|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakšen je bil vaš pregled po SS!
15.11.2005 16:23:35   
sade
Pozdravljene,

danes sem imela prvi pregled po t.i. čiščenju. Vzeli so mi bris in pretipala me je in to je vse.
Kakšni so bili pregledi pri vas???
Meni se je zdelo čudno, da te pregledajo tako na hitro in površno. Seveda sem vprašala in so mi odgovorili, da bris vse pove.
Nič ultrazvoka, da vidijo dejansko stanje.
Sicer so me potolažili, da je vse ok, ampak pričakovala sem bolj natančen pregled.
Prosim povejte svoje izkušnje.
Kot pomembno za nas mi je ginekologinja rekla, da ni nujno čakat 3. cikluse, kar me je razveselilo.
Želim vam lep dan !user posted image
Sade
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
15.11.2005 16:35:19   
Dejča
Nekaj podobnega je tudi na prvem pregledu po porodu - tudi sama sem si mislila: "A to je to???!! user posted image " Pa bodo že vedeli.

(odgovor članu sade)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
15.11.2005 18:46:14   
Jančika_
Po prvem ss je bil tudi moj pregled nekaj takega. Po drugem, ko sem splavila skoraj dobesedno na njegovi mizi, pa mi je naredil še vaginalni UZ. Nisem pa niti prvič imela občutka, da bi me pregledal površno, to pa ne.

(odgovor članu sade)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.11.2005 6:22:52   
Anonimen
Obakrat mi je naredila kompleten pregled. Pretipala, vzela bris in naredila vginalni UZ, da je pogledala, če se je vse sčistilo. Sploh pri drugem ss je bila zelo natančna, ker me ni poslala na čiščenje in je pustila, da se sčistim  'naravno', je pač hotela natančno videt kako je šlo.
Moram reč, da je bila 'natur' varianta ss fizično precej manj boleča.

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.11.2005 7:44:18   
Klarissa
jaz ga sicer še nisem imela, mi je pa rekla naj pridem takoj po koncu menstuacije. a je vam bi dan enak napotek??? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.11.2005 8:04:10   
pupika
Mene so samo potipali in mi niso vzeli brisa, nič UZ. Sem bila kar malo razočarana nad mojim pregledom. No takoj po ss, ko pa sva zopet začela na user posted image , pa sem kar takoj zanosila v prvem poskusu, vendar sem imela IMN. Nekateri pravijo, da imaš več možnosti za IMN po čiščenju, ker je možno, da je prišlo do kake infekcije ali vnetja. Tudi po IMN me je G samo potipal v okolici jajcevodov in to je bilo to. No in potem sem zamenjala G in sem več kot zadovoljna z njo.

Punce po čiščenju pazite nase in veliko počivajte. Jaz sem preležala kar celih 7 dni in sem zelo pazila kaj sem delala, pa sem vseeno imela IMN.

Veliko sreče in upam, da boste kmalu začutile bitje srčka vaših še nerojenih user posted image

(odgovor članu Klarissa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.11.2005 13:46:24   
ElaM
Jaz sem imela pregled 6 tednov po ss. Vzela mi je bris, naredila Uz, da je izključila možnost pregrade in to je to.
Pupika, a lahko našišeš katere znake si imela pri IMN?
Srečno punce.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.11.2005 13:46:55   
ElaM
Pupika, napišeš.

_____________________________

:)

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
17.11.2005 18:24:05   
Peli
Jaz sem imela po ss pregled po 6. tednih, ni mi vzela brisa delala pa mi je vaginalni uz, da je videla če je vse v redu. Počakala pa naj bi 3 cikluse vendar se je vse skupaj nekoliko zavleklo.
No sedaj pa smo v pričakovanjuuser posted image .

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
18.11.2005 10:51:50   
pupika
Joj Irmy se opravičujem, ker se nisem takoj oglasila.
Jaz sploh nisem čutila, da sem imela IMN. Test mi je pokazal 1 dan izostanka pozitivno, nato sem čez kaki teden ali teden in pol začela rahlo krvaveti v obliki izcedka in sem šla do G. Tam mi je G rekla da verjetnos ploh nisem noseča in je to menzes ali pa gre za SS ali pa je še prezgodaj da bi kaj občutila na dotik. Je bilo pa zanimivo, da seem imela povečano sluznico in maternico trdo. No in po krvnih testih je bilo tazvidno da sem bila noseča, nakar so me spremljali na UZ in ni bilo čisto nič vidno, niti GV. V bolnici pa so mi ugotovili IMN, mi je pa doktor rekel, da je pri IMN značilno, da ti hormoni nihajo, enkrat naraščajo, drugič apadajo, kar so tudi meni na začetku so mi padali, nato so mi malo naraščali in zopet padali, na koncu pa so se mi ar dvakrat že podvojili in potem spet upadali. Kakšnih velikih bolečin nisem imela, le tu pa tam kakšno špikanje v predelu jajcevodov, tako da jaz pravim, naj se zelo hitro dela test po izostanku, ker je bil pri meni test pri G ko sem krvavela negativen. Vedno kadar test pokaže pozitivno gre za nosečnost.

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
18.11.2005 12:57:52   
ElaM
Hvala Pupika. držim pesti, da naslednjič bo pa vse kot mora bit.user posted image user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu pupika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
21.11.2005 14:06:17   
lory05
Jaz sem imela 10.11. prvi pregled po ss. Nobenega brisa, ne uz, nič. Samo pregled, povedal mi je, da je vse "kot novo".
Zanima me, tiste, ki imate izkušnje, kdaj dobiš prvo user posted image  po ss, kdaj lahko spet zanosiš, a lahko že prvi mesec, ali je kaj narobe.
hvala za odgovore.

(odgovor članu sade)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
22.11.2005 15:15:17   
Klarissa
meni je bilo rečeno, da M pride 3-6 tednov po ss
zanosim pa lahko takoj.

glede m še ne vem kdaj mi bo prišla-upam, da hitro. do takrat pa bova s kondomomuser posted image . bi pa jaz kar takoj spet probala, samo imam 2.12. pregled in bodo mogoče rezulati takšni, da bom morala na letz--po njem pa min 4mes ne smem zanosituser posted image user posted image user posted image user posted image  in tako se bo najina sreča zavlekla,...........

(odgovor članu lory05)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Pregled po ss!
12.12.2005 21:00:07   
macca
Tudi mene niso po ss nič kaj posebno pregledovali. Niti se ne spomnim, da bi mi vzeli bris. V glavnem po ss že skoraj dve leti ne zanosim, pa tudi vnetja imam od takrat pogosteje. Moj G mi  brez posebnega posvečanja in poglabljanja v moja prepogosta vnetja vedno le predpiše ali canesten, pa vagisan, pa diflazon itd. Stanje pa se ne izboljša. Razočarana sem nad G!
Meni so rekli, da je dobro tri cikluse počakati, potem pa veselo na delo. Tako smo sli tudi mi, a do zdaj še žal brez uspeha. Pa ti? Si že srečka user posted image ?

(odgovor članu sade)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Pregled po ss!
12.12.2005 21:07:48   
melitkica
Mene je pregleda (vzela bris) in nato naredila še vaginalni UZ, ker je hotela videti, če se je maternica postavila v prvotno obliko. In se je, vse je bilo ok. Vprašaj G za vaginalni UZ? Mogoče se ji ni ljubilo tega narediti ali pa res ni bilo potrebno. Oni že vejo (ampak ne vsi)!

Lep večer še naprej

(odgovor članu macca)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
26.12.2005 19:54:40   
Sulfinija
Pozdravljene!!!

Jaz sem imela pregled po ss splavu v petek in je potekal takole.
Prvo je pogledala odpustnico in nato me je povabila na stol,ki je zadnje čase zame prava mala nočna mora.Sma se tudi glede tega malo nasmjali.Pol me je vse pogledala,pretipala in nič ni della UZ.Nato me je še samo vprašala kako sma se z možem zmenila v MB neplodnosti ambulanti ker sma en teden po abraziji podpisala papirje za epruvetko IVF postopek.
Sedaj pač samo še čakam svojo M da začnem jemati KT.No morala bi priti v petek vendar ne vem prejle sem opazila neko rdelčkasto sluz in ne vem,če se ne prikažuje,če bo kaj prej prišla bom pa pač začela jemati tabletke pri naslednji M.Vendar uopam,da bo šlo vse po planu in da jo ne dobim pred 30.12.
No takole je zgledal moj pregled po ss.Moram pa povedati tudi tole,da me je lepo potolažila in mi rekla idite v IVF polni,upanja in optimizna da bo za vaju tole srečna zadeva in da se ne bo končalo kot se je sedaj,bosta usplea kajti tudi naravno sta lčeprav se hje za vaju nesrečno končalo.

Torej držite nama pesti marca naju čaka IVF.Upava da dobima vsaj user posted image ali pa user posted image user posted image ,ki si jih takole želima.

LP Mojcauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu sade)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
14.2.2006 9:43:28   
karina
Ojla...

A ste res vse imele pregled po ss?Jaz sem pričakovala tudi pregled pa sem samo sestri dala odpustnico in histološki izvid, je rekla da bo G pregledala, in če bo kaj me bodo poklicaliuser posted image .Nič pregleda ali da bi me naročila! Rekla je samo če bomo načrtovali nosečnost naj 14 dni po izostanku pokličem, seveda naj prej naredim test.
Lep dan.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
14.2.2006 11:26:30   
Naja30
Ja, kolikor jaz vem, naj bi bil po ss pregled, je pa verjetno odvisno, kdaj si imela ss. Če je to bila skoraj redna M, pregleda verjetno ni. po abraziji pa sigurno mora biti.

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
14.2.2006 11:41:32   
karina
Naja 3
V 8t sem šla na čiščenje zaradi odmrtja ploda......in pri G ni bilo govora o kakšnem pregledu!Sem razočarana.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
14.2.2006 15:27:52   
Naja30
Karina, ja to je pa čudno. Men so že v bolnici na odpustnici napisali, da imam kontrolo pri G 2-3 tedne kasneje. Pa še sestra mi je to ene 3x rekla.
Po moje je najbolje, da pokličeš svojo G in vprašaš ali pa kar poveš, da si imela čiščenje in bi rada pregled. Ker mora videt, ali so vse lepo sčistili, vsaj meni so tako rekli. Tudi ti boš bolj mirna, ko boš začela spet delat na user posted image

Želim ti, da čim prej rešiš to zadevo in javi se še kaj z novicami.  user posted image

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.2.2006 12:23:51   
surya
Tudi jaz sem imela dva SS. Na prvo čiščenje sem morala septembra, plod se ni razvijal. Po čiščenju mi je G naredila vaginalni ultrazvok in ker je kazalo, da maternica še ni čisto prazna, sem vsak teden devala kri, kjer so mi preverjali višino betaHCG- ja in ker ta v enem mesecu ni padel, sem morala še na eno čiščenje!user posted image user posted image user posted image Po nesreči sem takoj zanosila (še sedaj, ne vem, kako, ker sva uporabljala kondome) in splavila še enkrat, preden sem se sploh zavedala, da sem noseča.

Mislim, da je dobro, da ti naredi vsaj en ultrazvok po čiščenju, ker drugače ne veš, če je kaj ostalo. Jaz imam pa sedaj drug problem. Od takrat sem imela samo eno M, še to je povzročil Dobstron, sedaj je pa sploh ne dobim!

Kako hitro so se vam uredili ciklusi po SS?

Pozdravček!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.2.2006 12:58:09   
karina
kdaj dobiš M po ss pojma nimam jaz jo še čakam, predvidevam pa da bom dobila 28.2....28.1 pa sem bila na čiščenju.Danes me je G klicala rekla da je histološki izvid vredu in da se vidimo ko spet zanosim...sem jo povprašala po pregledu pa pravi če nimam nobenih težav da ni potrebe, a me je potem vseeno naročila na pregled in to konec aprilauser posted image upam da so mi poseg dobro opravili in ni kaj ostalo noter ki bi se zaraslo v kakšno cisto ali podobno in bi to ugotovili šele pri morebiti naslednji nosečnostiuser posted image .
.....jaz pa komaj čakam naslednjo M..... user posted image ......

(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
16.2.2006 19:06:39   
Naja30
Ojla punce.

Karina, še vedno mislim, da bi morala po ss na pregled in to če ne pred M, pa vsaj takoj po prvi. Ravno zato, da pregleda, če niso kaj sfalili. To je pa ja zelo pomembno! user posted image  Ne vem, kdaj bosta vidva spet začela delat na user posted image , midva sva začela takoj po prvi M in najhujše bi mi bilo, da kaj ne bi bilo ok. user posted image user posted image  Malo čudno je to od te G. Jaz bi na tvojem mestu zahtevala pregled.

Surya, jaz sem prvo user posted image  po čiščenju dobila točno kot urca! Ciklus se je normalno nadaljeval naprej, pa sem se ful bala, da bo fuuul kasneje prišla in da bo fuuul boleča. Mogoče me je kak dan prej začelo že špikat vspodi, drugače pa je bilo normalno.

Upam, da se vam vsem čim prej uredijo težavice. Glejte na to pozitivno. Pikica ni bila dovolj močna in verjetno je bilo kaj narobe z njo in se je odločila, da bo dala prostor drugi pikici, ki bo razveseljevala naše user posted image
Pridne bodite in veliko sreče vsem!  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kakšen je bil vaš pregled po SS!
17.2.2006 8:35:09   
surya
Ni to hecno? Nekatere komaj čakamo, da pride M, ostale pa upajo, da je ne bo!

Tudi jaz komaj čakam, da dobim, saj bi bil to znak, da je vse v redu. Ampak mi že sedaj "zamuja". Prejšnji mesec sem jo dobila 14., danes je že 17. tako da...user posted image user posted image user posted image

Upajmo na najboljše!

Srečno vsem.

(odgovor članu karina)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?