|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NEDOJENJE
17.12.2005 11:40:36   
ZARA
A bi ve obsojale mamico, ki se je odločila, da ne bo dojila ?? Jst imam prijateljico, ki drugega otroka noče dojit in je ne obsojam...ne vem,  se je pač tako odločila iz verjetno njej tehtnih razlogov...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 11:49:09   
April
Če je dosti poučena o dojenju in se je zavestno odločila da ne bo dojila, ima najbrž tehten razlog za to.
Se mi pa zdi čudna takšna odločitev, glede na to kaj vse je v prid dojenju. Obsojala pa ne bi.
Jaz dojim sina že osem mesecev in si ne znam predstavljati drugače. Lahko rečem, da se je tudi sine odločil za dojenje, ker še stekleničke s čajem ni hotel sprejeti. Zdaj pa že počasi popije tudi malo vode iz skodelice.

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 11:54:34   
Anonimen
Načeloma ne, če bi vedla, da je imela recimo pri prvem otroku velike probleme z dojenjem. Če se pa tko odloči ne da bi poskusila...no, ne bi jo obsojala..vsak ima svoje mnenje...sicer pa tudi jaz nisem bila dojena, pa mi nič ne manjka user posted image

(odgovor članu April)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 11:58:57   
Špacka
 
Ne tega ne obsojam, ker se mi zdi to odločitev vsake posameznice, čeprav je bilo zame nedojenje največji neuspeh, no , vsaj takrat so mi šle takšne misli po glavi. Moja prijateljica nima otrok, vendar že sedaj ve, da ne bo dojila, jaz se vedno hecam, da se lahko še vse spremeni, ampak ona je trdno prepričana in kdo sem jaz, da bi jo obsojala?user posted image



(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 12:29:20   
Katrin
To je odločitev vsakega posameznika!

Meni osebno dojenje pomeni veliko več, kot le prehrana otroka - s tem se vzpostavi posebna vez med materjo in otrokom.

Vsak se lahko odloči po svoji vesti in presoji, mi pa nimamo pravice obsojanja!

lp user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 12:44:51   
NinaŠ
Nikakor je ne bi obsojala, to je odločitev vsakega posameznika.

Anžeta sem dojila (14 m), Tino dojim in moram priznati, da me večkrat prešine misel da bi prenehala in začela z umetnim. Samo sem pa trmasta..... in verjetno  bo Tina tud že povornk hodila, ko jo bom odstavila (če ne pride vmes kaj nepredvidenega).

LP

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 13:01:55   
CatJa
Kdo sem jaz, da jo bom obsojala, to je pa res čist njena stvar. So pa včasih zanimivi razlogi, zakaj se katera tako odloči. Poznam primer, ko se je (zelo mlada) mamica odločila, da ne bo dojila zato, da bo ohranila lepe prsi user posted image  Me prav zanima, kakšne bo imela čez deset, petnajst let .......

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   [Brisano sporočilo]
17.12.2005 13:09:26   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu NinaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 14:08:10   
Marogica
Če vprašaš za moje osebno mnenje, bi jaz obsojala vsako mamo, ki ne bi dojila zaradi estetskega razloga.To zame ni razlog, zakaj naj neka mamica ne doji. Če se obsoja mame, ki v nosečnosti kadijo, je to zame podoben razlog. Gre za čisti egoizem mame(pri kadilkah je še odvisnost zraven).
Drugi razlogi, kot so problemi pri dojenju, zdravstveni problemi, dvojčki...) me ne bi motili.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 18:44:37   
ZARA
Hvala za mnenja...No, na MONU sem prebrala, da mame ki nočejo dojit nimajo pravega materinskega čuta??!! In to mi je totalno za lase prvlečena fora...
Se mi zdi, da je to stvar in osebna odločitev vsake ženske, saj smo (po zadnjih informacijah) še vedno lastniki svojih teles, ne??

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 20:35:55   
Anonimen
Ah dej nehi, Zara no user posted image
A pol sem jaz mal čudna, ker ne uživam v dojenju, tko kot nekatere pravijo da uživajo user posted image
Kr neki, bi jaz rekla user posted image

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 20:38:28   
ZARA
Ja tinka74, sej pravim, da mi je to totalno mimo...a pol ga jst tud nimam k nisem mogla, al kaj ??

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 20:44:55   
Anonimen
Če se za nedojenje odloči iz estetskih razlogov user posted image  je meni čisto mimo. Obsojati? Nimam pravice, se mi zdi pa totalno butasto. Osnovna naloga dojk je dojenje, šele potem vse drugo. Če pa je posredi kaj drugega, je pa druga zgodba.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 20:47:58   
Anonimen
Ja, Zara, ti s svojim otrokom nisi ustvarila tiste posebne vezi. user posted image user posted image
Larifari.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: NEDOJENJE
17.12.2005 20:50:40   
Anonimen
Zakaj se je pa prijateljica odločila, da ne bo dojila? A tega ne veš? Jaz bi definitvno hotela vedeti zakaj. Sem firbčna in zoprna.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: NEDOJENJE
18.12.2005 12:17:43   
ZARA
Sem jo vprašala, ja...pa ne bi zdej o tem, ker me samo zanima kolk smo tolerantni do takih mamic in kako ve gledate na to...

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: NEDOJENJE
18.12.2005 13:13:09   
Anonimen
Aja, potem pa nič.

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: NEDOJENJE
18.12.2005 15:23:12   
ZARA
user posted image  maaaaaa Spliš, ti me pa nasmeješ

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: NEDOJENJE
18.12.2005 21:41:11   
špelin@
Samo zaradi odločitve, da ne bo dojila, zagotovo ne bi nikogar obsojala. Pa ne glede na to, na čem odločitev bazira - tudi, če je (kot razbiram iz drugih postov) npr. iz estetskih razlogov. Njena stvar.

Si pa jemljem pravico, da obsojam ljudi, ki menijo, da mamice, ki - zaradi česar pač že - ne dojijo, niso mame z dušo in srcem. Takšna sem.

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: NEDOJENJE
19.12.2005 9:13:03   
Anonimen
Ja no.potem,nas je pa zelo veliko mama brez materinskega čuta!!
Moram vprašat moje dva strejša otroka,če sta kej občutila,moje materinstvo?!
Namreč,jih nisem uspela dojit več kot mesec,dva.
Samo tamlajša je imela pRavo mamico.Samo ona ni galofak otrok.
ČE NE GRE,NE GRE!!!!!!
Nobenega obsojanja!

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: NEDOJENJE
19.12.2005 9:15:24   
Anonimen
niti pod razno! to je njena volja in njena odločitev. tamau bo isto zrastu!

(odgovor članu ZARA)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?