|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dodajanje goste hrane
16.12.2010 13:34:47   
tadejat
Živjo, imam 4,5 starega fantka in sem opazila, da mu dojenje ne zadostuje več. Popoldne sem mu začela dodajati sadje. V posvetovalnici mi je dejala, da se začne z uvajanjem zelenjave. Zanima me kdaj ste začele z uvajanjem in kaj? Probala sem z zelenjavo vendar ni pokusil ene same žličke, torej vstrajam s sadjem.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dodajanje goste hrane
16.12.2010 13:46:27   
mini86
js sm začela z uvajanjem GH pri 6 mesecih..začela sem iz zelenjavo zaradi tega da mi je ne zavrne zaradi sladkega okusa..
pa še nekaj..uvajanje ne pomeni da ti bo takoj pojedu par žličk..otroci so si različni in zato se temu reče uvajanje..nekateri rabijo dolgo časa predno spravijo dol par žličk..vztrajanje pa bo..


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dodajanje goste hrane
16.12.2010 13:57:29   
kristinaj
jaz sem začela pri 6m...

vse sadje, zelenjava razen jagod... kupi tudi rižolino, zelenjava najprej zato, ker ni tako sladka in okusna kot sadje...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dodajanje goste hrane
16.12.2010 15:28:50   
K_a_t_i
Seveda lahko tudi s sadjem! Poskušaj pa vmes še zelenjavo. Edino bi ti predlagala, da raje testiraš v dopoldanskem času. Sadje rado napenja pa še v primeru, da mu nekaj ne bo odgovarjalo, boste lažje prenašali reakcijo čez dan kot ponoči.

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dodajanje goste hrane
16.12.2010 15:55:58   
nusi
jaz sem začela z zelenjavo, ki je ni maral, zato sva šla na sadje. Po ene 2 tednih sem mu dala oranžno bučo, ki je malo sladka, pojedel jo je brez problema, potem je počasi pričel jesti vso zelenjavo. Naj je kar mu paše ima še dovolj časa user posted image

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dodajanje goste hrane
16.12.2010 16:58:03   
ninkica
Jaz sem začela z GH pri slabih 5 mesecih.In sicer začela sem z zelenjavo nato pa izmenično z sadjem.Zdaj je stara 6 mesecev in jo še vedno dojim ima pa 2 nadomestna obroka GH vse ostalo jo pa še dojim.Jaz delam po občutku in po občutkuuser posted image .Jaz sem vidla,da je bila pripravljena za prve okuse in se nisem zmotila.
Je pa čist odvisn s čim začneš.Jaz sem začela z zelenjavo potem s sadjem in do sedaj mi ni še nič ven plunla.

_____________________________

Očkov in mamin največji zakladek:
Leja 15.6.2010

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dodajanje goste hrane
16.12.2010 16:59:52   
ninkica
IZVIRNO SPOROČILO: K_a_t_i

Seveda lahko tudi s sadjem! Poskušaj pa vmes še zelenjavo. Edino bi ti predlagala, da raje testiraš v dopoldanskem času. Sadje rado napenja pa še v primeru, da mu nekaj ne bo odgovarjalo, boste lažje prenašali reakcijo čez dan kot ponoči.


se strinjam

_____________________________

Očkov in mamin največji zakladek:
Leja 15.6.2010

(odgovor članu K_a_t_i)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dodajanje goste hrane
17.12.2010 13:56:46   
tadejat
Sadje zelo dobro prenaša, ne morš verjet, da že po parih dneh hranjenja z žličko že lepo požira. Je pa nastal še en problem, prej je lepo že spal do 6.,7. tud do 8., zdaj se pa pokaka sredi noči in ga zbudi in ga je treba preoblečt pol se mi zdi, da pa še ni tojk lačen pa se samo igrava pri dojenju preden spet zaspi nazaj.




(odgovor članu ninkica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dodajanje goste hrane
17.12.2010 21:44:19   
deveta
Začela pri 4 mesecih (sicer z zelo malo), malenkost večje obroke je jedla šele po 5 mesecu. Sem pa od začetka kombinirala sadje in zelenjavo. Ne skupaj, ampak en dan eno, en dan drugo. To, da bi otrok zavračal zelenjavo, če prej poskusi sadje pa ni nobeno pravilo, čeprav tako pravijo. Naša ima sedaj  dobrih 6 m in pol in sadja ne poje več kot 5-8 žličk. Zelenjavno kosilo (zelenjava in nekaj škrobnatega (krompir, riž,...) pa poje normalno porcijo cca 150 g.
Sadje že en dober mesec zavrača, klub temu pa ji ga ponudim skoraj vsak dopoldan. Je ne silim, ponudim pa ji. Zadnjih par dni ji gre na boljše in smo iz 1-2 žlič prišli že na 5-8. Ja, vstrajnost velja (vsaj pri nas). Je pa res tudi to, da sem jaz trmasta ko želimuser posted image  in ne obupam ko trikrat noče nečesa jest. Bo pa mogoče petič sprejela. user posted image

(odgovor članu tadejat)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dodajanje goste hrane
10.1.2011 15:10:26   
jaša2
tudi jaz sem s hčerko začela pri 4m. najprej sem ji dala kako žličko sokeca, potem sma pa začeli - tudi s sadjem!! itak to uvajanje traja kak teden ali dva, kr najprej res pojejo kakšno žlico, drugi dan že mogoč malo več... se nisem držala tega, da bi najprej naj bila zelenjava, kr mi je blo bolj pomembno to, da se navadi na drugačno hrano (torej ne več samo tekočina) in na žlico. in ko je pogruntala "sistem žlica", sem začela dajati tudi zelenjavo. večinoma sem vse kombinirala s pirejem ali rižem, kasneje testenine in ni blo problema z zelenjavo. je jedla vse.
s sinom boma pa zdaj nardila enako. naslednji teden začnema z uvajanjem - pa tudi s sadjem.


_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu deveta)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...
Zgodbe malih junakov: Ko tvoj otrok ne mor...
Partner me je odložil pred porodnišnico, prepričan, da bo mene in najinega princa pobral tri dni kasneje. V porodnišnici...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?