|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 13:48:11   
Nova_nosečka
Pozdravljene mamice,

torej imam 3letnico, ki je še junija v vrtcu spala, potem doma tudi, tudi na morju je vlekla 2 uri, zadnjih 14 dni pa totalna kriza. Po kosilu j najprej eno veliko prosarjenje in pregovarjanje za spanje, nakar se v sobi 2 uri igra in noče zaspati, sedaj se že 2 dan joče in me kliče tudi po 1 uro in več ne morem. Ta čas ko je dejansko bolj počivala in ni spala je bila potem kakih 5 popoldan že tako sitna, utrujena in nerodna, da se nam je mešalo, zato tudi vztrajam, da bi naj spala. No danes pa mi trenutno pokajo živci, ker je v sobi 1 uri in pol in ne spi ampak se vsake toliko časa ali začne jokati ali pa mliče mami, mami. Trenurno je nekaj vrgla...nevem no....kdaj nahejao spati otroci..a je to samo odsebe, ali starši popustijo, da ne spijo, ali je kak znak?
Naj povem, da se zbuja zjutraj zbuja okrog 7, spat pa hodi ob21. in zaspi do 21.30 najpozneje. Kolikor jo vsi opazujemo se mi zdi, da je še vedno potrebna malo spanja, pa vendar so otroci pri njeni starosti, ko več ne spijo. Ne vem sploh do kod vztrajati. doječnico dam spat in po kosilu spi, pa roko na srce, ko bi res imela majčkeno časa za sebe ali za mirno pospravljanje, pa se sedaj pri ta večji vse obrača. Sej mamice vemo, da je ob celodnevnem vzgajanju in gospodinjenju tudi fajn imet pavzo.
Kako ste ve rešile oz vztrajale ali opustile spanje?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 14:04:58   
Neala
Ne sili je, če noče oz. če vidiš, da izgubiš toliko časa, da sploh zaspi. Jaz sem se tudi lani z našo, ko je dopolnila 3 leta pošteno matrala čez vikend, da bi kaj zaspala. V tistem času niti kuhat nisem mogla niti nič. Živ obup. Potem lani poleti na morju je še spala, potem pa sva nehali (stara je bila 3 leta in 3 mesece). Ker hodi v vrtec, tam še vedno spijo oz. počivajo (kdor ne spi) in se nisem obremenjevala, če tam res spi al ne. Doma je bila občasno sitna, večinoma pa več ne. Ker počivajo oz. ležijo pa vseeno in se grejo bolj mirnih aktivnosti - alla risanje, gledanje knjigice...

Poskušaj potem pri svoji ukiniti to mučenje in ji daj kakšno mirno aktivnost: naj gleda risanko, knjigice, kaj riše... Nekaj za umiritev pač. Al pa naj leži v postelji in pač počne nekaj kar rada počne. Četudi se leže kaj igra ali gleda knjigico. Važno je, da se malo umiri in da ni skos v nekem dnevnem tempu. Zvečer pa jo potem probaj še malo prej dat spat, če bi šlo. Naša hodi ob 20h, ne glede na letni čas.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 14:13:29   
respect

IZVIRNO SPOROČILO: Nova_nosečka

Pozdravljene mamice,

torej imam 3letnico, ki je še junija v vrtcu spala, potem doma tudi, tudi na morju je vlekla 2 uri, zadnjih 14 dni pa totalna kriza. Po kosilu j najprej eno veliko prosarjenje in pregovarjanje za spanje, nakar se v sobi 2 uri igra in noče zaspati, sedaj se že 2 dan joče in me kliče tudi po 1 uro in več ne morem. Ta čas ko je dejansko bolj počivala in ni spala je bila potem kakih 5 popoldan že tako sitna, utrujena in nerodna, da se nam je mešalo, zato tudi vztrajam, da bi naj spala. No danes pa mi trenutno pokajo živci, ker je v sobi 1 uri in pol in ne spi ampak se vsake toliko časa ali začne jokati ali pa mliče mami, mami. Trenurno je nekaj vrgla...nevem no....kdaj nahejao spati otroci..a je to samo odsebe, ali starši popustijo, da ne spijo, ali je kak znak?
Naj povem, da se zbuja zjutraj zbuja okrog 7, spat pa hodi ob21. in zaspi do 21.30 najpozneje. Kolikor jo vsi opazujemo se mi zdi, da je še vedno potrebna malo spanja, pa vendar so otroci pri njeni starosti, ko več ne spijo. Ne vem sploh do kod vztrajati. doječnico dam spat in po kosilu spi, pa roko na srce, ko bi res imela majčkeno časa za sebe ali za mirno pospravljanje, pa se sedaj pri ta večji vse obrača. Sej mamice vemo, da je ob celodnevnem vzgajanju in gospodinjenju tudi fajn imet pavzo.
Kako ste ve rešile oz vztrajale ali opustile spanje?


Ko je otrok preveč utrujen se ne zna umirit in zaspat.Glede na to,da pišete da je že ob 17 uri sitna.nerodna in utrujena že to vam pove,da spanec potrebuje!!!
Poskusite se ulečt zraven nje,morate najti način kako jo umiriti da bo zaspala..
pa tudi mislim,da bi lahko zvečer šla prej spat ! In popoldan spanje po 15 uri ne več.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 14:28:59   
eee35
Jaz sem lahko delalal vse živo, pa naš ni zaspal. Ne, pa konec. Tako, da sva mu dala mir s spanjem. Ja, je bil vsake toliko bol siten popoldan, ampak raje imam to, pa ga prej spat zapakiram zvečer, kot pa ga nekaj silim, itak ne zaspi, pa še povrhu je siten pol.

_____________________________

Aleksander 14.08.2009 52cm, 3680g

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 14:32:21   
Nova_nosečka
Ja sej se uležem zraven nje in si poveva kaj, včasih zapojeva pesmico in se pocartava, polupčkama, potem pa spat. Imava zvečer isto rutino. Tudi prej ko je še spala je recimo zaspala po kakih 20 min zate ko sem šla iz sobe, da pa ležim zraven nje dokler ne zaspi pa je nemogoče, ker moram dat še dojenčico spat in jo še dojim.
Tudi jaz mislim, da če bi bila ona fit in razpoložena do večera, potem bi se jasno videlo, da spanja ne potrebuje tak pa... Sedaj poleti jo zrihtam ob 9 za spanje, ko pa ni poletja in so dnevi krajši pa ob 8. Sedaj se mi zdi skoraj škoda, da bi jo že ob 8 dajala spat, ko pa smo še zunaj. V tej vročini smo raje not, popoldan in zvečer pa se kopamo in smo zunaj. Recimo zdaj spi že lep čas oz pol ure min.
Min je po tudi čudno, kako so ene mamice totalno organizirane (sem nekako ed njimi tudi jaz), medtem ko imam (ne)srečo da kolegice in v familiji pa hodijo otroci spat tudi ob 11 zvečer, pa ne da je izjema kak dan. To ni nič nenormalnega, če so še ob 22 uri pred tv. In potem se jaz sprašujem, pa kaj sem res tak zategnjena, ampak na koncu je pa moja vseeno vzgojena in nekako zvozim z njo, ker pač ne popuščam.
Mogoče pa ima spet kako obdobje, ko bi rqada svoje uveljavila..bomo vidli kaj bo ta teden prinesel.

(Med vikendom smo šli k tašči in familiji in ker so bolj oddaljeni in se ne vidimo, moja tam ni nikol kaj spala, edino kot doječnica in je niti ne silim in potem odspi v avtu 1 uri minimalno ko se peljemo domov. Tokrat je bila tak utrujena, da je popoldan tolikokrat padla da več nisem štela, je pa bilo krepko čez 10krat.)

(odgovor članu respect)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 14:34:55   
Nova_nosečka
Aja sedaj no ni spala kdaj sem seveda rekla,d a se gre prej spat...pa sva se šle ob 20.30 in je bila že tako nejevoljna, jokasta in utrujena, da sva se samo pričkale, kao si je treba zobe umit, se stuširat in oblečt, pa čeprav to delava skozi. Sem bila potem zvečer tako slabe volje, ko sta šle spat, ker vidim da je res ful ful utrujena in sem na koncu že jaz sitna, ker ne uboga in imam na oncu en velik občutek krivde, če jo okregam, ker vem, da je neubogljiva zato , ker je preveč utrujena.

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 15:09:11   
m_o_i
jaz pa mam sebe tudi rada: triletnik hoce spat ob dvanajstih(inn spi do dveh, treh), zvecer pred pol enajsto ne zaspi. nima obveznosti, tako da tudi zjutraj lahko spi, kolikor hoce-pa je ob sedmih, osmih pokonci.
poskusila sem ukiniti popoldansko spanje, pa je ob sedmih zvecer koma utrujen in zaspi-do devetih, ko pride iz sobe in je poln energije. in gre spat ob pol enajstihuser posted image
zakljucek: puscam mu njegov ritem (septembra, ko gre v vrtec, bo drugace-i guessuser posted image )

ne vem...pri nas niti spanje, niti hranjenje nista predmet "moras". se ne psihiram, tudi otroka ne-in nam je vsem prav fajn.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 15:44:04   
sazi
Otroci so si različni. Mojadva že od malega nista spala. Že kot dojenčka ponoči z neprestanim zbujanjem nikoli več kot 10 ur ( z zbujanjem vred), podnevi pa 2x po 20 minut.
Čez dan nikoli nista spala več kot 1 uro (ob res izčrpujočih dnevih), dnevno spanje pa sta povsem opustila sin pri 2-h, hči pri 3h letih (no, v vrtcu še včasih spi, a zelo redko. Spat hodita (ko je šola in vrtec) ob 21-ih, vstajata ob 7-ih.
Še to, če naša (zdaj 4-letnica, a je bilo lani isto) zaspi čez dan (npr. za pol ure v avtu), je zvečer cela drama - ne pa ne zaspat. Namesto ob 21-ih jo zmanjka šele po 22. uri, včasih še kasneje.
Tole spanje na silo mi nikoli ni bilo všeč. Eni otroci grejo prav radi spat, drugim je muka. Če čez dan nima večjih težav, naj ne spi. Traja pa nekaj dni, da ujame nov ritem - ne moreš soditi po enem neprespanem dnevu.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 16:07:25   
Nova_nosečka
ja otroci so si res zelo različni. Imam dve pupi in obe poplnoma kontra. No okrog mene so otroci stari tudi po6 let, ki hodijo med šolo oz vrtco, torej med letom spat komaj ob 11. S tem pa da je to neprestana sitnoba potem čez dan. Se mi zdi, da eni starši pa nekako ne vidijo ali nočejovidet jasnih znakov, da otrok potrebuje spanje. Nečak star 6 let ne hodi spat skoraj 2 leti in je taka sitnoba da se ti zmeša. meni je dovolj, da tga poslušam 1krat na 14 dni. Zjutraj se zbudi ob 7 za risnke, zvečer pa pred 11 ne rabi spat, ker pač mama tako dovoli. Fotr pa spravi spat ob 9 in zaspi takoj. Tak da tu mi noben ne more rečt, da se otroku pusti ritem, ampak se mu popušča preveč.

Mi smo pri prvi vedno imeli kar strog ritem, ker če je preskočla eno spanje (takrat ko je še mala spala2krat), potem sem komaj dočakala večer, ker je samo jokala in sitnarila in še vedno je tako. Nedelje so bile pri nas vedno in so še nočna mora, ker pri tašči ne more spat, kljub poskušanju od 8 mesecev naprej, pač ji je zabavno tam in potem je popoldan pač kriza do večera.
Ta druga pa zaspi kje ji je, je mali zaspanček. čeprav imaže skoraj 14 dni fiksen ure ko gre spat.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 17:33:59   
m_o_i
aja, se tole: ko je bil star dve leti oz. do dveh let, je hodil spat ob sestih popoldan-za nocno spanje!
sploh poleti je blo "super", ko sem ob sestih zvecer-namesto, da bi sla ven, ko vrocina koncno malo popusti-dala otroka spat in sem ostala v stanovanjuuser posted image

tak da-se ne pritozujem user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Nova_nosečka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: popoldansko spanje 3letnice
8.7.2013 18:09:06   
zlatolasek
Mi imamo doma pupo staro 3 leta....

Pri nas je tako: Spat hodi vedno ob 19.00, poleti ob max. 20.00. To pomeni da je takrat že v postelji in če ne zaspi takoj (ponavadi), se še nekaj časa pogovarja in potem zaspi. Zjutraj se zbudi ob 7.00. V vrtcu ponavadi še spi kakšno uro, a ne vedno. Čez vikend pa kakor kdaj, odvisno od izletov, aktivnosti itd.

Smo pa imeli obdobje enkrat konec zime, ko ni in ni hotla spat čez dan, niti doma, niti v vrtcu in sem tudi že mislila, da je zdaj konec popoldanskega spanca. Ampak to je trajalo cca 3 tedne do 1 meseca, potem pa je spet spala. Opažam, da več spi (in je), ko ima preskok v rasti-zdaj pač user posted image

Tudi midva z možem se imava rada in verjameva v to, da rabi otrok veliko (koliko ur na dan/noč pač vsaka zase ve) spanja, zato imamo tak režim. Zaenkrat se nam obrestuje in nikoli nismo imeli nobenih težav s pregovarjanjem. To pripisujem rutini, otrok pač ve, kdaj približno in kaj ga čaka. Na morju in če smo kje drugje so seveda izjeme, ampak načeloma pa smo striktni.

Meni je mama vedno rekla, da se ure spanca pred 24.00 štejejo dvojno user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: popoldansko spanje 3letnice
10.7.2013 13:20:26   
Zoja Lara
Mi se tudi namučimo s spanjem. Imamo dvojčka stara 3 leta in pol. Dam ju v kinderpet, polubčkam in zaprem vrata. Potem pa traja najmanj eno uro, da zaspita. Na začetku zmeraj zgleda, kot da ne bosta zaspala, ker sta zelo razigrana. Jaz ju pustim, da to pač dasta ven, se hecata, malo norita, režita, skratka se zabavata na svoj način in potem zaspita. Je pa res, da to traja najmanj eno uro včasih tudi uro in pol ali celo dve. Ampak potem zaspita in spita pribl. uro in pol. Če ju ne dam spat sta zelo sitna in nerazpoložena, tako, da kr vztrajamo, da še spita.

Po mojem nikjer ni otroka, ki bi ga položil v posteljo in bi takoj zaspal. Treba je samo najti način kako jih dat spat. Sem pa mnenja, da otroci pri 3 letih še potrebujejo dnevno spanje. Mogoče so res redke izjeme.

Uspešno uspavanje vaših sončkov želim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu zlatolasek)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: popoldansko spanje 3letnice
11.7.2013 11:17:07   
Ursi2
Živjo

Pri nas doma imamo tri fante stare 5,5 let, 3,5 let in 1,5. Še vedno vedo, da je po kosilu počitek. Kar pomeni, da greta ta večja v sobo in se vležeta v posteljo,si vzameta kako knjigo ali več in jih imata v postelji in jih gledata. Pa kako igračko zraven (avto, traktor,) pa se malo igrata. Ležita kakšno uro. Včasih jima dovolim, da sta skupaj v postelji in skupaj gledata knjige. To je tudi odvisno od tega, kako sta utrujena. Če vem, da je ta srednji zelo utrujen in da bo najbrž zaspal, potem jima ne dovolim in sta vsak v svoji postelji in potem včasih zaspi, včasih ne. Ta večji pa spi mogoče še 1x na teden. Odvisno, kako naporen dopoldan je bil, kdaj je šel spat in kdaj je vstal (vstajajo nekje med 6-6.30)

V tem času, ko večja počivata, dam tanajmanjšega spat in potem spi od 1,5-3h. Potem skuham kosilo za popoldan, ko moj pride domov, pospravim, pometem, pobrišem, zložim perilo, kar pač je potrebno. Včasih pa se tudi kr sam vsedem in uživam v kavi. user posted image

Potem pa po kaki 1h-1,5h prideta fanta iz sobe in se igramo s kockami, kakšno družabno igro, rišemo,barvamo, sestavljamo sestavljanke,delamo s hama perlicami, plastelinom (takrat izkoristimo za tako, kar je težje izvedljivo, ko je tamanjši pokonci). Če je kakšna posebna risanka, ki jo rada gledata in je ravno tisti čas na programu (recimo rada sta gledala Gozdni Fu Tom, ko je bil na MInimaxu), jima jo prižgem, ampak potem se igramo naprej.

Nekako se mi zdi, da tudi ta srednji ne rabi več vsakdan spanja popoldan, občasnu mu pa še paše. Je pa fajn, da se malo vleže, se spočije, dela nekaj umirjenega. Nimam več borb z njim, kreganja, slabe volje in živčnosti. Pa včasih potem tudi zvečer mal prej zaspita, kar pa tudi ni slabo ;)

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: popoldansko spanje 3letnice
11.7.2013 14:06:52   
Zoja Lara
Ursi2 super sistem maš in red. Bravooo

_____________________________

Zdaj sem mamica, jupiii.

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: popoldansko spanje 3letnice
11.7.2013 21:27:42   
Ursi2
Ma, ne vem, a je super sistem al ni, sam nam odgovarja. Sploh ker je zdej, ko je poletje in so vsi otroci z ulice doma in je dopoldan živžav pri nas doma (vedno nekje od 5-10 otrok pri nas) in popoldan spet isto-če seveda ne gremo kam. In takrat otrokom paše, da grejo po kosilu mal ležat, da se umirijo, men pa tud, da mal zadiham :)
Sicer si včasih mislim, da ta večjemu ne bi bilo treba it ležat, ampak vidim, da mu paše, pa tudi fajn je, da se zna mal zamotit sam, pa res si vzame čas in gleda knjige (naprimer o gasilcih, vitezih, razne enciklopedije) in vidi veliko stvari, ki so mu zanimive in potem včasih prinese zraven knjigo, da skupaj preberemo, kaj piše ali da jima kaj razložim.

Pa še za nekaj se mi zdi fajn. Ker takrat, ko sta skupaj v sobi in vesta, da morata pridno počivat, se nikoli ne skregata ali scufata za kako stvar. Se vse lepo zmenita, ker vesta, da ne bom vesela,če ju slišim kaj cvilit. In se mi zdi, da ju tudi mal poveže in se učita sodelovat in bit mal potrpežljiva, pa menjat stvari.

Ta mali pa itak spi, sam da drži v roki motor, ga položim v posteljo, se še sama vsedem v fotelj, mu pomaham in preberem kaki 2 strani knjige in že spi. Res je faca!

(odgovor članu Zoja Lara)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: popoldansko spanje 3letnice
11.7.2013 21:54:25   
Melia
lep pozdrav

MOI- se popolnoma strinjam s tabo....tudi jaz mojemu pustim čisto svoj ritem in prav fajn je,...zvečer zaspi okrog 22.00, zbuja sem med 7.30-8.00....opoldanski počitek ima pa okrog 12.00 in takrat spi včasih eno uro, včasih dve uri, včasih tudi tri ure...odvisno od jutranjih aktivnosti.... res je, da se zelo redko zgodi, da opoldne ni zaspan in ga tudi nihče ne sili da zaspi....zvečer pač prej zaspi in je stvar rešena.

aja...med vikendi ko kam gremo, pa tiste pol urce odspančka v avtu in je tudi čisto vse OK. ne vem,....ker potem tak nikamor ne pridemo, če ga še med vikendom čakam, da se gospodič naspi...ne vem, no...kako ve to prakticirate, ampak če gremo zjutraj kam na izletek, pa potem kosilce pojest ni šans da smo do 12 doma, da bi lahko spal....pač zaspi v avtu ali pa tudi ne. pa gre zvečer spat prej.

star pa je 3 leta in septembra gre v vrtec...mislim, da mu ne bo prehudo, se pol urce prej vstat, zvečer pa bo pač šel pol urce prej spat.

moi, ...by the way...pozdravljena po dolgem času...sva bili sonosečki (majčice 2010).

LP vsem!

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: popoldansko spanje 3letnice
12.7.2013 6:44:25   
Ursi2
Ja, kar se izletov in tega tiče tudi mi ne kompliciramo. Pač zaspi v avtu-oz včasih zaspi, včasih pa ne.
Edin to gledava, če se zgodi, da je nekje ura 18 in bi lahko že šli domov, pred nami pa je kaka ura ali več vožnje, potem se gremo še kam igrat, kaj ogledat, na kak sprehod, mogoče kaj pojest in nekje do 20-ih še skačemo okrog, potem pa jih preoblečem v avtu, dam sveže plenice gor in se počasi odpeljemo proti domu. In ko zaspijo, pač zaspijo, jih potem samo v posteljo nesema in spijo do jutra. Ker če mi pa ob 18ih zaspijo v avtu, sma pa do 23-ih vsaj pečena.

Če pa gremo kam s kolesi (to pomeni, da sta tavečja na kolesu in poganjalcu) jz pa z vozičkom zraven s tamalim, mipa itak ni panike, ker mi lahk tamali spi v vozičku, zraven itak nesem kako hrano in deko in imamo piknik, pa se mal vležemo na deko in si pojemo, se pogovarjamo za kakih 15-20 min, tolko da se vsaj mal umirita, pol pa itak šibata naprej.

(odgovor članu Melia)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: popoldansko spanje 3letnice
15.7.2013 22:09:35   
Najaa
Jaz ne bi silila. In tudi svojih nisem. Tavečja ne spi od cca 2 let, tamala pa tudi nekje od 2,5 ne. V vrtcu jo silijo spat in potem zvečer tudi do 23h ne zaspi, ludnica.

(odgovor članu Ursi2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: popoldansko spanje 3letnice
22.7.2013 16:44:16   
hedviga
Naša dva sta pa pri 4,5 sposobna odspat tudi tja do 2,5 ure. Seveda doma, v vrtcu manj. zdaj sta v plavalni šoli in ne spita, pa je avtu ko gremo domov v treh minutah vse pokošeno... user posted image Pomoje še rabita nekaj dnevnega počitka, meni pa roko na srce urca miru tudi. Itak ne bo več dolgo...

_____________________________

Špelca in Mihec 9.2.2009


(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: popoldansko spanje 3letnice
22.7.2013 23:45:17   
mayci
Naša pupa bo v kratkem stara 3 leta in tudi že skoraj pol leta ne spi več, razen ob redkih priložnostih (1x na mesec, dva). Meni osebno jo je bilo nesmiselno siliti k spanju, zvečer pa ravno zato spet ni mogla zaspati ob normalni uri (približno ob 20h).
Budna je od 8h zjutraj do 20h in potem lepo zaspi. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu hedviga)
Neposredna povezava do sporočila: 20
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




brcanje
laura2010

Kdaj ste prvič čutile brcanje otroka

3.mesec (19%)

4 mesec (49%)

5 mesec (20%)

ne vem (12%)


Število vseh glasov: 212

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!