|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj pisanje, risanje
25.2.2012 19:36:24   
J.L.
mene pa zanima kdaj pričnejo otroci pisat (za začetek seveda ime, priimek) ter kdaj risat? kako se "naučijo" risat? jim pokažete kako se riše ali enostavno sami probajo?
ker v cicidojih sem včasih prav presenečena, ko so objavljene risbe 3letnikov, ki znajo že marsikajlepo narisat.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj pisanje, risanje
25.2.2012 19:51:55   
Najaa
Jaz hčerk ne učim ne pisat ne risat, vse pride iz njunih glavic. Smo včasih skupaj kaj narisale ali mi rečeta, da naj kaj narišem, ampak da bi prav načrtno učila risat pa ne. Prav tako je s pisanjem. Pride trenutek, ko otroka začnejo zanimat črke. Pri nas je bilo tako, da je zelo rada gledala en plakat, kjer je cela abeceda gor in je praktično sama začela pisat le tu pa tam za kakšno črko me je prosila, da jo spomnim, kako se napiše.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj pisanje, risanje
25.2.2012 19:55:01   
*bubi*
Jaz sem starejšega pustila in je začel pri petih kar lepo risat. Pisati je začel že prej, sam od sebe.

Mlajša je stara 3,5 in še nič kaj ne nariše.


_____________________________

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Pa smo kompletni... No, odvisno, kaj je komplet :)

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj pisanje, risanje
25.2.2012 19:57:18   
J.L.

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz hčerk ne učim ne pisat ne risat, vse pride iz njunih glavic. Smo včasih skupaj kaj narisale ali mi rečeta, da naj kaj narišem, ampak da bi prav načrtno učila risat pa ne. Prav tako je s pisanjem. Pride trenutek, ko otroka začnejo zanimat črke. Pri nas je bilo tako, da je zelo rada gledala en plakat, kjer je cela abeceda gor in je praktično sama začela pisat le tu pa tam za kakšno črko me je prosila, da jo spomnim, kako se napiše.

torej je prepisovala z plakata, brez da bi ji ti pokazala kako se napiše?
koliko je pa stara?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj pisanje, risanje
25.2.2012 20:23:50   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: J.L.
mene pa zanima kdaj pričnejo otroci pisat (za začetek seveda ime, priimek) ter kdaj risat? kako se "naučijo" risat? jim pokažete ...

Naš je poznal črke pri 3 (iz svoje radovednosti), Pa tudi podpisal je svoje ime. Pri 3,5 pa še moje ime. Pri 4,5 je pisal imena "sošolcev" v vrtcu, seveda po nareku črko za črko. Vse mu je bila bolj igra in mogoče tekmovalnost s kakšnim v vtrcu.

Risal je kakor je hotel, sem pa včasih jaz narisal kakšno stvar (avto, smrekco, drevo, fanta,..) potem je pa kakšne posamezne ideje uporabil pri svojih rizbah.

Torej otroku tudi kaj pokažemo in tako se nauči, kot mu pokažemo kako se obleče hlače ipd. potem pa sam kaj od tega pobere.


Je pa bil v vrtcu skupaj s prijateljico, ki je črke sploh niso zanimale, pa sta sedaj v prvem razredu in punčka ni imela nekih težav v šoli zaradi tega. Enim otrokom so črke in številke lahko pač zanimive, drugim ne, dejansko pa se možgančki pri otrocih s 6timi leti pri vseh razvijejo tako, da lahko obvladajo črke in številke kot je v programu.

Torej ne sili, lahko pa kdaj kad pokažeš, poveš - če je kaj zanimanja pa še več. Lahko npr. vprašaš naravnost, A bi rada znala napisati svoje ime? ali pa ali tze zanima kašna je ta črka. Pri nas so bile od 2,5 leta fulll akrtualne one plastične črke z magnetki in so bile na hladilniku, potem jih je pa po dvakrat na dan premikal po vratih hladilnika, vsake toliko časa pa je prišel za kakšno od njih vprašat katera črka je to, ali pa prišel preveriti ali je to res tista črka katero je mislil da je.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 25.2.2012 20:29:45 >

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.2.2012 20:40:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj pisanje, risanje
25.2.2012 23:22:05   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: J.L.


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Jaz hčerk ne učim ne pisat ne risat, vse pride iz njunih glavic. Smo včasih skupaj kaj narisale ali mi rečeta, da naj kaj narišem, ampak da bi prav načrtno učila risat pa ne. Prav tako je s pisanjem. Pride trenutek, ko otroka začnejo zanimat črke. Pri nas je bilo tako, da je zelo rada gledala en plakat, kjer je cela abeceda gor in je praktično sama začela pisat le tu pa tam za kakšno črko me je prosila, da jo spomnim, kako se napiše.

torej je prepisovala z plakata, brez da bi ji ti pokazala kako se napiše?
koliko je pa stara?


V bistvu ja. Zdej je stara 5 let. Najprej so jo začele zanimat barve pri cca 3,5 letih pol čez nekaj mesecev pa črke in pri 4,5 številke.

(odgovor članu J.L.)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
26.2.2012 9:11:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Najaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj pisanje, risanje
26.2.2012 10:10:28   
Anonimen
Naša je pri treh letih začela risat tako, da dejansko lahko prepoznaš kako zadevo ... torej kaj je človeček in kaj rožica user posted image . Riše pa lahko tudi eno uro ali več v kosu, če je taprave volje. Črke je pa še niti malo ne zanimajo.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj pisanje, risanje
26.2.2012 10:21:52   
pelin
V bistvu v predšolskem obdobju med risanjem in pisanjem ni tako velike ločnice, kot se morda zdi....otroci v bistvu črke rišejo, ker so jim v prvi vrsti všeč vijuge, črte, pikice...oz. se k stvari prej spravijo bolj z likovnega vidika kot jezikovnega... So si pa v resnici zelo različni...nekateri bi cele dneve risali in po svoje "pisali", spet drugi se brez dodatne spodbude k barvicam nikoli ne spravijo sami od sebe...To spontano zanimanje za te zadeve je v bistvu že dokaj močan pokazatelj, katero področje otroku bolj leži oz. katero hemisfero ima bolj razvito...Nekateri so skoraj geniji pri sestavljankah, različnih zidakih, igrah spomina ..bodoči naravoslovci....drugi pa recimo pravi knjižni molji, likovniki in zelo dobri govorci...mali družboslovci.Pri nekaterih je ta razlika v zanimanju in uspešnosti velika, spet pri drugih se skoraj ne pozna na katerem področju so bolj močni, ker jim pač vse zelo dobro gre...V prvi vrsti naj bi starši in pedagogi poskrbeli za to, da ima otrok v svoji okolici čim več različnih virov informacij in spodbud z vseh področij...večino stvari zdrav otrok razvija spontano brez velikih dodatnih spodbud in truda...Če pa se na določenem področju pri določeni starosti, ko naj bi se zadeve razvile do določene stopnje pokaže večji primanjkljaj, je pač treba stopiti zraven in otroku malo pomagati...To ne pomeni da ga držiš za roko, da rišeš, pišeš namesto nega, da ga s silo tlačiš pred zvezek ali k barvicam, temveč poskušaš narediti te dejavnosti zanimivejše, privlačnejše...Otroci so na področjih, ki jim nekako ne ležijo ponavadi tudi manj uspešni...zato pride lahko do nekakšneg začaranega kroga, ko zaradi neuspešnosti otrok dejavnost še bolj odklanja...ker jo odklanja in se z njo manj ukvarja, je potem posledično spet manj uspešen...in tako naprej...V takem primeru smo tukaj starši in pedagogi...Pri vsem tem je najbolj zanimivo to, da se nam včasih zdi , da otrok nekako nikamor ne napreduje..da v bistvu stagnira...potem pa pride do nekega preskoka in je od danes na jutri stvar 50% boljša...tako pač poteka otrokov razvoj...po nekakšnih etapah in preskokih...kar dokazuje, da je za določene spretnosti in dejavnosti pač potrebna neka razvojna stopnja...Če zadevo prehitevamo, dostikrat prav nič ne profitiramo, ker se otrok bolj muči, doživlja frustracije, osebne poraze in na vse zadnje velikokrat zadevo zasovraži ravno zaradi tega, ker je bilo vse preuranjeno in prisiljeno...
Prav je da stvari potekajo čim bolj spontano...je pa res, da sama spontanost pri vseh ni dovolj...pri nekako 4 letih naj bi otrokova risba bila že tako razvidna, da odrasel brez otrokove razlage ve, kaj je otrok hotel narisati...Pri teh letih naj bi bile čečkarije in glavonožci že nekako zadaj oz. naj bi bila otrokova risba bolj izpopolnjena in jasnejša....Seveda je prav, da se zavedamo, da vsi pač niso rojeni likovniki...se je pa treba tudi zavedati, da z vsem tem risanjem in barvanjem  podob, vijug, črt...okraskov...otrok osvaja predpisalne sposobnosti in spretnosti...v predšolskem obdobju ni tako važno osvajanje črk, kot pa urjenje finomotorike, natančnosti , orientacije na ravnini, poznavanje barv in prostorskih odnosov....Predvsem pa otroku poskušati čim bolj vzbuditi veselje do pisanja, risanja, barvanja...vse to bo namreč otroku zelo olajšalo vstop in delo v šoli....Tam jih namreč že v prvem razredu s temi zadevami krepko zasujejo...in otrok, ki bo imel s tem težave, bo imel posledično težave tudi s pisanjem...
Tole je tudi zanimivo za branje...
http://bibaleze.si/bin/article_print.php?article_id=3168965&section_id=&site=


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj pisanje, risanje
26.2.2012 16:07:31   
Katy78
Naš fant ne mara risat, če pa že, so pa bolj črte, pa kroge poskuša, čeprav jih še ne sklene. Črke sicer vse pozna, pa številke do 10 tudi, ampak ga nič ne učim, da bi jih prepisoval. Je pa za 3. RD dobil za darilo risbice sovrtičkarjev in so bile vse "kr neki", pač črte, vijuge ipd.. user posted image

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 26.2.2012 16:09:36 >

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj pisanje, risanje
26.2.2012 17:51:33   
aprilčica07
Ta velik je začel risat z vstopom v vrtec pri 3,5 (prej niti barvice ni znal držat v rokici, ga sploh ni zanimalo). Risbice pa so ble bolj tako, nisem glih vedla kaj je narisano..user posted image Od lanske jeseni pa riše že lepše, točno vem kaj je narisal, brez dodatnih pojasnil. Zanimajo ga črke, navadil se je podpisat, čisto nor je na številke. Šteje do 100, pa še malo čez, opazuje hišne številke in ugotavlja katere je višja...

Tamala pa riše že zelo dolgo, barva in packa kjerkoli lahko. user posted image



_____________________________


Jakob, 23.04.2007, 3570g/55cm
Julija, 30.08.2009, 3570g/52cm


(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?