|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kontracepcija po porodu
23.11.2005 10:06:29   
Udb
Čez 3 tedne imam G in bi se rada že vnaprej odločila za vrsto kontracepcije. Verjtno bi kar tabletke, saj ne dojim, pa se mi zdijo najbolj ziher. Ne vem pa katere bi - pred nosečnostjo sem imela Diane35. Ko sem jih nehala jemat, sem imela čisto zmešan cikel - 1 leto!!! Bi raje kakšne druge! Kakšne so kaj vaše izkušnje, oz. kaj mi predlagate?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 10:10:08   
ameli
Tudi jaz sem bila prejšnji teden pred to odločitvijo. Vendar dojim, tako sem se odločila za MIreno (intrauterini vložek). Sem si ga kupila prejšnji teden, samo. Ko mi ga je lekarna izročil, pa me je skorej kap, ko sem vidla kaka vlka zadeva je to!!!!!!!! Sedaj zbiram pogumuser posted image user posted image , da se naročim pri g, da mi ga vstavijo.

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 10:38:48   
muki1
Najboljša kontacepcija je: Bejž stran od mene, ded!

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu ameli)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 11:19:14   
Barbela
Jaz sem bila pred zanositvijo na Diane-35. Po porodu, ker ne dojim, pa mi je ginekologinja priporočila iste. Tako, da sem spet na stari poti.

Lp, Barbara

(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 11:23:08   
janjja
Tudi jaz prej Diane 35 in zdaj spet, je pa res da ti te tablete popolnoma zmešajo cel cikel in traja in traja da se po jemanju teh vse uredi. vsaj pri meni je tako in ni šlo drugače kot da jih jemljem nazaj.

(odgovor članu Barbela)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 11:37:07   
čebelica maja
Tudi jaz sem po porodu oz. ko sem nehala dojit, začela jemati KT. Sem pa začela dobivati celulit po stegnih in ker se ga želim ubraniti čimdlje bo možno, sem prenehala z jemanjem kt. Zdaj pa imava kar kondome, čeprav je res full zoprno in jih uporabljava tudi prvič v življenju. A kaj čmo? jaz tablet nočem, drugače pa ne gre.

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 15:02:11   
fricka
Jaz imam pa vstavljen navaden materični vložek, pa ni sile (mogoče ga bom prej kot v enem letu odstranila in se mi Mirena pač ne splača). Moram pa rečt, da jaz z Diane in ciklom nikol nisem imela problemov. Urejen je bil z KT ali brez.

(odgovor članu čebelica maja)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
23.11.2005 15:28:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu fricka)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 16:10:08   
valči
Ameli,sem se spomnila nase,ko sem Mireno kupila in se vsrašila velike škatleuser posted image .Pa sem vsakega (lekarnarko,sestro,ginekologa),spraševala,kam bo ta stvar šlauser posted image ,pa so me potolažili,da ni tako veliko,kot je videt.
Preden mi je jo g. vstavil,mi je moral vse pokazat in razložit v detajle-ni vseeno,kaj bom imela pet let v sebi,ne?user posted image
Zadeva je čisto mala,brez panike,kar pogum zberi,pa pojdi na vstavitevuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 17:02:47   
Anonimen
Jaz imam Mireno, pa se fejst zadovoljna user posted image

(odgovor članu valči)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 19:52:22   
tincci
Pa je to res treba met 5 let v sebi ali se lahko npr. po 3 letih odločiš za odstranitev?

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 19:58:24   
ameli
odstraniš lahko kdaj pač hočeš

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 20:07:00   
tincci
To je pa super! Zakaj pa povsod govorijo, da je to za 5 let, sem mislila, da je to nujno tok dolg treba imet v sebi!

Pa to povzroča kakšna vnetja ali kaj podobnega?

(odgovor članu ameli)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kontracepcija po porodu
23.11.2005 23:09:53   
valči
Tincci,ni nujno met pet let,ker v takih primerih,kot ga mam jaz-težave s krvavitvami,je treba dat ven,če težave ne minejo.
Jaz jo imam 8 mesecev,pa več krvavim,kot brez,tako da je rekel ginekolog,da če se bo nadaljevalo to,bo vzel venuser posted image
Saj drugače je vse vredu,samo krvavitve pa žrejo živce,čisto zmešan ciklus imamuser posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kontracepcija po porodu
24.11.2005 22:43:04   
tincci
Kakšne krvavitve imaš to, menstrualne ali zaradi vložka?

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kontracepcija po porodu
26.11.2005 23:10:53   
valči
Vložek mi nagaja,ga očitno ne prenašam najboljeuser posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 0:38:51   
KODA
Zaenkrat nič.Ta nič se že vleče tri leta.
Imamo metodo varnih dni.


_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 11:27:47   
Sugy
Mireno imaš lahko 5 let, če jo hočeš prej ven dat, pa da to veš že zdaj, se ti jo ne "splača" vstavljat.

Pri nas mislimo imeti še enega sončka čez kaki 2 leti, zato bom ko neham dojiti spet nazaj na kontracepcijskih tabletkah. Do takrat pa metoda "pazi" user posted image  ali pa kondom.

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 12:51:49   
tincci
Zakaj se ne splača ustavit za recimo dve leti? A boli vstavljanje, al je ful za plačat, al kako?? Drugače se bom pa lotila metode od Sugy user posted image

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 14:11:46   
Sugy
tincci, ne vem točno, zakaj se jo ne splača vstavljati. Nekaterim verjetno tudi zaradi denarja (mislim, da stane okoli 30 jurjev). Drugače pa so verjetno še kake druge stvari.

Meni se zdi res brezveze, kaj pa če me že čez 1 leto prime, da bi imela še enega otročička... Bom si jo  pa verjetno dala, ko bom odločena, da imam dost otrok user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 14:54:04   
Gina
Jaz imam mireno in je mnogo boljše kot brez. Ko sem bila brez, sem vedno krvavela, kot bi me klali, in to vedno po 14 dni skupaj in  posledično imela vedno železo zelo švoh. Da o vložkih in tamponih, za katere sem zihr dala tistih 30 jurjev na leto (ne na 5 let!) ne govorim. Mi je pa resnično eno leto po vstavitvi packalo po 14 dni (kar je enako, kot imam jaz sicer M dolge), vendar samo packalo, nič več. Bolelo me nikoli ni nič, edino kake 3 mesece sem imela napihnjen trebuh, med M pa pol leta. Zdaj imam namesto M nekaj dni packanja, trebuh nič otekel, boli nič, skratka, super. Mireno imaš lahko notri maksimalno 5 let (ali pač manj), zaradi tega, ker vsebuje določeno količino hormonov, ki se sproščajo lokalno v maternico, kjer tanjšajo sluznico, zato da se zarodek ne more vgnezditi, pa zato, da se ne ustvarjajo pogoji za združitev jajčeca in semenčeca sploh. Po 5. letih ni več teh hormonov v mireni, so se vsi iztošili,ne deluje več drugače, kot navadni maternični v. Zato so tudi krvavitve odločno šibkejše kot pri navadnem materničnem vložku, ki ga pa jaz sploh nisem prenašala, tako zelo sem krvavela in imela krče.

(odgovor članu Sugy)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 19:30:11   
tincci
Saj ravno to sem razmišljala: to je tujek v telesu in telo se zna grdo odzvati ...

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kontracepcija po porodu
27.11.2005 21:33:52   
Gina
Ja, tinci, to je res. Ampak ne veš, dokler ne probaš. Mene je bilo kar strah, kako bom prenašala, glede na to, da hormonskih tablet ne morem jemati, ker mi ali ne primejo ali imam pa vse možne stranske učinke. Še enega otroka pa res ne bi. Bi me bilo pa preveč strah brez vsega.... In zdaj mi je res fajn. Pol leta pa ni bilo tako zelo, saj pravim.

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
Otroška imena: 20 najpopularnejših herojsk...
Preverite izbor 20 najpopularnejših herojskih imen za male superjunake in superjunakinje. Ob vsakem imenu boste našli tu...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?