|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Oktobrčki 2012
29.10.2012 15:49:01   
mis
Hej punce! Selimo se sem, saj je oktober praktično mimo...

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Oktobrčki 2012
29.10.2012 21:39:46   
Jana73
Malo vas spremljam.
Pred letom dni je na ta dan ob 15:21 v porodnišnici v SG zajokal moj drugi otrok Patrik! Torej mi že imamo malčka.

Sem pa firbčna kako je kaj sedaj v SG za rodit, ko je nova porodnišnica?
Upam, da katera kaj napiše, da se malo informiram. Sicer se zarečenega kruha največ poje, ampak mislim, da je ne bom več obiskala.

Fino se cartajte tiste pa, ki še čakate, naj vam porod čimprej mine in naj vas čimmanj boli!


(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Oktobrčki 2012
30.10.2012 8:20:32   
astrid1
Torej se tudi jaz pridružujem na tem forumu.

Točno na rok, v petek, 26. 10., se je rodila naša Špela. Težka 3580 g. (hvala bogu, da je UZ tukaj zatajil), dolga 51 cm. Porod je bil hiter, zato tudi bolj intenziven. Kaj več naslednjič, ko bom imela več časa. Sem pa zelo zadovoljna z osebljem Celjske porodnišnice. Meni so bili super od začetka do konca.

(odgovor članu Jana73)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Oktobrčki 2012
30.10.2012 13:49:08   
mis
Dobrodošla nazaj! Cartajte se in javite se kaj.user posted image

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu astrid1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Oktobrčki 2012
1.11.2012 22:04:16   
nelinka
evo še mene.....

Pri nas bomo pa kmalu mesec stari :) Od jutri naprej sploh ni več novorojenček, sej ne morem verjet.
Imam pa eno vprašanje, kaj najbolj pomaga pri bolečih bradavicah. Jaz bom znorela, ko ga dojim iz leve dojke preklejem zraven vse po spisku. Desna je ok. Lepo se pristavljava, tako da to ni problem. Prosim napomoč..

Lepo cartajte svoje sončke...user posted image

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Oktobrčki 2012
2.11.2012 11:46:57   
taja1235
hojla evo se mene, danes je nas fantek star 8 dni user posted image zelo priden spi in je user posted image

jaz se mazem po vsakem dojenju z bepathenom kremo, ter ene 3x na dan za lanolinom kremo....tud mene fuuul bolijo...

jaz pa imam 2 vprasanji:

- kaj moram narediti, katere papirje izpolniti da dobim zdravstveno kartico za naso bebico?

- a od obcine-upravne enote denar se se dobiva? kateri papir treba izpolni

hvala..lepo se cartajte s svojimi struklcki...jaz nasemu pravim kar buhtelcek.... user posted image

pa se tole: a ste kateremu ze dale dudo??? a jo boste??? jaz jo najraje nebi ampak ce bit skoz na joskah...pa razmisljam da bi mu jo kr poturila user posted image sam vem da ni fajn zaradi celjusti hmm...

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Oktobrčki 2012
2.11.2012 14:23:02   
nelinka
dan...

za kartico: mislim da moreš izpolnit DČ obrazec, pa priložit rojstni list, nisem ziher, grem v pon. to urejat

Občine mislim da nekatere dajo, pa da jih o tem sami obvestijo, to ni treba po moje nič izpolnjevat.

Duda: jaz sem rekla da je ne bom dala, pa sem vseeno jo, sicer jene mara, ampak se mi zdi da se tako vseeno lažje pomiri. Enkrat bo že ugotovil da je zakon, upam user posted image . Nekje sem celo brala da se dudika za ponoči priporoča, ampak nimam pojma kje. V glavnem mi jo mamo, kljub temu da sem rekla da ta pa je ne bo mel.

Starejša jo je mela do 3,5 let, pa so njene čeljusti in zobki čist ok user posted image

Uživajte v deževnem dnevu, pod odejo s svojimi bebicami.

(odgovor članu taja1235)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Oktobrčki 2012
3.11.2012 13:30:16   
racka8
Helo. Vsakič začnem pisat, pa me en od tamalih zmopt. Tko, da bo bolj na hitro. Rokca še ni u redu. Ima še neko bulo. V ponedeljek kličem porodnišnico, pa naj mi oni povejo, če je vse v redu. Gre se mi zato, ker so rabil 4 dni, da so ugotovil, da je nekaj z roko narobe. Da nismo (sestre, babca, pediater in jaz) v porodnišnici naredil že tok, da so zdej posledice, ki jo bo treba drugače zdravit. hočem se prepričat. Drgač rastemo in pridobivamo na teži, je tud na formuli. Mleka skoraj nimam več.

Taja Glede zdravstvene izkaznice, ko dobiš rojstni list ga posreduješ delodajalcu in ta uredi vse zadeve. če je otrok zavarovan po tebi in če si zapolsena. če nisi zapolsena ne vem točen, kako gre postopek.

glede občine, zaz zihr pejt tja in se poznaimej. v medvodah moraš oddat vlogo, potrebuješ spet kopijo rojstnega lista in mormo to uredit v roku 6 mescev. ker nekatere občine so to nehale dajat, druge pa še vedno - recesija.

da ne bi punce popzabile oddat vlogo na csd za pomoč ob rojstvu otroka. velja tistim, ki ne presegajo 64% plače, spet v roku 60 dneh.

glede dude. jst dajem. prva ni hotela, druga je bila obsedena in jo je imela skoz čez dani in noč v ustih. ko je bila stara 11 mescev, sem ji uzela in smo imeli samo 2 dni probleme. čeprav sem rekla, da bom vzela ko bodo zobki začel rastet. pa nisem. šele takrat ko sm vidla da je en zob mal postran. zdej poa spet dajem dudo mu in jo mislim vzet ko bodo začeli zobki rastet. tko so majhni, da sploh ne vedo da so jo imel, pa lažje jim je vzet. zdej pa mora pogruntat kdaj se spi in kdaj smo pokonci in če pri spanju pomaga duda, je men prov.

punce moje niso ljubosumne, čeprav sem mislila da bodo. presenečenja na polno. evo zdej pa se je zbudu in grem se njemu posvetit.

lepo se mejte


(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Oktobrčki 2012
3.11.2012 18:28:13   
taja1235
hvala za odgovore

sem klicala na obcino treba pocakat rojstni list....baje dajo 205 eur

danes mi ni spal od stririh zjutraj pa do petih popoldne...nek cudn dan..js sm pa ze skurjena kot cunja

ufff

(odgovor članu racka8)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Oktobrčki 2012
4.11.2012 23:35:36   
mis
Se še jaz javim. med prazniki guzva, tako da se nisem nič javila...user posted image

Za zdravstveno oddaš delodajalcu kopijo roj. lista.

Občine: pozanimaj se, od občine do občine različno.

duda: mi jo imamo že od začetka. Vse so jo imele in čisto lepo so se je odvadile, tudi ta jo ima, sicer se mi zdi ga nimaš s čim drugim potolažit, potem pa samo na tebi visi... Moje mnenje. Veliko manj stresno je tako, Nobelovo nagrado tistemu, ki jo je izumiluser posted image user posted image

Naš Rok je priden fantič, občasno mi že prespi lepih 6-7 ur ponoči (od 21h do 4h), da se mama naspi in je dobre voljeuser posted image . imamo pa tudi razturane dneve n noči, predvsem če ga kaj zvija. Zdaj je imel ene 4 dni take bolj čudne, je skoz prdel in se zvijal, danes je bilo pa spet dobro. mogoče se je črevesje malo navadilo in razvilo.

Mejte se, grem spat.

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu taja1235)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Oktobrčki 2012
6.11.2012 12:49:00   
taja1235
hojla, pa kje ste vse??? prou mrtvilo user posted image

no danes smo se zvagali sedaj imamo 3920, rodili smo se 3915, domov smo sli pa z 3780 tko da naju je pohvalila...
v 9 dneh smo lsi gor 140...se pravi nekje 15 na dan...

rekla lepo pocivat dojit pit in bit lepo z otrockom ;)


kok so sli pa vasi otrocki gor

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Oktobrčki 2012
6.11.2012 14:32:18   
nelinka
taja: naš je šel po 1 tednu še samo dol, rojen 4185, odpustna 3820, po enem tednu 3800g, tako da smo pristali na dodatku. ampak hvala bogu se še normalno doji, le dodajat mu je treba po vsakem obroku. V petek imamo prvo posvetovalnico in po mojem občutku bova lahko prenehala z dodajanjem, ker se je dojenje zelo lepo uneslo in z dodatkom pomoje preveč pridobiva na teži. javim v petek.

(odgovor članu taja1235)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 7:50:31   
mis

IZVIRNO SPOROČILO: taja1235

hojla, pa kje ste vse??? prou mrtvilo user posted image





Jaz sem skoz gor in se mi zdi da se samo moje rožice vidijo, pa nočem preveč težit. Moji posti se vrstijo eden za drugim. Včasih je tako kot bi se sama s seboj pogovarjala.user posted image

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu taja1235)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 7:52:36   
mis
Za težo jaz nič ne vem, ker lepo napreduje in nisva s patronažno nič tehtali. Imam pa že 20.11. prvo posvetovalnico, pa bomo vidli...

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 11:09:37   
taja1235
ja prou res pridem veckrat na dan pogledat ce je kaj novega in nic ;(

mi2 imava posvetovalnico 27.11. kok cas hitro bezi jutri bomo stari ze 14 dni user posted image

a ste sle ze kaj vn???
mi2 sva se kr lepo notri user posted image

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 11:22:29   
mis
Midva sva že na polno okoli. Sicer se še malo zavestno nazaj držim, sicer sva pa že v akciji zdajle ene par dni.

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu taja1235)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 11:33:49   
racka8
evo mene iz pregleda roke. roka se je lepo zacelila. je pa drug problem, da smo jo predolgo mobiliziral (2tedna). Zdej mormo delat vaje in handling, da še levo roko usposobot. smo nesimetrični user posted image . mam predled čez 1 teden. so se zavzel zame.

drugače pa nobenih posebnosrti. mi pa ne lutamo okrog, ker se men še ne da.

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 12:59:53   
mis
samo da bo vse ok.

saj jaz tudi danes doma čepim. mi prav paše...user posted image

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu racka8)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 13:20:36   
taja1235
punce dejte ksno idejo za kosilce...men je zmanjkalo idej....
js se kr pocivam....in se cuvam...sm rekla da bom novembra notr....pol pa akcija v decembru...
morm nakupit en kup enih daril...ze mal gledam okol kaj bi kej nabavla ;)

pa mami ima obletnico pa gruntam kaj bi kupil....tko da sm vec al mn pred pcjem in brskam..

pa za tamalga mi bo pocas cunj zmnjaklo..lih gledam na zarini strani kaksne majcke, bodije...imam vse rozasto od prej
pa lih en zgleda da je skoz fante v rozastem user posted image upam da k bojo zacle prihajat obiski da boj kej uporabnega prinesli..sm rekla da sprejemamo obiske od 1.12. user posted image da pridemo mal v red he he...

uzivajte s svojimi soncki

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Oktobrčki 2012
7.11.2012 15:22:10   
nelinka
Pozdravljene,

jaz zgleda sploh ne spadam več v vašo temo, sem v začetku oktobra in smo dali že vse skoz, od maratonskih sprehodov do nakupovalnih središč, v bistvu sploh nimamo več novorojenčka.user posted image

(odgovor članu taja1235)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Oktobrčki 2012
8.11.2012 14:14:33   
mis
Šibam gume zamenjat, pol pa po vse 3 v vrtec in šolo. Danes smo prvič cel dan sami, brez atija. Da vidmo...

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Oktobrčki 2012
8.11.2012 14:14:47   
Momtobe
čau punce.

bi se vam še tu pridružila. v prejšnji temi sem se parkrat oglasila, vendar nisem na seznamu :). 25.10. se je rodil moj Tim, težek 3800 g in velik 53 cm. poroda ne bom komentirala, ker mi je blo precej hudo, ampak se imamo pa sedaj super.

mali je FUL priden, skoraj nič ne joka. je in spi. sva na dodatku, ker se je pritoževal, da se ne naje dovolj med dojenjem :). in tiste, ki ste to že dale čez, veste, da ko enkrat dodaš flaško, je dojenja vedno manj, ker se malo razvadijo.

se pa zelo lepo redi. po 14 dneh je imel že 4230 g (odpustna teža 3630) ... torej se vidi, da rad je. ampak je patronažna ga ful pohvalila in rekla, da naj kar je, če je lačen. sej je na ca. 3 ure ...

Tim ima še starejšega bratca (slabe 3 leta je star), ki ga je zelo lepo sprejel in zaenkrat ni nobenega ljubosumja ...

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Oktobrčki 2012
9.11.2012 7:44:22   
nelinka
Momtobe: dobrodošla in čestitke. moj je na flaši in se vedno več doji, ne vedno manj, najbrž je eden redkih ki mu flaška pač ne sede, se morem včasih prav pomatrat da spije 30 ml dodatka, ampak smo pristali na njem, ker se od dojenja ni redil na začetku, danes imamo posvetovalnico in bomo videli kako je, mogoče pa nam pediatrinja celo ukine dodatek (navijam za to), ker sama ga vseeno ne upam kr ukinit...

lp

(odgovor članu Momtobe)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Oktobrčki 2012
9.11.2012 8:35:16   
odavoda
ojla punce, se javljam tudi jaz. Stari smo že dobrih 14 dni in nam gre kar dobro. Mali kar veliko spi, občutno več kot tastarejša dva. tudi na teži pridobiva dobro - cca 50 g na dan in je polno dojen. Me pa precej bolijo bradavice, sploh ena je zelo razpokala in ob pristavitvi boli kot hudič.

(odgovor članu nelinka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Oktobrčki 2012
9.11.2012 9:23:15   
mis
Tudi naš je polno dojen in na začetku so tudi mene bradavice noro bolele. Sploh prvi teden. Na polno sem se z lanolinom mazala, pa je počasi minilo. Saj se utrdijo...

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu odavoda)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?