|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   porodnišnica novo mesto
26.10.2005 9:26:05   
micki
Vse, ki ste rodile tam. Kako je? Mislim glede na osebje, razmere..... Počasi se odločam, pa me zanimajo izkušnje (vem da je EA zaenkrat zastonj, da partner plača 4000 sit za prisotnost, če je obiskoval materinsko šolo) osebje, razmere .......
Hvala!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: porodnišnica novo mesto
26.10.2005 10:02:18   
total
Jaz sem rodila tam in morem reč,da mi je bilo v porodni super na odelku pa tak tak,ena smena sester so ble prav zoperne,druge pa super,kak naletiš,drgač pa so dve v sobi,kolapnico maš čist zraven,kadar rabiš vložke,spalno srajco,  res vse dobiš.

(odgovor članu micki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: porodnišnica novo mesto
26.10.2005 10:10:09   
Anonimen
Jaz sem tudi rodila v Nm. Meni je bilo čisto vse, od prve do zadnje stvari v redu. Je res, da je ena sestra malo šarf, ampak je prav da je, meni je tao prav prišlo, ko mi je enkrat nekaj bolj na ostro povedala, da sem začela razmišljat in upoštevat.  Kar se EA tiče, nimam pojma, je nisem rabila, kar se partnerjev v porodni tiče tudi ne, ker mojga ni bilo zraven.  Drugače pa res, vse pohvale. Aja, pa če si preveč zmatrana, lahko prosiš sestre, če ti dajo otroka ponoči malo v "rejo", pa ni panike. Moj sicer ni bil, so ga pa enkrat nafilale z glukozo, da je k sebi prišel.  Če boš dobila babico Metko, boš pa sploh na konju. user posted image

(odgovor članu total)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: porodnišnica novo mesto
26.10.2005 17:56:03   
bianka
tudi jaz sem rodila v nm porodnišnici.Osebje je res enkratno.
Ja babica Metka je "špica"user posted image ,tako da mislim da ti ne bo žal če greš tja rodit.Jaz v drugo grm sigurno v nm.
Če poleg Metke dobiš še dr.Piška potem bo pa sploh super.

Pa srečno!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: porodnišnica novo mesto
27.10.2005 13:54:59   
Eja_1
Dodajam mojo porodno izkušnjo v NM:
 
Začelo se je nekaj čez 24:00 s prvim popadkom, kateremu so sledili še 3 na 20 minut, potem 1 na 8, 3 na 6 minut in nato redni popadki na 3-4 minute. Počakali smo doma še kako uro, potem pa krenili proti porodnišnici.
 
Po sprejemu, bilo je nekaj čez 5 zjutraj, so ugotovili, da sem odprta 2 cm, priklopili so me na CTG… potem pa čakali in ker se nisem dovolj odpirala (samo 1 cm v 3 urah), so mi dali klistir ob 8 uri, brili pa me niso, ker je delo dobro opravil možiček domaJ Po klistirju so mi okoli 9. ure nastavili umetne popadke (najmanjšo dozo) in začelo se je odvijati bolj hitro.
 
V uri in pol sem bila že odprta na 8 cm… možiček je ravno vprašal babico, če bo kmalu (beri bomo kmalu rodili, s čimer je mislil do 12 oz. 13. ure), pa mu je rekla kmalu… šel je ven na hodnik, ker je bilo v porodni res vroče in se mu je revežu, brez jutranje kave, spalo… no in v tem času je babica že imela pripravljen set… v 10 minutah oz. v tretjem nizu popadkov za iztisk smo rodili… Tako je porod trajal nekje 4 ure vse skupaj…
 
Možiček je na hodniku slišal, da se je začela zadnja faza, a je prišel nazaj v porodno po samem porodu oz. tik preden so me začeli šivati, da je videl pupko, preden so jo dali v ogrevano posteljico in meni v naročje… Zamudil ni nič, ker se je že pred tem odločil (in jaz sem to vedela), da v zadnji fazi poroda ne bo poleg, ker je preveč čustven in raznežen.
 
Mia je imela obseg glavice 34, velika je bila 54 cm in težka 3650 g. Imela je enkrat zavito popkovinico, a to ni bilo kritično. Malce sem se raztrgala, a tega med porodom sploh nisem čutila. Šivali so me, a ti šivi res niso noben bavbav… edina posledica je bila, da sem 3 dni v porodnišnici sedela le na eni ritnici, drugače pa bolečine niso tako hude… Imela pa sem kar močne maternične krče po porodu, posebej med dojenjem, tudi še cel teden doma…
 
Izkušnjo na porod imam res lepo. Ni tako boleč, kot se govori in sem si predstavljala… sem v hecu rekla domačim, da bi šla raje še 10x rodit, kot pa prestajat kalvarijo z dojenjem (beri do krvi ranjeno bradavico, ročnim iztiskanjem mleka, neprijaznim odnosom določenega osebja v porodnišnici zaradi težav z dojenjem ipd.), ki je sledila v porodnišnici in prve 4 dni doma, a to je poglavje zase in druga zgodba…

Ostalo: babica Slavka je zakon, tudi ginekologe je za pohvalit (Mijajlovič, Pišek).
Imam pa slabe izkušnje z osebjem na porodnem odd.. Ne z vsemi, ampak z nekaterimi staromodnimi in tečnimi sestrami in pediatrinjo, za te "svetle" izjeme je normalno, če ženski npr. iz bradavice kri šprica in vsa z brazgotinastimi bradavicami v mukah trpi md dojenjem. One pa pametujejo, ti ne znajo svetovat oz. ti vsaka drugače pove in pokaže. Potem pa vedi, kako je prav, še posebej, če prvič rodiš. Ostale sestre so pa zakon... Pribora (vložkov ipd.) in oblačil (srajc, brisač) je dovolj, samo rečt moraš... nekaterim res večkrat ali pa si it' kar sam iskat... so pa te "svetle" izjeme tudi neskramne in ti kar pokažejo/povejo, kje je rjuha, da bi si moral človek 2. dan po porodu še sam posteljo preoblečt... ampak to se ob lepem spominu na porod in rojstvo po 3 dneh v porodnišnici pozabi...

(odgovor članu bianka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: porodnišnica novo mesto
31.10.2005 15:02:19   
lenika
Jaz imam tudi namen rodit v Novomeški porodnišnici.

(odgovor članu Eja_1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: porodnišnica novo mesto
31.10.2005 15:24:55   
fritzi
Kako so vam pa kaj otroke umili?Bila sem tri dni po porodu na obisku pri sestri,pa je bil mali po glavi še vedno krvav,je pa res ,da je ta moja sestra navaden zmazek,ampak pri meni ko sem rodila v Brežicah so otroka naslednji dan skopali in namazali z oljem,da je dišal kot vijolica,tukaj pa je mali smrdel po crkotini,z eno besedo ogabno.Res da je brežiška porodnišnica za časom,ampak tega ni krivo osebje,ki je res fantastično,in nudijo vso možno oskrbo,včasih pa še kaj več.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: porodnišnica novo mesto
31.10.2005 15:33:01   
valči
Se popolnoma strinjam z Fritzi glede Brežiške porodnišnice.Njeno osebje je čudovito,od prvega do zadnjega,res delajo s srcem.Sem dvakrat tam rodila in bi še tretjič,če bouser posted image

(odgovor članu fritzi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: porodnišnica novo mesto
6.11.2005 23:54:16   
Žani
Pred tremi meseci sem v novomeški porodnišnici rodila punčko. Zelo sem bila zadovoljna, vse je bilo super. Sam porod je bil izjemno lahek in kratek (21.45 sem prišla v porodnišnico, ob 23.00 sem rodila). Pri porodu sta bila prisotna babica Slavka in dr. Mijajlović (oba sta zakon) ter moj dragi možek. Vsi so mi bili v veliko pomoč. user posted image  Tudi na oddelku je bilo vse ok (sestre, zdravniki, pediatrinje). Res pa je, da nisem imela nikakršnih težav. Lepo so skrbeli zame in za našo pupo. Naj še povem, da me je bilo poroda zelo strah, zato sem se dogovorila za epiduralno, za katero pa potem sploh ni bilo časa, pa tudi sicer je bila bolečina ob popadkih majhna. Raje grem še enkrat rodit, kot pa spulit zob.user posted image  Je pa res, da ima vsak svojo izkušnjo. Eni lepo, drugi malo manj. Pa srečno...

(odgovor članu micki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: porodnišnica novo mesto
9.11.2005 13:19:48   
čaki
v porodni dobro na oddelku pa ene so ful fajn, druge pa odklop- ja glede dojenja ne znajo razlagat...so zadirčne zraven mene je mamica kar jokala ker ji ni šlo , ona jo je pa kregala zraven...ni dost manjkalo pa bi še jaz jokala...

(odgovor članu Žani)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: porodnišnica novo mesto
10.11.2005 23:34:02   
Suzi*
Tudi jaz sem rodila v NM. Babica Metka je zakon! user posted image  Porod je bil lahek in vse je poteklao gladko. S porodno sobo in zavzetostjo babice sem zelo zadovoljna. Na oddelku pa je bolj tako-tako. Sicer dobiš vse od oblačil, brisač, oblek, vložkov, WC in kopalnica čist zraven sobe, osebje je pa res malo mešano, ene poden ene pa prijazne ful. Meni je manjkalo, ker mi niso nič razložile glede oskrbe dojenčka,nič glede dojenja, nič glede previjanja niti jutranje nege. Za jutranjo nego ga odpeljejo, niti ne veš, kaj mu delajo, pa bi bilo boljš, da bi ti kaj pokazale. Prav tako mi nobena ni pokazala kako otroka prijet, obrnit, dvignit...NULA. user posted image  Glede dojenja me je pa ena črnogleda  dr. ful napizdila. user posted image  Hudo.
Ne vem kako je drugje, ampak meni niso hoteli dat nič za na veliko potrebo in sploh nisem šla nič v porodnišnici (baje naj bi šle, a ne?). user posted image  Vizite so poden. Nihče nič ne pogleda šivov, pa ful me je vse bolelo, dajali so mi ene tablete proti bolečinam(Tadol), drugač bi pa glih umrla, ker tudi skoraj hodit nisem mogla. Kaj pa vem, lahko bi se nekateri malo bolj potrudili, ker ko si prvič mati, sem bila vsaj jaz malo zmedena na začetku in vsaka prijazna beseda bi bila dobrodošla.

Tule je pa še moja porodna izkušnja:

Zvečer 1.3. sem šla pod tuš. Se mi je zdelo, da je nekaj čudno "priteklo" ven, ampak nisem bla ziher al je to plodovnica al ne. Potem sem se ob 4.30 zbudila, ker je blo tako kot vsako noč treba na WC. Tam sem ponovno opazila odtekanje plodovnice, take malo roza barve z nekaj rjavkastimi nitkami, kar je bil verjetno čep. Voda je potem odtekala, ko sem se premikala, hkrati pa so se začeli rahli popadki. Možek je ravno vstal za v službo, pa sem ga razveselila, da tokrat bo pa namesto v službo šel v porodnišnico po malo bebico. Ob 6.00 sva prišla v porodnišnico, so me dali na CTG, ki je kazal nekaj popadkov in odprta sem bila 2 cm. Sledil je klistir in ob 8.00 sva bila v porodni sobi. Moji popadki so bili precej šibki (čeprav se meni takrat ni zdelo ravno tako :)-) in so mi zato dali umetne (zelo počasi). Še vedno sem se precej počasi odpirala, baje da se nisem dovolj sprostila med popadki. Je kar bolelo, ampak potem, ko sem pa pri 4 cm dobila protibolečinsko inekcijo v rito, je šlo pa vse zelo ekspresno. Hitro sem se odpirala, med popadki pa sem spala ko ubita. :)- Možek me je pridno masiral po križu med popadki, kar mi je zelo pomagalo. Nimam pojma, kako pogosti so bili popadki, koliko časa so trajali, ker sem bila dobesedno zafiksana od tiste inekcije. Mi je bilo prav fino. :)- Sploh ne vem kdaj, ampak hitro so se začeli tisti popadki, ki tiščijo za pritiskat, 2 popadka sem pritiskala na boku, potem pa so me dali na hrbet, ena babica se mi je dobesedno vlegla na trebuh in v treh popadkih je bilo vse končano. Ko se je nakazovala glavica, je babica rekla, da ima dete zelo veliko laskov in naju je vprašala, kaj misliva, da bo (ker nisva vedela za spol). Midva sva v en glas rekla "punčka".:)- Ampak rodil se je najin sonček Anžej ....dne 2.3. ob 12.03, po 4 urah. Na svet je "priletel" v samo enem popadku (glavica + trup). Velik je bil 51 cm, težak 3330 g, obseg glavice 36 cm. Občutkov ob trenutku, ko zagledaš svojo lastno dete, ne znam opisat, je pa to sigurno eden najlepših trenutkov v mojem življenju in nikakor sploh nisem mogla odvrnit pogleda z njega :duda:. (tudi še zdaj se ga včasih sploh ne morem nagledat, sploh, ko spi kot :angel:)

Bila sem rezana, ker sem baje (tako babica) zelo ozka (bila :)-), pa še raztrgala sem se. Kar precej sem bila šivana....:((:(( Ampak to je druga boleča zgodba, ki je trajala dva tedna. :(

Sam porod mi je bil uredu, nanj imam lepe spomine. :bravo: Normalno da vse skupaj boli. Mene je bolečina spominjala na tisto pri menstruaciji, samo da je bila močnejša, širila pa se je iz križa vse naokoli medenice. Aja pa še to....mene so boleli popadki, ko sem se odpirala, tisti, ko je treba pritiskat pa začuda ne. :zmeden2:

Bi pa pohvalila babico Metko v porodnišnici NM. Bila je enkrat babica leta in je res vredna tega naziva. Mi je zelo pomagala med porodom - s svojo sproščenostjo in tudi z "odpiranjem", kar je zelo pospešilo porod. Brez mojega možeka pa tudi ne bi šlo!!! :angel:
_______________

 
lp, Suzi

(odgovor članu čaki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: porodnišnica novo mesto
18.11.2005 14:39:17   
pina colada
Zdravniki - enkratni, profesionalni in zelo prijazni! Meni in moji pikici so rešili življenje, lahko bi se slabo končalo, a so izjemno hitro ukrepali in se je vse srečno končalo.

Babice - zelo prijazne

Osebje na oddelku - katastrofalno, neprijazno in v nobeno pomoč (razen vsega skupaj 3 sestre, ki so bile vedno pripravljene pomagati)!!! Imela sem kompliciran cr, notranje krvavitve, šivanje jajčnikov, prezgodnji porod, 40°vročine, ...res sem bila čisto na tleh in brez moči, pa mi je večina sester, ko sem jih prosila za pomoč, jasno povedala, da tu je dojenčkom prijazna porodnišnica, kar pomeni, da moraš za otroka totalno vse skrbeti sam.... Mislim, adijo možgani!



(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: porodnišnica novo mesto
24.11.2005 22:33:03   
Ajnaa
na kratko: se pridružujem mnenju večine.

Zdravniki in babice SUPER.!!!!!!!

na oddelku jih je nekaj v redu, sploh glavna sestra, medtem ko večina sester: PODEN. Tako kot ste že zapisale: nimajo nobenih spodbudnih besed, ne svetujejo in ne pokažejo mamicam, ki smo ob prvi štručki zgubljeni, kako naj ravnamo z njo, grozno zadirčne. Mojo so dva dni preoblačle one, potem pa rekla, da sem na vrsti jaz. Brez, da bi mi kaj pokazale, jaz pa tudi nisem še nikoli previjala dojenčka. Katero kremo, kako umiti,..., kolikokrat preoblečt,... sem kar malo eksperimentirala in težila sestram.

(odgovor članu pina colada)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?