|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 11:43:16   
Anonimen
Kot sem obljubila, poročam.

Torej, dojenčki se v letalu večinoma super počutijo. Da bi bilo za njihovo ugodje pravilno poskrbljeno, pa je potrebno predhodno rezervirati mesto z dvojnim pitchem, ki je tik za steno, na katero se pritrdi zibka. Zibka ima jeklen obod, narejena pa je iz blaga. 15 min po vzletu jo stevardesa pritrdi na steno pred tabo, 15 minut pred pristankom pa sname.
Problem zna bit v tem, ker je zelo kratka - na oko okoli 70 cm - tako da mora otrok noge pokrčiti. Uporabna je tudi za igro in za sedenje.
To mesto je fajn tudi zato, ker imaš pred nogami veliko prostora, tako da lahko otroka položiš na tla in se tam igra.
Pred vzletom dobiš pas, s katerim otroka pritrdiš na svoj pas, uporabljaš ga tudi ob turbolencah in pri pristanku.
Na letalo sem videla prinesti tudi otroka v lupinici in otroka v košari, ki so jo sneli z vozička, vendar nisem videla, na kak način so ju vpeli na stol, ker so šli v business class.
Previjalne konzole niso imeli zato smo previjali kar v tej zibki. Pravzaprav na poti dol nismo niti previjali, ker sem pred vzletom sinu dala borovničevo kašico, da ga je rahlo zaprla. Enako za nazaj, vendar ga je bilo vseeno potrebno dvakrat previti.
Stevardese lahko prosiš za vročo vodo in za pomoč. S seboj velja imeti hrano za otroka, ker mu sicer ne pripada. Pijačo pa lahko vzameš kadarkoli si/je žejen.

Za voziček je dobro poskrbljeno, na checkingu je potrebno vzeti tudi nalepko za voziček, potem pa ga pustiš pod stopnicami, ko greš na letalo. Tam te po pristanku tudi pričaka. Glede kg ne delajo problemov, mi smo vzeli robustnega in težkega Chicca 3WD Tech pa niso nič komplicirali. In nam ni bilo žal, ker se je izkazal super kot začasna posteljica pri čakanju na letališču. Pa še prtljago je pomagal nositi.

Večina letališč ima tudi posebno sobo za otroke, kjer se otroci lahko igrajo in zlaufajo. Ker ne zaupam najbolj njihovi čistoči, sem s seboj imela en kup robčkov z razkužilom in tudi tekoče razkužilo s katerim sem svojemu sinu vsake toliko počistila roke, po igri pa sem mu preoblekla obleko, s katero je plazil po tleh.

Mi smo v eno smer leteli 12 ur (postanek v Rimu), nazaj pa 10 ur; pred tem vožnja z avtomobilom do letališča, za tem pa še hidroplan. Vsega skupaj je bilo za 24 ur/polet.
Kljub temu, da je moj sin precej zahteven otrok, je vse skupaj potekalo gladko in brez težav. Je pa res, da moraš skrbeti za stalno animacijo otroka user posted image . Po drugi strani pa mi je polet minil veliko hitreje kot preden sva šla z otrokom.

Na letalu je bilo za dol 8 otrok za nazaj pa 5, vsi mlajši od enega leta, nekaj tudi dojenčkov. Nihče od teh otrok ni imel vidnih težav, seveda je bilo nekaj joka.

Tako, toliko za vse tiste, ki bi pa si ne upate. user posted image
Gre brez večjih problemov! Se je pa potrebno skrbno pripravit.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 14:16:17   
Jutra
Selena, koliko pa je tvoj sinko star? Do katere starosti otroka lahko na letalu dobiš zibko?

Ste pa face, da ste se odpravili tako dalečuser posted image  Mi smo šli letos tudi z 8 mesečno user posted image  z avionom na dopust, ampak je bil polet veliko krajši.
Mnjam, me pa mika tvoja distanacija že dalj časa.

_____________________________

Naj bo lep ta dan, bodi nasmejan:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 15:05:33   
Anonimen
Kam ste pa šli, da je bila tako dolga pot? Sem prav radovedna, user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 17:26:09   
Anonimen
Jutra, polnih enajst mesecev je imel. Ampak kot rečeno, bili so tudi res majhni dojenčki. Tisti v košari je imel le nekaj mesecev. Videla sem celo par z dojenčkom, ki ga je mati nosila v kengurujčku, tako na oko okoli 5 mesecev, in s še enim sinkom, tako na oko okoli 3 let.
Zibko ti dajo večinoma do nedopolnjenih 3 let. Je pa odvisno od aranžmaja do aranžmaja.
Upali smo si, ker smo vse natančno organizirali - od poti do zdravil, primernega otoka itd.
Ponovno opozarjam, da je potrebno v pogodbo, ki jo skleneš z agencijo, zapisati, da oni organizirajo rezervacijo prostora v letalu in zibko saj ti je sicer ne dajo. Letalilška družba sama ne sprejema rezervacij na sedeže.


Blacky, šli smo na Maldive.

(odgovor članu Jutra)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 18:11:39   
piščanc
uh, maldivi, jaz bi se tam poročila user posted image

hvala za poročilo, bo prišlo prav. me pa še nekaj stvari zanima. seveda kako je bilo na maldivih?? pa s katero agencijo si šla, da je bilo tako ok?  in cena??

mm, morje, palme, mivka, joj kva sanjam

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 18:19:14   
Anonimen
Hm, organizacija poroke na Maldivih pa je verjetno kar zahteven projekt, razen, če vse skupaj prepustiš kaki agenciji. Pa tudi sicer si tega ne predstavljam glede na to, da je vsa birokracija na Maleju, to je pa en smrdljiv pozidan otok od katerega nimaš ničesar. Bolj kot premišljujem bolj dvomim v to, da se to da.

Bilo je fenomenalno, Maldivi so na svetu samo eni... Zdaj že dajemo v žakeljček za naslednji obisk. user posted image  
O ceni raje ne bi, tokrat se namreč ne morem pohvalit s tem, da smo prišli fajn skozi. Vse preveč smo morali izbirati in vse preveč stvari je bilo pomembnih prej kot ugodna varianta, temu primerna je bila tudi cena. Ampak recimo, da je bilo to hkrati še poročno potovanje - glede na to, da sva lani šla samo v Pariz, ker sem bila noseča.
Šli pa smo z eno italijansko agencijo - Reliance, posredovala pa je Cisalpina (internetni ponudnik).

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
15.12.2005 22:29:49   
AlenkaE
super informacije. Mi namreč januarja letimo v Mehiko. Takrat bo mala stara 10 mesecev. Ampak nama so na agenciji, kjer sva kupila karte rekli, da morava zibko rezervirat pri čekingu na letališču. Zdaj sem pa v dvomih, ker ne bi rada ostala brez, ker je let kar precej dolg. Sicer bomo menjali letalo v Atlanti, ampak tudi do tja ni mačji kašelj. No, bom še enkrat preverila na agenciji.
Mogoče je pa odvisno od letalske družbe??
Sicer bom pa tudi jaz poročala, ko se vrnem v februarju.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
16.12.2005 7:45:33   
Anonimen
Na čekingu je definitivno prepozno, takrat je že vse rezervirano. Jaz sem tudi sama kontaktirala letalsko družbo, s katero smo leteli, in odgovorili so mi, da se preko njih ne da in da to ureja agencija. Na čekingu ti dajo le, če kaj ostane. Glede na to, da so taki prostori na letalu samo štirje ali kak več (odvisno od letala), je to nekoliko rizično.
Ko smo v Hululeju na čekingu urejali polet za nazaj, sem uslužbenki povedala, da nas čakajo tej sedeži in rezervacija zibke, in povedala je, da ji to res že vnaprej piše v računalniku. Tudi če bi prišli zadnji na vrsto, bi nas rezervirano čakalo.

Verjamem pa, da se marsikateri agenciji tega ne da delat. To, kje bo kak otrok, res ni njen problem...


(odgovor članu AlenkaE)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
16.12.2005 8:05:03   
ZARA
O Selena, super....se mi je zdel, da te ni...
Pa saj cena niti ni tako važna, če ste se imel krasno, ne?

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
16.12.2005 8:14:54   
Anonimen
Ja, sem videla, da me nihče ni pogrešal. user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
16.12.2005 8:37:45   
viv_
Sličice so pa super... ravno za tele dolgočasne mrzle dni...

Selena, kolk časa ste bili dol?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
16.12.2005 8:48:28   
Anonimen
Viv, dva tedna.
Saj nisem pozabila, da ti moram pisat na privat, ampak včeraj zvečer sem tako sladko spala... user posted image  

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: dojenčki v letalu - poročilo
16.12.2005 9:25:00   
viv_
O Selena...  jest grem pa dones zvečer spat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Z avtodomom po Sardiniji
photo
Piombino je pristanišče na zahodni obali naših gurmanskih sosedov. Na s soncem obsijanem parkirišču smo nestrpno pričako...
Najboljši slovenski ranči za družine
Preverite seznam najboljših slovenskih rančev za družino po regijah, ki smo si izposodili na spletni strani Kamzmulcem.s...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?