|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 13:07:40   
vesna fž
A katera ve zakaj lahko začnejo jesti pri 4 mesecih ostalo hrano?Zakaj ne prej recimo pri 3 ali kasneje recimo pri 5m.Vsi skos govorijo od 4m dalje a če bi dal prej bi kaj lahko bilo?Ne vem samo sprašujem me zelo zanima.

Sem bla danes v posvetovalnici -mala je stara 3 m in se je v dveh mesecih zredila samo za 700g,kar je premalo vsaj še pol kg bi morala met več je rekla in zato imama kontrolo čez 14 dni.Mleka mam dovolj vem,pa še zle sm si ga stisnala pa ga je 180 ml v eni zizi,kar se mi zdi dovolj.Bom vidla kolk bo pojedla-kolk pa pojejo nekje vaši tolk stari otročki?;oja ko se naje noče več in je tut ne morm prsil kr se začne dret ko user posted image ,tako da jema na 2,5-3 ure,ker če ji dam tut po 2 urah zizo je noče,ponoči pa je 2x.Pediatrinja pravi da ji moram začet devat en obrok več ampak kako-mi tut ona ne zna povedat.Jst pa je nebi rada dala na adaptirano mleko ker vem da imam  dovolj svojega(razen če bi mi ga res primankovalo ok pol ji ga dam )v tem primeru pa res ne user posted image .Kaj naj naredim da bo več pojedla bi ji mogoče lahko dala v moje mleko zvečer rižolino kljub temu,da je od 4m daljeuser posted image ne vem razmišlam pa sem preveč user posted image kaj naj naredim
No zaradi tega sem začela razmišljat zakaj vse pri 4 m in prejuser posted image vem bedasto vprašanje ampak me vseeno zanima.

Hvala za odg.

lp vesna maluser posted image


_____________________________


<
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 13:13:20   
Anonimen
vrjetno zato, ker prej prebavni trakt otročka še ni dovolj razvit da bi sprejel kako drugo hrano. zdej clo govorijo dojit samo do 6. mesca!
ja ne vem..mogoče pa tvoje mleko ni dovolj hranljivo, kljub temu da ga imaš dovolj? saj pr men je blo tko pri 5. mescu se tamala sploh dojit ni več hotla pa mi je mlek kr teku ampak zgleda da ji ni bil dost. flašo adaptiranega je pa zeksala! in ko sem si mleko spumpala ga je blo tut 2 deci sam je blo čist vodeno vidt, skor zelenkasto??!! od začetka je blo pa gosto belo, skor rumeno mastno!
mogoče bi ji pa zvečer res probala dat eno flašo adaptiranega? al pa probejta en podoj kam poturit še vmes? ma ne vem pišuka user posted image

(odgovor članu vesna fž)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 13:22:46   
vesna fž
ja sem jst tut vparšala če je možno,da imam preslabo mleko pa je rekla da to ni mogoče.Kr prvega dejansko še zdaj dojim 2x pa je star 2 leti pa nisem nikol imela teh problemo a lahko pol kej nardim da bo boljši mlek?
Tut jst nisem več pametna bom naposala kolk je pojedla po flaši ko se bo zbudila.
Čeprav zdle se spomnim da je enkrat jedla po flaši moje mleko ko je bila v varstvu pa ga je spila 80 ml.Drgač ji pa nč ne manka je močna glavo obvlada vse ni kaj edino teža.
Čeprav težđa po mesecih je ok sam glede na to da se je rodila 4 kg težka je pa zdej to dost premalo tako je rekla.

Nisem več pametna


_____________________________


<
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 13:41:11   
Anonimen
se prav da dojiš oba? da tavelk ne poje bistvenga pa tamali ne ostane? pojma nimam.

(odgovor članu vesna fž)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 13:44:10   
HuAnita
ŽTi pobrskaj po mojh starih debatah. Tudi capinka se je kao premalo redila s 700g/mesec, od 2.-3.m se je zredila 'le' za 500g. Sem bila totalno panična, poskusila spet dati dodatek, ki ga je sicer malo pila, potem pa veselo polivala...user posted image
Potem sem se počasi nehala sekirati. Sem jo izključno dojila. Ni bila ne vem kakšen jedec do 11m. Zdaj pa samo 'ama-ama', bi že morlai skoraj skrivati hrano pred njouser posted image
Veš, kaj pomeni, da še en obrok dodaj? Tega za vse na svetu ne naredi!!!!! Tako je meni svetovala pediatrinja, naj jo tudi ponoči zbujam na max. 4 ure!!!! Potem, ko jih je spala že 7 do 8 v kosu. In še zdaj imam štalo in zbujanje ponoči, ker se točno ob urah budiuser posted image
Pa se ni po tistem dodatnem dojenju nič bolj redila!
Malo imajo še zastarele tabele, ker včasih dojenja niso tako spodbujali kot zdaj.
Ne vem, kje si slišala, d vsi govorijo o uvajanju gostega pri 4m?user posted image  Meni so vsi govorili pri 6m. Tako smo tudi začeli. Tako ima otrok največ od dojenja.
Če prehitro začneš z gosto, lahko ima prebavne motnje, za drugo pa niti ne vem točno, aja, pa celikalijo (reakcija na gluten).
Počakaj do 6m. In ne misli na to, koliko se redi. Misli na to, kako vama je obema lepo.
No, to je moje skromno mnenje.user posted image

(odgovor članu vesna fž)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 13:46:59   
HuAnita
Sori, nisem videla spodaj, da dojiš dva.
Obrni se na KarmenLLL, gotovo te bo znala pomiriti, kot je mene glede teže.
In tvoje mleko je vedno boljše in dovolj kakovostno za tvojo dojenčico.

(odgovor članu vesna fž)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 14:05:59   
vesna fž
a karmenLLL tut hodi na ta forum in kok jo lahko kontaktiram?

Zdle sm ji dala moje mleko po flaši pa je popila 120 ml zdi se mi ko sm jo gledala kok je pila ko je skos teklo,sm dobla občutek kot da se ji na zizi ne da vlečituser posted image


_____________________________


<
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 16:21:30   
Anonimen
http://med.over.net/phorum/read.php?f=94&i=7671&t=7671#reply_7671

upam, da ti kaj pomaga tale link user posted image

(odgovor članu vesna fž)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
15.11.2005 17:10:38   
StBarbara
sem jaz tudi slišala, da lahko začneš z dodajanjem pri 4 mes, jaz osebno sem začela pri polnih 7mes, ker ga enostavno hrana ni zanimala, pa kaj, ko je pri nas še pri 16 mes tako, da ga hrana ne zanima samo ziza je zakon user posted image

...naš ima kao 1kg premalo pa kaj naj? pač ima tak metabolizem mu rečem "dizelček", ker malo porabi user posted image

lp

_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu vesna fž)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ZAKAJ ZAČETI PRI 4 MESECIH
19.11.2005 9:30:35   
Barči78
Moje mnenje je tako, da bi dojenček lahko začel jesti drugo hrano tudi prej. Poskusiš malo, da vidiš, če bo imel kakšne težave. Moj mož je recimo pri treh mesecih jedel juho, moja stara mama pa je imela dvojčka in je bila punčka zelo slaba. V bolnici so ji v eno stekleničko pripravili mleko, v drugo pa zmiksan korenček, tako, da ne vem.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu StBarbara)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





12 imen z močnim pomenom
To je 12 imen – 6 fantovskih in 6 dekliških, ki nosijo močen pomen.
Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...




turistični boni
Lelly28 RR

Ali boste izkoristili turistične bone, ki nam jih je dala država?

da (51%)

ne (43%)

nevem še (5%)


Število vseh glasov: 37

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!