|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Carski rez
13.9.2005 20:56:44   
tinatona
Hmm... Jest sm se pa v Ljubljani že isti večer tuširala. Res da s pomočjo sestre, ampak sem se pa. Naslednje jutro sem se pa že sama (edino sestra me je pospremila do kopalnice, ker sem morala v sosednjo sobo).

LP Tina

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   Carski rez
16.9.2005 17:01:55   
aleksandra 78
hvala punce za vase iskusnje z CR.
zdaj mi je se vec vsec CR, z spinalno anestezijo.
Moram vam povedat da sem pri prvem, naravnem porodu imela skoraj 20 notranjih in zunanjih sivov-in me je cel mesec bolelo. Tudi sedeti nisem mogla. Imela sem zal tudi smolo da mi je kos posteljice ostal, tako da sem 7 dni po porodu, prestala nekaj ginekoloskih pregledov . Mislila sem da bom kar umrla kolk je to bolelo. Zraven sem pa mislila da so sivi kdo ve kako zdaj popustili po tistih pregledih. Rane pa se videti ne mores, ker je spodaj. Imam opcutek da bi mi bilo lazje z rano na trebuhu.

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   Carski rez
16.9.2005 19:27:54   
dix
aleksandra 78 je napisal/a:

hvala punce za vase iskusnje z CR.
zdaj mi je se vec vsec CR, z spinalno anestezijo.
Moram vam povedat da sem pri prvem, naravnem porodu imela skoraj 20 notranjih in zunanjih sivov-in me je cel mesec bolelo. Tudi sedeti nisem mogla. Imela sem zal tudi smolo da mi je kos posteljice ostal, tako da sem 7 dni po porodu, prestala nekaj ginekoloskih pregledov . Mislila sem da bom kar umrla kolk je to bolelo. Zraven sem pa mislila da so sivi kdo ve kako zdaj popustili po tistih pregledih. Rane pa se videti ne mores, ker je spodaj. Imam opcutek da bi mi bilo lazje z rano na trebuhu.


Ne se tako hitro odločat za CR! Tudi tu imaš vsaj 20 notranjih in zunanjih šivov. Pa vstajanje iz postelje je bila muka pa pol. Ko sem enkrat stala je bilo že dobro...Pa otroka dvignit tudi ni bilo najlažje. O dojenju sede sem pa itak lahko sanjala saj nisem mogla držat malega na rani.

Jaz pravim da je naravni porod manj stresen za telo!

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   Carski rez
16.9.2005 22:10:17   
Jessy
Jaz sem pa vedno dojila sede in me tako sploh ni nič bolelo. Vsedla sem se po turško, na noge dala povšter, Nejo gor in sva se dojili. Tudi pri dvigovanju iz posteljice mi ni delalo nobenih težav, potem, ko sem že lahko stopila na noge. Ko pa sem bila na intenzivni so mi jo pa itak sestre dale v naročje, pa je blo.

Jaz sem se tuširala šele tretji dan zato, ker sem imela spinalno anestezijo, pri kateri dobiš kateter za 48 ur (dobra zadeva), prvih 24 ur pa sploh strogo ležiš.

Jaz vem, da sta moji cimri, ki sta rodili normalno, bolj jamrali za šive, kot jaz. Edini problem bolečine je bil, ko sem stopila na noge in naredila nekaj korakov, vse ostalo pa je bilo zanemarljivo malo boleče. Sem skor sigurna, da rana CR-ja manj boli, kot šivanje presredka - tudi časovno!

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   Carski rez
16.9.2005 23:32:46   
dix
Kje pa piše da te bodo pri porrodu obvezno šivali?

Jaz sem iz porodne prišla v sobo s toliko energije da sta se cimri vprašali če sem jaz sploh rodila. Čez 5 ur sem šla po celi bolnici sama peš na obisk k tašči pa ni bilo blizu.

Jaz nisem imela katetra in sem morala par ur po CR it obvezno na WC, kar mi je bila itak zadnja želja.

SIcer pa : dejsto je da brez razloga CR NE DELAJO!!!!

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   Carski rez
18.9.2005 12:13:14   
Skaana
Jessy je napisal/a:

če vzameš spinalno anestezijo, si med posegom buden, zraven pa je lahko tudi očka. Midva sva skupaj čakala prvi jok in sva ga tudi dočakala. Edina razlika je bila ta, da ti pri CR otroka ne dajo na trebuh, ampak ga zavijejo in prinesejo k obrazu, tako da se lahko za nekaj trenutkov stisneš k otroku in mu daš lubčka.
Jaz nisem bila za to prikrajšana!


Jaz si tudi zelooooo želim drugič imeti spinalno. Zaradi istih razlogov. A sem slišala, da je zelo nevarno. Jessy, ali so te na to opozorili? V kateri porodnišnici pa so ti to delali?

Meni so tudi zaradi disproporce obljubili CR tudi v drugič. Pa sem si vedno želela imeti 5

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   Carski rez
18.9.2005 18:14:44   
Skaana
šele zdaj sem videla še drugo stran.

V Postojni torej. To je zame takoooo daleč. Sem Štajerka. Ali mogoče kdo ve, če delaji spinalni CR še kje drugje?

Koliko pa je potrebno za to plačati?


(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   Carski rez
18.9.2005 18:21:50   
dix
Skaana, še vedno imaš lahko 5 otrok. SAmo zdaj obakrat morajo bit dvojčki!!!

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   Carski rez
18.9.2005 20:06:02   
Jessy
Skaana, nič ni bilo treba plačati, saj raje vidijo, da vzameš spinalno kot splošno, saj je manj možnih komplikacij. Na kakšno nevarnost me niso nič posebej opozarjali, razen, kar je pisalo na papirih, ki sem jih mogla podpisat pred posegom. Sicer so pa pri splošni tudi možni zapleti...Nima smisla o tem niti razmišljat!

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   Carski rez
18.9.2005 21:13:11   
Skaana
Mah, sem slišala, da lahko pride celo do hromosti, ker gre kateter v hrbtenico. Kaj pa vem...

Operacija je pa operacija, saj vem.

Ti, Dix, veš da si me spomnila, da imam v žlahti res . Moja stara mama je imela dvakrat parček in moja sestrična ima zdaj dvojajčni Fino, kaj

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   Carski rez
19.9.2005 11:05:08   
Jessy
Do hromosti RES ne more priti! Živec je precej za tistim "prostorom" kamor ti vbrizga anestetik. Pa tudi, če bi slučajno res prišel do živca, ga pa tudi ne more poškodovati, ker imajo take igle. Tako je nam razložil anestezist, ko ga je ena to vprašala, s tem, da se je najprej full zasmejal in vprašal, da kje pobiramo take.
Sicer te pa med vbadanjem in dodajanjem anestetika skoz nekej sprašuje, tako da tudi na podlagi tega ve, kje se nahaja in če je vse ok.
Mene vem, da ni bilo prav nič strah in sem anestezistu zaupala 100%.

Največja "nesreča" pri tem je hematom, ki pa ga odstranijo operativno, tako da spet ni panike.



(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   Carski rez
19.9.2005 11:11:43   
KIRA
živijo.

glede CR: sem vprašala zdravnico, ki je v petek na pregledu nadomešlača mojega G, akko in kaj - ker nečem imet CR. pa je rekla takole:
če je glavična vstava in je drgač vse o.k. pol mi ne bo treba na CR. ta petek bova naredili UZ, pa CTG, pa bova točno videli kako in kaj.

sicer pa dokončno odločijo na kliniki oz. v porodnišnici, pa če imaš še tako natančno napisano napotnico, je rekla. baje da je dalj časa delala tudi v bolnišnici in pravi, da opravijo pregled pred porodom, pa če NI indikacije NE delajo CR. zame lepa novička, ker bom prej na nogah, da bom lahko poskrbela za bebico.

prejšnjič do 4 oz. 5 dneva niti mleka nisem imela (zaradi operacije oz. velike izgube krvi) poleg tega pa kateter, pa infuzij miljon, pa skup kapala in še in še tega je bilo...

sedaj se pa že veslim da bom po porodu lahko bebico podojila in bom prej sposobna se brigat zanjo, da ji ne bojo sestre spet dajale samo glukoze in ne bo tako shujšala kot moja Viktorija.


(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   Carski rez
19.9.2005 11:25:40   
Jessy
Meni so Nejo prinesli kar na intenzivno in so mi jo dali v posteljo, kjer sem ji vsakič, ko je jokcala, dala dojko in je vlekla. Tako sem delala vse dni v porodnišnici. Takoj, ko je zajokala sem jo priključila in tretji dan mi je že lepo teklo mleko. Edini dodatek sem prosila drugi dan zvečer, ker sem vidla, da je res lačna, naslednje jutro pa je že bilo mleko od mene.
Sem prepričana, da naju je k dojenju spravilo le to, da sem jo imela tudi več ur v postelji, na intenzivni, in sem jo na tak način tolažila, saj drugače nisem mogla.

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   Carski rez
19.9.2005 11:39:41   
dix
KIRA...

kdo pa je tvoj pravi G? Mogoče ga celo poznam.

(odgovor članu L & L)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
16 razlogov, zakaj si boste zaželeli še en...
Če še kolebate ali bi otroku rodili bratca oziroma sestrico, si poglejte te fotografije - prepričani smo, da se boste ta...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?