|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 12:36:32   
Kanka
Na pomoč. Naša pupa je stara devet mesecev in pojavil se je plenični izpuščaj. Bili smo pri zdravniku, predpisal nam je Canasten kremo. Z njo sem jo mazala po navodilu zdravnice in prenehala z uporabo tudi po njenem navodilu. Vendar se je po tednu dni plenični izpuščaj ponovno pojavil. Kaj svetujete, kajti Canasten krema se mi zdi preveč agresivna za tako malo ritko?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 12:39:23   
urška
mi vedno mažemo s šentjanževim oljem in fino pomaga. canesten krema ful tanjša kožo

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 12:49:43   
Jančika_
Če so glivice, pomaga le protiglivično mazilo (Canesten, Daktarin itd.). Če niso, je pa praška pasta zakon! Dobiš jo v lekarni.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 12:55:08   
india
Danes sem ravno po radiu slišala obvestilo, da obarvane plenice povzročijo izpuščaj,ki pa izgine lepo menjavi plenic. To velja za plenice,ki vsebujejo rdečo barvo.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 13:10:57   
Pi-kica 1
Tudi mi imamo izpuščaj in se bojim, da so glivice. Jemal je namreč antibiotik in glivice ima tudi v ustih. Ga lahko mažem z Daktarinom?

Lp

Pi-kica

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 14:42:57   
156sw
Mi smo imeli podobne tezave, pa zdaj ko jo preoblacim pustim dlje casa rito na zraku, da se posusi potem jo pa namazem z kremo.Ce ne bo slo drugace jo previjaj v bombazne plenice, da koza cim vec diha.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 15:42:32   
dory
pr nas zmeri pomaga bepanthen...

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 22:45:07   
Kanka
Jančika, ali lahko praško pasto uporabljaš tudi preventivno?

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 23:00:00   
Jančika_
Mislim, da je ne smeš uporabljati več kot tri dni zapored, to sem prebrala tu na forumu, v lekarni mi niso nič rekli in tudi na škatli ni pisalo.

Jaz mu namažem samo tu in tam, ko dobi malo rdečo ritko ali jajčka, dovolj je 1x, pa se nikoli ne razvije iz tega plenični izpuščaj.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   na pomoč - plenični izpuščaj
18.9.2005 23:05:53   
Baldi
Praška pasta v tem primeru
Mi2 sva najprej reševala z Pante kremo, vendar neuspešno...po pregledu pri pediatru pa Nistatin mazilom , ki ga dobiš samo na recept...pa veliko luftanja...mogoče pomaga tudi menjava plenic

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   na pomoč - plenični izpuščaj
19.9.2005 12:18:11   
LONA13
Mi smo Nejca mazali s Canestenom - čist na tenko - ko se to posuši smo dali čez kremo Lasepton - to kremo se dobi v lekarni in ta kombinacija ful pomaga. Drgač ga pa mažem z ribjo mastjo. Zdej nima več problemov s pleničnim izpuščajem.

Lp,Lona

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   na pomoč - plenični izpuščaj
19.9.2005 12:27:02   
Anonimen
Saj ne vem, ali so se na   vse te naše spravile alergije in rdeče ritke...mi se s tem bojujemo že par mesecev. Bili smo že vsepovsod, vzeli so bris na baktrije, blato na bakterije in parazite in se je pokazalo, da so glivice...Dobili smo kombinacijo mazila Nistatin in še ene druge zadevice in smo stvar sanirali, tako da sem jo imela 2 tedna doma, redno menjavala pleničke...evo, samo da je šla v vrtec spet stara pesem, pravijo, da jo tudi tam previjajo na uro . Jutri greva spet na Dermatološko kliniko in bova videli kaj in kako....Imam tega že vrhan kup, trpimo že vsi, še najbolj pa na ša ...

(odgovor članu Kanka)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   na pomoč - plenični izpuščaj
19.9.2005 22:15:04   
Kanka
Hvala za nasvete.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   na pomoč - plenični izpuščaj
20.9.2005 18:14:42   
violinski
Kanka, katero kremo pa uporabljate redno ob previjanju?

Mi smo namreč vedno imeli plenični izpuščaj, če smo uporabljali kremo, ki je take strukture kot Nivea, Bubchen, Johnson&Johnson in podobne 'bele' kreme za nego ritke. Vse je bilo rešeno, ko smo začeli uporabljati lekarniško hladilno mazilo (dobra so vsa, mi uporabljamo Bebival). Izpuščaj se ni več pojavil. Tudi ko je Lana odšla v vrtec, so jo tam najprej mazali z Niveo in smo zaradi takojšnjega pojava izpuščaja kmalu kupili eno škatlo Bebivala za vrtec.

Bebival je morda malo dražji (okrog 2000 SIT), vendar traja vsaj tri mesece.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   na pomoč - plenični izpuščaj
21.9.2005 6:19:08   
Bina01
Mi smo se ravno znebili tega zoprnega izpuščaja. Ritko pa sem ji umivala z fiziološko raztopino (razen če je bila pokakana, potem pa najprej z vodo). Ko se je posušila, pa sem ji namazala z penaten kremo ali hladilnim mazilom. Prej kot v dveh dneh je bila ritka že lepa. Pleničke pa sem ji menjala na dve uri.

(odgovor članu Kanka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najbolj stroge mame so rojene v znamenju ...
Nekatere mame so popustljive in prizanesljive, druge so stroge in imajo rade kontrolo nad vsem. Ste vedeli, da pri odnos...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?