|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 8:58:42   
polho3006
Pozdravljeni!

Z možem zbirava ponudbe za gradnjo stanovanjskega objekta in me zanima kakšne so vaše izkušnje...kakšni zneski...
Midva bova imela stanovanjski objekt v velikosti 11 x 8m (K+P+M) in sva dobila naugodnejšo ponudbo okrog 60.000EUR - hiša spravljena pod streho. Meni so to zdi VEEEELIKO!!! Kje je potem še vso stavbno pohištvo, pa estrihi ometi, inštalacije....me kar stisne, kako bova prišla skozi. Ampak ker je volja tam je pot!!!!!!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 9:37:55   
ajataja
očitno se nisi dobro pripravila na gradnjo,ker cene so še krepko čez tole in ja kar pripravi se ker na koncu je itak vsaj enkrat več kot na začetku planiraš.user posted image

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 9:54:28   
tix
jaz mislim, da je to še malo za tako velikost hiše.

Ti pa priporočam, da se pri ostalih strankah pozanimaš, kdo se drži predračuna, ker je pri nekaterih potem krepko čez.

Srečno  

(odgovor članu ajataja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 10:16:20   
marantz
Ja in še preden bo na parceli karkoli videt lahko odšteješ kar nekaj € za komunalni prispevek, načrte, geodetske meritve, izkop.... če boš imela "srečo" še premik obstoječe kanalizacije, električnih kablov...
Moja sestrična je dala cca 20 000€, na parceli pa sploh ni bilo še nič videtuser posted image

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 10:23:25   
polho3006
Papirno vojno smo dali že skozi ....veliko sem naredila sama, tako da...nekaj smo prišparali. Sedaj smo na tem da zasadimo prvo lopato :)

Ja je pa treba še cca 100m dovozne ceste, pa vodovod na parcelo. Elektrika in telefon pa sta že na parceli. Na kupu imava cca 80.000eur, ampak bolj kot gledam te številke bolj mi je jasno da...

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 10:31:26   
katy83
to še naju sicer čaka, ampak se mi zdi ta cena kar solidna. Res pa je, da še potem kar veliko zraven nanese. user posted image
Ampak, kar pogumno. user posted image

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 10:51:13   
mika

IZVIRNO SPOROČILO: tix

jaz mislim, da je to še malo za tako velikost hiše.

Ti pa priporočam, da se pri ostalih strankah pozanimaš, kdo se drži predračuna, ker je pri nekaterih potem krepko čez.

Srečno  


Podpis na prvi del.

Ni dovolj, da se pozanimaš pri ostalih strankah, ker je pri njih lahko bilo vse o.k. pri tebi pa ne bo ali obratno. Pomembno je, da gradnjo vsak dan spremljaš ali pa plačaš nadzornega in te izvajalec ne more prenest okoli. Čeprav je pri individualni gradnji manj možnosti, ker je lažje spremljat kot gradnjo večjih objektov.

Mi smo material sami kupovali, kar se je na koncu izkazalo za pametno odločitev, ker je izvajalec bil tako zadolžen, da mu nihče več ni žele dat materiala. Na tvojem mestu bi naredila isto, sploh v današnjih časih, ker če mu daš predplačilo, da začne gradit, lahk brez tega ostaneš. Tako mu plačaš samo delo in si na varni strani, da bo hiša končana.

(odgovor članu tix)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Predračun za gradnjo hiše
11.7.2011 11:20:11   
Saša27
Ma tudi meni se cena ne zdi pretirana, je pa res, da bosta ta veliko denarnico potrebovala za ostalo. Se mi zdi, da postavitev hiše s streho ter okna in vrata še ni bilo tako drago....pol pa noro.

_____________________________

True friends are hard to find, harder to live and impossible to forget!

Having a dream doesn't make you smart. Knowing it wont come true, that does.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?