|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 7:09:34   
Pia*
Sama sem KT jemala malo manj kot 1 leto in še to sigurno 9 let nazaj. Razlog zanje je bila želja po lepi koži. Tisto leto sem imela čudovito kožo. Ker pa sem se odločila, da ne bom jemala tablet se mi je stanje poslabšalo kmalu po prenehanju, se še danes borim proti mazoljem, kožo imam grozno. Če ne bi prebrala toliko negativnih člankov na temo o KT bi jih sigurno še pila. Tudi meni je ginekologinja takrat rekla naj počakam 3 mesece.

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 12:25:28   
Anonimen
telo ne rabi in niti ne dela nič za nazaj in za naprej !

Pia seveda in za to niso krive kt .

(odgovor članu Pia*)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 12:41:25   
petea
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
telo ne rabi in niti ne dela nič za nazaj in za naprej !



Res?
Dopovej to, prosim, mojim maščobnim zalogam! Če si telo ne bi v skladu z naravnimi zakonitostmi pripravljalo zalog, bi potemtakem moralo vsa odvečna hranila sproti odstraniti iz telesa, pa - vsaj moje - tega nikakor ne počne. user posted image



Drugače pa - če se vse dela le za trenutno stanje, le zakaj rabi telo nekaj časa za regeneracijo oz. okrevanje po vsakem večjem naporu oz. preobremenitvi, pa naj si bo to športni, zdravstveni poseg ali pa kaj tretjega?

Zakaj se npr. maternica pripravlja na morebitno ugnezditev oplojenega jajčeca več dni, ne pa šele v trenutku, ko jajčece pride do nje? Zakaj zob nastaja pod površjem dlesni več tednov, preden končno izraste, namesto da bi začel nastajati šele na dan izraščanja?

Zakaj poteka rast v sunkih, stopnjah in ne sproti, enakomerno do odraslosti?


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 13:56:45   
ronja
3 mesece priporočajo zato, da se sluznica, ki jo KT tanjšajo, spet odebeli in je manjša možnost splava. Sama kemija gre pa iz telesa že po nekaj dneh.

Podpis. KT delujejo tako, da z umetnimi hormoni "prepričajo" naše telo, da je že noseče, torej naj ne pošlje še enega jajčeca. Sluznica je tanjša kot sicer, saj se ne zadebeli kot v normalnem ciklu pod vplivom ženskih hormonov. Na stanjšano sluznico se plod sicer še lažje vgnezdi, vendar so lahko kasneje problemi (zato je problem, če zanosiš takoj po splavu ali takoj po porodu, preden je stekel vsaj en cikel).

Če se vama ne mudi fejst, bi na tvojem mestu počakala 3 mesece, če se zelo fejst mudi, pa vsaj 1 cikel. Folno kislino je pa celo priporočljivo jemat že prej (sama je sicer nisem, ker nisem niti vedela, da je treba že prej, niti si v sanjah nisem mislila, da bo takoj).

anonimen, telo se pobira po bolezni, se pobira po nosečnosti, se pobira po porodu, po maratonu, po operaciji (ne samo tisti del, ki je bil operiran) - nadoknadi za nazaj - napolni zaloge, vzpostavi cikle, itd... Če en organ ni mel skoraj nič dela nekaj let in mu ni bilo treba delat spolnih hormonov, je precej utopično pričakovat, da bo vse potekalo tipitopi takoj. Seveda telo še vedno "zna" delat svoje hormone, vendar pa dostikrat malo fali koncentracije ali timing. In traja nekaj časa, da se "nauči", kako naj bi vse skup zgledalo. Lahko nimaš nič težav, nekatere ženske jih pa imajo. Je pa še precej več tega narejenega, samo pač ni objavljeno (ne vprašaj zakaj - a bi ti objavila študijo, kjer piše, da produkt, ki ga proizvajaš ni tako super duper?;) Če ne znajo dobit rezultatov, kakršne hoče naročnik, pač ne bo rezultatov objavil.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Neca1313)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 14:17:40   
vrtnica88
Jaz malo še bom počakala kakšen mesec pol pa akcijauser posted image user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 14:24:05   
jabuk
Nah, sem veliko brala, da nekatere po končanju Kt kar 3 mesece nimajo menstruacije...Jaz upam, da se meni to ne bo zgodilo....Od drugega tedna naprej bi jo morala dobiti..Ni kaj, samo čakat moram potrpežljivo.

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 14:31:26   
vrtnica88
jz sem jo dobila normalno kot da bi jedla tablete tako da sploh ni ni bilo nobene velike sprememba ko sem prenehala z jamanjem KT

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 14:43:39   
jabuk
Blagor teb...upam, da bo pri meni tudi vse ok.

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 14:44:47   
vrtnica88
saj lahko da bom pa zdej imela probleme pa da naslednja nebo več redna

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 14:59:50   
jabuk
Bomo videli....držimo pesti, da bo vse po planu.user posted image

(odgovor članu vrtnica88)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
28.2.2014 15:03:41   
vrtnica88
jz tudi upam

(odgovor članu jabuk)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
3.3.2014 19:28:16   
Anonimen
ronja porod, operacija itn nimajo sploh nobene veze kar se tiče kt in se telo ne rabi nič pobirat za naprej -nazaj.

ja seveda teorija zarote,saj avioni tudi spuščajo strup saj veš tiste bele "potke" po nebu ,pa vsi zdravniki itak ne povejo da je cepivo strup in ker so vsi v tem in so podkupljeni z denarjem pač cepijo svoje otroke ,ker pač so podkupljivi .... itn user posted image

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
4.3.2014 8:34:38   
petea

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
ronja porod, operacija itn nimajo sploh nobene veze kar se tiče kt in se telo ne rabi nič pobirat za naprej -nazaj.


Predrago anonimnost,
samo si napisalo dovolj splošno izjavo, da telo ne rabi in niti ne dela nič za nazaj in za naprej, kar seveda ostali razumemo na splošno, ne samo zaradi kontracepcijskih tabletk.

Že kar nekaj uporabnic ti je tudi že napisalo, da se po prenehanju jemanja tabletk v telesu dogajajo fizične in hormonske spremembe. Ki se ne zgodijo v hipu, ampak gre za proces. Očitno tega ne zmoreš razumeti.
Sama sem tabletke morala prenehati jemati zaradi zdravstvenih razlogov. In stanje se izboljšalo. A seveda spet ne čez noč, ampak je trajalo kar nekaj časa.

Ampak, seveda je prenehanje jemanja tabletk in zmanjšanje mojih simptomov po tvojem spet - kakšno naključje - čisto slučajno in nimata nobene zveze eno z drugim ... sploh, ker nisem takrat spremenila v svojem življenju ničesar drugega ...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
4.3.2014 15:50:31   
jabuk
Tole piše v enem izmed člankov na RR: http://www.ringaraja.net/clanek/10-mitov-o-zanositvi_2618.html

7. Predhodno uživanje kontracepcijskih tabletk zmanjša plodnost.

Po prenehanju uživanja tabletk se pri večini žensk takoj, pri drugih pa po nekaj menstrualnega ciklih vzpostavi normalna ovulacija. Skrbi vezane na plodnost naj torej ne bi bile razlog, da bi se ogibale uporabi tabletk, saj se te pogosto uporabljajo ne samo za zaščito pred nezaželeno nosečnostjo, ampak tudi za zdravljenje endometrioze, ki je sama lahko povzročitelj neplodnosti.


(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
4.3.2014 20:30:04   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: petea


IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
ronja porod, operacija itn nimajo sploh nobene veze kar se tiče kt in se telo ne rabi nič pobirat za naprej -nazaj.


Predrago anonimnost,
samo si napisalo dovolj splošno izjavo, da telo ne rabi in niti ne dela nič za nazaj in za naprej, kar seveda ostali razumemo na splošno, ne samo zaradi kontracepcijskih tabletk.

Že kar nekaj uporabnic ti je tudi že napisalo, da se po prenehanju jemanja tabletk v telesu dogajajo fizične in hormonske spremembe. Ki se ne zgodijo v hipu, ampak gre za proces. Očitno tega ne zmoreš razumeti.


Telo kot stroj user posted image

Ma jaz se pobiram (tudi če 10 minut user posted image ) še po vsakem hitrem sprehodu.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
5.3.2014 9:33:53   
ronja
ja seveda teorija zarote,saj avioni tudi spuščajo strup saj veš tiste bele "potke" po nebu ,pa vsi zdravniki itak ne povejo da je cepivo strup in ker so vsi v tem in so podkupljeni z denarjem pač cepijo svoje otroke ,ker pač so podkupljivi ...

Ne, ni teorija zarote, to so argumenti zdravnikov, ki so jezni, ker ne dobijo vseh informacij o zdravilih, ki jih predpisujejo, preberi kaj od Ben-a Goldacre ali poglej njegov TED talk, zelo lepo razloži, v čem je probelm in ne, ni kak zarotnik:D. Ne eni novodobni hipiji, ki vidijo povsod velikega brata, ampak čisto zaresni zdravniki, ki veliko berejo - ti se najbolj pritožujejo, statistiki po celem svetu se pritožuejo, Nature je moral naredit posebno poglavje za vse, kar se kasneje izkaže za narobe zaradi tega sistema itd... In ker slučajno vem, da je resnično nemogoče objavit negativne rezultate v SCI reviji, jim to komot verjamem. Slučajno imam tudi zelo veliko prijateljev in kolegov v farmaciji in mi je približno jasno, kako izgledajo raziskave, ki jih firme naročijo - lahko jih objavijo, ni jim jih pa treba, to je dejstvo. Neodvisnih raziskav zdravil je zelo malo in dositkrat niso objavljive, ker ne kažejo nobenih razlik, kar seveda ni zanimivo.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Kdaj je priporočlivo zanositi po prenehan...
12.3.2014 12:14:13   
jabuk
Ojla. Jaz sem dobila menstruacijo po 35. dnevu, tako, da hvalabogu mi ni bilo treba čakati 3 mesece do prve menstruacije.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 42
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
5 vzrokov za bolečino pri ovulaciji
Ne glede na to, kako zelo močna je ovulacijska bolečina, ginekologi opozarjajo, da to ni bolečina, ki bi bila normalna, ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?