|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   izračun plačila vrtca
4.10.2005 10:31:07   
Wahoo RR




imam vprašanje pri tem izračunu...

če jaz to prav razumem gre takole...
vrtec ima recimo celo ceno 83000 sit...moja sposobnost je 40 %...sepravi cca 33000 sit ( za jasli ) ...To razliko krije država ali občina ( ker je v svoji občini )  ? No sej je v vsakem primeru država...ampka upam da me razumete.
Ali je to kar prispeva občina še odšteto od teh mojih 33000 sit ? Kaj pa tista prošnja za znižanje plačila ? A je to to ?

Prosim tiste, ki se mlao spoznate...da me razsvetlite :)

hvala




_____________________________

Lp,
Wahoo RR


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: izračun plačila vrtca
4.10.2005 11:42:03   
NinaŠ
Občina prispeva k znižanju plačila vrtca toliko, kolikor je določeno z občinskim odlokom - npr. naša občina 20%. To pomeni, da je zame kot uporabnika cena vrtca polna minus 20% - cena je ca 94.000, jaz vse računam z minus 20%, kar znese 75.200. Od teh 75.200 pa jaz plačam pač %, ki mi je določen glede na plačilni razred (vloga za znižano plačilo - v tvojem primeru je to 4. plačilni raz. oz. 40%) - v mojem primeru 6 plačilni razred, kar pomeni 60% te cene - ca 45.000.

A sem zakomplicirala? Upam, da razumeš, drugače pa še vprašaj.

LP

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: izračun plačila vrtca
4.10.2005 11:44:05   
Andre
Pri vpisu otroka v vrtec oz. jasli oddaš vlogo za znižano plačilo vrtca. Na podlagi dohodkov družine te uvrstijo v plačilni razred - to je v tvojem primeru 40% oz. 4 plačilni razred. Razliko do polne cene krije država oz. občina - od 40% do polne cene. Žal, če si si tako izračunala, boš plačevala 33.000 SIT. Seveda so pa na razpolago različni programi - celodnevni oz. poldnevni.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: izračun plačila vrtca
4.10.2005 12:26:44   
SaaS
Občina vsakemu krije vsaj 20%. Tisti v najvišjem razredu ne plačajo polne cene ampak le 80%. Razredi gredo dol po 10%. In te odstotki se računajo na polno ceno, ne polno minus 20%.
Razporedili so te v 4 plačilni razred, kar pomeni 40 % polne cene vrtca. Ne zmanjšane za 20%. Torej pri ceni 83.000 je to 33.200, kot si izračunala.

(odgovor članu Andre)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: izračun plačila vrtca
4.10.2005 12:27:19   
Wahoo RR




razumem....sam zdej sta napisala vsaka drugače :)
 
NinaŠ...ti si napisala...če sem te prav razumela...da od cele cene...sepravi pri nas je to  83000 sit, odbije ( s tem obrazcem za znižanje plačila ) vnaprej določene % ( pri vas je 20 % ) in potem od tiste cene plačujem teh mojih 40 %
 
Andre, ti si pa napisala da je to tistih 60 % ( v mojem primeru )
 
Hmm...in kaj je zdej prav ?




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Andre)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: izračun plačila vrtca
4.10.2005 12:45:24   
Wahoo RR




saas...tudi tvoje ne bo prav....sem zdej kar na našo občino klicala ( sej to bi lahko že prej, a ne :) )
takole je...z novim letom se bo povišala cena za jasli na 90000 sit.
Od tega mi z tistim obrazcem za znižanje plačila avtomatsko odbijejo 20 % od cene...seprvai ostane 80% polne cene , kar v mojem primeru znaša 72000 sit. Potem me  glede na lestvico uvrstijo v nek plačilni razred, kar je v mojem primeru 4 - 40 %...
To pomeni, da jaz plačujem 40 % od tistih preostalih  80 % . Sepravi 40% od tistih 72000 sit znaša 28800 sit...in to plačujem jaz...
Vse ostalo krije občina....

Sepravi je imela NinaŠ prav....




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: izračun plačila vrtca
4.10.2005 12:48:09   
Wahoo RR








Razporedili so te v 4 plačilni razred, kar pomeni 40 % polne cene vrtca. Ne zmanjšane za 20%. Torej pri ceni 83.000 je to 33.200, kot si izračunala.
IZVIRNO SPOROČILO: SaaS

Razporedili so te v 4 plačilni razred, kar pomeni 40 % polne cene vrtca. Ne zmanjšane za 20%. Torej pri ceni 83.000 je to 33.200, kot si izračunala.


če bi tole držalo...potem tistih 20% ki jih občina določi vnaprej brezsmiselnih...


_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: izračun plačila vrtca
5.10.2005 10:33:56   
Wahoo RR




spet jaz...z popravljno verzijo
 
danes sem nesla še vpisni list v vrtec in dobila spet drugo varjanto...potem sem še preverila na občini ( še enkrta ) in mi je očitno una koka tam narobe razločila...
Pa sem trikrat vprašala...
 
No, Saas ...si imela prav...
Občina sicer prispeva vsakemu 20 % ...ampka to se pozna samo tistim ( ki so vsaj pri nas redki ) ki bi plačevali 100 ali 90 % osnovne cene...
 
Tisti pa ki imamo nižje plačilo pa je teh 20 % vštetih v tiste preosatle procente...
Sepravi jaz bom plačevala 40% od osnovne cene in e od tistih 80 %
 
Tako...Saas se ti opravičujem..
me pa jezi...zato ker sem človek ki vse rada prej preverim, 10 pokličem,če je treba celo Slovenijo...pa ti še dajo napačno informacijo....grrrrr !




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: izračun plačila vrtca
5.10.2005 10:48:54   
pina colada
Mene pa zanima, na podlagi česa vse lahko uveljavljaš vlogo za znižanje plačila vrtca???

In, wahoo, a si računala razred, v katerga spadate, po teh obrazcih, ki so na ringaraji??  So pravilni??
Ker, če so.... bo  za user posted image

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: izračun plačila vrtca
5.10.2005 11:08:11   
Wahoo RR




to prošnjo za znižanje plačila lahko oddajo vsi...če jaz to prav razumem...gre za teh 20 % ki sem jih zgoraj omenila...

ta izračun je pravilen, vsaj zame...sicer pa lahko pogledaš tukaj : http://www.mszs.si/slo/solstvo/vrtci.asp#placilo

imaš razpredelnico...pa pogledaš kam pašeš...
men so že na odločbi za otr. dodatek napisali to poprečje na člana...in je isto ( ker gre pač za isto leto...






_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: izračun plačila vrtca
5.10.2005 13:33:09   
SaaS
Wahoo, ma nimaš se kaj opravičevat. Saj nisi nič grdega napisala.
Ti pa verjamem da te jezi, ko nihče (mislim uradne osebe, ki so zato tam) ne zna povedat, kar hočeš zvedet. Sem tudi jaz že imela podobne situacije, pa še prevezujejo te eden drugemu..

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Naravno in sočutno odvajanje od plenic
Pri odvajanju od plenic ne gre toliko za to, kdaj so otroci razvojno pripravljeni biti brez plenic, ampak bolj za to, kd...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?