|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Holesterol
9.6.2013 9:54:45   
LuLu
Raziskave, raziskave... vsaka po svoje vleče. Ene z roko s farmacijo, ene stran od nje.
Kaj veste ve o povišanem holesterolu pri otrocih? Jaz več nič user posted image

Npr. za 6 letnike... če so na sistematskem odkrili povišan holesterol. Kakšna navodila ste dobile od dr.? Jaz še čakam to...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Holesterol
9.6.2013 10:21:20   
eva1
Moji so pri 5 letih ugotovili malo povišan holesterol (5,6), pri 6 letih smo spet kontrolirali in ima 5.7..sedaj bomo naredili še cel lipidogram in potem glede na izvid le tega ali vse skupaj samo opazovali ali pa se odločili da tamalo pošljejo naprej na PeK! Upam, da bo ok, da ne bo potrebno tablet...poznam pa punco ki ima sedj 19 let in od 5 leta jemlje že tablete za holesterol(ampak ona je že pri 5 letih imela holesterol 8-9)! Ubistvu pa je pri otrokih največ gensska predpozicija! S hrano se ne da ne vem kok narest...edino pač zdrava prehrana in gibanje, kar pa itak že vsi vemo user posted image

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Holesterol
9.6.2013 10:28:38   
LuLu
eva1,
si veliko prebrala o tem? Povprašala ljudi okoli sebe?
Jaz imam info, da so tablete ful strup, nenormalni stranski učinki, da povišan hol. niti ni tako slab, je manj nevarnosti za srčna obolenja, farmacija na veliko služi... vse to me je zmedlo. Ok, jaz še čakam na drugo srečanje z dr, da pokomentira to... ampak res čudno vse skupaj. Ni nikjer 100%.

Ok, zdrava hrana, gibanje ja user posted image  ti, jaz naša deca... za vse velja, in verjamem, da niti pri vas tega ne manjka. Pri nas je vse v neki meji normale (ok, jaz sem izjema z gibanjem user posted image )

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Holesterol
9.6.2013 13:53:32   
eva1
Jaz ne bi rekla, da je holesterol bolj škodljiv kot same tablete..holesterol se ti nalaga na žilah in čez leta in leta zaradi tega pride do zamašitve žile,(trobmnoze, kapi...), tako da jaz nebi spraševala babic in tetk o tem kaj je bolj zdravo-dejstvo je da so žilno-srčne bolezni v zahodnem svetu na prvem mesti za prezgodnjo smrt tudi vitalno zdravih mladih ljudi!
Seveda pa ti noben ne bo dal tablet pri holesterolu 6-7, mapak višje vrednosti pa so že malo zaskrbljajoče, seveda ne trenutno, ampak kaj pa bo čez 5, 10 let? Se pa strinjam da farmacija na veliko služi, ampak kljub temu zaupam zdravstvu in zdravnikom(vsaj nekaterim :)) in po mojih izkušnjah še nobenem otroku(ali odraslemu) niso zravila ki mislijo da so bolj škodljiva kot sama "bolezen"! Prebrala sem si že kar nekaj na to temo, vprašala enega boljših zdravnikov za to (delam v zdravtvu) in mi je čisto objektivno povedal, kako bi on ravnal pri svojem otroku! Tako da panike ne delam, v zdravstvo pa tudi š zaenkrat še vrjamem user posted image user posted image , bomo videli kaj bo čas prinesel :)

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Holesterol
9.6.2013 15:10:10   
LuLu
eva1 hvala za odgovor user posted image

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Holesterol
9.6.2013 15:21:29   
poli*
Jaz sem se pogovarjala z ms v otroškem dispanzerju ravno o tem (študij pač) in je rekla, da na sistematskem pri 5 letih pri nekem % otrok dobijo povišan holesterol. Sledi dieta in kontrola čez 6 mesecev. Večini se stanje po 6 mesecih izboljša. Dieta pa pomeni nič cvrte in mastne hrane, čipsa, smokijev in seveda majoneze! Pojem zdrava prehrana vsak razume malo drugače, tko da če se res ne držiš priporočenih ukrepov, je stanje po 6m lahko res isto. Nekateri so res potrebni nadaljnje obravnave, večina pa ne.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Holesterol
9.6.2013 15:32:47   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Jaz sem se pogovarjala z ms v otroškem dispanzerju ravno o tem (študij pač) in je rekla, da na sistematskem pri 5 letih pri nekem % otrok dobijo povišan holesterol. Sledi dieta in kontrola čez 6 mesecev. Večini se stanje po 6 mesecih izboljša. Dieta pa pomeni nič cvrte in mastne hrane, čipsa, smokijev in seveda majoneze! Pojem zdrava prehrana vsak razume malo drugače, tko da če se res ne držiš priporočenih ukrepov, je stanje po 6m lahko res isto. Nekateri so res potrebni nadaljnje obravnave, večina pa ne.


Hvala. Tega boldanega sploh ne je veliko. Majonezo pred leti 1x probal. Malo ga bom več s sadjem silila. Razen jabolk in marelic gre ostalo težko dol. Koliko vem, tudi od njegovega očeta stran nima teh problemov, naša pa tudi ne, ker je lahko dedno so rekli. Edino še moram preverit, kaj je tisti dan zajtrkoval v vrtcu, ker me je dr. to vprašala.

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Holesterol
9.6.2013 15:38:42   
poli*
Lulu- potem pa upam, da se vam stanje uredi in ne bo potrebne terapije.

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Holesterol
9.6.2013 15:59:35   
eva1
Pri nam cvremo mogoče 1x na leto, čipsa, smokijev in ostalih prigrizkov skoraj ne kupim(edino recimo kakšen rojstni dan), res pazim, uporabljam kokosovo mast in olivno olje...je pa res da je tamala ful sladkosneda, kar seveda doma še krotimo, problem so potem babice, ampak to ni ravno velikokrat :)
Je pa tako, pri holesterolu je največ genska predpozicija..recimo pri nam v družini smo vsi debeli(eni več eni manj :)), pa nima noben ne holesterola, ne povišanega tlaka, ne sladkorne(niti babice in dedki ne), pri moje možu, pa je holesterol v "familiji", pa je športnik po duši, z ravno prav kilami, preteče in prekolesari vsaj 3-4x nas teden in ima povišan holesterol(sicer ne veliko, ampak je)..tako da mogoče da 20% je prehrane in gibanja, vse ostalo pa "sreča" !

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Holesterol
9.6.2013 16:11:54   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: poli*

Lulu- potem pa upam, da se vam stanje uredi in ne bo potrebne terapije.


Hvala, upam jaz tudi tako. Saj me niti ne skrbi pretirano, je tudi dr. rekla, da ni panike... ampak, ko sem malo začela brskati po spletu, potem pa naletela na take razlike... no, sem še bolj radovedna postala user posted image

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Holesterol
9.6.2013 17:02:29   
eva1
lulu-kok pa ima holesterola?

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Holesterol
9.6.2013 17:06:35   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: eva1

lulu-kok pa ima holesterola?


ne vem user posted image

šli smo k dr. zaradi poškodbe in je bil izvid od krvi noter, od prvega sistematskega za šolo. Dr. je samo omenila in rekla, da ni panike in da naj se dalje z njegovo pogovorim, ko bo imel drugi sistematski. Bo kmalu.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So edinci srečni ali razvajeni?
So edinci res osamljeni in razvajeni? Britanski znanstveniki trdijo nasprotno.
Kdo so otroci, ki nimajo alergij in niso b...
Večina se nas z veseljem spominja odraščanja, pri katerem je bilo igranje v blatu in pesku vsakdanja dejavnost in pogost...




Kdaj ste rodile?


Kdaj ste rodile prvega in drugega otroka?

Oba na rok. (14%)

Oba čez rok. (24%)

Oba pred rokom. (28%)

Prvega pred, drugega po roku. (7%)

Prvega po, drugega pred rokom. (12%)

Enega na rok, drugega pred/po roku. (15%)


Število vseh glasov: 139

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!