|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 16:09:38   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

naslednje leto, ko pridemo iz dopusta user posted image



Leto 2013 je že tu. user posted image
Na dopustu pa še nismo bili. Na poletnega sem mislila user posted image

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 16:12:27   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: petea

Mueller ima šolske torbe znižane za 50 %.
A že? user posted image  To je ziher za tiste, ki so jo potrgali, uničli od prejšnjega leta. Niso nova kolekcija za šol. leto 2013/14.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 16:23:16   
Paštetka
Za šolo smo nabavili torbo.
Seznam potrebščin dobijo v šoli.
Delovne zvezke itak. Za lepilo vem, da na naši šoli zagovarjajo Uho s črnim trakcem, ker ta vse lepi (lepili bodo različne zadeve, tudi karton...) in se hitreje suši oz. zlepi.
Barice, flomastre, vodenke, plastelin, voščenke- firma ni potrebna. Pri barvicah in flomastrih je edino pomembno, da so v svetli in temni barvi. Torej dve rdeči, modri, zeleni.. Ter, da lepo barvajo, torej, da se vidi barva, da niso neke šit barve in da se ne lomijo. Pri barvicah ne šparati,pri vsem stalem pa, ni pomembno. Tudi svinčnike kupite kvalitetne (3Kom)
Po izkušnjah sodeč so najprimernejši in najenostavnejši ovirki tisti navadni, ko smo jih mi imeli,ko platnice daš v zavihek. Tisti samo lepilni so za....za zavijanje. Nalepk ne rabimo, ker pišem direkt na ovitek.
Vsako zadevico, barvico, vrečke (za copate,rezervno perilo, športno opremo) je potrebno opremiti z imenom otroka.

Torbo je prinesel Božiček, pisalno mizo źe iščemo, ostale potrebščine bomo pa sproti. Barvic, in te drobnarije ne bom kupovala, ker je tega ogromno pri hiši.
Naslednji teden si gredo pogledat šole. Vsak teden eno, ker imamo 3 OŠ.

Naša źe komaj čaka. user posted image


(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 17:12:33   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Pri nas še ni bilo nobenega sestanka. Mislim, da bo najprej vpis otrok v šolo, šele potem sestanki in dogovarjanja.
Pa za nas je šola vseeno še zelooooo daleč, saj je še celih 7,5 mesecev in cele poletne počitnice vmes. user posted image Ampak a, vem, bo hitro minilo.


Najaa,
najprej so srečanja s starši, kjer povedo nekaj informacij o šoli in postopkih vpisa in morebitnih prepisih, odloženih vpisih, učnem programu ipd.,
šele potem so vpisi.



No verjetno ni na vseh šolah enako, ker kot sem že napisala, bi naša morala it že lani v šolo pa smo prestavili šolanje za eno leto. Ampak prav tako sva jo morala vpisat in pred vpisom ni bilo nobenega sestanka. Šele po vpisu.

Aha pa vidim, da naša šola ni edina taka.


< Sporočilo je popravil Najaa -- 20.1.2013 17:13:35 >

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 17:22:22   
Paštetka
Pri nas ni nobenega sestanka s starši ali dogovarjanja. Nevidim zakaj bi... Otroci gredo z vrtcem pogledat vse šole v mestu, potem je pa vpis.

< Sporočilo je popravil Paštetka -- 20.1.2013 17:23:02 >

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 18:27:38   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Za šolo smo nabavili torbo.
Seznam potrebščin dobijo v šoli.
Delovne zvezke itak. Za lepilo vem, da na naši šoli zagovarjajo Uho s črnim trakcem, ker ta vse lepi (lepili bodo različne zadeve, tudi karton...) in se hitreje suši oz. zlepi.
Barice, flomastre, vodenke, plastelin, voščenke- firma ni potrebna. Pri barvicah in flomastrih je edino pomembno, da so v svetli in temni barvi. Torej dve rdeči, modri, zeleni.. Ter, da lepo barvajo, torej, da se vidi barva, da niso neke šit barve in da se ne lomijo. Pri barvicah ne šparati,pri vsem stalem pa, ni pomembno. Tudi svinčnike kupite kvalitetne (3Kom)
Po izkušnjah sodeč so najprimernejši in najenostavnejši ovirki tisti navadni, ko smo jih mi imeli,ko platnice daš v zavihek. Tisti samo lepilni so za....za zavijanje. Nalepk ne rabimo, ker pišem direkt na ovitek.
Vsako zadevico, barvico, vrečke (za copate,rezervno perilo, športno opremo) je potrebno opremiti z imenom otroka.

Torbo je prinesel Božiček, pisalno mizo źe iščemo, ostale potrebščine bomo pa sproti. Barvic, in te drobnarije ne bom kupovala, ker je tega ogromno pri hiši.
Naslednji teden si gredo pogledat šole. Vsak teden eno, ker imamo 3 OŠ.

Naša źe komaj čaka. user posted image




Naša si pa niti pošteno ne ve predstavljati, kaj je to šola......pa jo pustim v njenem otroškem svetu še teh nekaj mesecev.....

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 18:33:04   
Paštetka
Liliana, tako je bilo z mojim starejšim. Mala pa praktično že dve hodi z mano ponj v šolo, pa doma dela z njim naloge od prvega dne. Sem ji morala kupiti zvezek user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 19:31:36   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Tudi pri nas se mi zdi, da je najprej vpis in potem srečanje s starši.....vpisi so pa itak vedno nekje v sredini februarja......

Kako pa potem izveste za to srečanje s starši.....ali dobite domov povabilo s šole....? Ali kličete na šolo, kdaj je srečanje s starši ali pa je objavljeno na internetnih straneh šole.....?



Matična šola dobi seznam bodočih prvošolcev od ministrstva, nato vse bodoče šolarje na tem seznamu s pisnim vabilom na dom povabijo k vpisu. Za druge šole moraš sam spremljati, kdaj imajo kakšna srečanja.

Obvestila o datumih vpisa bodo tudi na spletnih straneh šol, v vrtcih ...




Vpis bi naj bil letos nekje med 11. in 14. februarjem.


P.S.: Mi je zanimivo - ena občina je očitno že dobila seznam, saj je šola organizirala informativno srečanje že pred dnevi, šola v drugi, sosednji občini pravi, da dobijo seznam šele prvi teden februarja.
Oboji pa pravijo, da je vpis drugi teden februarja.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prvošolčki 2013
20.1.2013 19:59:26   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Za šolo smo nabavili torbo.
Seznam potrebščin dobijo v šoli.
Delovne zvezke itak. Za lepilo vem, da na naši šoli zagovarjajo Uho s črnim trakcem, ker ta vse lepi (lepili bodo različne zadeve, tudi karton...) in se hitreje suši oz. zlepi.
Barice, flomastre, vodenke, plastelin, voščenke- firma ni potrebna. Pri barvicah in flomastrih je edino pomembno, da so v svetli in temni barvi. Torej dve rdeči, modri, zeleni.. Ter, da lepo barvajo, torej, da se vidi barva, da niso neke šit barve in da se ne lomijo. Pri barvicah ne šparati,pri vsem stalem pa, ni pomembno. Tudi svinčnike kupite kvalitetne (3Kom)
Po izkušnjah sodeč so najprimernejši in najenostavnejši ovirki tisti navadni, ko smo jih mi imeli,ko platnice daš v zavihek. Tisti samo lepilni so za....za zavijanje. Nalepk ne rabimo, ker pišem direkt na ovitek.
Vsako zadevico, barvico, vrečke (za copate,rezervno perilo, športno opremo) je potrebno opremiti z imenom otroka.

Torbo je prinesel Božiček, pisalno mizo źe iščemo, ostale potrebščine bomo pa sproti. Barvic, in te drobnarije ne bom kupovala, ker je tega ogromno pri hiši.
Naslednji teden si gredo pogledat šole. Vsak teden eno, ker imamo 3 OŠ.

Naša źe komaj čaka. user posted image




Naša si pa niti pošteno ne ve predstavljati, kaj je to šola......pa jo pustim v njenem otroškem svetu še teh nekaj mesecev.....



Naša si pa sploh ne želi v šolo. Si je želela dve leti nazaj, ko je od kolegice hčerka šla v šolo... zdej pa ko se kaj pogovarjamo pravi, da noče v šolo, bo raje v vrtcu ostala.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2013 13:49:01   
Najaa
No, da malo osvežim temo, ko mi je ravno sveti RR dovolil komentirat. user posted image

V našem vrtcu je obvestilo, da imajo bodoči prvošolčki nasl. teden v šoli delavnico s starši, vpisi so pa 12. in 13.2. Tako da zdej pa gre zares. user posted image No torbe in ostalih pripomočkov še ne mislim kupovat, vsaj 2-3 mesece še ne. Še v to se nisem poglobila, kakšna torba je najboljša. Je treba gledat na kaj posebnega? Joj, če se spomnem moje prve šolske torbice... ni ustrezala nobenemu kriteriju, ki zdej vladajo med torbami. user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2013 13:58:12   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Še v to se nisem poglobila, kakšna torba je najboljša. Je treba gledat na kaj posebnega? Joj, če se spomnem moje prve šolske torbice... ni ustrezala nobenemu kriteriju, ki zdej vladajo med torbami. user posted image
Glede na zgodbe, ki sem jih slišala in vidla ljudi na cesti... ti iz srca priporočam torbo, ki bo imela kolesa, da lahko en ubogi prvošolček še sam kaj vleče za sabo. Ker drugače ti ne gine, da jo boš ti morala nosit. Jih pa tak nabašejo, da meni še ni jasno to. Bo kmalu... user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2013 13:59:57   
Najaa
Ja, sam še ene počitnice so vmes. user posted image
Sej torbe menda puščajo od pon do pet v šoli, no kakor kje. Tu, kjer gre moja jo pustijo.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prvošolčki 2013
25.1.2013 19:45:59   
liliana
Jaz sem pa glede torbe dobila priporočila, da za prva tri leta niti ni treba ne vem kakega booma zganjati glede torbe.....je bilo baje vsem žal, da so ne vem kake torbe kupovali, na kolesa, blazno drage in super torbe....ker se je potem izkazalo, da otroci torb sploh niso nosili domov.....

Zato se bom po vsej verjetnosti držala teh priporočil in nekje poleti kupila pač neko šolsko torbo.......

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2013 11:44:03   
enea
IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

No, da malo osvežim temo, ko mi je ravno sveti RR dovolil komentirat. user posted image

V našem vrtcu je obvestilo, da imajo bodoči prvošolčki nasl. teden v šoli delavnico s starši, vpisi so pa 12. in 13.2. Tako da zdej pa gre zares. user posted image No torbe in ostalih pripomočkov še ne mislim kupovat, vsaj 2-3 mesece še ne. Še v to se nisem poglobila, kakšna torba je najboljša. Je treba gledat na kaj posebnega? Joj, če se spomnem moje prve šolske torbice... ni ustrezala nobenemu kriteriju, ki zdej vladajo med torbami. user posted image


mi imamo dan odprtih vrat 5 feb. vpis pa 19 in 20 feb....
se mi zdi da sem že napisala da s torbami se ne bom ubadala bo imela kar od ta prve, za vse ostalo bom počakala seznam iz šole,..
ja ta drugi bom pa morala kupiti novo šol. torbo,.. a za 6 razred se še zmeraj gleda kakšna torba mora bit ali so otroci že tolk veliki da si izberejo kar jim pač paše,...user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prvošolčki 2013
26.1.2013 18:34:03   
Najaa

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Jaz sem pa glede torbe dobila priporočila, da za prva tri leta niti ni treba ne vem kakega booma zganjati glede torbe.....je bilo baje vsem žal, da so ne vem kake torbe kupovali, na kolesa, blazno drage in super torbe....ker se je potem izkazalo, da otroci torb sploh niso nosili domov.....

Zato se bom po vsej verjetnosti držala teh priporočil in nekje poleti kupila pač neko šolsko torbo.......


Jaz mislim, da bom naredila enako. Je pa res ja, vsi delajo ene dizertacije iz teh torb na koncu jih pa otroci itak ne nosijo domov.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prvošolčki 2013
30.1.2013 18:09:41   
MOJ PIKI
LEPO VAS POZDRAVLJAM A BOSTE PUSTILE VASE DECEMBARSKE OTROCKE V ŠOLO


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prvošolčki 2013
1.2.2013 19:18:43   
Najaa
Letos pa bomo ja. user posted image Mi smo lani preložili vpis in sem vesela, da smo. Ker je v tem letu precej dozorela pa tudi zdravstvenih težav je imela veliko tako da je bila preložitev kar nujna.

Za nami je prvi sestanek. Še pred vpisom. Slišali in izvedeli smo vse, kar je potrebno za enkrat. Sredi februarja še vpis pol pa spet malo miru do sistematskega pregleda in cepljenja.

(odgovor članu MOJ PIKI)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prvošolčki 2013
12.2.2013 11:03:30   
petea
Pri nas potekajo v tem tednu vpisi otrok v šolo.

Pa pri vas?

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prvošolčki 2013
12.2.2013 15:57:33   
liliana
Pri nas pa zadnji teden februarja.....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prvošolčki 2013
12.2.2013 16:32:40   
ronja
petea, pri nas je z organiziranim prevozom tako, da mora starš otroka pospremit na postajo, počakat z njim na bus, da gre otrok not in da bus odpelje in ko gre domov, ga mora nekdo čakat na postaji. Tako da ni treba pripeljat otroka v šolo, samo vseeno ga pa ne smeš samega pustit. Ampak iz busa v šolo in obratno jih imajo pa oni čez. meni sicer to ne pride v poštev, ker imamo trenutno šolo čez cesto, vendar pa glede na to, da se bomo nekoč selili, sem vseeno našpičeno poslušala na roditeljskem sestanku v OŠ.

Kupovala še nisem nič, niti o tem razmišljala, itak nimamo kam dat:D. No, torbo bomo kupili prej, če najdemo kje kako fajn ugodno - se tudi jaz priporočam za informacije:). Z ostalim bom počakala na seznam na roditeljskem junija.

Kako pa potem izveste za to srečanje s starši.....ali dobite domov povabilo s šole....?

Mi smo dobili vabilo, ja. Danes je vpis - na pustni torek?user posted image

Pri nas hodijo z vrtcem 1x na teden na telovadbo v šolo, da se malo navadijo verjetno, pa ker sta šola in vrtec res blizu.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prvošolčki 2013
12.2.2013 20:13:00   
petea
Ronja,
ampak za prvošolce (oz. do dopolnjenega 7. rojstnega dne) to verjetno ne velja?

Pri nas so rekli, da moramo prvošolce voziti v šolo starši, kasneje pa pride v poštev organiziran prevoz.


Glede torbe - kakšne posebne želje (barva, motiv, oblika ...)?

< Sporočilo je popravil petea -- 12.2.2013 20:14:13 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prvošolčki 2013
12.2.2013 20:23:51   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Ronja,
ampak za prvošolce (oz. do dopolnjenega 7. rojstnega dne) to verjetno ne velja?


Pri nas so rekli, da moramo prvošolce voziti v šolo starši, kasneje pa pride v poštev organiziran prevoz.


Glede torbe - kakšne posebne želje (barva, motiv, oblika ...)?


Verjetno je odvisno od spremstva, ki ga ima organiziranega šola.....meni je tudi ena mamica rekla, da vozi kombi otroke v šolo, pred šolo pa jih počaka spremstvo.....tako da so oni svojo prvošolko spremljali samo od doma do vaške avtobusne postaje in obratno.....

Na naši šoli, kolikor mi je znano, ni tako....in moramo starši spremiti prvošolce v šolo.......

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prvošolčki 2013
13.2.2013 13:27:23   
Klaudia
Tudi pri nas je možnost prevoza s kombijem ;)

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prvošolčki 2013
14.2.2013 8:15:12   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

IZVIRNO SPOROČILO: Najaa

Še v to se nisem poglobila, kakšna torba je najboljša. Je treba gledat na kaj posebnega? Joj, če se spomnem moje prve šolske torbice... ni ustrezala nobenemu kriteriju, ki zdej vladajo med torbami. user posted image
Glede na zgodbe, ki sem jih slišala in vidla ljudi na cesti... ti iz srca priporočam torbo, ki bo imela kolesa, da lahko en ubogi prvošolček še sam kaj vleče za sabo. Ker drugače ti ne gine, da jo boš ti morala nosit. Jih pa tak nabašejo, da meni še ni jasno to. Bo kmalu... user posted image

Jest ti pa iz izkušenj povem, da otrok torbe s kolesi niti pod razno ne rabi.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prvošolčki 2013
14.2.2013 8:22:15   
kalbo
No naju so pri torbi za starejšega, je drugošolec, nategnili v bistvu in sva kupila torbo od schniderja, ki je sicer super torba, ampak se je odtrgal ročaj. Torbo nosi že cel čas domov, sabo domov prinese le par zvezkov (no naj bi prinesel), naš vlači vse plus 1000 frnikul, pa še kako na pol poglodano jabolko se včasih najde, dokler se men ne skisa :), pol pa mal pospravi. Je pa bolje odkar hodi sam od postaje pred šolo do razreda v tretjem štuku, je skapiral, da je lažje vlečt lažjo torbo po stopnicah in dokler mu je mamica vlačila torbo okol ga ni dost brigalo kaj je not.

Tamala gre letos v šolo, zdajle bomo kupil samo torbo, če kaj ugodnega prileti mimo. Bo pa zanimivo, ker za starejšega ne bo več jutranjega varstva, tamalo bomo pa vozili.


< Sporočilo je popravil kalbo -- 14.2.2013 8:25:56 >

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Prehlad, gripa ali angina?
Smrkav nosek, pordele oči, kašelj, kihanje, razbolelo grlo in splošno slabo počutje – vam je znano? Kako prepoznati, ali...
To so znaki, ki kažejo na psihopatijo pri ...
Strokovnjaki na področju duševnega zdravja govorijo predvsem o teh štirih znakih.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?