|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 9:29:44   
2ursae
Punce, jaz sem tko user posted image , me skrbi za mojega 3mesečnika. Namreč, povsod berem, da je za dojenčka najbolj zanimiv mamin obraz in da ga z veseljem gleda in raziskuje.
Pri nas pa ni točno tako. Se kar pogosto zgodi, da sinka ogovarjam, mu delam face in spuščam razne zvoke, on pa kar strmi nekam mimo v ne vem kaj in ni šans, da bi me pogleda. Ne vem, to se dogaja kar preveč pogosto za moj okus. Sicer glede njegovega razvoja nimam pripomb, se smejčka, spušča glaske, skratka vse ok, samo tole mi pa ni najbolj všeč.
Recimo danes zjutraj, ko se je zbudil, sem ga ful ogovarjala v posteljici, pa se je nasmehnil in začel migat z rokicami in nogicami, pogledal me pa ni. Ko sem se pa nastavila v njegovo linijo pogleda, je pa obrnil glavico stran user posted image .
A je možno, da pač ni pri volji in amen?

A katera ve, a je to lahko problem? Kako je (bilo) pri vas? A je kasneje kaj bolje?

Bi res prosila za kakšen odgovor, ker sem zaradi tega danes kar mal depresivna user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 9:32:09   
Anonimen
user posted image Mojega melega do nekje 5,5 mesca nič ni zanimalo, ležal je na kavču ali postelji in to je to!user posted image
Zdaj pa se moraš pazit če nočeš met prask po telesu tak je aktivni!user posted image user posted image

Nič ne skrbi vse bo prišlo!user posted image user posted image

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 9:45:07   
Anonimen
Zdaj se ne spomnim več točno kateri, ampak vem da je bil v naši družini en dojenček, ki smo ga prav hecali in se smejali, ker je skozi to počel. Samo da si se mu nastavil pred obraz, se je že obrnil stran, pa zraven bil dobre volje, ne da bi bilo kaj narobe. Prav hecali smo ga, zanalašč, pa je skozi to počel.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 9:52:41   
Marogica
Kolikor se spomnim, se moja dva tudi nista pri 3 mesecih ravno zanimala za moj obraz, oz. dodvisno je bilo, na kakšni razdalji sem bila. Vsi dojenčki so zelo kratkovidni, tako, da če si predaleč od njega, te pač ne opazi. Probaj biti nekje na razdalji okrog 30 cm, pa potem opazuj, kako bo reagiral in če se bo fiksiral na tvoj obraz.
SEm pa brala tudi to, da je pri teh mesecih, pa tam nekje do 5 meseca, čisto vseeno, ali mu nastaviš svoj obraz, ali pa bi obraz narisala na list papirja.
Tako, da se ne sekiraj, tvoj otroček je čisto Ok. Možno je tudi, da ga je v trenutku, ko si bila z obrazom blizu, zmotilo kaj drugega in je pozornost usmeril v ta predmet.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 11:36:49   
Tiamo
Moja se je zdajle začela intenzivno zanimati, pri 4,4 mesecih. Se kar raznežim k me tako nežno prime za brado ali za lica. Kdaj me tudi orgn uščipne. Ne skrbi vse pride ob svojem času...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 14:00:35   
Lana_s
Ne sekiraj se, je še malo prehitro. Zdaj so mu bolj kakšni zvoki in barve zanimive kot tvoj obraz. Malo še počakaj pa ne boš smela blizu z obrazom - boš takoj vsa popraskana in brez lasuser posted image

_____________________________

Najina lumpka; Tina 7.6.2005, Luka 3.12.2006

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 14:44:06   
Jessy
Tudi pri nas se je začela zanimat za obraze pred kratkim, nekje pri 4,5 mesecih. Nič bat! Bo tud to prišlo na vrsto!!1

(odgovor članu Lana_s)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 15:30:33   
2ursae
Punčke, ful sem vam hvaležna za tole user posted image user posted image user posted image , sem zdaj čisto potolažena user posted image .

Kaj bi brez našega RR user posted image

pozdravček in en velik user posted image  vsem.

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 19:50:00   
tincci
Naša je pri 6. tednih začela opazovat obraze. Ne zdrži dolgo, ampak mene kar gleda. Danes sem ji kazala jezik in je gledala direkt vanj. Tko da ne bi ravno rekla, da bi bilo enako, če bi ji na list papirja narisala moj obraz, no. user posted image

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: zanimanje za mamin obraz
21.12.2005 20:17:04   
lelaval
Je že tako, da smo jim - otročkom user posted image  v prvih mesecih - sploh, če dojimo, pomembne za prehranjevanje. Pa jih zraven še crkljamo, to pa je tudi nekaj.user posted image

(odgovor članu tincci)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?