|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   pogoji za odprtje privat varstva
5.11.2005 22:37:11   
Wahoo RR




Živjo punce.
S sestro resno razmišljave v tej smeri. Zanima me, če kakšna ve ali pa ima kakšen link do teh pogojev, ki morajo biti izpolnjeni za privat vartsvo ( vrtec ) .
Govorim seveda o uradni poti le tega.

Hvala lepa :)




_____________________________

Lp,
Wahoo RR


Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
5.11.2005 22:51:16   
HuAnita
Pokliči na ministrstvo za šolstvo.
Ti pa lahko povem, da se menda ne splača, ker se je že moja varuška zanimala. Razen če bi imela cene takšne, kot je polna cena v vrtcu.

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
5.11.2005 23:25:03   
Anja167
Pa če pobrskaš po spletnih straneh Ministrstva za šolstvo in šport, boš našla tudi zakon o vrtcih in druge dokumente, tako da lahko malo oceniš situacijo. Ne, po moje je to daleč od enostavnega...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 9:09:26   
Olgica
  • Ja zelo optimistično ste si zadale tole...Najprej poglej v zakon o vrtcih-najdeš ga tudi na internetu , lahko pa ti sasmo na kratko povem:

  • Občina mora najprej razpisati potrebe po privat varstvu oz.varstvu na domu(to je takrat kadar nima v obcini dovolj svojih kapacitet-vrtcev
  • Zagotovit moraš minimalne standarde(nekaj kvadratnih metrov notranjega prostora na otroka, nekaj kvadratnih metrov igrišča na otroka, kuhinjo z ustrezno kuharicao, primerne sanitarije
  • imeti moraš primerno izobrazbo

Skratka zelo zelo zakomplicirano!
Če bo pa uspelo pa veliko srče!

(odgovor članu Anja167)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 9:49:56   
Anonimen
Sicer ti želim, da ti uspe, ampak samo v opozorilo - naš vrtec se že leta trudi pridobit dovoljenje za jaslice, pa jim ne rata. Upam, da boš ti uspešnejša.

(odgovor članu Olgica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 10:56:03   
Wahoo RR
Živjo punce

No, najprej hvala za neoptimistične toda realne odgovore :)
Verjetno sem se jaz narobe izrazila oziroma preveč poudarila ta "vrtec "

Midve ne bi odpirale prav privat vrtca ( to sem napisala, da veste kaj mislim ) ampak bi se šle privat varstvo in bi želele imeti to uradno. če bodo pogoji neizpolnjivi iz najine strani, bove čuvale otroke pač na črno, tako kot večina.

In vem da tudi za privat varstvo sigurno obstajajo kakšna pravila...vendar pa ne tako ostra kot za vrtec ( recimo kuharico )

Stanovanje ki ga imave bi bil namenjen izključno temu, preuredile bi ga. Ena soba bi bila za spat, ena za igrat, sanitarije bio temu primerno preuredile ( majhna školjka..itd ) In imele bi malo kuhinjco.

Mislim da bi bila zadeva izvedljiva...samo vseeno me zanima kako do tega po uradni poti oziroma če se sploh to da...

Če bo pa naša ljuba državica komplicirala, bove imele zdevao pač na črno... 

_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 11:37:06   
Tasika
Ojla, Wahoo, a prijave že sprejemata?user posted image

Čisto resno! Sicer sta malo daleč, ampak kot kaže bomo Lukca itak vozili v vrtec user posted image

_____________________________

Lep pozdrav
tasika

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 13:55:13   
Wahoo RR




:) Tasika

Nidva daleč...jest nisem iz Ljubljane, sestra pa je in to stanovanje je v Šiški...tako da boš imela blizu :)
Študirave, ker bi bile dve, da bi bilo nekej max otrok 10...pa seveda malo različne starosti....ne samo recimo dojenčke ampka tudi malčke...

Vglavnem ideja je dobra, ona je učiteljica na razredni stopnji, voljo imave in tudi ne dvomim da ne bi laufalo...

:)




_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Tasika)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 15:03:52   
Minkaa
wahoo nedaleč nazaj je bilo po TV kako zakomplicirano je dobiti soglasje za privtno varstvo (registrirano seveda). Investicije in zahteve so realno nemogoče. Poleg tega da vsak otrok potrebuje ne vem kok kvadratnih metrov pa prilagojena stranišča umivalniki, ...... če gledaš po teh  merilih na koncu ugotovoviš, da vsega ne izpolnjujejo niti registrirani vrtci. 

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 15:43:25   
Anonimen
Dejavnost bosta predvidevam registrirali na davčni: tam ti povedo katere papirje rabita, glede na to kaj bosta izvajali. In ni res, da moraš imeti ustrezno izobrazbo (priporočljivo seveda je, zaradi same kakovosti izvajanja storitve) za privatno dejavnost - na to nihče ne gleda, razen za gostinstvo in ostale specifične dejavnosti. Pedagoško moraš npr. imeti, če se želiš zaposliti v javnem sektorju (šole), v privatnem podjetju si pa lahko en navaden... Neuspeh seveda na koncu pripisuješ svoji neizkušenosti in neprofesionalnosti. Sama imam registrirano privatno dejavnost, pa nimam zato potrebne izobrazbe, ker je moje delo avtorsko. Imam sicer mednarodno potrdilo, za boljši občutek, vendar nisem študirala te smeri. Pa se upam trditi, da sem veliko bolj suverena v svojem poslu, kot kak absolvent te smeri. Meni so namreč to znanje prinesle izkušnje in mnogi tečaji že od malih nog. Danes samozaposlovanje spodbujajo. Žal ne s sredstvi, ki bi nam koristila (razen nepovratna sredstva, ki so težko dostopna in se namenjajo izključno izrazitim, starim obrtem), vendar lahko vsaj računaš na pozitiven odziv pristojnih služb. Svetujem ti posvet na davčni in obvezno na pristojnem inšpektoratu, kjer ti navedejo vse potrebne pogoje za registracijo dejavnosti. Predvsem je pomembna slednja, saj te lahko kaseje le ta kontrolira in kaznuje. Jaz sem jim zastavila vprašanje kar po mailu, na katerega mi je osebno odgovoril glavni inšpektor.
Mislim pa si, da vaju zna projekt finančno obremeniti, saj potrebujeta urejen prostor (bivalni, sanitarije, igrišče, parking...), ki ga mora pregedat inšpektor. V vajinem primeru bi bilo potrebno sodelovanje različnih, vsi pa se seveda plačajo. Oprema (pohištvo, igrala...) in še in še...
Jaz imam mirno dejavnost in potrebujem zgolj pisarno in računalnik, ter parking za stranke, zato sem imela resnično minimalne stroške - k sreči. Mi je pa ideja všeč in jo podpiram, saj so varstva danes zelo draga in če bosta konkurenčni in locirani na mirni, lepi lokaciji bi znalo uspeti. Če je dovolj osnovnega kapitala je vredno poskusiti. Veliko sreče.


(odgovor članu Minkaa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 16:07:23   
Wahoo RR
Ja, je bilo pred kratkim v Trenjih in sem slišala kakšne pogoje moraš izpolnjevati. In res je da jih tudi nekateri vrtci ne.
No, kakorkoli...Angelinna...tebi hvala za izčrpne informacije...se bove pozanimele na teh inštitucijah...
Kot sem pa že napisala....če bodo komplicirali oziroma podo pogoji nemogoči, bove zadevo imele na črno, kot veliko drugih.

Seveda je ne prvem mestu varnost otrok in primernost prostora...za to bova poskrbeli in jih seveda tudi magar individualno zavarovali....



_____________________________

Lp,
Wahoo RR



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 22:01:29   
Anonimen
Wahoo, želim ti veliko uspeha na tvoji poti. user posted image

Pa bodi prijazna vzgojiteljica in veliko veliko cartaj svoje otroke!

(odgovor članu Wahoo RR)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
6.11.2005 22:06:29   
rija
jaz pa te bom malo potolažila: sploh ni tako zapleteno imeti privat varstva, ne vrtca!!!!, ker ga je imela moja podnajemnica doma. Uredila si je vse potrebno v roku dveh tednov. Če želiš podrobnosti jo lahko vprašam, ker s podrobnostmi nisem seznanjena.
Javi se na zs.

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Wahoo RR)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: pogoji za odprtje privat varstva
28.3.2010 20:43:24   
nina_biba
hojla rija

mi lahko napišeš te podrobnosti ali pa mi pusti nek mail ali št pa te pokličem.
lp
Nina

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?