|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  127 128 [129] 130 131   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
1.12.2011 13:22:29   
dreamhorse
Jaz sem že zaključila pri 2 strani II točki... uveljavljamo skratka subvencijo vrtca, a ne?
In jaz ne bi naprej nič več izpolnjevala, če pa pri vseh ostalih imaš v oklepaju, kej je potrebno še izpolnit, samo tukaj ne.
In kaj jih briga, koliko imam prihrankov, še to mi bodo pobrali al kaj... Barabe!
Naj me še vprašajo, katero št. gat nosim no, če že želijo vse vedet.

Sorry, sem besna..
Drugače pa sem jaz oddala otroški dodatek še na starem obrazcu prejšnji teden.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3201
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
1.12.2011 14:13:29   
tecka
DH, kaj pa vem. Pri točki III in IV se mi zdi, da je treba prekrižati NE-je.
Aha, ti imaš kolegico na CSD. Daj vprašaj jo to okrog prihrankov in življenjskega zavarovanja. Pa če se v točko IIIg splača vpisovati stanovanjski kredit kot okoliščino, ki bistveno vpliva na socialni položaj.

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3202
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
1.12.2011 14:16:14   
tecka
Aja, pa še to. Jaz bom hkrati uveljavljala še otroški dodatek - da bom imela v naslednjih letih "mir" in ne bo treba junija spet misliti, kaj je treba vpisovati. Meni se itak ne splača nekaj preračunavat, ker imam dodatka 19 eur, mogoče se kateri z malimi dohodki pa splača.

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3203
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 7:23:24   
dreamhorse
Bom vprašala, mi bo  v kratkem pomagala izpolnjevat vlogo, pa jo bom vprašala.

Ja, jaz sem tudi med tistimi, z 19 eur otroškega dodatka.

Drugače pa dobro jutro punce... pri nas bo sonček... juhu... se že počasi kaže izza hribov.
Pa še petek smo dočakali. Sem tako zaspana danes, da komaj gledam. Sem šla včeraj malo kasneje spat, kot ponavadi... potem je pa hudič čez dan.


(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3204
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 8:32:58   
smrketa24
IZVIRNO SPOROČILO: tecka

Aja, pa še to. Jaz bom hkrati uveljavljala še otroški dodatek - da bom imela v naslednjih letih "mir" in ne bo treba junija spet misliti, kaj je treba vpisovati. Meni se itak ne splača nekaj preračunavat, ker imam dodatka 19 eur, mogoče se kateri z malimi dohodki pa splača.


a je ful razlika, če se sedaj uveljavlja?? ker jaz sem tudi hotela kar sedaj še za otroški dodatek izpolnit, da mi ne bi bilo potrebno septembra in pa oktobra (za Mašo) še enkrat. ker jaz trenutno za Mateja dobivam 74eur. če se pa ful pozna, bom pa raje počakala...

(odgovor članu tecka)
Neposredna povezava do sporočila: 3205
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:03:19   
Mala_princeska
življenjska zavarovanja in dohodek v tej vlogi- ma tud mene to muči.
ker jaz plačujem KD fondpolico + Življensko zav. zav MB,
partner pa ima en up teh zavarovanj WienerStatische(še prov ne znam napisat) in so mu poslali pošto koliko je vrednost premoženja na dan 20.10.2011 + KD Fondpolico+Zav.MB,....

ma men se to ne zdi da imamo že sedaj to premoženje?user posted image
Kdo bi mi lahko to objasnil? ali naj kličem našo zav. agentko pri kateri smo sklenili Fondpolico?

Partner je rekel, da on teh življenjskih v vlogo ne bi vpisoval, pa muči me ker je samo ena črta na vlogi za vpisovanje??? Pa to, ker kljub temu lahko dobijo podatek s strani zavarovalnice?
Kaj se šteje pod prihranek?


(odgovor članu smrketa24)
Neposredna povezava do sporočila: 3206
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:03:58   
mini86
kaj pa je razlika kok dobiš, glede na to gdaj dodaš..to mi pa res ni jasno..zakaj bi oz kje je logika da če sedaj oddaš mn dobiš..tega ne smejo..

js pa dobim 30€ dodatka..

kolegici je rekla una na csd da če je zaposlena da ne rab vpisovat tist o zavarovanjuuser posted image , če pa dobro pogledaš pa to ne paše k vrtcu ampak če zaprosiš za dodatno pomoč ker naj bi oni plačevali naprej zate


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu smrketa24)
Neposredna povezava do sporočila: 3207
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:05:25   
Mala_princeska
hm sam res.....vlogo za otroški sem imela do konc sept. za oddat, sem zrihtala,
za vrtec je treba sedaj to napisat, kaj pa za otroškega?
Ma se mi zdi res to zmedeno ker resnično ne vem kam se obrnit po nasvet, pa sedaj dec. ne bom imela časa po uradih skakat, ker sem vsak dan v službi razen veh nedelj in mislim da enih dveh praznikov.....


(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3208
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:06:36   
mini86
pokliči csd

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3209
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:07:08   
dreamhorse
Jaz si ne bom belila glave s tem zdaj, bom v kratkem šla do kolegice in skupaj izpolnila to zadevo, ker sploh ne vem, kakšna zavarovanja imam sklenjena...
Pa kaj ji konec koncev to briga, saj pa od teh zavarovanj nič nimamo. To plačujemo in od tega nimamo še nič. Kvečjemu nam to lahko vzamejo kot odbitek in ne kot premoženje. Saj daješ, nič ne dobivaš.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3210
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:08:07   
Mala_princeska

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

kaj pa je razlika kok dobiš, glede na to gdaj dodaš..to mi pa res ni jasno..zakaj bi oz kje je logika da če sedaj oddaš mn dobiš..tega ne smejo..

js pa dobim 30€ dodatka..

kolegici je rekla una na csd da če je zaposlena da ne rab vpisovat tist o zavarovanjuuser posted image , če pa dobro pogledaš pa to ne paše k vrtcu ampak če zaprosiš za dodatno pomoč ker naj bi oni plačevali naprej zate



hm....ok - osnovno zdravstveno ti bodo verjetno plačevali, v primeru brezposelnosti, sam dvomim da bi ti vsa življenjska naprej plačevali - v primeru nezmožnosti plačevanja dodatne(neobvezne, ki jih nisi zmožen plačevat) zamrzneš, vsaj mislim da se to da.

Pa ne bom pametovala, ker še sama ne vem kako in kaj.....

Potem pa pojdimo na volitve, če je že okoli ene vloge toliko govora user posted image

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3211
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:09:56   
Mala_princeska

IZVIRNO SPOROČILO: dreamhorse

Saj daješ, nič ne dobivaš.


Sej to je to. a je mišljeno mogoče prihranek od tega kar si recimo že dobil izplačano, če si recimo kaj prekinil? Samo ugibam....


(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3212
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:12:08   
dreamhorse
Nimam pojma... in tako kot pravi mini, jaz tega sploh za vlogo v vrtec ne bi izpolnjevala... Ampak verjetno se motim, ker potem bi to zakomplicirano vlogo bilo pa res preenostavno za izpolnit...


(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3213
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:14:16   
dreamhorse
Kaj pri vragu pa je točka III.d? Podatki o lastniku najemnega stanovanja? Če sem jaz najemnik, ali jaz najemodajalec? Ne vem, al sem jaz neumna, ampak ta vloga je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3214
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:14:47   
mini86
tega o zavarovanju NI TREBA izpolnjevat!!!!

_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3215
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:15:33   
Mala_princeska
Grem cunje obesit, potem pa v službo.

Bjondi.....hvala za mailčke, sem včer zvečer čist not padla, da zjutraj še budilke nisem slišala, moj dragi pa trmast kot je me ni zbudil in sva dvakrat otroke v šolo in vrtec peljala, ker ima dama ob petkih bralni krožek in bi zamudila, če bi mamico čakala.

Moram pohvalit našo drugošolko, da z veseljem bere in obiskuje ritmično gimnastiko, je vesela ker ima nov dres in prave ritmične copatke. Komaj čakam, da vidim njen prvi nastop.
Zvečer sem pa tud solzike v učke dobila, ko je manca povedala eno novo igrico s prstki in mi je veselo hitela razlagat, pa pogreša me, ko me ni. Pa se stisneva in spiva, sem ugotovila da prav rabi pogovor pred spanjem, stranišče ponoči in to da umirjeno zaspi.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3216
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:16:42   
Mala_princeska

IZVIRNO SPOROČILO: mini86

tega o zavarovanju NI TREBA izpolnjevat!!!!


aha misliš o obojih zavarovanjih al sam to o življenjskem?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3217
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:26:19   
dreamhorse
Ok, šele zdaj sem ugotovila, da imam pred stabo še vzorec user posted image user posted image  bravo jaz... printam pravo, ki ima navodila zraven, pa da vidimo.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3218
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:26:20   
mini86
pod tretjo točko se nič ne izpolnjuje in tudi ne pod j k je treba napisat kje maš prostovoljno zavarovanje..

kje pa maš ti kej o življenskem


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3219
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:31:50   
mini86
tecka..

Ob tem je Dominkuš še opozoril, da zaradi uveljavitve novega zakona zdaj ni treba vsem na novo uveljavljati pravic. Večina pravic, ki jih posamezniki ali družine že imajo, velja do izteka veljavnosti odločb. Kot je poudaril Dominkuš, morajo vlogo v decembru oddati tisti, ki želijo s 1. 1. 2012 uveljaviti znižano plačilo vrtca, in tisti, ki imajo pravico do otroškega dodatka priznano samo do 31. 12. 2011


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3220
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:40:46   
mini86
js sm klicala na e-upravo, ker majo pač csd skos zasedeno in me je zanimal kje hudiča najdem da pošljem preko certifikata ker pač piše da lahko..no u bistvu ne moreš, lahko pošlješ preko emaila tako da vse skenirašuser posted image

..skratka..izpolniš prvo stran, na drugi strani za subvencijo vrtca ostalo PA PUSTIŠ ker se nič ne tiče vrtca..no na koncu se podpišeš in to je to


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3221
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:52:33   
dreamhorse
Tako sem tudi jaz razumela... Torej izpolniš samo prvo stran, drugo, kjer označiš katero vlogo daješ, torej subvencijo vrtca in je to to?
Kaj pa točke IV in naprej?

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3222
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 9:59:11   
mini86
Kaj pa točke IV in naprej?


js to razumem če imaš v tujini..obkrožila sem ne


_____________________________

Opazujem te kako mirno spiš, te pobožam in ti že stotič preštejem vse prstke...In šele, ko tvoja dlan leži v moji, opazim, kako zares majhen si. Tako majhen si-pomeniš pa mi ves svet!

(odgovor članu dreamhorse)
Neposredna povezava do sporočila: 3223
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 10:08:09   
tecka
IZVIRNO SPOROČILO: Mala_princeska


IZVIRNO SPOROČILO: mini86

tega o zavarovanju NI TREBA izpolnjevat!!!!


aha misliš o obojih zavarovanjih al sam to o življenjskem?


Ma ni hudič, da skupaj ne bomo spacale....user posted image

Točke 3j - kje imaš sklenjeno dodatno zdravstveno zavarovanje ni treba izpolnit - to izpolnijo tisti, ki jim bo zdr. zavarovanje kril CSD.

Prihranki na TR (nimam teh problemovuser posted image ). Baje, da te prihranke upoštevajo samo pri socialni pomoči (prebrala na MON). Pri vrtcih upoštevajo samo obresti od prihrankov in te podatke dobijo od davčne uprave - iz dohodninske napovedi.
Je pa tako, da morajo prosilci za socialno pomoč prinesti izpiske od banke za zadnje 3 mesece. CSD itak nima dostopa do tekočih računov (razen s sodnim nalogom).
Jaz si predstavljam, da mora biti z življenjskim zavarovanjem podobno. Dokler ga ti samo plačuješ, notri itak daješ samo denar od plače (ki je že 1x upoštevana kot dohodek). Če bi dobival rento, bi se upoštevala renta. Če pa bi življenjsko zavarovanje prekinil, itak moraš državi plačati ne-vem-kakšen davek in je ta prihodek zopet viden iz dohodninske napovedi. Tako da jaz tudi danes mislim, da ne rabimo nekaj prilagat polic življenjskih zavarovanj.
Pa tudi pri zavarovalnicah je verjetno podobno kot pri bankah.

DH - a vi živite v najeti hiši? Če živite v lastni hiši (ali pa v hiši staršev brez najemne pogodbe), ni treba izpolnjevati točke 3d. To po mojem mnenju izpolnjujejo tisti, ki prosijo za subvencionirano najemnino.

Kar pa se tiče otroškega dodatka. Po mojem mnenju bi morala višina ostati enaka, oz. biti spremembe navzgor/navzdol samo zaradi novih razredov (zdaj 9, prej 8) oz. so spremembe tudi pri starših, ki imajo otroke stare 18 let. Tam pa še nismo.

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 3224
   RE: JUNIJSKI SONČKI 2009- 2.del
2.12.2011 10:10:23   
tecka
IZVIRNO SPOROČILO: mini86

tecka..

Ob tem je Dominkuš še opozoril, da zaradi uveljavitve novega zakona zdaj ni treba vsem na novo uveljavljati pravic. Večina pravic, ki jih posamezniki ali družine že imajo, velja do izteka veljavnosti odločb. Kot je poudaril Dominkuš, morajo vlogo v decembru oddati tisti, ki želijo s 1. 1. 2012 uveljaviti znižano plačilo vrtca, in tisti, ki imajo pravico do otroškega dodatka priznano samo do 31. 12. 2011


To je morajo.
Lahko pa hkrati zaprosiš za preračun otroških dodatkov po novem. Jaz bom to storila zato, da bom nalslednja 3 leta lahko hkrati oddajala vlogo za vrtec in otroški dodatek. Ker v 2 letih do zdaj mi je še vedno uspelo zamuditi vlogo za otroški dodatek za 1 mesecuser posted image .

(odgovor članu mini86)
Neposredna povezava do sporočila: 3225
Stran:   <<   < Prejšnja stran  127 128 [129] 130 131   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  127 128 [129] 130 131   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Zakaj so pomembni družinski običaji?
Nekatere družinske navade in običaji se oblikujejo same po sebi. Lahko pa se odločimo in zavestno v svoja življenja vpel...
BLOG: Daj babici en`ga poljubčka ...
S takšnim navodilom ju pravzaprav čisto "povozim" in navajam na toleranco za zlorabo. Da bo tisti na drugi strani zado...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?