|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   UKC Ljubljana- operacija
18.4.2013 11:15:46   
kimica86
Pozdravljeni.
Mene pa zanima, če ima kdo izkušnjo z operacijo na ledvički pri malem otroku. Gre se za razširjen votli sistem leve ledvice s tanjšim parenhimom. To morajo sedaj operirati in razširiti sečevod, saj se urin drugače tam nabira.
So pa skrajno neresni zdravniki. Prejšnji teden v sredo so rekli, da nas bojo v ponedeljek poklicali kdaj bo operacija, ali v torek ali v petek. Nihče ni klical. Klicala sem v torek in sredo in spet mi doktorica ni znala nič povedati. Potem pa mi povejo, da bojo najbrž v četrtek (danes) poklicali, ker se to vedno naredi tako tik pred zdajci. Še vedno čakam in nihče ne pokliče. Ne vem kaj se grejo. Kot, da gre za življenje neke živali, ne otroka. Ledvička deluje le 13% in operacija je nujna. Trenutno je hči na antibijotiku, da ne dobi spet hudega uroinfekta. Sem na bolniški in delodajalcu ne znam nič povedati, do kdaj me ne bo, ne nič, ker ne vem niti kdaj bo operacija.. Groza.. To naše zdravstvo je res porazno.. Prav sem razočarana user posted image user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: UKC Ljubljana- operacija
18.4.2013 17:16:54   
eva1
No takole nekako so nas nategovali 1 mesec! Moj je bil star 4 mesece ko je bil OP, klicala sem non stop, vedno ja vas pokličemo v pon. pa potem v petek..pa vsak teden enako, dokler nisem popizdila, ker je tamalemu zaradi ledvičke narasel krvni tlak, klicala osebno dr. Tršinarja in potem sva čez 2 dni bila sprejeta na odd. in mali je bil še isti dan operiran!
Jaz ti ne znam drugega rečt, kot da non stop teži, in zahtevaj dohtarja(pri otrocih operira ledvičke dr. Tršinar in dr. Sedlar), ker sestra in administracija nima nič pri tem, kdaj dr. razpišejo seznam operacij!
Kdaj pa je bila narejena zadnja scinti? Ker 13% je malo in če je bila že par mesecev nazaj delana scinti, bodo mogoče zahtevali da se še 1x naredi(ker če bo delovanje manj kot 10% ne opravljajo razširitev sečevoda, ampak odtsranijo ledvico)! Malemu je ledvica najprej delala 13% čez 2 meseca pa le še 6%, tako da se pozanimaj kako in kaj, da ne bo brezveze imel 2 operacij! pa srečno! Če te karkoli zanima, pa vprašaj! LP

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: UKC Ljubljana- operacija
18.4.2013 23:13:33   
kimica86
1 mesec?? Pa kaj so normalni?? Mene zaje.. komaj 1 teden in se mi že meša, a dokler tamala jemlje antibiotik moram bit na bolniški user posted image Grozaaaa..
Poanta je v tem, da jaz hočem prit do dr. Tršinarja (rečeno je, da jo bo on operiral in ima že vse izvide gor, ker mu jih je dr. Rusova poslala), a kamorkoli pokličem nihče nič ne ve.. Pa administratorka Mojca na kirurgiji je nesramna za znoret.. Prav osorna je bila po telefonu, kot, češ: doktorja ne morete dobit, ker je v operacijski.. Pa jo vprašam: kdaj pa ne bo v operacijski?? Pa mi reče: ja, jaz tega ne vem.. Ma pismo, kako ne veš? A ne delaš ti tam al kaj?? Nimam sploh številke od ambulante dr. Tršinarja- če bi jo imela bi kar njega direkt poklicala..
Scintografijo so naredili prejšnjo sredo.. In če bojo čakali še 1-2 tedna bo ziher prišlo na 10%.. Jaz tega nočem- nočem čakat, da bo ledvico treba samo še odstranit, ker jih bom zadavila, res.. To je sedaj njihova malomarnost.. Prav sem jezna, res user posted image

Če imaš mogoče direktno številko od dr. Tršinarja, bi te lepo prosila, če mi jo lahko pod zs napišeš.. Hvala..

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 7:19:31   
petea
Kimi,
stric google najde tudi direktne službene številke osebja, če že iz centrale UKC ne znajo ali morejo vezati direktno k dotičnemu zdravniku

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 10:29:24   
eva1
Ja če ne boš dobila številke mi piši, pa ti jo javim! glede administratorke, lej jst jo štekam, ker sama delam v zdravstvu, sej pojma nimamo kdaj bo zdravnik/oz je prišel iz Op, sej nam ne javijo...dr. dobit je misija nemogoče! ja znajo nategovat, zato je pa najbolj da se direkt na Tršinarja obrneš! Sicer pa urološka operacijska dela 2x na teden, mislim da ob torkih in petkih! Tako da je treba bit vstrajen! Javi kako boš zrihtala! Sej teh 13°je res malo, se je že velikokrat zgodilo da kljub OP in razširitvi, se % ne popravijo, če ledvička tako malo deluje, tako da zato sem ti to napisala...srečno! Javi če karkoli rabiš!

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 10:30:26   
eva1
aja ne vem zakaj bi mogla biti na bolniški, če je otrok zaščiten z AB, nima to veze z bolniško, sej otrok je kljub temu zdrav, je samo preventiva!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 11:36:37   
kimica86
Hvala petea user posted image Vidiš, tega sploh nisem šla pogledat user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: petea

Kimi,
stric google najde tudi direktne službene številke osebja, če že iz centrale UKC ne znajo ali morejo vezati direktno k dotičnemu zdravniku


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 11:41:42   
kimica86
Sem našla številko, ja.. Danes je itak v operacijski najbrž, ker je petek.. Samo vidiš, kao operacijska dela samo ob torkih in petkih, ta administratorka je pa rekla včeraj, da je v operacijski.. Mogoče je šlo za kašen nujen extra primer ali pa se me je samo želela rešit.. Ampak sorry, se gre za mojega otroka in če bo treba bom non stop visela na telefonu, dokler ne bojo našli neke rešitve..
Rekli so, da ledvička sicer deluje, se vidi, da hoče delovat, a ne more zaradi tistega zoženja.. Zato morajo razširit, da bo ledvička pričela delovat naprej kot mora.. Sicer so že rekli, da ledvička po operaciji ne bo delala 100%, ampak max. 70-80%.. Ampak tudi to je dobro, samo, da dela user posted image
Meni je pediatrinja rekla, da dokler je otrok na zaščiti z antibiotikom, moram bit na bolniški.. Ker konc koncev, če bi otrok bil v vrtcu, ji vzgojiteljice sirupa ne bi dajale in bi morala biti doma..

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 12:11:07   
josephine27
Jaz bom samo glede bolniške in zaščite z antibotikom komentirala. Moj sin je bil na zaščiti z antibotikom par mesecev, ko je čakal na operacijo (sicer zaradi popolnoma druge stvari). Za ta čas nisem imela bolniške, ker otrok pač ni bil bolan ampak samo na zaščiti. Čas jemanja antibotika pač prilagodiš, da ga dobi pred oz. po vrtcu. V vrtcu itak ni več kot 8 ur. Tako, da ni nujno, da si na bolniški če je na zaščiti.

Sicer pa vam želim, da čimprej pridete na vrsto pa srečno operacijo.

_____________________________



(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 12:23:47   
kimica86
Ja, ne vem.. Meni so pač tako rekli, ker čakamo na operacijo na katero bi morala vsak cajt.. Da bi šla pa 4 dni nazaj v ponedeljek delat in bi me v sredo klicali, da moramo v četrtek gor, potem bi me tudi v službi malo čudno gledali.. Ampak konc koncev, za mojega otroka naredim vse in me ne briga kaj si drugi mislijo user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: josephine27

Jaz bom samo glede bolniške in zaščite z antibotikom komentirala. Moj sin je bil na zaščiti z antibotikom par mesecev, ko je čakal na operacijo (sicer zaradi popolnoma druge stvari). Za ta čas nisem imela bolniške, ker otrok pač ni bil bolan ampak samo na zaščiti. Čas jemanja antibotika pač prilagodiš, da ga dobi pred oz. po vrtcu. V vrtcu itak ni več kot 8 ur. Tako, da ni nujno, da si na bolniški če je na zaščiti.

Sicer pa vam želim, da čimprej pridete na vrsto pa srečno operacijo.


(odgovor članu josephine27)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 15:42:52   
eva1
Lej moraš razumet administratorko, ona tudi ne ve kje so dr...jaz tudi ko me kdo pokliče, ga najprej vežem v sobo od dr. , če ga ni, rečem da je najbrž v operacijski..res sestre in administratorke nimamo časa da skačemo okoli po bolnici in iščemo zdravnike! Tudi to ni naše delo , dr. pa tudi nikoli ne javijo kje so...tako da najbolje da se direktno na njega obrneš, boš najprej prišla na vrsto, če mene vprašaš!
Kot drugo, probaj si izborit OP drugi teden, ker potem so prazniki in med prazniki rednega programa ni, dela samo urgenca!
Kar se tiče bolnišle, po 14 dneh greš na komisijo, in definitivno ti komisija ne bo odobrila bolniške zaradi zaščite, veš koliko otrok ima zaščito z AB, pa zaradi tega normalno hodi v vrtec, edino kar je problem, da ne bo zbolel v tem času, ker potem se OP spet prestavi! Pa potem računaj da za tiste dni ko je otrok v bolnici , ti bolniška ne pripada, boš mogla dat dopust, edino če ti bo osebna zdravnica zate dala bolniško/nego!
Drugače pa vsak ledvička prevzame 50% delovanja, se pravi če ena dela samo 13%, potem je vrjetno "zdrava" ledvica prevzela ostalo funkcijo! Je pa pri teh procentih ki so tako nizki vedno riziko, pač zdravniki probajo popraviti stenozo in potem se samo upa, da je bo ledvica popravila, čeprav so prognoze pri tako majhnih % slabe-žal, tako so meni povedali in tudi pri nam se je tako izkazalo potem(kljub temu da smo imeli nefrostomo in je bil pretok skozi ledvico). Tako da nič ni 100%, pa te nočem strašit, ampak jaz poznam kr nekaj dobrih urogovov in so mi vsi isto povedali, sicer sem takrat upala, da se po zboljšalo, amapk žal, v večini takih primerov prognoza ni dobra za ledvico! Držim pa pesti, da je tvoja punca v tistih procentov kjer se bo vse dobro izšlo! Upam, da dokličeš in da prideta čimprej na OP! LP

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: UKC Ljubljana- operacija
19.4.2013 23:54:53   
kimica86
Ne, sej verjamem, da ne ve vedno kje je doktor.. Ampak bi lahko lepo rekla, na lep način.. In mi dala lahko njegovo direktno številko in mi svetovala, da ga sama poskusim dobit..
Vem, ja.. Moramo si izborit drugi teden OP, ker je to nujna zadeva in ne bi rada, da prične ledvička še slabše delovati..
Kar se tiče bolniške, vem.. Pediatrinja mi je rekla 15 delovnih dni.. Ni še šlo toliko mimo- jih je komaj 9 user posted image
Sva bili s hčerko 4 dni v Izolski bolnici, ker je imela hud uroinfekt in mi je moja doktorica dala bolniško.. Sem ji itak rekla, da dopust ne pride v poštev, ker sem ga pol že porabila user posted image
Vem, ja.. Nič ni 100%.. Ampak rekli so, da bi potem moralo funkcionirat lepo.. Upajmo user posted image
Hvala za vzpodbudo user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: UKC Ljubljana- operacija
24.4.2013 12:57:50   
eva1
Oj, ste dobile datum? Upam da je že za vami...javi..lahko tudi na zs, lp

(odgovor članu kimica86)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?