|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zavračanje tekočine
4.5.2013 10:20:11   
anasal
pozdravljene,

moj dojenček zadnje 4dni zavrača tekočino, zadni obrok zvečer po flaški še nekako spije, čeprav tudi vedno bolj z muko, od 6meseca naprej smo imeli flaško na ustnik, sam si jo je sedaj že držal in zelo rad je pil, tudi po kozarčku je lepo že pil, kozarec je on z rokicama objel, jaz pa sem držala da ni vsega nagnil in se polil, požiral je lepo počasi, pol litra prekuhane vode ali čaja ali soka je spil najmanj, ponavadi več

sedaj se pa od srede borim za vsako kapljico, pediater mi je rekel da mu naj vsake 5-10minut ponujam in da če spije vsake 10minut en požirek bo ok, flaško z ustnikom zavrača že od daleč, na kozarec ni šanse, tudi če roke nekako uklenem, glavo obrača levo desno tako hitro da preden bi mi uspelo na usta naslonit kozarec vse polijem, prejšnje 3dni je dopoldan še nekako šlo, popoldan pa je zavračal, če mi je pa uspelo da je kaj popil, pa je vodo izbruhal, ne sam od sebe, ampak če se začne paziti ali ga stiskam k sebi, kot da mu vsakrčen pritist na trebuh to sproži, kot da bi imel tako poln žeodček da ne more nič v njega spravit, oz mu voda oz čaj rata tako ogaben? čeprav za večerjo brez težav spije 250ml AM

sedaj probavam z flaško na cucelj, po kateri dobi za večerjo AM, zjutraj je še nekako šlo ob zajtrku, sedaj se pa od 7ure borim, noče in noče nič piti, komaj komaj je naredil požirek, se tolažim da nekaj dobi s hrano, ampak je tako vroče, da sigurno je to premalo, nočem nč na silo, da bi mu vlivala v usta ali kaj podobnega, nevem več kaj naj naredim, že 1teden je rahlo smrkast, pri pediatru so rekli da naj spiram z fiziološko, in redno čistim, ker nima veliko sluzi, žrelo pa ni nič rdečo, sin nič ne kašlja, zjutraj sčistim noska, ker smrka, in pol je čez dan spet vse ok, nič ne izsesam več ven, normalno diha, zvečer ga skopam, zjutraj pa spet rahlo polni nosek, na nevem ali mu voda kaj naškodi ali da ko ga nesem iz kopalnice da je njemu vseeno premrzlo v hiši, ne kurimo več, ker je precej toplo tudi v hiši, moram redno senčiti z žaluzijami, ker se preveč segreje,

in včeraj smo imeli še nesrečo, ko sem se trudila da bi naslonila kozarček ( ima plastičnega ) na ustnice je tako silovito z rokicama prijel kozarec in ga pritisnil navzgor (hotu ga je odriniti) da je butnil na čeljust in je kozarček odletel po sobi, presekal si pa je dlesen, tako da je malo vstran viselo, na urgentni ambulanti so rekli da z zobki je vse ok, iz dlesni je malo krvavel, za šivati ni bilo, sedaj že odpada tisti delček dlesni vstran, kot zgleda ga ne boli, ker je razigran in poln energije, le dotikati se ne smem tistega dela dlesni in zdaj me skrbi da zaradi tega še manj hoče piti

plenice so vedno manj polulane, če bo tako šlo naprej, bom šla v ponedeljek spet k pediatru ali pa jutri na urgenco da mi ne bo še kje dehidriral

zdaj bi pa prosila za nasvet, ali se je kateri kaj podobnega dogajalo, kako ste rešile težavo, kaj bi lahko bil vzrok? a je lahko kak uro infekt ali kaj z želodcem ali novi zobki na poti? kako ga naj pripravim da pije, kakšen trik? sem probala tudi že če bi po slamici vlekel, pa noče! ali pa da bi probala razredčen AM?

ker ko pridem z flaško ali kozarčkom da bi pil, pa kot da mu grozi sodni dan, začne mahati okoli sebe, hoče iz mojega objema, se odplazi vstran, obrača glavo. nevem kaj se mu je tako zamerilo pred 4dnevi!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zavračanje tekočine
17.5.2013 20:26:44   
ana88
Zdravo!

Tudi naša punči zavrača tekočino...stara je 3 mesece in je delno dojena ali pa si izčrpam mleko in potem še dodamo AM. Od začetka je še lepo spila nekaj čaja - nismo ji ga devali vsak dan...samo vsake toliko (ker je itak dobila tekočino z dojenjem). Nazadnje pred nekaj tedni (ko je bilo zelo vroče) pa je sicer spila kakšnih 20ml, ampak se je vmes zgleda spomnila da pije čaj oz. ne mleko in se tako skremžila, kot da je to nekaj najbolj ogabnega. Od takrat ne spravi dol niti kapljice čaja ali vode.

Tolažim se s tem, da dobiva tudi nekaj mojega mleka in s tem tekočino. Čeprav tudi dojenje že zavrača in si moram vedno več črpati in vedno več dodajati AM. Zaenkrat je še ne forsiram s tekočino, ker dobi tudi moje mleko, ampak počasi tudi to ne bo več dovolj, sploh sedaj, ko prihajajo vroči dnevi.

Mi smo sicer probali tudi, da bi pila po žlički (ker tako dobiva AD3 kapljice in jih lepo poje), ampak je z jezičkom tisto vodo ven izpljunila. user posted image Ali pa, če še nisi probala, različno temperaturo tekočine, mogoče mu paše malo bolj hladno, ali malo bolj topla. user posted image

Upam, da ti nekako uspe...če sprobaš kakšen trik in rata, se priporočam user posted image user posted image

(odgovor članu anasal)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zavračanje tekočine
17.5.2013 20:38:22   
metuljčica87
moj dokler je bil polno dojen sploh ni želel piti, zavračal je čaj po flaški, po žlički, po brizgalki, ni šlo. Po 6. mesecu ko smo začeli uvajat GH smo ga pa naučili pit na slamico in takrat je začel po malem piti. In še zdaj ko je star skoraj 4 leta ne spije veliko, ga je treba kr spomnit. Ampak jaz ga nikoli nisem pretirano silila al pa se sekirala okrog tega, dokler je otrok zdrav, živahen, normalno je, normalno lula ne vidim težav. Ljudje smo si različni, tudi jaz ne pijem veliko, poleti mogoče spravim 1.5l tekočine dnevno, pozimi pa imam dovolj 3x po 2dl na dan.

_____________________________

Jure: 23. 8. 2009

Aljaž: 4. 1. 2014

(odgovor članu ana88)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zavračanje tekočine
17.5.2013 20:56:49   
josephine27
kaj pa če bi mu poskusila dat ko spi po flaši. ja vem, da se čudno sliši. moj prvi je poleg dojenja zelo malo pil. no v resnici še vedno zelo malo pije. ampak ko je bil bolan je bila res kriza in sem se skoz bala, da bo dehidriral, ker je tudi dojenje zavračal. pil mi je edino na pol v spanju, ko sploh ni vedel da pije.

_____________________________



(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zavračanje tekočine
17.5.2013 21:08:51   
saragr
Ko mu daješ obrok ( zajtrk, kosilo itd ) imej zraven kozarec vode in po parih žlicah hrane mu daj žlico vode, čaja.Dehidriral ne bo. Ne v tako hitrem času, glede na to da ni bolan. Ne skrbi, pridejo dnevi ko ne želijo piti, pridejo dnevi ko ne želijo jesti.

(odgovor članu metuljčica87)
Neposredna povezava do sporočila: 5
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?