|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: zajter - večerja
5.4.2014 14:51:29   
skuštrana
Stanislava, meni moj moz pravi da sem pravi fenomen v tem da znam prisluhnit telesu...recimo jaz full funkcioniram po mens. ciklusu ( hormonih). V enem delu ciklusa mi pase mastno in mesno, potem pride teden ko se mi zelodec dvigne ce samo zagledam meso, mi pa pase fizol itd...potem pa pride teden ko bi jedla samo solato. Pa spet juhe...In tako v krog. Vmes mi pa zapase kaj, kar ponavadi nimamo na jedilniku, cerjetno telesu tega kar je v tem zivilu primanjkuje...ne vem, jaz tako gledam na to prehranjevanje, zato tudi otrok ne silim z necim ce jim ni... Sedaj šem zacela malo bolj aktivno laufat in zadnjic grem v trgovino in kupim donat mg ( nikoli ga ne kupujem, bljek mi je) ker se mi ga je full zlustal ( magnezij) in pol nam cez 2 dni na treningu rece da naj spijemo kak kozarec donata proti misicnim krecem oz. Kaksno sumecko magnezija...user posted image samo telesu treba prisluhnit, ne pa sledit nekim novodobnim modernim smernicam...

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 226
   RE: zajter - večerja
5.4.2014 18:48:38   
Izabelina
ja ej to v vrtcu, vsak dan razen ob petkih majo meso, zato ga pr nas doma načeloma ne kuhamo, ker ga v vrtcu dobi... no za tamalo k ne hodi kdaj kšn zrezek... ampak načeloma potem pač doma jemo bolj nemesno, ker da bi pa še za vikend doma sam meso jedl sedmkrat na tedn v tisto majhno telesce sam to... mi pa ni, pa tut men ne paše...

ribe pa obedve tamalidve fuuul radi jesta, js jih pa ne maram, ampak jih enkrat na tedn za njiju nardim in vsaka poje enga morskega lista, sam gledam kok se oblizujeta user posted image

_____________________________

Naj tvoje srce razposajeno zazvončklja,
kot mu je usojeno!

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 227
   RE: zajter - večerja
5.4.2014 21:32:08   
ronja
ja ej to v vrtcu, vsak dan razen ob petkih majo meso, zato ga pr nas doma načeloma ne kuhamo, ker ga v vrtcu dobi...

Enako, ko sta šli v vrtec, sem bila presenečena in sem vprašala ravnateljico, ko sem jo videla, ko sva se nekaj začvekali, kako to. Je rekla, da so take smernice in se jih pač držijo. No, po tistem sem šla res brat smernice in dejansko piše v smernicah, da naj bi imeli 4-5x na teden meso otroci v vrtcu in šoli... Evo, to bi se mi zdelo smiselno prvo spremenit. Ker je toliko mesa preveč za tako mala ledvička za predelat (večina otrok ga dobi še doma, plus da je dostikrat za malico tudi meso v vrtcu...) In mi ni jasno, kako to, da so take smernice, če pa vse smernice zdrave prehrane kažejo drugače... povsod je meso bolj na vrhu piramide, oni ga dajejo pa v osnovo...

skuštrana, se strinjam.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Izabelina)
Neposredna povezava do sporočila: 228
   RE: zajter - večerja
5.4.2014 22:27:04   
petea
Ali bo to usodno za vegane:
http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/bananam-preti-velika-nevarnost-410-milijonom-ljudi-pa-lakota.html?

user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 229
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 15:29:22   
Dilove*
Če je FANATIČNO imeti rad živali potem so vegani »FANATIKI« ja. Če je FANATIČNO biti proti mučenju, suženjstvu ,posiljevanju potem tudi.

Sicer pa...včasih so bili FANATIČNI tudi tisti,ki so bili proti rasizmu in tisti ko so rekli,da je ženska enakovredna moškemu.

Glede študije,ki naj bi bila komparativna..če ji lahko tako rečemo..., bom rekla samo tole.. od 150,000 anketiranih je bilo le 0,2%«vegetarijancev«, torej kot vidimo že tu ni nobene komparacije. »Vegetarijanci«,ki so bili vključeni v kvazi študijo so bili tudi taki, ki to niti niso, saj jedo ribe. Dejstvo,da je nekaj vegetarijancev prešlo na to prehrano zaradi zdravstvenih razlogov in da so zboleli v času mesojedstva ni bilo upoštevano oziroma je bilo smatrano,da je ta oseba bolana zaradi vegetarijanstva. Veganov v študiji ni bilo.! Opravljena je bila le ena anketa torej temu lahko rečem prej anketa (in še to slaba,saj se ne da primerjati) kot študija.

Vzemite si raje čas za kakšen video, vzemite si raje čas,da se zazrete v sebe. Ne podpirajmo nasilja in mučenja,če nam ni treba. Jesti meso je stvar odločitve in ne stvar nuje. !

Dobro vedeti:
https://www.youtube.com/watch?v=x6j75BDq6DQ

https://www.youtube.com/watch?v=PKrl4X5eplg

Za kaj plačuješ,ko plačuješ za »hrano« :
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152054751564077



_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu petea)
Neposredna povezava do sporočila: 230
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 15:44:49   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*

Če je FANATIČNO imeti rad živali potem so vegani »FANATIKI« ja. Če je FANATIČNO biti proti mučenju, suženjstvu ,posiljevanju potem tudi.

Sicer pa...včasih so bili FANATIČNI tudi tisti,ki so bili proti rasizmu in tisti ko so rekli,da je ženska enakovredna moškemu.

Glede študije,ki naj bi bila komparativna..če ji lahko tako rečemo..., bom rekla samo tole.. od 150,000 anketiranih je bilo le 0,2%«vegetarijancev«, torej kot vidimo že tu ni nobene komparacije. »Vegetarijanci«,ki so bili vključeni v kvazi študijo so bili tudi taki, ki to niti niso, saj jedo ribe. Dejstvo,da je nekaj vegetarijancev prešlo na to prehrano zaradi zdravstvenih razlogov in da so zboleli v času mesojedstva ni bilo upoštevano oziroma je bilo smatrano,da je ta oseba bolana zaradi vegetarijanstva. Veganov v študiji ni bilo.! Opravljena je bila le ena anketa torej temu lahko rečem prej anketa (in še to slaba,saj se ne da primerjati) kot študija.

Vzemite si raje čas za kakšen video, vzemite si raje čas,da se zazrete v sebe. Ne podpirajmo nasilja in mučenja,če nam ni treba. Jesti meso je stvar odločitve in ne stvar nuje. !

Dobro vedeti:
https://www.youtube.com/watch?v=x6j75BDq6DQ

https://www.youtube.com/watch?v=PKrl4X5eplg

Za kaj plačuješ,ko plačuješ za »hrano« :
https://www.facebook.com/photo.php?v=10152054751564077



Zanimivo. Temo si začela kako in kaj ponuditi otroku, da bo čimmanj mesnega zaradi povišanega holesterola in ker je tako svetoval zdravnik. Debato pa nadaljevala z že prav gorečim zagovarjanjem vegetarijanstva.


(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 231
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 16:43:08   
mateyka
dayya je odprla temo, ne Dilove.

(odgovor članu mojcaziga)
Neposredna povezava do sporočila: 232
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 16:49:50   
LuLu
ups user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 233
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 16:54:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
Če je FANATIČNO imeti rad živali potem so vegani »FANATIKI« ja. Če je FANATIČNO biti proti mučenju, suženjstvu ,posiljevanju potem tudi.

Sicer pa...včasih so bili FANATIČNI tudi tisti,ki so bili proti rasizmu in tisti ko so rekli,da je ženska enakovredna moškemu.


dej prosim te, ne primerjaj teh stvari. izpadeš coocoo in še tiste bonus pointe ki jh maš, zgubljaš s takimi primerjavami. sej, ko bom pa jaz FANATIČNA in ti težila da nehi jest zelenjavo, ker kot jo ti zdaj veselo malcaš, te bodo čez 200 let mel za primitivko, se boš pa gluho delala.

res, raje nehaj. zoprno te je brat, ker ne veš kako furat efektivno debato, niti kje so meje dobrega okusa (pun intended).

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 234
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 17:02:41   
ronja
Dilove, daj ljudem alternativo - recepte, ideje. Lej, sama sem vedno odprta za nove ideje, ker mi je všeč, če raznoliko jemo, zato bi z veseljem poizkusila še kaj. Ampak ravno za zajtrke in večerje se tudi meni zdi najtežje najt kaj veganskega. Ok, kar sem napisala, ampak potem se pa kmalu konča... Predvsem kaj bolj sočnega, ker kruh to ravno ni in vsaj jaz nisem kruhar. Pa imam par veganskih kuharic, samo se zadeve zelo ponavljajo...

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 235
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 18:11:03   
mojcaziga

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

dayya je odprla temo, ne Dilove.


Ups, moja napaka

Se opravičujem avtorici user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 236
   [Brisano sporočilo]
11.4.2014 18:59:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 237
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 20:14:30   
patrino
Vzemite si raje čas za kakšen video, vzemite si raje čas,da se zazrete v sebe. Ne podpirajmo nasilja in mučenja,če nam ni treba. Jesti meso je stvar odločitve in ne stvar nuje. !

O ljubi Jezus Diloveuser posted image O temle fanatizmu govorim jaz osebno. Tule se koruziš in trebuncljaš naprej in naprej in to s tako ihto, kot bi se napokala kg dimljenih klobas , ki so ti dvignile pritisk. Tudi sama si nekje propagirala, da naj bi bili vege itd .posamezniki manj krvoločni in bolj umirjeni, miroljubni. In verjetno so tisti, ki se lepo na lagano odločijo za to. Takšni kot ti, , ki tako tiščijo na vse mesojedce in mesoljubce, so pa žal v naših očeh fanatično usmerjeni. Gluhi in slepi za vse druge stiske, zlorabe, težave in zazrti le v svoj ohrovt, ki ga branijo še bolj krvoločno, kot se mesarji spravijo na ubogo pitano tele.


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 238
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 20:44:50   
Dilove*
Mateyka, ne razumem zakaj nebi smela po tvojem tega primerjati in zakaj sem s to primerjavo prešla meje dobrega okusa?
Ubijanje živali je sprejemljivo samo zato,ker ni z zakonom prepovedano,tako kot je bilo včasih sprejemljivo ubijanje suženjev.
Ne zatiskaj si oči pred resnico.

En lep interviju(bil je tudi v Ona-ampak ne v celoti) z Bianco Žvorc Morris,če kdo želi prebrati:

http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=196


Ronja- Recepti:
Sicer jaz ponavadi ustvarjam sama in ne po receptih ampak za inspiracijo so pa tej odlični. Če česa nimam ali ne uporabljam izpustim ali zamenjam in pravtako pride super! :)

http://www.or-ca.si/Blog/Veganski_recepti/

http://mayjertales.com/?lang=si ; Ta dva sta resssss super !

http://www.ekomagazin.si/Recepti/Naj-Veganski-Recepti/stran-2.html

Drugače pa mi dosti sadja pojemo za zajtrk ,svežega ali suhega. Meni in tamali pač najbolj paše kot zajtrk sadje/sadna solata, mogoče kdaj tudi kakšna kaša/kosmiči...s sadjem. Možu pa paše kruh z domačim namazom in gor paradižnik, paprika,solata.... mogoče kakšne olive,suhi paradižniki...tako,da je kot en big sendvič:) Če je več časa...pridejo v poštev kake palačinke s sadjem ali kakšni kruhki obloženi z zelenjavo. Za zajtrk je nasploh dobro,da se poje čimveč presno. Tudi kakšen doma stisnjen sok ali gosti frape za zdraven je dober začetek dneva.

Priporočam tudi knjigo Kitajska študija Kuharica,so lepi recepti. Imaš več stvari; Kruh in kolači, jedi za zajtrk,juhe,sendviči,glavne jedi,priloge,sladice,solate..........

Kar se tiče pa sladic,ki je nekdo omenjal(ronja?) Komot lahko narediš vse.čisto vse.,kar si prej delala z jajci samo namesto tega daš škrob (2j. žlice-1jjajce) ali 2 j .žlice lanenih semen kuhanih v 4 j. žlicah vode+1 j.žlica jabolčnega kisa(nadomesti 1 jajce) ali zmečkana banana ali....... veganski krofi(jaz sem jih delala po receptu iz Or-ce ,samo da sem uporabila drugačno moko(polbelo) in so bli odlični!) ,veganski cmoki(za nadomestiti jajce daš škrob),veganska torta,muffini(daš lanena semena in žlico kisa) in ..Ma če v Google napišeš veganska sladica,ki jo želiš dobiš ogromno zadetkov!:) Ma naredit se da vse res.



Pa še zelo stare poezije,če ima kdo rad poezijo...

„Bolehaš v svojem razumevanju in religiji.
Pridi k meni, da boš slišal nekaj zanesljive resnice.
Ne jej po krivici rib, ki jih je morje rodilo,
In ne želi si za hrano mesa zaklanih živali,
Ali belega mleka mater, ki čisto kapljico namenjajo
svojim mladičem, ne žlahtnim gospem.
Ne užalosti nič hudega slutečih ptic s krajo njihovih jajc;
nepravičnost je največji zločin.
Ne dotikaj se medu, ki so ga čebele marljivo pridobile
iz cvetov dišečih rastlin;
ne shranjujejo ga za druge,
tudi ga niso nabrale za dobiček in darila.
Roke sem si umil nad vsem tem; in želel bi si,
Da bi uvidel svojo pot, preden so mi osiveli lasje!”
Al-Ma’arri (več kot 1000 let stara poezija)


_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 239
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 20:50:18   
Dilove*
Patrino; BREZBRIŽNOST zame ni VRLINA. Nobena in do nikogar.



_____________________________

You raise me up, so I can stand on mountains... You raise me up, to walk on stormy seas. I' m strong when I'm on your shoulders...You raise me up, to more then I can be. <3

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 240
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 21:16:13   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*

En lep interviju(bil je tudi v Ona-ampak ne v celoti) z Bianco Žvorc Morris,če kdo želi prebrati:

http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=196





o njej mam jaz posebno menje...sem jo v preteklosti srečala tudi kdaj v živo....letos in lani pa sem jo brala na lokarnem portalu....in če veganstvo tako vpliva na obnašanje, od jutri naprej ne pojem nobene zelenjave več....

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 241
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 21:20:26   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*
Mateyka, ne razumem zakaj nebi smela po tvojem tega primerjati in zakaj sem s to primerjavo prešla meje dobrega okusa?
Ubijanje živali je sprejemljivo samo zato,ker ni z zakonom prepovedano,tako kot je bilo včasih sprejemljivo ubijanje suženjev.
Ne zatiskaj si oči pred resnico.


dokler ne boš priznala rastlinam enakovredno pravico življenja, se mi zdi brezveze pogovarjat o nekih "nesprejemljivostih" in o zatiskanju oči pa to..


Al-Ma’arri (več kot 1000 let stara poezija)


si mal pozabila omenit kdo je Al-Ma’arri - znan skeptik in znan po svojih pesimističnih pogledih, ki je med drugim tudi obsojal razmnoževanje. človek ki govori o "trpljenju življenja" in poveličuje mir po smrti - to mi daš za "odpiranje oči", really?

ja, en človek je napisal pesmico dolgo nazaj in zdaj kaj..? to naj bi mi odprlo oči? user posted image

je pa izrazito črnogled; recimo - njegovi verzi:
Ta svet, O moj prijatelj, je kot truplo nepokopano,
In mi smo psi, ki Cvilimo okoli njega na vsaki strani.

itd..


za recepte pa user posted image
mi tudi jemo podobno kot vi za zajtrk - večinoma sadje in kruh z dodatki, pa oreščki so fajn. kikiriki maslo ti da ful energije in te res nasiti recimo - vsaj mene. noben od nas ne more neki mesnega konzumirat zjutraj. no sej, itak jemo ful mal mesa..

< Sporočilo je popravil mateyka -- 11.4.2014 21:28:46 >

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 242
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 21:26:31   
mateyka
lej, če se že gremo kdo je kaj napisal in kdaj je bilo govora o vegetarijanizmu, se raje lotimo tega pri nekih bolj splošnih virih (kot je ena pesmica enega sirijskega čudaškega poeta) - recimo v indijskih vedah. samo tam je recimo jasno opredeljeno, da določeni ljudje lahko jejo meso. eni ja, eni ne. kaj naj si zdaj mislimo o tem? pa to so sveti teksti btw.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 243
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 21:36:08   
liliana
IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*


En lep interviju(bil je tudi v Ona-ampak ne v celoti) z Bianco Žvorc Morris,če kdo želi prebrati:

http://www.zalozba-planet.si/blog/show/blogID=196




Ona je pa res prava avtoriteta na tem področju.....user posted image kot če bi rekla, da preberite intervju z Rebeko Dremelj o zdravi prehrani in o ubijanju živali......

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


za recepte pa user posted image
mi tudi jemo podobno kot vi za zajtrk - večinoma sadje in kruh z dodatki, pa oreščki so fajn. kikiriki maslo ti da ful energije in te res nasiti recimo - vsaj mene. noben od nas ne more neki mesnega konzumirat zjutraj. no sej, itak jemo ful mal mesa..


Mi pa jemo med tednom sadje za zajtrk.....med vikendom pa si privoščimo razkošje salam, hrenovk ter ocvrtih jajc......saj bi si tudi med tednom, samo nas "čas baše zjutraj"......


(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 244
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 21:48:43   
patrino

IZVIRNO SPOROČILO: Dilove*

Patrino; BREZBRIŽNOST zame ni VRLINA. Nobena in do nikogar.



Tudi zame ne, zato tudi pravim, da tvoj fanatizem ni vrlina, temveč le druga oblika brezbrižnosti do vseh ostalih problemov. Razumeš? Nekako se mi zdi da ne želiš. Sama osebno niti nisem mahnjena na meso, mi pa vsake toliko časa zadiši in ga brez slabe vesti konzumiram. Ne zatiskam si oči, da je nekako morala ta žival, predenj sem jo jaz dobila na krožnik, pač storiti svoj konec. Ti pa svetohlinsko vzklikaš, kot nekakšen fanatičen pridigar, da naj se zavemo, da nam ni treba jesti mesa, ker pač zato umirajo živali, po drugi strani, pa veselo papcaš riž, sadje in zelenjavo...ki ga velikokrat z muko pomagajo pridelati mali otroci in živali. A tudi tisti nič ne čutijo, nimajo nobenih čutil in čustev? Če se ti zdijo že rastline čisto brez vseh čutilnih sposobnosti, potem vsaj kar se tiče živali in ljudi ne hodi k sebi v zelje.
Tudi jaz bi lahko pripopala kakšno fotko zgaranega otročka v kakšni proizvodnji ali na kakšnem polju, ko pomaga spravljati gor tebi tako ljubo zelenjavo, ki po tvojem kar iz zraka pade. Ali pa mogoče posnetek vprežne živali, ki po blatu in po blatu in vročini vleče do vrha naložene vozove s prav tako tebi ljubo zelenjavo.

Samo za enkrat ne bom. Prvič zato, ker vem, da nisi sposobna nič drugega videti in spoznati, kot tisto, kar je v tvoji vegi glavi, drugič pa zato, ker ne znam. Toda, če boš vztrajno lepila gor sto in eno fotko ubogih telet v fuglužu, pa obljubim, da se bom tako ponižala in za to prosila Matejko. Zagotovo bo kje kakšno staknila, ki bo moje nakladanje podkrepila s foto dokazi.user posted image


_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu Dilove*)
Neposredna povezava do sporočila: 245
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:00:23   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: patrino


Sama osebno niti nisem mahnjena na meso, mi pa vsake toliko časa zadiši in ga brez slabe vesti konzumiram.


Kaj je to zdaj kaka moda ali pa so ti vegansko vegetarijanski skrajneži dosegli vsaj pol svojega namena.....beseda meso se mora skoraj obvezno uporabiti s tem "sicer nimam rad, ne obožujem.....tu pa tam ga jem".....kot da si že najbolj krvoločni morilec, če priznaš, da ti sočen čevapčič, bograč, zrezek diši in da ga obožuješ in uživaš, ko zagrizeš vanj......mnogo bolj kot, če zagrizeš v list endivije ali regrata......

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 246
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:06:25   
patrino
Ne Lili, osebno sem tiste sorte, že od nekdaj, ko se na mizi vedno raje stegnem za krompirjem , testeninami, kruhom itd, kot pa za mesom. Toda na trenutke mi prav zadiši in takrat ga neobremenjeno jem. Ker ga ima moj zelo rad, pa je na jedilniku večkrat na teden. Pripravljam ga prav tako brez slabe vesti, predvsem pa zato , ker skoraj vse meso kupujemo na kmetih, kjer za zaslužen denar lažje gor spravljajo svojo kopico otrok.

_____________________________

felico ne estas mezurita en oro...

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 247
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:15:04   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: patrino
..pa obljubim, da se bom tako ponižala in za to prosila Matejko.


no ja, če je pa to ponižanje, pa kr sama lepi. se boš kej novega naučila user posted image

(odgovor članu patrino)
Neposredna povezava do sporočila: 248
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:15:15   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
.....med vikendom pa si privoščimo razkošje salam, hrenovk ter ocvrtih jajc......saj bi si tudi med tednom, samo nas "čas baše zjutraj"......


hm, ko si to privoščimo kako tako stvar, je to za nas brunch, ker potem je pa res zajtrk in malica v enem in drži do popoldneva..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 249
   RE: zajter - večerja
11.4.2014 22:23:42   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kaj je to zdaj kaka moda ali pa so ti vegansko vegetarijanski skrajneži dosegli vsaj pol svojega namena.....beseda meso se mora skoraj obvezno uporabiti s tem "sicer nimam rad, ne obožujem.....tu pa tam ga jem".....kot da si že najbolj krvoločni morilec, če priznaš, da ti sočen čevapčič, bograč, zrezek diši in da ga obožuješ in uživaš, ko zagrizeš vanj......mnogo bolj kot, če zagrizeš v list endivije ali regrata......


ej, sej bi, sam tuki ni dost sveže zelenjave al je pa draga in pol ujčkaš v mislih sveže solatke in zelenjavce, pa vse sorte sadja, ki se ga ne da dobit al pa ni isto sladek kot "južnije", kot ta tvoj izredno sočen čevapčič ali zrezek.. user posted image

lilana, a si pozabla, da ne štihamo tok ko v starih časih in ne rabimo tok močno hrano? user posted image po moje se nam mesa zalušta, ko delamo v rudniku ali cel dan kosimo, štihamo..

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 250
Stran:   <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  8 9 [10] 11 12   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?