|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   v šolo v večji kraj ali v podružnico do peteg...
14.11.2011 17:02:10   
domci
Kmalu se bodo pričeli vpisi v osnovno šolo. Sem pa v dilemi kam bi otroka vpisala.
Bližje domu imamo majhno podružnično šolo do petega razreda,do nje vodi zelo prometna cesta je pa oddaljena od doma 1,5 km.
Druga varianta pa je šola v mestu oddaljeno je približno 7 km, nahaja se v bližini vrtca, ki ga sedaj obiskuje in velika večina otrok bo odšla v to šolo.
Skrbi me namreč znanje, ki ga bo dobil v podružnici in potem prestop v " veliko šolo". Ima kakšna izkušnje z podružničnimi šolami oz. kam bi ve na mojem mestu vpisale otroka?


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 19:18:32   
josephine27
jaz imam izkušnje samo s sama sabouser posted image ( ker sem sama hodila v podružnično šolo). sicer so bili to čisto drugi časi... z znanjem ni bilo težav. lahko rečem, da smo se naučili enako kot na matični šoli. pa poznali smo se vsi med sabo. edina slaba stran je bila da so nas v 5. razredu, ko smo začeli hoditi na matično šolo razdelili med že obstoječe razrede. tako so moje najboljše prijateljice šle v drugo črko in sem bila zaradi tega zelo žalostna. so sicer rekli, da bojo pri delitvi upoštevali želje vendar jih niso.

_____________________________



(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 19:46:32   
andea
Tudi nas čaka ta težava, samo smo se dogovorili da gre v podružnično šolo. Al gre čas hitro ,sem mislila da imamo še veliko časa.
Sama mislim, da se učitelj bolj posveti učencem, da je večji red v razredu. Potem otroci se med seboj bolje poznajo, če manjka v šoli ti ni treba iti daleč po gradivo. Če hoče iti h komu na obisk spet ni treba iti daleč. Mi imamo drugo šolo 15 km stran. So pa tu še druga vprašanja, če voziš še kakšnega otroka v vrtec, ki je zraven ali v bližini šole. Interesne dejavnosti v šoli.
No mi smo dogovorili, da bo šla v podružnično šolo ter da bo hodila v plesno šolo v večji kraj.

(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 19:55:07   
Paštetka
Jaz bi dala v tisto, ki je oddaljena 7 km.
- do 3. razreda, ga oraš itak spremljati v šolo. Po moje boste itak šli z avtom in se mi potemta razlika ne zsi tako velika.
- prijatelji. Že iz vrtca, in potem jih izgubiš še 1 x v šoli. Izguba prijateljev iz šole se mi zdi še hujše. Po sebi sklepam, vendar je vse odvisno od tega kako družaben je otrok


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 20:33:52   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: domci

Skrbi me namreč znanje, ki ga bo dobil v podružnici in potem prestop v " veliko šolo". Ima kakšna izkušnje z podružničnimi šolami oz. kam bi ve na mojem mestu vpisale otroka?



Iz katerega razloga te skrbi znanje? Se ti zdi, da učiteljice manj znajo, v prvih treh razredih osnovne šole? Na kakšni podlagi takšni strahovi?

Jaz bi otroka vpisala v manjšo šolo. Običajno to pomeni manj učencev, manj problemov in več časa, ki ga ima učiteljica na posameznega učenca. Pravim običajno, ker to ni nujno pravilo.

Jaz sem hodila na podružnico. Prej in potem sem imela vse pet. Je bila pa prednost ta, ki sem ti jo zgoraj napisala. Plus učiteljice so otroke zelo dobro poznale, ker nas ni bilo tako veliko, in so tudi pomagale - tako najslabšim kot najboljšim. Meni ni bilo dolgčas (tudi učiteljicam z mano ne user posted image ).

Tudi pri prestopu ni bilo težav, saj otroci ostanejo na isti šoli in se še naprej družijo med sabo; dobiš pa prijatelje povsod, če si socialno razvit. Čeprav je zagotovo lažje iti v prvi razred, če greš skupaj z nekom iz vrtca, da nisi čisto sam. Po drugi strani pa si tako omejiš krog otrok, s katerimi se družiš, to je pa minus, ker ostajaš v neki zaprti skupini.

(odgovor članu domci)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:12:48   
Katrin
Jaz poučujem v podružnični šoli 1.triado. user posted image

Ta trenutek bi lahko naštela le prednosti, ker mi nič slabega ne pade na pamet user posted image

Pouk lažje individualiziram, ker je manj učencev. med seboj razvijamo medgeneracijsko sodelovanje, si pomagamo in se spoznavamo. Lažje se posvetim vsakemu otroku posebej in veliko več se lahko naučimo na ta način user posted image Smo blizu narave (gozd, travnik) in ogromno časa preživimo zunaj.

Poučevanje v kombiniranem oddelku ni lahko, a mi se imamo krasno user posted image

lp, k



_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:13:32   
november2010
Jaz sem tudi hodila na podružnično in imeli smo se super... tudi z znanjem nismo bili nič prikrajšaniuser posted image user posted image

Tudi prehod zame osebno ni bil težaven.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:16:18   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Katrin RR

Smo blizu narave (gozd, travnik) in ogromno časa preživimo zunaj.


Tudi to je (za mene) ena od bistvenih prednosti.
Mi smo imeli zraven šole še čebelnjak. Danes to zagotovo ni mogoče, bi kakšno histerično mamo najbrž kar kap, da je del šolskega vrta tudi čebelnjak.

(odgovor članu Katrin)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:23:27   
mika
Skrbi me namreč znanje, ki ga bo dobil v podružnici in potem prestop v " veliko šolo". Ima kakšna izkušnje z podružničnimi šolami oz. kam bi ve na mojem mestu vpisale otroka?


Naša bejba hodi v 2. razred na podružnično šolo, kjer so 1 ,2. razred in 3,4 združeni. V 1. razredu je 6 otrok, v 2. ravno tako 6. , v 3in4 pa mislim, da je 15 otrok skupaj.


Prednost podružnične šole (predvidevam, da je tudi pri vas majn otrok) je ravno v prejemanju znanja. Otroci imajo skoraj individualno poučevanje. Tu se enostavno ne more zgodit, da bi otrok kaj preslišal, ker vsak pride na vrsto, kar je pa v razredu s 25imi učenci veliko težje.

Odnos med otroci in učiteljicami je resnično pristen.... ma uživajo vsi skupajuser posted image .

Včasih berem tu gor, kako se otroci že v 1. razredu gredo izločanja iz družbe, ker ni oblečen po okusu posameznikov itd, ....tega pri nas ni.

Pred kakšnim mesecem sem se pogovarjala s hčerino zdravnico, (stara okrog 50 let) in je rekla, da njene izkušnje kažejo, da otroci iz podružničnih šol premorejo veliko več znanja kot iz večjih oz. centralnih šol, ravno zaradi ''skoraj indvidualnega'' pouka. Da pa zna bit šok potem v 5. razredu, ko pridejo na veliko šolo, kjer ni takšnega osebnega stika, kot na podružnici.

Po tem pogovoru, pa sem slišala, da so deklice, ki so hodile na našo podružnico, sedaj v 5 razredu na centralni šoli zelo zadovoljne in da se imajo super. Se pravi, da se nam ni treba bati prehoda na centralno šolouser posted image .

Po naši izkušnji, ti lahk rečem, da boš otroku naredila veliko uslugo, če ga boš vpisala na podružnico. Prehod iz vrtca v šolo se skoraj ne opazi, kar pa otrokom veliko pomeni. Ni galame, na hodnikih, dirjanja večjih otrok,.

Zaradi vsega tega nisva z možem sploh razmišljala, da bi jo vpisala na centralno šolo. Pozitivne izkušnje strašev starejših otrok, so naju takoj prepričale.



< Sporočilo je popravil mika -- 14.11.2011 21:26:07 >

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:35:27   
andea
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Po moje boste itak šli z avtom in se mi potemta razlika ne zsi tako velika.

Pri nas imamjo urejen prevoz z kombijem.

IZVIRNO SPOROČILO:milijonarka
Čeprav je zagotovo lažje iti v prvi razred, če greš skupaj z nekom iz vrtca, da nisi čisto sam.

V našem primeru bo imela 2 prijatelja iz vrtca.

IZVIRNO SPOROČILO:milijonarka
Po drugi strani pa si tako omejiš krog otrok, s katerimi se družiš, to je pa minus, ker ostajaš v neki zaprti skupini.

Zaradi tega bi jo vpisali v plesno šolo.



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:42:03   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi dala v tisto, ki je oddaljena 7 km.
- do 3. razreda, ga oraš itak spremljati v šolo. Po moje boste itak šli z avtom in se mi potemta razlika ne zsi tako velika.
- prijatelji. Že iz vrtca, in potem jih izgubiš še 1 x v šoli. Izguba prijateljev iz šole se mi zdi še hujše. Po sebi sklepam, vendar je vse odvisno od tega kako družaben je otrok



To pa ni res. Otroka mora spremljati v šolo odrasla oseba, ali učenec, ki je že dopolnil 12 let in to samo do otrokovega 7. rojstnega dne, nato pa gre lahko sam domov.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:43:20   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: mika

Skrbi me namreč znanje, ki ga bo dobil v podružnici in potem prestop v " veliko šolo". Ima kakšna izkušnje z podružničnimi šolami oz. kam bi ve na mojem mestu vpisale otroka?


Naša bejba hodi v 2. razred na podružnično šolo, kjer so 1 ,2. razred in 3,4 združeni. V 1. razredu je 6 otrok, v 2. ravno tako 6. , v 3in4 pa mislim, da je 15 otrok skupaj.


Prednost podružnične šole (predvidevam, da je tudi pri vas majn otrok) je ravno v prejemanju znanja. Otroci imajo skoraj individualno poučevanje. Tu se enostavno ne more zgodit, da bi otrok kaj preslišal, ker vsak pride na vrsto, kar je pa v razredu s 25imi učenci veliko težje.

Odnos med otroci in učiteljicami je resnično pristen.... ma uživajo vsi skupajuser posted image .

Včasih berem tu gor, kako se otroci že v 1. razredu gredo izločanja iz družbe, ker ni oblečen po okusu posameznikov itd, ....tega pri nas ni.

Pred kakšnim mesecem sem se pogovarjala s hčerino zdravnico, (stara okrog 50 let) in je rekla, da njene izkušnje kažejo, da otroci iz podružničnih šol premorejo veliko več znanja kot iz večjih oz. centralnih šol, ravno zaradi ''skoraj indvidualnega'' pouka. Da pa zna bit šok potem v 5. razredu, ko pridejo na veliko šolo, kjer ni takšnega osebnega stika, kot na podružnici.

Po tem pogovoru, pa sem slišala, da so deklice, ki so hodile na našo podružnico, sedaj v 5 razredu na centralni šoli zelo zadovoljne in da se imajo super. Se pravi, da se nam ni treba bati prehoda na centralno šolouser posted image .

Po naši izkušnji, ti lahk rečem, da boš otroku naredila veliko uslugo, če ga boš vpisala na podružnico. Prehod iz vrtca v šolo se skoraj ne opazi, kar pa otrokom veliko pomeni. Ni galame, na hodnikih, dirjanja večjih otrok,.

Zaradi vsega tega nisva z možem sploh razmišljala, da bi jo vpisala na centralno šolo. Pozitivne izkušnje strašev starejših otrok, so naju takoj prepričale.




Podpis.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
14.11.2011 21:47:29   
marta82
Sama sem delala v majhni vaški šoli, sedaj delam v zelo veliki mestni. Brez pomisleka bi svojega otroka vpisala v manjšo šolo. Vidim samo prednosti - tako na področju odnosov, kot na področju pridobivanja znanja.

_____________________________

BE NICE!
I could be your boss someday.


(odgovor članu andea)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 8:41:32   
skuštrana
Naša tamala je v podružnični šoli. Ko smo jo vpisovali sem imela identične pomisleke, ampak sedaj mi pa ni žal.

Je pa pri nas prevagalo tudi dejstvo da je letos prvi razred prevzela super učiteljica in da bo z njimi do četrtega. V razredu jih je 12, idealno. Veliko so zunaj, znanje po moje ne bo trepelo, ker jih je malo v razredu se lahko učiteljica posveti vsakemu posebno...Ma, jaz vidim v tem same pluse.






_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 8:51:35   
t5t6
Moja dva sta oba hodila v podružnico, bilo je največ deset otrok v razredu, pa še to sta bila dva razreda skupaj. Vsi imamo na to šolo samo lepe spomine in samo pozitivne izkušnje: učiteljice so bile zelo zadovoljne in sproščene, ker je bilo otrok malo, pouk je bil praktično individualen, vsekemu je uspela vse pregledati in posebej razložiti, če je bilo potrebno, doma nam razen branja ni bilo poterebno delati nič. Starši smo se zelo dobro poznali, ker smo iz istih vasi, skupaj smo preredili tudi kakšen dogodek, posledično so se otroci počutili zelo povezane. Ogromno so bili zunaj v naravi, veliko so delali na odnosih, obnašanju... Če je učiteljica videla, da nimajo koncentacije, je pouk priredila in so mogoče šli malček ven, pa potem nadaljevali, ker je v velikih šolah težko speljati. Naša dva sta sedaj že v matični šoli, zelčo lepo sta se znašla, po ocenah in ostalem niti malo ne zaostajata imata pa zelo veliko splošno razgledanost, to lahko pripišem tudi temu, da so v šoli res imeli čas za raznorazne debate, branje najrazličnejših knjig. Tudi njamlajša bo obiskovala podružnično šolo, ko pride na vrsto. Zdi se mi da so moji otroci imeli podaljšano otroštvo.

(odgovor članu marta82)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 8:52:26   
katy83
Obvezno prakso sem opravljala na večji šoli, 2 dni pa so mi omogočili na podružnični....vau, milina.
Rekla sem si, da mojega otroka zagotovo dam na podružnično šolo...prednosti so točno takšne, ki so jih punce opisale...
Jaz sem bila npr. prisotna v združenem 2. in 3.razredu...nisem mogla verjet kako vse to lepo mirno poteka, kako učenci višjega razreda lepo počakajo na to, da najprej mlajši dobijo navodila za delo in nato še oni.. in res vse je tako individualizirano...učiteljica hitro spozna vse učence, njihove prednosti in slabosti...da ne govorim o tem kako učenci spoštujejo učiteljice...skratka meni se je zdelo kot da bi bila v nekem drugem času.

Zase si zagotovo želim službe v takem okolju in tudi otrok bo šel v takšno šolo, če bo le mogoče. user posted image

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 9:46:48   
Češnca
Jaz sem učila tako na matični/centralni šoli kot na podružnicah in lahko samo potrdim, da so podružnice super. Samo vzdušje je veliko boljše, prav tako se vse naučijo/predelajo snov, vsi se med sabo poznajo, tudi starejši se igrajo z mlajšimi (tega na velikih šolah ni). Drži, da se potem na centralni šoli porazdelijo, niso več skupaj, ampak se tudi na to navadijo. Poleg tega so zdaj tako ali tako nivojske ali učne skupine in razredi (s tem mislim učence ne učilnice) niso več tako povezani znotraj enega razreda, so precej pomešani.

_____________________________

18. julij je prav poseben dan!

(odgovor članu katy83)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 9:50:50   
Paštetka

IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi dala v tisto, ki je oddaljena 7 km.
- do 3. razreda, ga oraš itak spremljati v šolo. Po moje boste itak šli z avtom in se mi potemta razlika ne zsi tako velika.
- prijatelji. Že iz vrtca, in potem jih izgubiš še 1 x v šoli. Izguba prijateljev iz šole se mi zdi še hujše. Po sebi sklepam, vendar je vse odvisno od tega kako družaben je otrok



To pa ni res. Otroka mora spremljati v šolo odrasla oseba, ali učenec, ki je že dopolnil 12 let in to samo do otrokovega 7. rojstnega dne, nato pa gre lahko sam domov.




pri nas ga do 3. razreda. ker nima starejšega bratca, sestrice, pomeni, da ga bova midva.


_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Matkurja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 10:09:07   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: domci
... in velika večina otrok bo odšla v to šolo.

Potem ko so ti opisale še in še prednosti individualnega učenja....

Mi smo letos šli v šolo in sicer ne po predvidenem planu (izpred treh let) v podružnično šolo temveč v mestu, blizu obstoječega vrtca. Skoraj vsi iz vrtca so skupaj v prvem razredu in čisto vsi so nad šolo navdušeni tako da mali reče zakaj me prideš tako kmalu iskat (ob 16:00 user posted image ). Čeprav pravi, da v šoli sploh ni toliko igranja kot ga je bilo v vrtcu mu je šola zelo všeč.

V podružnično šolo na vasi pa je vpisan sosedov (bodoči sosed) fant. Letos imajo nadomeščanje, ker je učiteljica noseča. V razredu je pet otrok. In ta fant je malo bolj živahen, nadomestna učiteljica (ki nima pojma kako je z malimi otroci) zahteva od otrok enako držo kot pri otrocih iz 4 razreda. Npr. ko barvajo ne smejo barvati stoje ipd. Naš naprimer lahko barva stoje. Ne dovoli hojo po razredu. Pri našem gredo lahko pogledat k sosedu kako dela in potem nazaj na svoj prostor. Skratka, ta fantič dobiva podpise in je črna ovca, da ne mara več v šolo. Pa bister fant, zna malo seštevat, malo čitat, samo za sedenje na miru nima veliko potrpljenja.

In imaš sedaj učiteljico, ki ima v razredu 5 otrok in ni sposobna prilagoditi dela prvošolcem. Kakšno razgrajanje pa bi lahko nastalo s tem, ko stoje barva ali pa gre do sošolca pogledat in nazaj? Kaj bi šele lahko rekle učiteljica našega razreda, ki ima 20 otrok. Tako da je sicer učenje lahko res individualizirano ampak v primeru že rahlih težav pa tisti bogi otrok stalno izstopa, medtem ko v razredu z 20-timi otroci ni vedno samo on tisti, nagajivi.

Tako da, podružnična šola, ne hvala. Podružnična šola je za tiste, pri katerih stari starši otroka peljejo v šolo in ga gredi iskat v šolo. Tam ta prednost prevlada nad minusi, za nas mestne ljudi pa tud slučajno ne. Da ne govorim o izgubi prijateljev iz vrtca nato pa še ob prehodu v matično šolo. Pa tudi, da so interesne dejavnosti do 16:00 ure opravljene, ne pa da otroke nato cele popoldneve voziš naokrog in se v bistvu nimaš časa ukvarjati z njimi.

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 10:14:45   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi dala v tisto, ki je oddaljena 7 km.
- do 3. razreda, ga oraš itak spremljati v šolo. Po moje boste itak šli z avtom in se mi potemta razlika ne zsi tako velika.
- prijatelji. Že iz vrtca, in potem jih izgubiš še 1 x v šoli. Izguba prijateljev iz šole se mi zdi še hujše. Po sebi sklepam, vendar je vse odvisno od tega kako družaben je otrok



To pa ni res. Otroka mora spremljati v šolo odrasla oseba, ali učenec, ki je že dopolnil 12 let in to samo do otrokovega 7. rojstnega dne, nato pa gre lahko sam domov.




pri nas ga do 3. razreda. ker nima starejšega bratca, sestrice, pomeni, da ga bova midva.



Moja je včeraj ponosno razlagala, da zdaj ko je stara 7. let lahko hodi sama v šolo. So imeli policaja na obisku. Sem pa pozabila preveriti danes pri učiteljici na govorilni, če to drži. Vem pa, da z sedmimi leti lahko grejo na avtobus brez spremstva.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 10:17:24   
skuštrana
Tehnofil, tole kar ti opisuješ se lahko zgodi tudi v matični - večji - šoli, ker največ je itak odvisno od učiteljice. Kakšna je, kako dela z tamalimi, itd...

Vse kar si napisal bi lahko jaz napisala za našo podružnično šolo, samo copy paste!

Imajo interesne dejavnosti, imajo popoldansko varstvo do 16.30.

In če je učiteljica ve kakao potem ji je lažje ukrotit enega" nagajivega" kot pa njih pet user posted image ...



_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 10:34:02   
t5t6


Tako da, podružnična šola, ne hvala. Podružnična šola je za tiste, pri katerih stari starši otroka peljejo v šolo in ga gredi iskat v šolo. Tam ta prednost prevlada nad minusi, za nas mestne ljudi pa tud slučajno ne. Da ne govorim o izgubi prijateljev iz vrtca nato pa še ob prehodu v matično šolo. Pa tudi, da so interesne dejavnosti do 16:00 ure opravljene, ne pa da otroke nato cele popoldneve voziš naokrog in se v bistvu nimaš časa ukvarjati z njimi.

[/quote]

Z goraj navedenim se ne moram strinjati, ker moje otroke niso ne vozili ne hodili iskat stari starši. V prvem razredu sem jih vozila jaz, tam so bili od 7h do 16h, potem pa so imeli šolski avtobus. V popoldanskem bivanju, je bilo cel kup interesnih dejavnosti, je pa res, da je popoldansko bivanje dovoljeno, če je več kot 12 otrok, tako da se je morala pri nas ravnateljica zamislit cel kup dejavnosti, da je bilo zagotovljeno varstvo otrok, imeli so gasilski krožek (prišel jih je iskat gasilski kombi in so odšli na postajo, vsak teden), naravoslovni krožek, pravljice, angleščino, glasbo, edina razlika je v tem, da so vsi hodili na vse.

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 13:19:58   
petarda
Postavljali smo si skoraj identično vprašanje pred kakim letom. Potem smo ga vpisali v šolo v mestu, ker je bilo več plusov na tej strani in nam ni niti malo žal. Zadovoljni smo z učiteljicama, odnosom, veliko so zunaj, šola je na robu mesta ob gozdu, večina otrok ostaja v podaljšanem bivanju 16.ure in najraje bi videli, da bi jih pobirali še kasneje, saj se takrat igrajo. V času od 13.-16. imajo možnost hoditi na "izvenšolske plačljive" dejavnosti. Trening nogometa, angleščina, plesna šola..vse se izvaja v šoli in imaš potem popoldne res čas za skupne trenutke. Višji razredi imajo ločen vhod in del stavbe, igrišča...glede tega ni nobenih problemov.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
15.11.2011 13:47:28   
Matkurja

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka


IZVIRNO SPOROČILO: Matkurja


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Jaz bi dala v tisto, ki je oddaljena 7 km.
- do 3. razreda, ga oraš itak spremljati v šolo. Po moje boste itak šli z avtom in se mi potemta razlika ne zsi tako velika.
- prijatelji. Že iz vrtca, in potem jih izgubiš še 1 x v šoli. Izguba prijateljev iz šole se mi zdi še hujše. Po sebi sklepam, vendar je vse odvisno od tega kako družaben je otrok



To pa ni res. Otroka mora spremljati v šolo odrasla oseba, ali učenec, ki je že dopolnil 12 let in to samo do otrokovega 7. rojstnega dne, nato pa gre lahko sam domov.




pri nas ga do 3. razreda. ker nima starejšega bratca, sestrice, pomeni, da ga bova midva.



Ampak po zakonu in če otroku zaupaš, gre lahko otrok sam domov takoj, ko dopolni 7 let. Starejši brat/sestrica/sosed/kdorkoli pa ga mora spremljati do 7. leta.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: v šolo v večji kraj ali v podružnico do p...
16.11.2011 8:54:55   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana
Vse kar si napisal bi lahko jaz napisala za našo podružnično šolo, samo copy paste!

No, so pač različne podružnične šole. V naši je pet otrok, jutranje varstvo samo na matični šoli in jih vozijo v podružnično na pouk in nazaj. Vse dejavnosti so v matični šoli.

Torej odvisno od konkretne situacije v podružnični šoli.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...
BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?