače user posted image  Kaj kašice kupujete, ali jih same delate? Jaz enkrat tako, drugič spet tako.

Kako pa je kaj s kakanjem? Če imamo težave, ji dam jabolčni sok s komarčkom, ki nam 100% pomaga.

LP

(odgovor članu sara pia)
Neposredna povezava do sporočila: 2371
   RE: Novembrski malčki 2010
9.5.2011 7:37:12   
nadinne
bunkabrca...me smo vse na FB-ju, tukaj gor vglavnem vse bolj sameva, tako da če se nam še nisi pridružila pošlji ZS pod kaj te najdemo na FB in te vključimo v skupino...

Lepo da uvajanje GH ni delalo težav...jaz sem se z našo pikico 1 mesec matrala, pa ni hotela jest...no zadnjič sem ji pa dala banano in je začela lepo papcat...včeraj sva že imeli en oobrok samo z Gh in čajem :-) Tko da upam da je steklo.
Jaz načeloma sama skuham zelenjavo ali jabolko pa banano napeštam...kdaj pa kupim, sploh če sva zunaj...ali pa npr. kako breskev in slive ki jih nimam.

(odgovor članu bunkabrca)
Neposredna povezava do sporočila: 2372
   RE: Novembrski malčki 2010
13.5.2011 9:21:50   
sara pia
Živjo punce!

Midve tudi že pridno napredujeva z GH, od zelenjave je vse , zdaj bom pa počasi začela še s sadjem. Imava samo en obrok Gh in to za kosilo in sicer dodava še mleko ker je premalo. Ne vem kdaj lahko začnem z uvajanjem drugega obroka in kdaj npr. za zajtrk ali popoldne? Imam zelo smotano patronažno tko da je sploh nisem nč klicala in upam da mi bo katera znala tukaj pomagat .  

Še eno vprašanje imam, ali ima kdo kakšen verz za 1.rojstni dan?

(odgovor članu nadinne)
Neposredna povezava do sporočila: 2373
   RE: Novembrski malčki 2010
16.5.2011 22:16:24   
november2010
Evo, se še jaz javim,sem ravno mal "zašla" na RR :) Mi z GH nimamo nobenih problemov, začeli pri 4m, Adam je vse, tako da je super kar se tega tiče.
Je pa ful začel bojkotirat počitek - očitno se mu tolk dogaja, da nima časa spat. Čez dan parkrat mrkne za 10-15 min in to je to - medtem ko je imel prvi točno določen urnik spanja čez dan .... si ga je sam določil, da ne boste mislile da sem ga že takrat komandirala :)))


_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu sara pia)
Neposredna povezava do sporočila: 2374
   RE: Novembrski malčki 2010
19.5.2011 15:05:29   
severnica77
No, pa še mene tudi malo tukaj :)

Mi smo začeli z GH pri petih mesecih in to čisto počasi. Sedaj bo star skoraj šest mesecev in poje en ali dva obroka na dan. Poskusil pa je že skoraj vso zelenjavo, riž in meso. Dojiti nameravam tam do enega leta.

Drugače pa ta porodniška leti, da ne morem verjetni. Doma sem že sedem mesecev?!?!?!

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 2375
Stran:   <<   < Prejšnja stran  91 92 93 94 [95]
Stran: <<   < Prejšnja stran  91 92 93 94 [95]
Pojdi na:





16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?