|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:29:09   
smrka
Moja piska se vsak teden zredi od 100 gr - 115... im babca pravi da je to premalo. Zdaj ji dajem zvecer umetno mleko po dojenju in tamala nezna niti vlec iz flaske in smo ji po kapljicah dajali mleko, pa ni hotla.... Kaj naj nardim.. mislim da je dobro da se mi otrok redi in da babica pretirava. Jutri ji bomo kupili neko salcko in probali po salcki dajat mleko ce bo hotla - ce nebo pa jo nemorem silit.
smrka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:35:08   
PBJ
Moj se je v točno treh tednih zredil 1100g in je pediatrinja rekla, da je lepo napredoval.Zrasel pa 2,5 cm.
Verjetno je tudi razlika med koliko pridobivajo fantki in koliko dekleta.

LP

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:36:53   
smrka
nasa je stara mesec dni pa se je zredila do zdaj 420 gr. in zrasla 4 cm.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:40:42   
HuAnita
Sem že spodaj eni napisala... Po moje ima dovolj, če noče dodatka. Saj morajo tudi suhceni otroci biti (imam eno doma;))
Sicer pa pobrskaj med starimi odgovori na MON, povzetek pa je takle:
- otrok do 4m naj bi se na mesec zredil vsaj 450g
- od 4-6m vsaj 320g
- po 6m pa vsaj 200g

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:41:32   
HuAnita
Tako da mislim, da se Adriana redi dovolj, čeprav minimalno...

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:57:15   
Marogica
Smrka, tudi moj ni znal piti po dudi, pa smo mu kupili takšen nastavek (o-3 mes). Je pa za Aventovo stekleničko. Tako ta večji v življenju ni jedel/pil na dudo, pa tudi tolažil se ni z dudo. eni so pač taki

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 21:59:38   
Marogica
Aja, pa še to, mislim, da se tvoj res premalo redi. Naš je bil nedonošen, pa se je zredil v prvem mesecu za skoraj 900gr

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 22:14:54   
Nejči
Moja mala se je do prvega obiska v posvetovalnici zredila 510g od porodne teže in mi je pediatrinja rekla, da je to ravno na meji, da če bi se manj kot 500g bi imela pogostejše kontrole!!! Ampak naša se ni prvih 14 dni zredila popolnoma nič!!! Kako ne vem, ker je bila ves čas na prsih, na vprašanje, ali je lahko moje mleko slabše kakovosti pa so mi zdravniki odgovorili,da ne, da mleko je mleko!!! Mislila sem tudi, da sem imela morda premalo mleka in je vlekla v prazno, a sem potem po vsakem hranjenju še poiskusila in je mleko še vedno teklo. Tako sem še zdaj iz dneva v dan panična, da je lačna!

Nejči

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 22:15:04   
eva1
Ja moj nikoli ni znal piti po flaški, pa sem vse možne sprobala...
glede rejenja-probaj mu dati bolj pogosto pit, pa bo teža sigurno šla bolj gor!
Moj se je zredu 1 mesec za 560g, pa ni noben nč reku, drugi mesec za 740g, pol pa je začel jest k uš, pa se je vsak mesec zredil za več kt 1 kilo, sam men se to zdi čist preveč!
Samo večkrat mu joško ponudui, pa bo sigurno lepo napredoval!

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 22:21:45   
rainbow
Jaz se tudi strinjam z Evo! (spet!;))
Nič gledat na uro, ko beba zajokca, kar dojko, saj še je tak mala;
drugače pa če je zadovoljna in relativno normalno spi, po moje ni treba panike, sploh pa ne silit flaške, jo boš samo zmedla.

lp:rozica:

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 22:44:22   
giti1
Pozdravljena smrka. Nam so v porodnišnici rekli, da se dojeni dojenček redi od 30-60 g na dan. Če otrok ne joka in normalno spi, mislim da nič narobe z njim in je sit. Če bi bila lačna bi po moje non stop jokala in nič spala.
Veliko lepih trenutkov s tvojo piško.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   Kako se redi vas dojencek?
22.8.2005 23:01:20   
smrka
jest svojo dojim podnevi na dve ure, vcasih tudi na eno uro. Ja zgleda po vasih odgovorih se res premalo redi, moram jo potem nekako prisilit da bo jedla umento mleko zvecer, ali pa ji josko podturit se veckrat.. KO jo pa dojim cez dan, dojenje traja 15 minut, pa jo previjem, ali pa medtem malo zadrema, potem ji pa se dam joskico... Mogoce pa moje mleko ni glih dosti dobro... no nevem, bom poskusala se jutri s kozarckom ji dajat mleko.. bom porocala ce je kaj spila. Ker nasa noce niti dude... kaj sele flasko.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   Kako se redi vas dojencek?
23.8.2005 8:54:23   
Anonimen
Moj škrat se je rodil z 3730g in 50cm, po odpustu smo šli domov z 3780g in 50cm.
Pri 1 mesecu je imel 4910g in 55cm, pri 2 mesecu pa 5730g in 59cm!:bravo:9nebesa
Raste in raste!:sloncek:

(odgovor članu smrka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   Kako se redi vas dojencek?
23.8.2005 10:09:46   
Lana_s
Moja malecka pa zelo rada je. V prvem mesecu se je zredila za 1700g in zrastla za 5.5 cm:bravo: V četrtek pa imama drugi pregled in me prav zanima koliko se je zdaj zredila in zrastla, ker je ogromna za svojo starost - vsaj meni se zdi (večino cotk nosi 68 pri 2,5 mesecih ). Me bo kmalu prerastla:)-

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   Kako se redi vas dojencek?
23.8.2005 10:31:29   
Jessy
Do prvega obiska v posvetovalnici mora dojenček dobiti 500 g. Če to doseže, ni panike.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   Kako se redi vas dojencek?
23.8.2005 12:09:13   
superfly
Smrka, probaj ji dat hrano po žlički. Moj Jaši tud ne sprejme ne dude ne flaške (te mu sicer res ni treba), pa sem mu vodo in kapljice kar po žlički dajala - brez problema, baje znajo vsi dojenčki po žlički jest. Aja, sem kupila Aventovo silikonsko žličko in je super, ker kje fino mehka. Drugače pa se Jaša že od prevega meseca naprej redi vsak mesec 1,5 kg in zrasze za povprečno 5 cm. Smo imeli ravno včeraj 3. posvetovalnico in ima 7200g in 64 cm in je pediatrinja rekla, da je sicer res malo večji ampak sta teža in velikost popolnoma skladni. Pa ni prav nič debel - poglejte slikce ;)

lps

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   Kako se redi vas dojencek?
23.8.2005 13:33:52   
lunca77
baje da je normalno od 600-1000g na mesec. vse kar je več ali manj je pa odvisno od otroka, za nekatere ok za druge pa premalo.

lp lunca77

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   Kako se redi vas dojencek?
23.8.2005 19:50:38   
BokiMB
Jaz sem ga po 4. mesecu začela silit s flaško, ker se je 4. mesec zredil samo za 480 g in so v posvetovalnici zagnali paniko (pravzaprav so nonstop paničarli, ker se je prve tri mesece "premalo" redil: 980, 630 in 980 g). Ves čas sem mu ponujala tudi prilagojeno mleko, vendar ni spil niti kaplje.
No, po 4. mesecu sem ga začela dobesedno silit in dosegla, da je včasih nekaj malega popil. Vendar ni pomagalo. Ostal je in je še vedno drobižek.
Tako da siljenje s flaško odsvetujem.

(odgovor članu smrka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?