|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   begonije
17.1.2006 15:59:50   
k1
kdaj se sadijo? v večjih količinah? ma katera prakso z njimi?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: begonije
17.1.2006 16:23:22   
san
Od februarja dalje, prej ko jih nakališ, prej bodo spomladi cvetele in bujnejše bodo rastline.
Posadiš jih plitvo, tako da vdolbeni del gomolja gleda iz zemlje in občasno rosiš, a ne po gomolju, na začetku lahko posodo pokriješ s prozorno folijo, da preprečiš izsuševanje.
Od februarja pa do maja gomolje posadiš v posode, zabojčke ali korita, ki jih postaviš na svetlo mesto (npr. na okensko polico), kjer jetoplo - temperatura okoli 18–20 °C. Iz nekaterih gomoljev hitro poženejo prvi poganjki, nekateri pa potrebujejo več časa. Lahko pa jih imaš tudi v kleti, vendar ni dobro, da je manj kot 15 °C in traja dlje časa, da poženejo poganjki. Ko poženejo prvi listi, začneš pogosteje zalivati. Če jih boš posadila v zabojčke, jih presadi, ko poganjki dosežejo dolžino 8–10 cm. Če jih boš posadila v posode, pa jih le pokrij z zemljo ali kompostom.
Ko spomladi mine nevarnost pozebe, lahko postaviš posode na prosto.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: begonije
18.1.2006 8:28:06   
san
aja, pa ni potrbno, da jih sadiš v večjih količinah, lahko tudi samo en gomolj. pa lahko jih tudi šele aprila ali maja sadiš, samo bodo kasneje ven prišle, konec julija ali avgusta. zunaj pa jih imaš še pozno jeseni, do prve zmrzali.
lp s

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: begonije
19.2.2006 9:07:30   
india
Moje begonije,ki sem jih dala na zemljo ta teden že pridno kažejo znake prebujanja.
Povejte mi, a jih pokrivate na začetku s folijo ali steklom?  Jaz jih do letos še nisem,pa mi mama pravi, da so baje lepše in močnejše, če se jih prekrije.user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: begonije
19.2.2006 11:05:54   
k1
joooj, v zemljo ste jih že dale? jaz pa sem jih pri bakkerju naročla za konec marca. jih bom poklicala, naj mi prej pošljejo.

dala pa jih bom v korita, da jih bom potem kje maja menjala v gredici, ko bodo spomladanske odcvetele.




(odgovor članu india)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: begonije
19.2.2006 11:48:39   
india
Saj ne bo pozno, če jih daš marca v zemljo, le manj bogate bodo in manj časa bodo cvetele.
Jaz sem jih tudi lani dala v zemljo konec marca, pa so mi cvetele do konec septembra.

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: begonije
17.3.2006 9:40:30   
k1
no, pa so prišle - danes. sem jih dala  takoj v korito. kako dolgo rabijo da prikukajo ven? madonca sem radovedna....

lp

(odgovor članu k1)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: begonije
17.3.2006 12:44:19   
Anonimen
Jaz pa tega nisem še nikoli počela.
Kaj je treba narediti? A kali se te gomolje?
Nisem prav dobro razumela opisa. Se jih kali kot krompir ali kako? Jih samo položiš na zemljo, da se nakalijo, potem pa zasuješ?

Malo bolj natančno, prosim. user posted image

(odgovor članu k1)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: begonije
18.3.2006 18:34:33   
india
Pri begonijah je potreben zelo različen čas, da poženejo.
Enbostavno jih daš na zemljo, z vbočeno stranjo navzgor, ter zalivaš okoli gomolja, nikoli po gomolju. Meni so potrebovale letos 10-14 dni, da so pognale, nekatere so že rastlice, visoke 10 cm, nekatere še sploh niso pognale, nekatere so še zelo mičkene.
Ko so visoke nekje 2-3 cm jih narahlo zagrebeš in potem zmerno zalivaš. Jaz korita obračam, da so rastline čimbolj pokončne, ker se drugače obračajo proti svetlobi.Pazit je treba, da se zemlja ne izsuši.
Lanske gomolje sem prezimila v temi, v žagovini, no in od 10 tih gomoljev so mi pognali 4.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: begonije
18.3.2006 19:56:35   
Anonimen
Hvala za opis in tudi slike, zdaj je že malo bolj jasno. Čeprav nimam pojma, kam jih bom dala. Ker bi jih rada imela v glinenih koritih teh pa na okno ne dam.
Hja, bomo poiskali prostor v naslednjih dnevih.
Kdo bi si mislil, da je tako zakomplicirano. user posted image  jaz sem jih kar v zemljo nameravala dati in ven, heheh.

(odgovor članu india)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Otroški dodatek v letu 2024: izplačila in ...
Otroški dodatek je dopolnilni prejemek za preživljanje, vzgojo in izobraževanje otroka. Pravico do dodatka imajo družine...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?