|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   NAREDIMO NEKAJ DOBREGA
30.12.2005 12:07:56   
malaluna

Vem da tole ni tema, ki bi pasala na tale forum, pa vseeno. Preberite in mogoče se bo našel nekdo, ki bo pomagal. Jaz sem samo izrazila svoje misli, mogoče bo zaradi tega kakšnemu kužku, tudi z vašo pomočjo lažje.

December je čas, ko se ljudje med seboj obdarujemo. Kupujemo si razna darila od malenkosti pa do velikih dragocenosti. Vsak po svojih zmožnostih in prepričanjih.
Jaz sem letos obdarila le domače in najbljižje otroke, pa še njim sem privoščila samo malenkosti, res malenkosti. Verjamem, da je pomembna pozronost in ne vrednost darila. Ker finačno ne stojim najboljše, sem razmišljala kaj naj naredim dobrega letos. Lansko leto sem po nekem smešnem naključju v zavetišče za živali peljala 15kg vrečo hrane. Odločila sem se da letos naredim isto. Poleg vreče bom pristavila še kakšno staro deko, ki bo v teh zasneženih dneh prišla prav kužkom, ki jih verjetno zebe. Težko bom odštela 12.000,00 sit pa vendar bom. Ker verjamem da je kužkom veliko težje, ko jim zakruli po želodcih.
Ker sem prepričana, da premorete nekaj sočutja do teh zapuščenih živali, ki so verjetno morale preživeti marsikatero muko, vas pozivam, da tudi vi naredite nekaj podobnega. Ni potrebno da darujete ogromno vsoto denarja, veliko šteje že namen, da želite pomagati. Tudi konzerva pasje hrane, vreča briketov, stara deka, ki bo živali grela..... bo dovolj. Živali ne poznajo materialne vrednosti stvari, poznajo pa dobro srce in dober namen. Pokažite jim svojega tudi vi.
Če želite odpeljati na njihov naslov hrano, deke ali kaj podobnega:
Zavetišče za zapuščene živali
Gmajnice 30
1000 Ljubljana
Telefon: +386 (0)1 256 02 79
Če imate pa kakšen tolar viška in bi raje nakazali denar na račun, pa še številka njihovega tekočega računa:
Vplačilni račun zavetišča Gmajnice: 01261-0100000114
Sklic na številko: 153-09000
Toliko o vsemu temu. Sami presodite, kaj lahko storite za zapuščene živali. Upam, da jim boste pomagali.
LP,


_____________________________

Imejte se radi!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: NAREDIMO NEKAJ DOBREGA
30.12.2005 12:16:37   
Katjusa
Lepo da zelis pomagat! Sam jst sem mnenja da zivali tam kljub vsemu prevec trpijo v tistih kletkah! Pomoje bi blo bolje da se ljudi malo bolj poduci o zivalih in da ce si jo ze nabavijo da je po dveh mesecih ne zavrzejo! sami smo pred dvema letoma vzeli enega psa iz zavetisca sicer je bil ze star 2 leti tko da ga je tezko kej ucit vendar nam z vso svojo razigranostjo in nsmeskom na gobcku vraca vso tisto ljubezen ki mu jo dajemo! Tko da ce kdo more je bolje da kaksno zivalco posvoji da ne bo trpela v tisti utesnjeni kletki! Pa nej bo to katerokoli zavetisce!

LP Pa cim manj lacnih ust in gobckov v letu 2006!

Katja

(odgovor članu malaluna)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: NAREDIMO NEKAJ DOBREGA
30.12.2005 12:46:15   
Iren@
Enkratno, lepa poteza!
Sem članica dveh društev za zaščito živali, v enem aktivno sodelujem, drugemu; mariborskemu pomagam materialno.
Ljubljansko zavetišče uspešno deluje, za živali se resnično trudijo. Pohvalno je, da imajo akcijo brezplačne sterilizacije brezdomih muck organizirano čez celo leto.
Živali po enem mesecu (zakon to sicer dovoljuje) ne uspavajo, ampak pri njih ostanejo dokler ne najdejo lastnika.
Mariborsko ima za starejše živalce organizirano posvojitev na daljavo. Za živali lepo skrbijo v zavetišču na Horjulu, trudijo se tudi v koprskem zavetišču.

Zavetišča in njihovi oskrbovanci vedno potrebujejo hrano, vrvice in ovratnice, finančna sredstva,
predvsem pa čimveč novih lastnikov, ki bodo zavrženim živalim nudili skrben in topel dom.

Zelo me veseli, da vam skrbi za živali ni tuja.

V prihajajočem letu vama želim veliko prijetnih trenutkov z vašimi ljubljenčki.

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: NAREDIMO NEKAJ DOBREGA
30.12.2005 17:44:37   
Anonimen
Zelo dobra ideja. Hvala! Jo bom kar uresničila, takoj po praznikih. Pred 10 leti sem imela navado vsak vikend iti na obisk k tem ubogim živalcam v mariborski azil, pa mi je postajalo vedno huje. Tiste njihove proseče očke in mili pogledi, nisem več zmogla. Vse bi odpeljala takoj domov, če bi lahko. Pa sem doma že imela tri svoje.
Veliko let je že minilo, odkar sem bila nazadnje tam. In koliko jaz mislim nanje. Zato sem se odločila, da jim bom nakupila hrano in jim jo dostavila tja.

Hvala še enkrat za idejo. Kako le se sama nisem spomnila?

(odgovor članu Iren@)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: NAREDIMO NEKAJ DOBREGA
30.12.2005 18:06:19   
artista7
draga katjuša in vsi ki mislijo tako kakor ona. Na Gmajncah živali niso cel dan zaprte v kletkah, druga stvar je, da lahko greš tja, in pelješ psa na sprehod in tudi s tem narediš veliko dobrega, če ga že ne moreš posvojiti. To sva naredila s fantom in nama je bilo zelo všeč in sva se zato dobro počutila. Vsi psi so socializirani in niso nasilni. Je pa res, da je treba ljudi poučiti, da pes ni igrača, ker je veliko psov tam lastniških, ki so se jih lastniki seveda naveličali. Drago dekle, res lepa poteza!

(odgovor članu Katjusa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: NAREDIMO NEKAJ DOBREGA
7.1.2006 3:59:40   
Anonimen
Vsa cast za ta predlog in idejo... user posted image user posted image user posted image
Moja Gospa Pes je iz zavetisca. Vzela sem jo sicer ze takrat, ko so pse vzeli Mileni Mocivnik in jih zacasno nastanili tam dol na zapusceni farmi pri Cerknici, bila pa sem tudi v zavetiscu na Gmajnicah. Glede na to, da financno res ne stojijo najbolje, lahko potrdim, da se zelo trudijo in da jim gre maksimalno dobro, kolikor jim v teh razmerah lahko gre. Vsa cast tudi za to, da ne upostevajo zakona, ki dovoljuje usmrtitev zivali. Jaz sem absolutno proti temu, da se usmrti zival, ki je zdrava in ki je ze brez tega veliko hudega pretrpela. Sem tak clovek, da bom prej naredila nekaj za zival kakor pa za cloveka, pa ce me zato kdo obsoja ali pa ne. Jaz Gmajnicam anonimno vsak mesec nekaj malega posljem, financno ali materialno, kakor mi kateri mesec znese. In bom to pocela se naprej. Ce bi imela pa moznosti, bi pa tako ali tako imela doma zivalski vrt.

(odgovor članu artista7)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?