|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
6.2.2013 20:29:12   
Inchy_7
Pozdravljene,

moja deklica pri 6 mesecih in pol je bila do sedaj cepljena edino proti rotavirusu, cepljenja po rednem programu pa še nismo doživele, ker je bila vedno rahlo prehlajena. Sedaj čakamo, da bova opravili sistematski pregled, in če bo pediatrinja mnenja, da je zdrava, naj bi opravila tudi prvo cepljenje proti davici, tetanusu,...

Zanima me, ali ima katera izkušnje s prvim cepljenjem otroka po 6.mesecu in ali so reakcije lahko kej drugačne, kot če je otrok prvič cepljen normalno pri 3.-eh mesecih? Brala sem že razne forume in vse možne hude reakcije, tako da me je začelo že pošteno skrbeti....user posted image nikjer pa nisem ravno zasledila, ali je kdo prvič cepil svojega otroka pri tej starosti. Prosim za vaše izkušnje.

lp, Inchy_7
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
6.2.2013 21:30:31   
petea
naš prvorojenec je bil prvič cepljen - če se prav spomnim - pri 10 mesecih
negativnih reakcij ni bilo

prenašanje cepljenja je potekalo pri vseh mojih otrocih zelo podobno

(odgovor članu Inchy_7)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
7.2.2013 11:34:49   
Doll
če ima otrok rahel prehlad se lahko vseeno cepi. Razen če bi imel vročino ipd . se pa ne cepi.
Kako bo tvoj otrok reagiral na cepljenje ti ne zna nobeden rečt.
Stranski učinki so najbolj pogosti : razdražljivost,oteklina na mestu vboda,tudi vročina itn....

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
7.2.2013 12:00:37   
polho3006

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

če ima otrok rahel prehlad se lahko vseeno cepi. Razen če bi imel vročino ipd . se pa ne cepi.


Pri nas ne cepijo če otrok ni POPOLNOMA zdrav. Zdravnica je pa mnenja da je dobro da ni bolan nihče v družini, ker cepljenje oslabi imunski sistem otroka. Oslabljen imunski sistem je pa lahek plen za viruse, tako da...moj fantek je star 7,5 mes. in do sedaj še ni bil cepljen, ker je ali prehlajen on ali ta večji fantek, tako da...verjetno bo cepljen ko bo konec virusne sezone.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
7.2.2013 19:00:03   
Inchy_7
Naša deklica je bila do sedaj vedno vsaj malo prehlajena. Pediatrinja je vseeno presodila, da je kljub temu lahko cepljena proti rotavirusu, rednega cepljenja pa ni odobrila.Po drugem odmerku cepiva proti rotavirusu, je potem naša malčica dobila virusni infekt (okužbo zgornjih dihal) in ker je imela že en teden drisko, naj bi od tega dobila še vnetje mehurja. Pri naslednjem pregledu bova dobili napotnico za urologa, da jo mal bolj podrobno pregleda. Zdravnica je na tretjem pregledu po bolezni še pokomentirala, da še dobro, da je nismo cepili tudi že proti davici, tetanusu,..., ker bi tako ziher vsi mislili, da ima stranske učinke cepiva in ker bi se potem tudi oni sami lovili okoli diagnoze. Sam meni se še danes dozdeva, da je vseeno imela reakcijo na cepivo proti rotavirusu, ker je točno takrat tudi zbolela, no, lahko da je to tudi zato, ker je bila že pred tem malce prehlajena in je bilo to cepivo še kapljica čez rob tedaj.
No, zdej pa itak čakava na sistematski pregled, in da bo zdravnica tedaj presodila glede cepljenja. Sicer pa bi tudi sama raje vidla, da bi bilo cepljenje opravljeno po končani virusni sezoni.

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
7.2.2013 19:11:24   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: polho3006


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

če ima otrok rahel prehlad se lahko vseeno cepi. Razen če bi imel vročino ipd . se pa ne cepi.


Pri nas ne cepijo če otrok ni POPOLNOMA zdrav. Zdravnica je pa mnenja da je dobro da ni bolan nihče v družini, ker cepljenje oslabi imunski sistem otroka. Oslabljen imunski sistem je pa lahek plen za viruse, tako da...moj fantek je star 7,5 mes. in do sedaj še ni bil cepljen, ker je ali prehlajen on ali ta večji fantek, tako da...verjetno bo cepljen ko bo konec virusne sezone.


ja saj zdravniki so velikokrat drugačnega mnenja: eni zdravijo angine samo 7 dni,drugi zdravniki kar s pogledom diagnosticirajo kakšna je angina recimo,tretji so tako proti ab da jih skoraj ne dajejo,četrti mislijo da samo z čajčki lahko bolezni pozdraviš itn.

dejstvo je,da otroka z prehladom lahko cepiš,piše tudi pri cepivu da to ni kontradikcija

(odgovor članu polho3006)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
7.2.2013 19:37:14   
majčica1508
Mi smo bili cepljeni po 6 mesecu,na moj predlog..........Zdaj do 22 meseca smo dali vsa obvezna cepljena skozi...
Prehlajen otrok se lahko cepi!

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
8.2.2013 8:20:41   
rapinter
Glede cepljenja imam tudi jaz eno vprašanje in sicer naš mali pa še niti eno cepiv ni dobil na rok ampak vedno z zamudo. Zdaj je pred dvemi meseci imel cepljenje, kjer te morajo naenkrat in cepiti v roko in da se popije cepivo. V roko je dobil cepivo, za popipt ga ni bilo in cakamo na to cepivo že dva meseca. Se lahko zdaj ko bo dobil cepivo za pitje pojavijo kakšne reakcije in ali se sploh sme dajati eno cepivo v taksnem casovnem razmaku?

(odgovor članu majčica1508)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Dojenček pri 6 mesecih še nikoli cepljen
8.2.2013 16:27:56   
majčica1508
Ne razumem tvojega vprašanja....ampak,če predvidevam mora popiti cepivo za rotavirus ali se motim,ker
Pa mislim,da je tudi za rotavirus omejeno do katerega tedna oziroma meseca je še vredu...Če je pa cepljenje zamaknjeno pa nič hudega...In ja lahko se cepi v rokico in spije cepivo istočasno!

(odgovor članu rapinter)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pokukajte v pravljičen svet nove trgovine ...
photo
Vrata je odprla nova trgovina Mali zakladi, ki se nahaja v spodnji etaži Emporiuma, BTC City Ljubljana.
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Dojenje...
пеперутка16

Do kdaj ste dojile?