|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
14.5.2013 8:07:04   
Žabinčica
Michelle se podpišem pod vse kar si napisala user posted image . Zelo lepo...

Kaj bo čez 20 in več let, ko bodo naši otroci odrasli sploh ni možno predvidet...Pa kakšno bo stanje v svetu in fin.situacija jutri, pojutršnjem tudi ne...Vse se vseskozi spreminja. Vsak par se pač mora pri sebi odločit če in koliko otrok bo imel. Pomembno je slediti sebi in svojim željam, občutkom, presoditi lastno situacijo, kaj več tako ni možno...

Tudi mi smo tam, pred odločitvijo za tretjega-no, odločitev stoji, da bomo ga imeli. Pri nama edino vprašanje predstavlja čas...letos poleti je bil namen, zdaj pa jaz spet malo kolebam, če bi le raje začeli jeseni. Ne vem, skratka sem malo neodločena glede tega, kdaj je pravi čas da bi začeli delat na otročku. Ampak, ko bom tako daleč in bom v celoti pripravljena bo itak odločitev padla user posted image .

< Sporočilo je popravil Žabinčica -- 14.5.2013 8:08:05 >

(odgovor članu raztresena)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
13.6.2013 11:31:38   
SU
Sem že napisala v eni drugi temi... Midva sva kolebala par let... pa mi je zdej tko žal tega kolebanja, "tehtanja"...
Če dam zdaj na tehtnico vse tiste minuse (ki so bili, ko zdaj gledam na to, brez vezni), nikoli ne odtehtajo tega, da k sebi stisneš svoj sonček, ki si si ga tko želel...
Midva sva se odločila, da jeseni pričneva delat na 3.-starejši je 8, mlajša bo jeseni 6 let. Vedno sem razmišljala kaj bo v službi, kaj bojo drugi rekli itd. itd. itd. Zdaj pa sem končno prišla do tega, da je to najina stvar in da se bo že speljalo, kakor se bo vse skupaj. Službi imava. Pravim-če nam z dvema otročkoma, dvema kužkoma in muco prav lepo znese... (ne preseravamo se ne, ampak čist ok. živimo)... nam bo tudi s tremi sončki...
V ne vem kakšno grozno daljno prihodnost ne mislim gledat... če se pojavijo težave, jih rešujemo sproti in to je najbolje.
Najbolj hecno pa je, da še vedno hraniva voziček, kengurujčka, stajico, en veeeliiiiik kup vrečk z oblačili za dojenčka (ki mi gre že presneto na živce!user posted image ) itd. itd. itd.
In CELO eno sobico imava še frej v hiši, namenjeno 3., in sva jo na začetku spomladi celo popolnoma pospravila, spraznila... tako, da... to že nekaj pomeni!user posted image
Da ne omenjam vseh predlogov sorodnikov, ki ne vejo, da planirava 3. otročka.... kaj vse bi lahko naredila s tisto sobico...od garderobne omare do ne vem česa še vse user posted image ... Kako bodo presenečeni!!!user posted image (zdaj pa MOČNO trkam na les, da nama jeseni uspe!!)...
In JA--malce sva gledala kdaj naj bi se otroček rodil, ker bi rada dobila mesto v vrtcu po preteku porodniške, za to pa mora bit menda otrok star najmanj 10? mesecev...?
Vsem, ki imate močno željo po 3.... verjemite-nič ne odtehta male, dišeče štručke v vašem naročju... posebej, če je tko zlo zaželjena. In še enkrat JA--verjamem, da če se odločiš s pozitivno energijo, z optimizmom... da se vse spelje kot se mora! Pa srečno vsem.

(odgovor članu Žabinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
29.8.2013 20:28:14   
EVAN78
jupi nepričakovano sem zagledala user posted image

sprijaznila sem se, da bom imela dva sončka in ne tri... res odmislila vse skupaj in od nikjer,user posted image potem slabost, vrtoglavica in sem pomislila na test in user posted image


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
5.9.2013 12:14:02   
SU
Čestitke!!! user posted image

(odgovor članu EVAN78)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
21.9.2013 20:46:01   
Anonimen
evo tudi pri nas se je pokazal plusek...med drugim in tretjim bo dve leti razlike...med prvim in tretjim pa 4,5.
tudi midva sva bila med temi ki sta bila 1x za tretjega, drugič proti...no zdej pa je +... more pa še ginekolog potrdit no...nikdar ne veš!
kaj naj rečem, danes je bila kolegica na obisku pa pravi da bosta sam pri enem ostala...mene je takoj panika primla...v smislu da pretirava...ma ne vem. Je rekel moj ja zdej je kar je :)))

(odgovor članu SU)
  Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
2.10.2013 16:04:54   
Anonimen
Sem na začetku 3-je nosečnosti. Najbolj me skrbi finančno kako bomo zmogli. Živimo skupaj z mojimi starši v hiši. Ločeno gospodinjstvo skupen vhod. Službo ima samo partner.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
11.12.2013 20:54:12   
Amy_Lee
Malo sem prebirala vaša razmišljanja, starhove, upe... Midva sva sicer z mislimi pri drugem. Delava na tem, pa lih ne gre tako hitro. Zanimivo mi je bilo predvsem to, ko ste nekatere napisale, kako lahko se je bilo odločiti za 2, pač 1 nočeš. Imam prijateljico, enega 3-letnika imajo doma, pričakujejo dvojčke. user posted image Se pravi da bojo takoj meli tri. Nikoli se ne ve, tiste ki imate 2, zanosite z dvojčki, pa imate hitro 4. Če si želite otroka, če vam finačno vsaj kokr tok gre, pač okoliščine so takšne, da gre celem svetu mal težje, ne vem kaj razmišljate. Ste pozabile kako je bilo ko ste se za prvega odločile? Kako bom previjala, ali ga bom poškodovala če ga bom narobe dvignila, kako z varstom, kaj jesti, kako spati.... vprašanj na tisoče. Sedaj poznate vse odgovore, pa sem prepričana da stanje naj si bo finančno ali kakršnokoli drugačno, ni slabše kot je bilo pri odločitvi za prvega. Jaz upam, da 1x ko bom imela drugega sončka, če bom imela vsaj pol take želje kot jo imate nekatere med vami po tretjem otroku, ga bom sigurno imela. Kako bi bilo naše življneje samo dolgočasno brez naših sončkov... najraje na svetu imam svojega sinčka user posted image

_____________________________

Ne delaj drugemu tistega, kar sam nočeš, da bi drugi naredili tebi!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
11.12.2013 21:03:17   
Marker
Amy_Lee se podpišem pod tvoj post.

Bravo!

(odgovor članu Amy_Lee)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
12.12.2013 12:18:21   
ronja
Kako bom previjala, ali ga bom poškodovala če ga bom narobe dvignila, kako z varstom, kaj jesti, kako spati.... vprašanj na tisoče.

MOram priznat, da se s tem nisem nikoli ubadala - sem si prebrala, šla na 2 mš zato, da bi delala pravilno, ampak nisem se pa sekirala, ali mi bo ratalo.

Sedaj poznate vse odgovore, pa sem prepričana da stanje naj si bo finančno ali kakršnokoli drugačno, ni slabše kot je bilo pri odločitvi za prvega

Na žalost to pri večini ljudi vsaj v SLoveniji ni res. Tudi pri nama recimo ne: ko sva se odločila za taprvo, sva imela oba službi, jaz za polni delovni čas, on pa 2x boljše plačano službo kot zdaj, prihodkov sva imela nekak 2-3x več (v tisti službi so bili še bonusi in on je bil dober in jih je dobil;). Zdaj sem jaz brezposelna, pred tem sem kar nekaj let delala za polovični delovni čas, zato sem dobila zelo majhno nadomestilo (ker mi ostalih 4ih ur, ki jih mladim staršem s KDČ plačuje država (CSDja) enostavno niso upoštevali, na pritožbo seveda ni nihče odovoril...)... tako da ja, sedaj smo finančno precej na slabšem. Še vedno lepo preživiva vse tri otroke, ker smo pač navajeni živet malo bolj skromno kot večina (zgleda), vendar pa recimo zdaj bi se mi zdelo naredit 4. rahlo neodgovorno. In če nekomu nič ne ostane na koncu meseca, je majčkeno vprašljivo, ali je pametno naredit 3. Tako da jaz čisto razumem ljudi s pomisleki...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Amy_Lee)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
12.12.2013 12:26:58   
SU
Res je. Malce je pa le treba pretuhtat... Situacija je bistveno drugačna npr. pri meni, ko sem pričakovala 1. in zdaj, ko delamo na 3. ... Res ne ravno tuhtam kako bo npr. čez 10 let, ker potem verjetno ne bi nikoli imela otroka... če bi na vse gledal pesimistično. Ampak v primeru, kot je rekla ronja... če nekdo komaj, komaj zvozi čez mesec... moraš pa res malce bolj premislit.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
12.12.2013 14:08:36   
ronja
Res ne ravno tuhtam kako bo npr. čez 10 let, ker potem verjetno ne bi nikoli imela otroka... če bi na vse gledal pesimistično. Ampak v primeru, kot je rekla ronja... če nekdo komaj, komaj zvozi čez mesec... moraš pa res malce bolj premislit.

Tako je. Za 10 let naprej se nima smisla ful sekirat, (je pa fajn za 10 let naprej šparat, če se da;)). Ampak če že zdaj nimaš nič ostanka... od zraka dete ne bo večno živelo - prvo leto, če imaš še stvari od prvega, res ni toliko stroškov, se pa še vedno kaj nabere... vendar ko grejo v šolo, imajo vsi enake stroške in na to je fajn mislit in dat kaj na stran za takrat. In za kakšne izredne primere, če se kaj zgodi: en od otrok zboli in se je treba vsak dan vozit v bolnico na obiske, recimo. Za take stvari je fajn met rezervo. Pa sem zelo za 3 otroke, potrjenouser posted image . Samo moraš bit ipak ziher, da jih lahko sam gor spraviš, ker od države pričakovat ne vem kaj, je zdaj precej utopično. Če kaj primakne, super, ni pa na to za računat, ko ga delaš, to se mi zdi res nelogično.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu SU)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Zelo si želiva še tretjega otroka, vendar...
13.12.2013 12:33:12   
Amy_Lee
Ronja, tudi sama se nisem sekirala glede vseh stvari, ki sem jih napisala, a ko poslušam prijateljice, kaj vse jih skrbi... Mislm seznam je neskončen.
Kar se pa tiče komentarjev s stroški se strinjam. Govorila sem na splošno, če je stanje kokr tok vredu, če pa doma nimaš dovolj dohodkov in komaj preživljaš enega ti je že drugi velik zalogaj kaj šele tretji. A večina, ki jih ima tukaj pomislke, ima nekako rešen stanovanji problem, službe in redne dohodke. Nikoli ne veš, lahko jutri zgubiš službo, jutri se lahko ločiš ali Bog ne daj, se komu zgodi prometna.... pač življenje je takšno kot je. Živiš za danes in malo gledaš v prihodnost, ne moreš pa gledat 10 let vnaprej, sj ne veš kaj te čaka. Tudi če imaš samo 1 in ga ne moreš nahraniti je isto žalostno kot če imaš 3je lačnih ust.

_____________________________

Ne delaj drugemu tistega, kar sam nočeš, da bi drugi naredili tebi!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 62
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Ovulacija in oploditev
Ovulacija je sprostitev zrelega in za oploditev sposobnega jajčeca v jajčniku ženske. Nastane praviloma v sredini menstr...
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?