|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RECEPT PRI DRISKI
7.11.2005 21:39:04   
PANDORA
Zadnjič sem slučajno zasledila recept na škatli od Milupinih prepečencev za dojenčke, ki se uporablja pri driski.

Potrebujete:
  • 200 ml vode
    3 prepečence

  • 2 jedilni žlici pretlačene banane

Vodo zagrejete, prepečenec grobo zdrobite (najboljše v vrečki ali servieti z mučkalico za pire krompir) in ga daste v otroški krožnik. Prilijte vročo vodo (temperatura kot ponavadi za pitje čaja), dodajte pretlačeno banano in vse skupaj premešajte.

Aha, uporabljate ga (recept) lahko že od 5. mesecev dalje.

Upam, da bo vašemu dojenčku, malčku ali otroku všeč.

Drugače pa zelo pomaga tudi prilagojen napitek HN 25, ki se uporablja namesto mleka. Pa čaj iz posušenih borovnic, naribana rjava jabolka, korenčkova juha, pusta perutnina, kokošja juhica s korenjem in rižem, riž- kuhan na vodi in še mnogo stvari...tudi Albert keksi, Plazma keksi in Bobi palčke. In pa Linex kapsule, ki jih lahko prejemajo tudi že dojenčki.

Ko je driska že malo boljša pa kuhan krompir na vodi, dobro kuhane testenine, LCA Junior jogurt za mikrofloro ...

Morda sem kateri vsaj malo popestrila jedilnik...Seveda lahko to dieto uporabljate tudi očki, mamice, nosečnice in vsi ostali...Če vas še kaj zanima, samo vprašajte, se bom še spomnila kakšne dietne hrane...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: RECEPT PRI DRISKI
7.11.2005 21:58:52   
Marogica
Hvala Pandora, za tvoje podatke. Sem se zopet nekaj dodatnega naučila.
Se priporočam

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu PANDORA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: RECEPT PRI DRISKI
8.11.2005 9:51:41   
Urša
O, super, nam bo prav prišlo!user posted image

_____________________________

Osrečujejo me zakladki Nika, Jaka in mali Izak:-)

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: RECEPT PRI DRISKI
8.11.2005 11:38:28   
gamini
Pandora, kaj pa pri bruhanju, a lahko tudi kaj podobnega napišeš ali je v bistvu podobno kot pri driski?

                  LP

(odgovor članu Urša)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: RECEPT PRI DRISKI
8.11.2005 12:44:42   
PANDORA
Midve s Pandoro sva imele obe trebušno gripo, s tem, da je ona tudi bruhala, jaz ne (sem že velika punca :)) . Ja, vse to, kar sem napisala sem ji dajala za jesti, samo ni hotela veliko.

Zdravnica je rekla, naj je ne silim, ker bo potem vse ven zbruhala. In je res... Tako da sem ji dajala za jest samo stvari, ki jih je marala (par žličk juhice, banano, bobi plačke, Albert kekse...)

Vem pa, da je zaradi izgubljene tekočine priporočljivo nadomeščati tekočino in malo bolj soliti juhico (seveda ne preveč).

To je to. Upam, da sem kaj pomagala.

Diana

(odgovor članu gamini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: RECEPT PRI DRISKI
8.11.2005 19:07:44   
gamini
Ja, hvala. Sem ji tudi jaz dala same take reči, ki jih ponavadi z veseljem poje... pa je nekaj malega pojedla... juhice ni hotelauser posted image , v glavnem kar dosti pije. Upam, da bo jutri bolje. Bruhala ni več od dopoldneva naprej, bomo videli, kako bo ponoči... 

(odgovor članu PANDORA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kdaj je čas za kahlico?
Tako kot na skoraj vseh področjih otrokove vzgoje se tudi pri navajanju na kahlico teorija in praksa skozi čas spreminja...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?