|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 20:36:24   
LuLu
Zanima me ali imajo vaša deca angl. jezik, kot obvezen jezik v prvem razredu. Pri nas so se zbirali podpisi staršev, da bi se šola prijavila na nek razpis, da bi imeli angl. j. v 1. razredu. Pa me zanima, kako  je drugod. Ali je ni, ali jo nekateri že imate... pojma nimam, kako je s tem danes. Mi smo jo dobili v 5. razredu, daaaleeeč nazaj je to bilo user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 20:41:12   
Shorty_

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Zanima me ali imajo vaša deca angl. jezik, kot obvezen jezik v prvem razredu. Pri nas so se zbirali podpisi staršev, da bi se šola prijavila na nek razpis, da bi imeli angl. j. v 1. razredu. Pa me zanima, kako  je drugod. Ali je ni, ali jo nekateri že imate... pojma nimam, kako je s tem danes. Mi smo jo dobili v 5. razredu, daaaleeeč nazaj je to bilo user posted image

Pri nas bo v drugem, baje pa je v planu da gre že v prvi razred. Vse se pomika vedno v nižje razrede...

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 20:42:22   
LuLu
To sem našla na netu. Videti je, da je to novost, ki se začne s 1.9.2013


Siol

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 20:47:41   
Najaa
Pri nas ni v učnem načrtu, je pa kot dejavnost z zunanjim izvajalcem že od prvega razreda, ja. Sem šla prav v šolsko publikacijo zdej gledat.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 20:54:27   
LuLu
Najaa, torej pri vas ne bo obvezna.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 20:58:06   
Najaa
Aja ne, ne bo. Sem spregledala tisti obvezen.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 23:38:27   
urška
Kolikor vem bojo to v naslednjem solskem letu poskusno uvedli v nekaj slovenskih sol. V katere pa ne vem.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Angleščina v 1. razredu
5.4.2013 23:59:50   
mamica deklicam
če bo šlo tako naprej bodo naši otroci svoje otroke peljali v prvi razred direktno iz porodnišnice user posted image user posted image

Ker malo bolje vse skupaj spremljam zadnje čase, ker bomo imeli drugo leto prvošolko in me kar malo strah postaja. Ali ni bilo rečeno, da je prvi razred kot nekakšna mala šola, kjer se skozi igro učijo? Sedaj morajo pa že kar znati brati in pisati, ter računati, ko gredo v šolo. Pa nekateri še dobro govoriti ne znajo in se sami čisto vse obleči?user posted image

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Angleščina v 1. razredu
6.4.2013 9:16:43   
LuLu
Jaz sem kar zadovoljna, če jim uspe dati angl. v 1. razred. Sem ga imela namen ali vpisat v tečaj ali sama učiti in še bolje, če bo to v šolo. Meni je super. Za kak drug predmet mogoče ne bi bila tak navdušena, za angl. pa ja.

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Angleščina v 1. razredu
6.4.2013 9:28:41   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: mamica deklicam

če bo šlo tako naprej bodo naši otroci svoje otroke peljali v prvi razred direktno iz porodnišnice user posted image user posted image

Ker malo bolje vse skupaj spremljam zadnje čase, ker bomo imeli drugo leto prvošolko in me kar malo strah postaja. Ali ni bilo rečeno, da je prvi razred kot nekakšna mala šola, kjer se skozi igro učijo? Sedaj morajo pa že kar znati brati in pisati, ter računati, ko gredo v šolo. Pa nekateri še dobro govoriti ne znajo in se sami čisto vse obleči?user posted image



malo manj spremljaj,ker nekateri zelo napihujejo zadeve. Preden gredo v šolo otroci ne rabijo niti znat brat in pisat. osnove računov pa pač morajo znati kajne. žalostno da 6 letnik ne bi znal koliko je 5 plus 5

(odgovor članu mamica deklicam)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
6.4.2013 9:37:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mamica deklicam)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Angleščina v 1. razredu
6.4.2013 10:51:28   
kajalin*
Pri nas je anj izbirni predmet, ampak ker smo starši vpisali vse otroke, jo imajo enkrat na teden med poukom.Nič slabega ali težkega, osnove, pesmice, besede, barve...
To, da se otrok v šoli nauči prve črke in številke, ter štetja, se meni zdi mal čudno glede na čase in zdajšne otročke, k so ful napredni in pametni.Res gre prvi razred počasi od črt dalje, je pa to za ene pravi dolgčas.Hčera je zdaj v 2 r., kjer je poudarek na branju.Letos je že bolj zanimivo, gredo pa hitrejši tempo kot lani.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Angleščina v 1. razredu
6.4.2013 22:53:50   
nananaja

IZVIRNO SPOROČILO: Doll

osnove računov pa pač morajo znati kajne. žalostno da 6 letnik ne bi znal koliko je 5 plus 5


No, meni je pa čudno, da nekdo od predšolskega otroka pričakuje, da bo kar vedel, koliko je 5 + 5.
Pri nas sicer zna priti do rešitve, če ji rečem, naj prešteje število prstov, ne zna pa na pamet. Sem matematičarka, pa ne pričakujem, da bi to ona kar znala (ima sicer en način, na katerega zna pridet do rezultata). Ne zna brati, zna le prepozati nekatere črke, pri podpisu se ji še vedno zgodi, da napiše eno črko od štirih narobej. Mene bolj zanima, kako punca pride do rezultatov in tu je bila do sedaj vedno pohvaljena (ne z moje strani). Je pa res, da iz angleških risank prepoznava določene besede in jih povezuje s svojim jezikom.

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Angleščina v 1. razredu
6.4.2013 23:05:51   
Lukka
Ah, meni se pa samo neumno zdi, ko posiljujejo s tem angleškim jezikom. Angleščino se vsak bunček lahko nauči v pičlem letu dni in za dobo računalnikov, kjer vsak zraste že s filmi in compom, sploh ni potrebna takšna angažiranost. Menda pa si vsak drugi Slovenec želi it delat čez mejo - avstrijski pogoj pa je, da znajo nemško. Nemščina pa nobenega povdarka. Na nekaterih šolah še nekako, drugače pa prvi jezik angleški, ostalo pa bolj prosto po prešernu. Ena velika velika prednost bi bila dana slovenskim otrokom, če bi znali nemški jezik dobro govorit, tako pa nabijajo z angleščino že njboljš da bi kar pri dveh letih vsi angleško govorili. Ah...

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 7:44:47   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ah, meni se pa samo neumno zdi, ko posiljujejo s tem angleškim jezikom. Angleščino se vsak bunček lahko nauči v pičlem letu dni in za dobo računalnikov, kjer vsak zraste že s filmi in compom, sploh ni potrebna takšna angažiranost. Menda pa si vsak drugi Slovenec želi it delat čez mejo - avstrijski pogoj pa je, da znajo nemško. Nemščina pa nobenega povdarka. Na nekaterih šolah še nekako, drugače pa prvi jezik angleški, ostalo pa bolj prosto po prešernu. Ena velika velika prednost bi bila dana slovenskim otrokom, če bi znali nemški jezik dobro govorit, tako pa nabijajo z angleščino že njboljš da bi kar pri dveh letih vsi angleško govorili. Ah...


jaz sem bila v soli kjer se je povdarjala nemscina, kjer je bil pritisk na nemscini- bog ne daj anglescina, ker tega jezika pa res ne rabis, nemscina in sosedi..... in glede na lastne izkusnje, kaj sem dozivljala, se sploh ne morem strinjat s tem in svojega otroka ne bi nikoli dala na nemscino, kot prvi tuji jezik. vse vec slovecev gre tudi delat in zivet v tujino - ne nemskogovorece drzave in povsod je lazje z anglescino, tudi avstrija sprejme na visja delovna mesta v svetovnih firmah angleskogovorece ljudi. VSaj v mozevi firmi, tudi v avstriji- imajo prednost angleskogovoreci.
anglescina na prvem mestu in potem ostali jeziki. Sem takoj za, da zacnejo kmalu spoznavat se kak drug jezik. IN nekaj najboljsega je, ko zacnejo spoznavati pocasi skozi igro, pesmice, brez ocen, brez pritiskov.... in ne kot mi v 5 razredu z ocenami, slovnico.... se mi zdi, da je vecino starsev ravno tega strah, da otrok ne rabi se tega, ker imajo v mislih njihov 5 razred.


(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 10:03:08   
Doll

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

osnove računov pa pač morajo znati kajne. žalostno da 6 letnik ne bi znal koliko je 5 plus 5


No, meni je pa čudno, da nekdo od predšolskega otroka pričakuje, da bo kar vedel, koliko je 5 + 5. predšolski? Šolar je,saj gre v šolo in je star 6 let .
Pri nas sicer zna priti do rešitve, če ji rečem, naj prešteje število prstov, ne zna pa na pamet. Nihče niti od otrok ne pričakuje,da bo na pamet.A sem rekla na pamet ?! Sem matematičarka, pa ne pričakujem, da bi to ona kar znala (ima sicer en način, na katerega zna pridet do rezultata). Nisem matematičarka ,pa pričakujem da ve moj otrok prešteti prste . Ne zna brati, zna le prepozati nekatere črke, pri podpisu se ji še vedno zgodi, da napiše eno črko od štirih narobej. In kaj ima to veze z računanjem prstov? Si prešla totalno na drugi breg Mene bolj zanima, kako punca pride do rezultatov in tu je bila do sedaj vedno pohvaljena (ne z moje strani). Je pa res, da iz angleških risank prepoznava določene besede in jih povezuje s svojim jezikom.


ahhhhuser posted image

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 10:04:08   
Doll
Hope se strinjam. Pri nas je ang v 4 razredu inpotem za oceno .
Saj razume kar veliko iz risank,ampak to ni to. V šoli je potrebno pravilno pisati,tvoriti stavke itn

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 10:28:40   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ah, meni se pa samo neumno zdi, ko posiljujejo s tem angleškim jezikom. Angleščino se vsak bunček lahko nauči v pičlem letu dni in za dobo računalnikov, kjer vsak zraste že s filmi in compom, sploh ni potrebna takšna angažiranost. Menda pa si vsak drugi Slovenec želi it delat čez mejo - avstrijski pogoj pa je, da znajo nemško. Nemščina pa nobenega povdarka. Na nekaterih šolah še nekako, drugače pa prvi jezik angleški, ostalo pa bolj prosto po prešernu. Ena velika velika prednost bi bila dana slovenskim otrokom, če bi znali nemški jezik dobro govorit, tako pa nabijajo z angleščino že njboljš da bi kar pri dveh letih vsi angleško govorili. Ah...

Zdaj ne vem, kako je v MB, ampak v moji osnovni šoli si imel na izbiro prvi tuj jezik ali nem. ali angl.
Po moje se bodo v enem letu naučili le nekateri, ki vztrajajo. večina se je ne bi. Mi je super, da je angl. v 1. razredu. Eni že v vrtcu obiskujejo angl. tečaj. Moj tudi hoče, pa ga nisem vpisala, ampak zdaj pa super, da jo bo upam imel tak hitro. Prišparala bom denar za tečaj user posted image
Kaže pa sam interes za angleške besede. Vsak drugi dan mi pride, pa sprašuje, kaj pomeni kaka beseda ali pa od prijatelja v vrtcu izve in se pohvali, da ve.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 11:36:36   
Felicita

IZVIRNO SPOROČILO: Lukka

Ah, meni se pa samo neumno zdi, ko posiljujejo s tem angleškim jezikom. Angleščino se vsak bunček lahko nauči v pičlem letu dni in za dobo računalnikov, kjer vsak zraste že s filmi in compom, sploh ni potrebna takšna angažiranost. Menda pa si vsak drugi Slovenec želi it delat čez mejo - avstrijski pogoj pa je, da znajo nemško. Nemščina pa nobenega povdarka. Na nekaterih šolah še nekako, drugače pa prvi jezik angleški, ostalo pa bolj prosto po prešernu. Ena velika velika prednost bi bila dana slovenskim otrokom, če bi znali nemški jezik dobro govorit, tako pa nabijajo z angleščino že njboljš da bi kar pri dveh letih vsi angleško govorili. Ah...


Čaki a nisi ravno ti razlagal, da si imel ful probleme se s partnerjem sporazumevat, ker nisi znal angleško? in da še vedno znaš samo za silo?

nemščina je... ja, sosednja država, ravno tako so pa italija, hrvaška in madžarska, pa se, razen ob mejah tega jezika nihče ne uči. In če povem po pravici, jaz se angleško učim od 5. razreda oš, znam pa tudi špansko in nemško. in španščine nisem nikoli rabila (na žalost), nemščino pa še manj - razen bestellen in zahlen v celovcu na kavi. s tem da imaš ob mejo dovolj uspeha tudi s slovenščino, drugje pa (tako avstrijci kot nemci) govorijo zelo lepo angleško. Angleščino, po drugi strani - kompletna študjska literatura (študirala v slo), gostujoči profesorji, vsi strokovni članki z mojega področja, vse konference, izobraževanja... kakšen procent misliš da je bil v katerem drugem jeziku kot angleščini? realnost je na žalost taka, da brez dobrega znanja angleščine težko prideš kamorkoli na kakršenkoli način. Na žalost je tudi tako, da že za seminarske v srednji včasih rabiš večinoma angleške vire, ki so pač v dobi interneta lahko dostopni, na fakulteti pa brez angl. zelo težko čez prideš oz. ne (sem imela npr sošolce na faksu, ki so si mogli strokovne članke prevajat z google translate, ker so imeli večino svojega življenja v šolah nemščino). Mogoče se bomo čez 20 let vsi na vrat na nos učili kitajsko ali špansko (dva jezika z največ native speakerji na svetu), do takrat bo pa angleščina veliko bolj uporabna in smiselna kot katerikoli drug jezik.

Moje mnenje je, da se jezika ne more prezgodej učit, da se ga pa zelo preprosto učit na napačen način. Torej to, da so otroci od majhnega izpostavljeni tujemu jeziku (tv, računalniki, pesmice, igrice) lahko samo koristi - z vidika občutka za dikcijo, osnovno besedišče, osnovno besedotvorje, kar je ravno to, na kar se kasneje, ko se uči slovnico, rado pozabi. Vsekakor jih prezgodej bavit s slovnico nima smisla in jim zna jazik samo zagravžat, ampak spoznavanje jezika skozi igro... zakaj pa ne?

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Lukka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 11:58:28   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Najaa, torej pri vas ne bo obvezna.


Pa saj ti na siolovem linku, ki si ga prej dala piše, da tuji jezik ne bo obvezen......

bodo lahko učenci postopno, od 1. septembra 2013 dalje, izbrali tuji jezik kot neobvezni predmet v

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 12:04:38   
skuštrana
Mi smo v šolskem sistemu kjer imajo ang od 1. razreda v četrtem pa dobijo še italijanščino (ta drugi jezik je po izboru šole in pri nas je to ponavadi ita ker smo blizu meje)... Ne vidim v tem nobenega problema, več jezikov znaš več veljaš...

Je pa - vsaj pri nas, v prvem razredu to bolj igra veliko barvajo in rišejo, itd... Pa da se znajo predstavit itd...bolj je poudarek na izgovorjavi ker prvašiči še ne znajo brat in pisat. Sedaj v drugem pa tudi že pišejo kakšne krajše stavke itd...ampak še vedno je veliko petja barvanja risanja...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 12:06:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: nananaja


IZVIRNO SPOROČILO: Doll

osnove računov pa pač morajo znati kajne. žalostno da 6 letnik ne bi znal koliko je 5 plus 5


No, meni je pa čudno, da nekdo od predšolskega otroka pričakuje, da bo kar vedel, koliko je 5 + 5.
Pri nas sicer zna priti do rešitve, če ji rečem, naj prešteje število prstov, ne zna pa na pamet. Sem matematičarka, pa ne pričakujem, da bi to ona kar znala (ima sicer en način, na katerega zna pridet do rezultata). Ne zna brati, zna le prepozati nekatere črke, pri podpisu se ji še vedno zgodi, da napiše eno črko od štirih narobej. Mene bolj zanima, kako punca pride do rezultatov in tu je bila do sedaj vedno pohvaljena (ne z moje strani). Je pa res, da iz angleških risank prepoznava določene besede in jih povezuje s svojim jezikom.


Točno tako.....pa tudi če pride predšolski otrok do rezultata leto dni pozneje kot sosedov otrok, ki ga mesece in mesece "učijo", da bo pred šolo vedel......meni se tudi zdi veliko pomembneje, da otrok sam pride do določenih rezultatov in spoznanj......mu bo po vsej verjetnosti kasneje v izobraževalnem sistemu to bolj koristilo, kot pa da že 4 letnik računa, piše itd.....ne razume pa dejansko kaj dela.....

Glede tujega jezika.....naši ga imajo že v vrtcu, nemščina....jih skozi igro uči ena vzgojiteljica.......moram pa reči, da angleščino precej bolj obvlada skozi računalnik in televizijo seveda.......

Če bodo v šoli imeli neobvezen tudi jezik v prvem razredu ga bodo pač imeli.....v šoli se pač učijo.....to zame ni niti moteče.....bolj moteče mi je pretirano forsiranje učenja v predšolskem obdobju.......ko bi otrok moral že z vstopom v prvi razred vse obvladati.....

(odgovor članu nananaja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 12:18:00   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: LuLu

Najaa, torej pri vas ne bo obvezna.


Pa saj ti na siolovem linku, ki si ga prej dala piše, da tuji jezik ne bo obvezen......

bodo lahko učenci postopno, od 1. septembra 2013 dalje, izbrali tuji jezik kot neobvezni predmet v


Kolikor se spomnim, je na listu, za soglasje, ki sem ga dobila, pisalo, ali soglašamo, da je angl. obvezen predmet v 1. razredu.
Ok, ne dam roke v ogenj, bom to še preverla.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 12:29:18   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Doll



No, meni je pa čudno, da nekdo od predšolskega otroka pričakuje, da bo kar vedel, koliko je 5 + 5. predšolski? Šolar je,saj gre v šolo in je star 6 let .



Niso še šolarji....do šole imajo še skoraj pol leta.....in od njih nekateri res marsikaj pričakujejo.......od osnov računov do tekočega branja.......morali pa bi si znati vezalke zavezati, ritko pobrisati, noska spucati pa dober dan in hvala reči......pač starši vzgajamo....šola pa uči......

(odgovor članu Doll)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Angleščina v 1. razredu
7.4.2013 12:29:52   
Lukka
@Felicita

Ja, da ne bo pomote - jaz sem imel nemščino že v osnovni šoli kot prvi jezik in angleščine sploh nisem imel, v srednji šoli pa sem imal angleščino, vendar sem jo potem imel kot drugi jezik. Ampak "srednja šola in drugi jezik" veš kako je... Prav nič se nismo kaj dosti nauči - so nas le tretjirali, kot "drugi jezik". Priznam neke osnove ja, ampak da pa bi ne vem kako govorili, tega pa absolutno ne. Pa tudi kake hude želje nisem imel.
Res pa je, da primerov, kot sem jaz jih je bistveno manj, kot primerov, da se mora otrok odličiti it delat v nemškogovorečo državo. O tem govorim. Ne vpletam tu svojega primera. Verjetno bo bistveno manj ljudi šlo živet na sever evrope, kot pa v Avstrijo in Nemčijo... O tem govorim.
No saj, vsak ima pač svoje mnenje, to se kar strinjam. Ampak res mogoče bo nemški jezik bistveno bolj koristil otrokom, da bi se ga prej učili, kot angleški. Pa seveda, tudi bistveno težji je, zato je res malo narobe, da se ga tako "malo" učijo. user posted image

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj starši poljubljajo svoje otroke na u...
Odgovornost staršev je, da otroku pokažejo pomembnost poljuba. Poljub je dejanje, s katerim pokažemo, da nekoga ljubimo,...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?