|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Otrok tepe starše
30.3.2012 9:18:24   
Ajra RR
Ste imeli tudi vi podobno težavo? Kaj ste storili?

http://www.ringaraja.net/RR-strokovnjaki-Details.asp?expID=291

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Otrok tepe starše
3.4.2012 11:18:40   
uršula83
Imamo enako težavo. "...najprej zdržite in se umirite vi, nato lahko pomirite otroka in se z njim pogovorite, saj prej pogovor ali pravi stik niti ni možen." To je odgovor? Kaj pa kak konkreten odgovor? Jaz se vedno umirim, mu povem, da ne sme tepsti, da se ne tepemo...pa še vedno udari, iz jeze. Se pravi naredim kot pravi strokovnjak, pa ni prav nobenega učinka...In potem naj naredim KAJ? 

_____________________________

čakamo že drugi zakladek

(odgovor članu Ajra RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Otrok tepe starše
3.4.2012 14:28:11   
hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83

Imamo enako težavo. "...najprej zdržite in se umirite vi, nato lahko pomirite otroka in se z njim pogovorite, saj prej pogovor ali pravi stik niti ni možen." To je odgovor? Kaj pa kak konkreten odgovor? Jaz se vedno umirim, mu povem, da ne sme tepsti, da se ne tepemo...pa še vedno udari, iz jeze. Se pravi naredim kot pravi strokovnjak, pa ni prav nobenega učinka...In potem naj naredim KAJ? 

JA, tudi mene to zanima!

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Otrok tepe starše
5.4.2012 12:44:23   
ronja
Uršula, sicer nisem strokovnjak in nismo meli takih problemov, vendar proba pa to vsak otrok, tako da takole sem jaz reagirala (ne rečem, da je prav, samo pri nas je delalo): ko vidiš tiste hudičke v otrokovih očeh, ga ne spustiš z oči, da te ne more nepričekovano treščit. Potem ujameš njegovo roko, jo trdno primeš, da čuti, da je ne more premaknit, kamor bi hotel (tako kot recimo držiš jabolko, če ti ga kdo hoče spulit - trdno, ampak ga ne zdručkaš - tako otroka ne boli, ga ne tepeš, vendar pa ve, da si močnejša in da ne more nič, če se ti tako odločiš. Ve, da tega ne boš uporabljala proti njemu (da bi ga namahala), vendar pa tudi dobi sporočilo, da vsega pa ne boš pustila.
Potem ga tako držiš (verjetno bo probal še z 2. roko, primeš še to in ga držiš dovolj trdno in dovolj daleč, da te ne more brcnit - to pri nas niti ni bilo treba, sem pa to naredila pri svojem bratu, ko sem bila mala, recimo, pa bi delalo, če bi bila dovolj močna;) in mu poveš, da ga imaš rada, vendar pa se ne boš pustila tepst, da to ni prav in pika. Da se lahko na glavo postavi, pa to ne bo šlo skozi, skratka. In ko začutiš, da se je otrok nekak vdal v to, ga stisneš k sebi in potolažiš, ker je seveda frustriran, ker ni po njegovo in rabi objem. Ampak seveda to ne gre, dokler te hoče treščit. POvej mu, da ga razumeš, da je jezen, da si pa jezna tudi ti, če te hoče udarit in tega ne boš pustila, ker se pri vas ne tepete.
Dokler se huronsko dere, se seveda ne moreš menit z njim, takrat sliši baje otrok eno oz. kvečjemu dve informaciji (tako sem prebrala in pri mojih kar drži), zato jima jaz takrat govorim, da ju imam rada in da naj se umirita - to sta pač tisti dve info, ki bi jih res rada posredovala v taki situaciji. Če ga dovolj trdno držiš in ga ne spustiš in mu poveš, da ga imaš rada, se bo prej ali slej umiril. In takrat se potem pogovoriš. Da ga imaš zelo rada, da pa imaš rada tudi sebe in se ne pustiš tepst. Da te ne tepe oči (upam, da ne), ti njega ne, ti ne tepeš malega, skratka, pri vas se zmenite drugače.

Potem, ko se da menit, mu razložiš, zakaj tepenje ni fajn (da boli, da je potem tisti, ki ga udariš žalosten itd... in valjda noče, da bi bila ti žalostna) in potem mu predočiš strategije, KAJ lahko naredi NAMESTO da udari. Npr: si bil jezen, ker ti nisem dovolila čokolade, ne? (na primer, ne vem, zakaj se kregate;). Te razumem, vendar ne smeš tepst, lahko mi pa poveš: mami, jezen sem, ker mi nisi dovolila čokolade. Ali pa mi poveš, zakaj si jo želiš, pa se bova zmenila, kdaj jo lahko dobiš, itd. itd... Otroke se da ful lepo navadit na kompromise (vsaj mojidve, no). Se mi zdi, da jim je bolj važno, da jih slišimo kot to, da dejansko dobijo to, za kar težijo:).
Potem se nam ful lepo obnese to, da jima rečem, da namesto, da delata štalo (se sicer ne tepeta, ampak delata pa kake druge neumnosti), lahko enostavno prideta k meni in mi rečeta, da rabita objemček/pocortek. To res krasno deluje! Moraš na začetku velikokrat povedat, ampak potem pa otroci res pridejo in rečejo, da se rabijo pocortat in seveda ga z veseljem stisneš. In ko jih naučiš, da lahko dobijo pozornost, ko jo rabijo tudi na lep način, si že več kot na pol poti:).

Aja, pa kadar bidiš, da je otrok siten, ga ne ignoriraš, ampak ga vprašaš, če se rabi pocortat, ponudiš za jest ali za pit, če je verjetnost, da bi bil lačen ali žejen itd...

Vso srečo!

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu uršula83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Otrok tepe starše
7.4.2012 22:24:41   
marjetica8
jst mam tud ta problem. Ronja, ful si lepo napisala in se strinjam z vsako besedo. Mi isto delamo tko da ga trdno primemo za obe roki da ne more nič in stojimo dovolj daleč da ne more brcnit. In kaj je naredu? Z glavo je hotu ruknt v mojo glavo!!!Enkrat mu je ratalo, zdej smo se zavarovali. Ma to traja in traja - že par mescov, vsakič isto nardimo, isto povemo, ma mine ena ura, pa spet...zgleda da kar pozabi sproti...vzrtajamo in upamo da se umiri v kratkem, ker je kljub domačim ukrepom zdej še v vrtcu dobil moč in se spravla na punceuser posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Otrok tepe starše
8.4.2012 7:55:38   
november2010
pri nas ponavadi prakticiramo kar odstranitev iz prostora. Ga tudi primem na trdo, kot je napisala ronja, povem, da se to ne počne, čeprav jaz mislim da ko je otrok tako v efektu tisto besedičeneje kako tepenje ni lepo ne zaleže kaj dosti.
Jaz povem, da se to ne počne, da ga imam rada, ampak da s takim obnašanjem ne bo šlo in ga pošljem v svojo sobo da se umiri. Potem pa dalje.

_____________________________

www.petjenaporoki.si

FB http://www.facebook.com/porocnaglasba

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Otrok tepe starše
10.4.2012 11:55:30   
marjetica8

IZVIRNO SPOROČILO: november2010

pri nas ponavadi prakticiramo kar odstranitev iz prostora. Ga tudi primem na trdo, kot je napisala ronja, povem, da se to ne počne, čeprav jaz mislim da ko je otrok tako v efektu tisto besedičeneje kako tepenje ni lepo ne zaleže kaj dosti.
Jaz povem, da se to ne počne, da ga imam rada, ampak da s takim obnašanjem ne bo šlo in ga pošljem v svojo sobo da se umiri. Potem pa dalje.


Kako pa dosežeš da ostane v sobi? Ga zakleneš? Ker našga smo tudi že probal tko, ma če nisem jst ostala z njim tam, ni blo pol minute ko je že odprlu vrata...

(odgovor članu november2010)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Otrok tepe starše
10.4.2012 12:15:28   
Paštetka
Pri nas se za kakršen koli pretep, udarec sedi v sobi na postelji pol ure vsaj. ne glede na starost otroka (Oba imate čez 4 leta).
Kako smo to dosegli. Lepo ziher ne ne. Sem ju pri uvajanju te kazni morala parkrat odnesti sedet. po kakšnem 10 poskusu sta ugotovila, da se mami ne šali in da najbolje da odsedita. Sem pa bila cela prešvicana, ko sem ju nosila, vendar se splača.
Seveda je bilo na začetku toliko minut kolikor sta stara.


(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Otrok tepe starše
13.4.2012 13:23:29   
Aika77
Ta metoda Paštetke se mi zdi kr primerna, bistveno je, da otrok dojame, da ni šale s starši. Pomemben je tudi pogovor, ki sledi kasneje, da otrok ozavesti zakaj neko ravnanje ni primerno/pravilno.

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Otrok tepe starše
24.4.2012 15:35:40   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: hedviga
IZVIRNO SPOROČILO: uršula83
... mu povem, da ne sme tepsti, da se ne tepemo...pa še vedno udari, iz jeze. Se pravi naredim kot pravi strokovnjak, pa ni prav nobenega učinka...

JA, tudi mene to zanima!

Ne gre samo to kako reagiraš na samo tepenje. Problem je v tem, da je v celotnem pristopu do otroka nekaj narobe oz. dopušča da si otrok lahko to dovoli.

Če bi otrok spet in spet odpiral plin na štedilniku ali vtikal žebelj v vtičnico ali s kuhinjskim nožem tekal po stanovanju, sem prepričan, da bi znali in zmogli dejanje preprečiti in zagotoviti, da ne bi prišlo do ponovitev.

Saj ne da so primerjave enakovredne, kažejo pa na to, da so neka dejanja za vas sprejemljiva in si jih otrok lahko dovoli (ali pa da uide iz trgovine čez cesto), druga pa ne. Torej ne gre za neznanje oz. nemoč ampak le za vašo odločitev.

< Sporočilo je popravil tehnofil -- 24.4.2012 15:36:49 >

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Otrok tepe starše
5.5.2012 8:11:47   
takotako
Jaz sem tudi mela nekaj časa probleme s tem. Potem pa sem mu naložila kazen podobno kot paštetka in sem vstrajala dokler ni on omagu. No in zdaj je temu konec-upam.


(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?