|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: razporejanje otrok v razrede
28.1.2011 10:17:41   
viv_
Uf, jaz sem imela v SŠ 3 sošolke, ki jim je bilo ime Petra... In vse 3 so šle potem študirat ekonomijo... drama...

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: razporejanje otrok v razrede
28.1.2011 10:43:01   
Arwenko
Me smo bile v srednji šoli 4 Tine, pa kaj naj zdaj, ne moreš pomagat, ne vem zakaj bi zaradi tega kompliciral, resnično ne, še noben otrok ni imel psihičnih posledic zaradi tega, dajte no. 

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: razporejanje otrok v razrede
28.1.2011 18:13:58   
resnavesna07
Mene so pa v OŠ klicali vedno le po priimku, pa mi sploh ni bilo všeč, ampak si nisem upala nikomur oporekati. Zdaj v službi, me pa kličejo po imenu + priimku, ker sva tudi dve, pa bi mi bilo ljubše, če bi imela bolj unikatno ime, ne pa da so imeli starši (oprostite izrazu) čredni nagon in so mi dali tako ime kot jih je bilo tista leta največ (pa nisem Vesna).

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: razporejanje otrok v razrede
28.1.2011 19:20:27   
astrid1
V naši šoli šolska svetovalna služba razporeja otroke v razrede glede na njihove interese, karakter, kako delujejo kot skupina...itd. Ista imena so tu postranskega pomena, oziroma sploh ne igrajo nobene vloge.

Če se npr. nek Matic in Nejc že od prej ne moreta in si ves čas skačeta v lase, ju ne bodo dali v isti razred. Pa tudi če to pomeni, da bodo v sosednjem razredu imeli sedaj pač dva Nejca, ki pa se dobro razumeta in je zato tudi vzdušje v razredu super.

Nič se ne zgodi slučajno. Pa tudi namerno ne, da bi vas starše jezili, ker je v istem razredu več otrok z istim imenom. Še nikoli se zaradi tega ni nihče pritožil. In me čudi, da se nekateri zaradi tega pritožujete.

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 12:26:00   
resnavesna07
Nič se ne zgodi slučajno. Pa tudi namerno ne, da bi vas starše jezili, ker je v istem razredu več otrok z istim imenom. Še nikoli se zaradi tega ni nihče pritožil. In me čudi, da se nekateri zaradi tega pritožujete.

A če se do zdaj še noben ni pritožil, potem naj bo to merilo, da je vse v redu in da nikogar nič ne moti? Halo!? Astrid1, a si mogoče kdaj pomislila tudi na to, da se morda kakšen starš namenoma noče izpostavljati v šoli, da ga kaj moti, pa četudi v rsnici ga. Saj vsak starš ve, da bo potem otrok na slabšem v šoli, če bo starš kaj ugovarjal.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 14:20:03   
benika
A dej no resnavesna, a tebe dejansko res moti, če je v razredu več otrok z istim imenomuser posted image Get a life.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 15:18:33   
astrid1
Povedala sem že, da obstajajo kriteriji, ki so pomembnejši od tega, da je v razredu več otrok z istim imenom.

Očitno tu ne gre za to vprašanje, ampak za slabe izkušnje in strah pred šolo. To me žalosti. Rada imam svoj poklic. Kot razredničarka imam odličen odnos s starši. Zaupamo si in vedno najdemo rešitev za težave. Očitno ni na vseh šolah tako, zato nekateri dobijo alergično reakcijo že na takšne banalnosti, ki jih niti ne razumejo, niso strokovno podkovani in nimajo nobenega znanja ali izkušenj, da bi sploh doumeli.

Otroci niso neke domine. Vsak ima svoj karakter, svojo dinamiko. In zato ker niso zgolj neke številke, se dogaja, da imamo v enem razredu več otrok z istim imenom.

Sicer pa imajo starši pravico zahtevati, da njihovega otroka ne dajo v specifični razred. Tudi s tem imamo izkušnje in vedno ugodimo zahtevi.
Se pravi, da na tem področju ne bi smelo biti težav. Če so starši odprti in povejo, kaj si želijo, se da vse urediti. Najlažje pa se je seveda pritoževati na forumih.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 15:27:25   
bumerang
Astrid1, starši seveda in na srečo nimajo pravice zahtevati, da se otroka kam prerazporedi, imajo pa pravico otroka izpisati iz šole in ga prepisati drugam.
Če so "normalni", bodo svoje pomisleke komu zaupali in se o tem pogovorili, in če bodo razlogi tehtni, bo vsak strokovni delavec staršem prisluhnil in jim poskušal pomagati.

Žal pa se zadnja leta dogaja, da starši dajejo take izjave, da ne veš več, kdo je tisti, ki ni več za ta svet.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 15:28:39   
mika
Saj vsak starš ve, da bo potem otrok na slabšem v šoli, če bo starš kaj ugovarjal.


OMGuser posted image ....V katerem času si pa ti ostala? Tam med 50 in 80 leti prejšnjega stoletja.

nisem učiteljica, imam pa otroka v prvem razredu in se brez težav pogovorimo in otroci niso nič na slabšem. Dopuščam možnost, da je kje kakšna učiteljica, ki ne sodi med otroke, ne morem pa razumet, da v današnjem času, ko imamo res dobre in razumevajoče učiteljice, ki se na vse pretege trudijo, pišeš takšne neumnosti.

(odgovor članu resnavesna07)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 15:30:28   
mika
Žal pa se zadnja leta dogaja, da starši dajejo take izjave, da ne veš več, kdo je tisti, ki ni več za ta svet.


podpis....ne morem verjet, no.

Na srečo sživimo v normalnem okolju, z normalnimi starši in učiteljiuser posted image .

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: razporejanje otrok v razrede
29.1.2011 22:09:57   
Anonimen
Meni osebno je bil  (v oš sva bili dve z isitim imenom, v sr 3, na faksu niti ne vem, kar nekaj nas je bilo) in mi je še vedno kriterij, koliko otrok z istim imenom je v istem razredu, popolnoma nepomemben.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: razporejanje otrok v razrede
31.1.2011 21:33:58   
frutka_
user posted image

(odgovor članu tetkazima)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: razporejanje otrok v razrede
1.2.2011 11:19:51   
viv_
Sicer pa, jaz sem svojo željo povedala na razgovoru s psihologm ob vpisu in jo je upošteval... user posted image Samo lepo prijazno sem ga prosila če se to da in je rekel, da bo poskusil... in se je dalo... "lepa beseda lepo mesto najde"...



_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?