|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: decemberčki 2016
30.12.2016 14:30:07   
Nina33
Tincy83, čestitke user posted image user posted image user posted image
Pa le ni (bil) tak orjak, ne user posted image
Za sedenje s šivi pa prav pride "šlauf" - plavalni obroč za otroke, če keri prav pride (za vstajanje ipd. žal ne poznam pomoči, razen časa)... upam sicer, da pri nobeni ni (več) tako hudo.
Zabica000, kako si/sta?

< Sporočilo je popravil Nina33 -- 30.12.2016 14:35:05 >


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 876
   RE: decemberčki 2016
30.12.2016 19:44:26   
lastovica
Mi smo si u P kar haljo zrolale pa na njej sedele, doma sem pa kar plavalno brisačo...no po enem tednu sem lahko že brez sedela...user posted image je bilo pa opravljanje velike potrebe zaradi šivov poglavje zase user posted image

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 877
   RE: decemberčki 2016
30.12.2016 23:52:31   
Zabike
Heeei hei decembrcki ☺️☃️🎄🎁. Najprej cestitke novim mamicam user posted image , mi smo se vedno vsi v euforiji zaradi nove clanice, praznikov, vsega skupaj. Popek nam je pred dvema dnevoma odpadel, sedaj pa cakamo na prvo kopanje. Brateca sta cela nora na malo bibiko in zeeelo sodelujeta pri vsem v zvezi z njo. Tudi nezna sta z njo, noben je ne pika, vscipa itd. kot so me opozarjali, da brateci pocnejo ☺️, tudi ljubosumja ni nikakrsnega, tako da sem zelo vesela ☺️❤️.

Sprehod: danes smo bili stari 8 dni in smo dobili zeleno luc za sprehod, ampak je nas sredinski otrok se kar bolan in ga bomo pocakali. Si pa ze zelo zelim malo svezega zraka. Fajn bi bila samo se kaksna stopinja vec. Malo zabo pa bom oblekla v kombinezoncek, namesto dekice pa imam pripravljeno zimsko vreco. Upam, da bo uzivala v sprehodih.

Glede sivov ne vem kako je, zelim pa vsem da si cimprej upomorete. 😞

Na hitro se o umetnih popadkih. Mene so cel cas odkar sem bila prvic noseca zenske strasile kako zelo bolijo umetni popadki in da lastni popadki proti tem niso nic. No sedaj lahko iz lastnih izkusenj povem, vsem tistim ki jih doleti enak problem, ki je mene med porodom. Dva krat sem rodila hitro s svojimi popadki in sedaj zadnjic zaradi zapleta z umetnimi. Bila sem prestrasena, ko so mi samo omenili te popadke, kar zjokala sem se od strahu, ko pa sem cisto normalno v 40min s pomocjo umetnih popadkov rodila mojo prelepo deklico, pa lahko samo recem, da ni popolnoma, -
ampak resnicno popolnoma nobene razlike med temi ali onimi popadki.

To je iz moje strani zaenkrat vse, javite se kaj, ceprav vem da je z malimi skrateki to vcasih cisto mimo ☺️☺️☺️. Jutri vam zelim veselo praznovanje, v novem letu pa zdravja in zvrhan kos ljubezni

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 878
   RE: decemberčki 2016
31.12.2016 19:48:43   
Nina33
Srečno novo leto!!!
user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Zabike)
Neposredna povezava do sporočila: 879
   RE: decemberčki 2016
2.1.2017 12:30:30   
Zabica000
Srecno novo leto vsem tudi v mojem imenu. Mi smo danes prvi dan spali doma. 29.12. ob 23.14 se nama je pridruzil prvi sinek. 52 cm, 3420g z imenom Tim. Vse skupaj se je zacelo 28. ob 3h ponoci ko mi je zacela odtekati voda, sva sla kmalu potem se pokazati v porodnisnico in so me zadrzali notr. Voda je konstantno odtekala, popadkov nic. V porodno sobo sem bila sprejeta 29. ob 15.30, pred tem sem imela klistir. Naravni popadki so bili sibki, odprta sem bila 3cm in vse se je ustavilo za nekaj casa, pocakali smo ce bodo popadki naravni kaj naredili, vendar po eni uri svojih popadkov se vedno odprta 3cm. Potem so mi dali umetne, najprej zelo blago dozo in ni slo dost naprej pol so pa samo povecevali na polno in so se zacele take bolecine da vam ne znam povedat. Dokler nisem bila odprta vsaj 5cm mi niso smeli dati nic protibolecinskega, sem imela samo masko, ki pa me je sam omamila in sem se pocutila se slabse. Koncno prigurals na 5cm in potem dobila ultivo in majka. Zamotila sem se s pritiskanjem gumbka pred vsakim popadkom in je nekajo slo. Gumbek lahko pritisnes na vsaki 2min da deluje pa ob rednih popadkih na koncu, sem mogla vsakega drugega predelati brez pritibolecinskih in takrat je bilo kricanje. Joj kako je mene bolelo. Potem pa kar naenkrat 9, 10cm in potiskanje. Z enim potiskom se je porodil cel otrok z drugim rahlim pa se posteljica. To je bilo ekspresno, do tja pa pasje muke. Imam kar nekaj notranjih sivov, prerezan presredek in 2 zunanja siva. 3 ure po porodu ko so me hoteli iz porodne preseliti na oddelek pa sem za hip omedlela, pritisk je bil tako nizek, vsega se potem niti ne spomnim. Prvo noc sem tako bila na intenzivnem oddelku, kjer so mi na vse te sive se namestili kateter in od bolecin nisem spala celo noc. Drugo jutro sem jih rotila naj mi ga vzamejo stran. Kasneje so mi ga in me premestili na navadi oddelek, kjer je bilo potem vse lazje. Novo leto smo praznovali v porodnisnici. Je bilo dovoljeno priti partnerjem od 23h-1h. To me je tako psihicno drzalo pokoncu, da je blo vse nekako lazje. No tako se moja izkusnja. V glavnem smo zdravi, jaz okrevam. Spimo bolj cez dan kot ponoci. Mali je popoln otrok, res je tako lep. :) Imamo pa velike tezave z dojenjem in kombiniramo se z nadomestkom... To je to z moje strani. Lp vsem

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 880
   RE: decemberčki 2016
2.1.2017 14:01:58   
Nina33





user posted image


5.12.2016
user posted image Anibani, PDP 5.12.2016
Julija, 4065g, 55cm

7.12.2016
user posted image Nina33, PDP 4.12.2016
Mari, 3070g, 50cm

8.12.2016
user posted image TejaM, PDP 6.12.2016
Zala, 3630g, 51cm

10.12.2016
user posted image Rdeca, PDP 4.12.2016
"princ"

12.12.216
user posted image Snickers933, PDP 20.12.2016
Gašper, 3110g, 50cm

16.12.2016
user posted image lastovica, PDP 31.12.2016
Špela, 3010g, 48cm

17.12.2016
user posted image Nollina33, PDP 20.12.2016
Kim

20.12.216
user posted image cebela321, PDP 20.12.2016
Val, 4170g, 54cm
user posted image Kraljica Mama, PDP 18.12.2016
"fantek", 3510g, 52cm

22.12.2016
user posted image Zabike, PDP 29.12.2016
"punčka", 3490g, 50cm

29.12.216
user posted image Zabica000, PDP 23.12.2016
Tim, 3420g, 53cm

30.12.216
user posted image tincy83, PDP 25.12.2016
Maks, 3600g, 53cm




6 user posted image , 6 user posted image







(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 881
   RE: decemberčki 2016
2.1.2017 14:10:53   
Nina33






29.12.
user posted image eve25, 31 , 1. user posted image , user posted image




Vseh user posted image : 1
Pričakujemo: 1 user posted image



Najprej čestitke Zabica000 user posted image user posted image user posted image user posted image Upam, da bo/je okrevanje (tvoje) hitro, mi je bilo pa tako lepo prebrat, da "se nama je pridruzil prvi sinek" user posted image , bolečine so očitno, in tako je tudi prav, že "pozabljene" user posted image Sta pa s Tincy83 samo par urc narazen rodili, faci user posted image Aja, super, da je partner lahko čez polnoč z vama bil.

Eko, če se eve25 kaj javi, bo mogoče ena decemberka vseeno januarka, drugače je pa vsem uspelo v "pravem" mesecu se rodit user posted image

Lep sončen dan vsem!




_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 882
   RE: decemberčki 2016
2.1.2017 14:21:25   
Nina33
Še ena malenkost - ne vem sicer, kakšne težave z dojenjem imaš/te, a poleg zadeve, ki najbolj pomaga (to je, da se ne sekiraš!), je meni v prvo (naslednjič je res večinoma vse lažje) poleg lanolina odlično pomagalo tole, ko sem mislila, da mi bodo bradavice "proč padle" (oziroma, sem upala, de bodo, ker poj vsaj ne bi mogle tako bolt... ). Drugače pa res, čimmanj sekiranja, piti veliko tekočine, čimveč pristavljanja, če je želja in pač upat, da zalaufa, ker je res najlažje - hitro pripravljeno, vedno pri roki, "zastonj"... če pa ne zalaufa pa pač ne, zato pa imamo AM. Naslednjič bo lažje, res user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 883
   RE: decemberčki 2016
2.1.2017 15:45:43   
Zabike
Zabica000 cestitke tudi tebi za sineka ❤️☺️user posted image .

Naso malo dojencico so zaceli dajat krci, sicer nic kaj hudega, ampak malo jo zvija. Drugace se vedno pridno je in spi, na zacetku sem imela fuul prevec mleka za naso malo zaspanko in sem si na zacetku morala malo izcrpat, zdaj pa je mala zabika zacela jest kot za salo (mogoce ji je bilo zaradi njene zlatenice prej prevec - glavno, da se je zdaj ponudba izenacila s povprasevanjem - sva pa cel cas vstrajali na dojki, nisva nic dajali flaske).

Danes smo bili tudi tretji dan veni in je bilo rees super. Soncek, toplo, pravi uzitek, naslednje dni pa bo baje kar mrzlo. Upam, da se motijo in bomo lahko dosti zunaj ☺️, jaz sem si zamrznila toliko kosil za vnaprej, da bova z mozem lahko maksimalno zunaj z otroci in bre skrbi zaradi vseh kosil in hisnih opravil ☺️. Lepo cartanje vam zelim vsem, sedaj pa imamo ze verjetno vse nase kepice v narocju ❤️

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 884
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 0:46:59   
tincy83
Oj mamice..evo midva prsla iz bolnice..povejte mi tiste ko dojite..na kolko ur dojite?midva sva zacela ze v bolnici pristavljat..prva dva dni ni neki steklo dojenje in ker je bilo konstantno zbujanje itd..(sem se bala da je lacen)sem iskala nekaj dodatka..tako je vsaj spal 2-3 h..zdaj ko smo doma..bi tudi skozi bil na zizi (tudi na pol ure)to se mi zdi prevec utrujajoce saj imas se eno triletno punco ki me rabi..nevem kaj naredit..mali se skozi zbuja..naredila sem ze AM..zacela sem tudi z dudo drugace dojke bi mi odpadle..ze tako.full boli ko doji..razmisljam.o crpalki..cisto sem psihicno labilna..ze danes nisva niti prsla z bolnice tast pa tasca pri nas..pa cel dan..pa da jutri spet pride..pa skozi uletava v sobo ko sem dojila..mislim eni res ne razumejo da rabi clovek mir..zdaj pa ne morem spat ko bi mogla..danes sm se ze zlomla..lp

(odgovor članu Zabike)
Neposredna povezava do sporočila: 885
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 7:51:15   
lastovica
Uf, tole z obiski pa meni tud pritisk dviguje. Tašča je tudi vsak dan prišla, pa stalno komentirala, ko je mala prdnila (ona pravi "prdkala"- kje je najdla ta izraz) - ja, zdaj se je pa sigurno pokakala....kot da se odrasli vsakič ko prdnemo pokakamo. user posted image Pa še pomanjševalnice uporablja, kar mi pa itak pritisk dvigne. Nisem tiste vrste človek, ki je nad pomanjševalnicami navdušen, kar točno ve. Pa tudi drugi so hodil in sem bla pol res že ful sitna, odrezava, še dojenje ni steklo, potem pa še ti obiski, pa vsi tako pametni, da tudi z AM ni nič narobe - pač jaz bi rada dojila in tega kot da nihče ni razumel (sicer smo na flaši in dodajamo AM, samo sem rabila čas, da sem to v sebi predelala)....pa najbolj zanimivo je to, ko so bli prej vsi ful pametni, kako si more porodnica odpočit prvih 14 dni, a potem jih imaš pa ves čas na vratih....groza.... no, k sreči me je vsaj mami razumela...je prišla samo polikat stvari, z očijem sta mi kosilo prinesla, malo sta samo pogledala Špelco, tj za 1 minuto, in sta šla. Razen, če sem ju povabila, da sta se malo dlje zadržala.

Sem se res ful zdaj razpisala, ampak prav paše, da dam tole sedaj iz sebe....

Tako, da Tincy, te prav razumem....

(odgovor članu tincy83)
Neposredna povezava do sporočila: 886
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 12:24:41   
Nina33
Oj!
Najprej glede obiskov - ko/če jih imate dost, jim pokažite vrata, dobesedno. Pred leti sem morala to svojima staršema narest, moj bi isto naredil s svojimi. Z ostalimi delam še manj v "rokavicah". Vsi smo odrasli in če jim samim ne potegne, jim je treba jasno in glasno povedat, če želijo zamerit... naj kar, njihova stvar.
Dojenje - Mari bo konec tedna stara že en mesec, pa nimava kakega strogega ritma - včasih visi ure in ure na meni (dobesedno, vmes poliva, se pokaka, jo previjem, spet išče (.)(.)... in tako v krogih), včasih (na srečo ponoči) potegne s spanjem par ur v kosu, čez dan večinoma spi (če/ko) po kako debelo uro v kosu, več sigurno ne, in ko se zbudi, mora nujno jest. In ne zaspi drugače skor kot med dojenjem... In en podoj traja vsaj 20 minut, vsaj. Ko mi je patronažna rekla, da naj jo na tri ure kar zbudim za nahranit, mi je šlo resno na smeh - tistih redkih prilik, ko se mala tri ure ne doji, si pa res ne dam "vzet" no user posted image . Tincy83, ne vem, kolk ti bo to "nakladanje" sploh pomagalo, a vseeno ga še malo dodam: sama sem pri drugem sinu (sta razlike slabi dve leti in pol) med dojenjem starejšega vedno k sebi povabila, se je stisnil na frej strani in sva skupaj brala knjige in tako (starejši še ni hodil v vrtec, zdaj zaradi tega in posledično virusov delamo vse drugače user posted image ) In s črpalko si sama nisem nič kaj pomagala, najbolj je (resda je bilo to pri prvem) pomagalo, da sem odmislila vse druge in delala po svoje - sin je bil v naročju, se je dojil po želji (za bradavice so une blazinice res zakon), ponoči je spal z mano/nama... in je šlo, moje počutje se je popravilo, ostalo niti ne, a se mi ni več zdelo tako grozno...
Samo ne obupat, super mame ste/smo!
P.S. Lastovica, če si se ti razpisala, kaj sem se poj šele jaz user posted image Res nekak ne znam na kratko (in medtem se je miška 2x podojila, vmes je polila - tako pr nas pač kupčke podiramo, po riganju je treba čez čas vseeno vsaj nekaj ven vržt, sem jo previla in preoblekla, zdej pa malo pije, malo "žveči", malo stoka in malo drema v naročju user posted image )

< Sporočilo je popravil Nina33 -- 3.1.2017 12:26:52 >


_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 887
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 15:02:39   
Zabica000
Zivjo. Danes je prisla k nam 1.patronazna in smo zgotovili, da mali pri meni ne spije skoraj nic. Nekaj malega sem dodajala am, crpala svojega pa nisem, sem bila prepricana, da popije vse kar mam in da ga mam mali. Ni res mleka se nimam dovolj, vendar je problem v malemu, ker ne mire piti, se zgleda da prevec utrudi in je se sibek, tako da zdej 2dni odkar sva doma ima isto tezko kot pri odhodu iz p, do takrat pa jo je izgubljal. 450ml mleka mora spiti na dan v nasem primeru, 7-10 obrokov. To da visi na zizi ni hranjenje ampak se samo carta, tako da mi smo se zdej 2dni samo crkljali. Mali pa sestradan pa danes je cez noc postal malenkost rumen po obrazu, tako da se dobro, da je patronazna prisla. Zdj ga moram najprej pristavit, itak ne bo nic spil, toliko da spodbudi reflks, si izcrpan in kar zmanjka ml za en obrok dodajati ad. Ce bom tako pocela konstantno, naj bi dobila dovolj mleka in bi vse dojenje lahko steklo samo preko zize v dobrem mesecu. Pa za dojenje rabim skoljke/nastavek za ploske bradavice, ampak tudi to naj bi se uredilo, ker bo z aktivnim sesanjem in crpanjem se bradavica oblikovala. Pustila mi je tudi vago in sedaj gremo v akcijo hranjenja. Ima da ga zredimo kot pujska. :) Imam pa eno tezavico. Namrec ne vem zakaj sem to sprehledala, da ne smem jesti oresckov ce dojis in sem jih in mali je ze dobil par izpuscajev. A to lahko dobi kaksno hudo alergijo ce sem en dan orescke jedla al bodo minili sami od sebe?
Glede obiskov. K nama so prisli vceraj oboji starsi skupaj in to z najino odobritvijo. Prinesli so ogromno hrane, malo postorili po stanovanju in sli. Ostalih obiskov pa tako ali drugace ne sprejemava nenapovedano, so vsi informirani, da bova midva poklicala ko bova pripravljena...

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 888
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 16:26:27   
Nina33
Glede oreščkov pomoje ne bo nič hudega, če se ti zdi, da so izpuščaji po njih, jih ne jej več, se jim pa "mozoljčki" delajo tut "kar tako", ne zaradi "napačne" hrane. Za več mleka je najbolj pomembno veliko popite tekočine (magari vode) in pa čimveč pristavljat - zlatenični otroci so itak bolj utrujeni in se še bolj namatrajo na prsih kot ostali, bo že zalaufalo, držim pesti. Menda se vidi, kdaj pije in kdaj se carta, a men je to zdaj lahko rečt - pri prvem nihče, ne sestre v P, ne patronažna poj, ni videl, al požira al ne (pri ušesku mu "miga" drgač). Na podoj naj bi (vsaj pred leti so tako rekli) dobil 30-50ml prvi teden, potem verjetno več, poredili naj bi se za vsaj 10-20g na dan (čeprav na to vpliva že poln mehur, če se ni ravno polulal/a npr. ali tehtanje takoj po dojenju, tko de... meni je (pre)pogosto tehtanje mimo drgač, se mi zdi, da samo napsihira mamico in nič drugega user posted image ).
Spet sem naklofala user posted image
Naj se vam vsi lepo redijo al kako user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 889
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 22:15:10   
Zabica000
Zivjo. Se eno vprasanje imam. Mleko si moram crpati in trenutno imam rocno crpalko od aventa in to gre tako pocasi pa cele muke so mi to stiskat. Ma katera elektronsko in a to vse sako dela? :) Lahko bi si napumpala se vec, vendar mi roka prej odpade. Te elektrocne so pa kr drage, vendar bi si kupila tudi to, ce bi vedla da je to res top zadeva. Katera uporablja to crpalko in kaksno?

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 890
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 22:29:25   
Zabike
Zabica000 jaz imam elektronsko od aventa in mi je bila super, ampak moj primer je bil drugacen, jaz sem imela prevec mleka in mi je takoj vse izpumpalo. Moja lumpika je tudi bila zaspanka, ampak nisva vzganjali cirkusa. Na zacetku se skoraj ni redila, ampak sem jo pac non stop pristavljala. Oprosti ampak meni se zdi vso to norenje okoli pumpanja in dodajanja in vsega cisto brezveze. Moj prvi otrok je jedel kot zmesan (bil je zelo zlatenicen) pa se je kljub temu poredil za 1,5 kg prvi mesec, drugi je jedel normalno, sedaj pa sva z dojencico mogli najt pravilen nacin dojenja, bila je zelo nejesca, pa jo pogledam zdaj je cisto normalno, pa ni vmes nic dobivala dodatka, nobenega izpumpanega mleka in nic. Se pa popolnoma strinjam z Nina33, to tehtanje je navadno psihiranje mamic, nekatere patronazne sestre pa bi se mogle vprasat, ce so izbrale pravi poklic. Namesto, da bi ucile pravilnega pristavljanja in da se proizvidnja mleka spodbuja z dojenjem, ucijo taksne bedarije da joj. Da otrok je pa menda ja slisis, vidis, cutis, isto kot pri odraslem ko pije, saj to pa res ni za zgresit. Se

< Sporočilo je popravil Zabike -- 3.1.2017 22:31:25 >

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 891
   RE: decemberčki 2016
3.1.2017 23:18:40   
Nina33
Jaz sem pri prvem imela aventovo ročno, dlje nisem prišla, ker me je prej minilo poslušanje vseh sort idej in sem začela delat po svoje. Sem pa pri drugem si obljubila, da se naučim ročno mleko iztiskati (molzti je tako... no, mal neprimerna beseda user posted image ), se menda ni tako težko naučit (mogoče pri tej LLLI znajo kaj svetovat?), a na srečo ni bilo treba. Je pa tut pr nas prvi, kljub vsemu psihiranju ipd. v 6 tednih dobil gor kilo in pol, tko de...
Zabike, pri najinem prvem res nismo vedeli, al sploh kaj pogoltne al ne, sama sebi sem se zdela neumna zaradi tega, a dejansko nisi mogel bit 100%. Mleka sem imela pa sigurno dosti, mu je iz ust (in parkrat celo skoz nos user posted image ) kar teklo, so me pa psihirali tudi s tem in ker s črpalko res nisem (kljub mukam) kaj prida dobila ven, bi jim skoraj verjela... Dojenje res zna bit muka, za oba udeležena, res bi lahko patronažne kaj bolj znale svetovat glede tega in ne samo s tehtanjem in AM "pomagat" (no, saj kakšne znajo user posted image ). In tudi hranjenje po urniku je kr neki, do rojstva so imeli vse na razpolago 24/7, nato naj pa (poleg vseh ostalih prilagoditev) še jedo pridno na 3 urce, vmes pa spijo... japajade user posted image
Mimogrede - vaše user posted image tudi že kaj krči matrajo? Naša nocoj po dolgem času ni imela tolk težav (mogoče probiotiki res kaj pomagajo), zadnje večere se je pa drla tut po dve uri... pobje niso imeli teh težav, pri njih je dojenje vedno vse rešilo, ona bi pa sicer tut pila, a ne more, jo vidno šraufa... bogec mali, prav obupno je, ko ne moreš nič pomagat takrat...

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Zabike)
Neposredna povezava do sporočila: 892
   RE: decemberčki 2016
4.1.2017 12:58:58   
lastovica
Mi smo se danes prvič kopali...mala je bla kar u transu, nič jokala, ful je uživala kot kaže. Edini problem je bil, da pač kopalnica ni bla dost vroča, pa smo jo s patronažno kar s fenom segrele. user posted image

Jaz uporabljam ročno črpalko, mi pa vzame cca 10-15 minut, da načrpam 60-80 ml. Sem danes ponoči probala, če bi se mala želela podojit, pa ni hotla nikakor zagrabit, torej mi ni preostalo drugega kot črpanje ob 3h zjutraj. user posted image Tako, da mislim, da dojile se ne bomo več...po eni strani mi to tudi kar ustreza. Si pa črpam na 2-2,5 ure, če mi uspe, pa ji potem ponudim, če odkloni, dam pač mleko u hladilnik. Moram pa seveda dodajat AM.

To s tehtanjem te pa res lahko hitro zasvoji. Jaz sem jo do danes tehtala samo zjutraj, ko sem jo umivala in je bila pač slečena, danes pa je patronažna končno vzela tehtnico, saj je mala začela pridobivat na teži in ni več potrebe po kontroliranju. Se ji je pa v soboto na PDP odprlo in je začela na polno jest. Je na trenutke pravi požeruhec. Počasi pa tudi že preraščamo oblačilca 56, vsaj kar se pajacev tiče. Res hitro rastejo teli malčki. user posted image

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 893
   RE: decemberčki 2016
4.1.2017 14:28:29   
Anibani
Hej hoj! Najprej vsem mamicam in našim malčkom srečno in čarobno novo leto... Da se po dolgem času javim. Naša Julija lepo je in spi. Ponoči ji dam am podnevi pa odprem svojo mlekarno... user posted image . Tudi mi smo se danes prvič kopali.. imeli smo pravo opero ki se je kasneje kmalu končala... koliko tehta ne vem. vsi pravijo da je zelo zrastla ampak jaz nimam tega občutka... Jutri pa bo stara že en mesec. Jojmene kako hitro beži čas... Tudi na sprehodu smo že bili in lepo preizkusili naš novi mercedez ki je zaenkrat super prevozno sredstvo saj gre po vseh možnih terenih.. Se še oglasim kaj. Uživajte s svojimi sončki saj prehitro zrastejo..

(odgovor članu lastovica)
Neposredna povezava do sporočila: 894
   RE: decemberčki 2016
4.1.2017 17:05:55   
Rdeca
Pozdravljene vse!
Dva tedna smo imeli strašne težave s krči, konstanten jok po par ur. Ko pa mi je med prezniki zmanjkalo kapljic Biogaja pa je zadeva čudežno izvenela, niti najmanjših težav ni več. Patronažna me je sicer poskušala prepričati, da te kapljice zagotovo ne povzročajo krčev, a ji ne verjemem. Drugače pa je mali pravi požerušček, saj se je zredil že več kot kilogram, mleka imam pa za izvoz. Lp vsem

(odgovor članu Anibani)
Neposredna povezava do sporočila: 895
   RE: decemberčki 2016
5.1.2017 9:32:50   
Kraljica Mama
Hvala Zabike user posted image
Res sva bile skupaj?mozno ja...ves da nevem kiro babico sem imela.Vem da sem pri porodu imela porodnicara,mlajsega...

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 896
   RE: decemberčki 2016
6.1.2017 21:33:47   
Sarara
Zdravo:)) me lahko prosim katera doda v skupino decemberčki 2016 na fb? Sem iskala in ne najdem skupine. Hvala!
Sara Razgor

(odgovor članu Lenčka83)
Neposredna povezava do sporočila: 897
   RE: decemberčki 2016
7.1.2017 11:30:55   
Zabica000
Zivjo. Mene pa zanima koliko casa po porodu ste se nosile mrezaste hlacke pa une tavelike bombazne vlozke? Jaz sem zdaj teden po porodu in oboje se vedno nosim, mi pa zaloga zmanjkuje pa da vem kolk nabavit. Hvala in lp.

(odgovor članu Sarara)
Neposredna povezava do sporočila: 898
   RE: decemberčki 2016
7.1.2017 13:03:03   
Nina33
Zabica000, ko se čišča "umiri", greš lahko na "običajne" vložke in spodnje perilo (naj oboje "diha"), pomoje ne rabiš več hude zaloge delat.
Glede FBja bo morala kera druga odgovorit user posted image

_____________________________

There's nowhere you can be that isn't where you're meant to be. ~~John Lennon

(odgovor članu Zabica000)
Neposredna povezava do sporočila: 899
   RE: decemberčki 2016
11.1.2017 12:11:09   
Zabica000
Zivjo. Kako se kaj imate? Jaz le redko najdem cas, da sem lahko malo v miru, je skoz akcija pri nas pa imamo samo enega potomca :).
Od zacetnih tezav, ko nisem imela dovolj mleka, je sedaj situacija cisto nasprotna, kar cedi se ven :). Sem nabavila elektronsko crpalko in mi je zal, da si je nisem ze takoj kupila, res super zadeva. Se vedno pa cakamo na prvi izhod. Se mi ze malo mesa bit toliko casa zaprta v stanovanju. Ce bo en tolk toplo, bomo lahko sli ta vikend pravi patronazna. Cez 14dni pa nas caka selitev, tako da nam ni dolgcas...
Lepo se imejte in uzivajte s svojimi struckami. Lp

(odgovor članu Nina33)
Neposredna povezava do sporočila: 900
Stran:   <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  34 35 [36] 37 38   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?