|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Bepanthen za bradavice
25.1.2006 12:44:40   
tinkatonka
Živjo mamice! Prosila bi za vaš nasvet.

Na vseh seznamih potrebnih stvari, ki jih potrebuje novopečena mamica je tudi Bepanthen mazilo, ki se uporablja tako za novorojenčkovo vneto ritko kot za doječe bradavice.

Zanima me ali moram bradavico, ki sem jo po dojenju namazala z Bepanthenom pred naslednjim dojenjem umiti, ali ne? Ali je za otroka škodljivo oz. ali zavrne bradavico, če je namazana s to kremo. In če ja, ali obstaja kakšno mazilo za bradavice, ki ga pred dojenjem ni potrebno spirati iz dojke???

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 12:48:07   
soncek&luna
meni so sestre v porodnisnici rekla da je bepanthen priporocljivo obrisati z bradavice pred dojenjem, ni pa nic narobe, ce slucajno kdaj tega ne naredis...
vem, da ima avent eno kremo, ki pa je ni treba odstranit pred dojenjem, samo ne vem kako se imenuje...
jaz sem sicer dojila samo teden dni in sem se mazala z bepanthenom, ki je zeloooo pomagal

_____________________________

Mami, pika moja!

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 12:51:10   
kofetek2010
Lanolin - Multi Mam je tud krema za bradavice in je ni potrebno odstranit user posted image

(odgovor članu soncek&luna)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 13:00:49   
makica
Bepanthen mazilo zelo dobro pomaga, ko se na bradavicah pojavijo razjedice in so bradavice tudi boleče. S to kremo jih lahko zelo hitro pozdraviš. Je pa priporočljivo, da si jih pre dojenjem umiješ oz. obrišeš kremo dol.

Od Aventa obstaja za bradavice soothing nipple cream, ki pa jo jaz uporabljam za preventivo. Ko so bradavice že boleče mi je boljša bepanthen. Aventovo kremo ni potrebno odstranjevati, tako kot tudi ne Lanolin Multi Mam. Mi pa slednja ni všeč, ker je pretrda in se zelo težko razmaže. Je pa cenovno polovico cenejša od Aventove. (cca 1600 SIT v lekarni za Lanolin Multi Mam in 3000 SIT za Aventovo)

LP


(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 13:39:44   
tehnofil
Pri nas bradavice nismo umivali zaradi Bepantena. Smo pa takrat uporabljali tudi nastavek, da se je bradavica hitreje opomogla.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 13:43:55   
cmokec
Meni Bepanten mazilo ni pomagalo, Lanolin Multi mam pa zelo. Obrisati pa pred dojenjem ni potrebe nobeno od teh dveh maziv.

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu tehnofil)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 13:54:10   
tinkamiška
meni so pa rekli v porodnišnici in v lekarni, da je Bepanten treba spirat in sem zato bolj uporabljala lanilin od multi-mam.

lp,
tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu cmokec)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 14:05:32   
rainbow
Lanolin krema je mene rešila, nujno priporočam!

_____________________________

lp, rainbow

Life's what's important. Walking, houses, family. Birth and pain and joy. Katharine Hephburn

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 15:46:48   
petraz
Raje uporabi Lanolin - Multi Mam, ni je potrebno sprati iz bradavice.user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 19:29:15   
Anonimen
Lanolin od Multi Mom je bolj za preventivo pred poškodbami bradavic. V lekarni stane okoli 1400 mala dozica (30ml). Ni je treba izpirat.

Če pa so bradavice že poškodovane in boleče pa je zelo dobra Bepanthen. In sicer jz sem jo mazala zeeelo na debelo, ker sem imela na pol preklano bradavico. Bolečine in rane pozdravi v cca 3 dneh. Ker sem jo mazala zelo na debelo sem jo valda vsakič pred dojenjem z robčkom odstranila. Izpirala bradavic pa nisem.

Torej, če se boš z bepanthenom mazala običajno, ne tako na debelo, si pred dojenjem bradavico malo obriši, magari samo z roko (čisto). Ni se ti treba prav posebej it umivat bradavice.

Srečno

(odgovor članu petraz)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Bepanthen za bradavice
25.1.2006 22:42:04   
arielca
Bepanthen se je tudi pri meni obnesel user posted image user posted image user posted image . Tistega z roza črto zagotovo ni potrebno niti odstranit niti spirat.

_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Bepanthen za bradavice
26.1.2006 8:51:40   
lelaval
Lanolin Multi mam ti priporočam. Meni osebno je boljša od Bepanthena, pa še umit je ne rabiš. Res, da je dražja, a boljša. Če je vse ne porabiš, pa je potem super za lička dojenčka.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Bepanthen za bradavice
26.1.2006 13:48:55   
ivana25
Ojla!

Kot preventivo uporabljam kremo na bazi lanolina. V DM imajo eno zelo dobro (znamka Baby love, krema za bradavice MAMA, 30ml), stane pa okrog 400 sit.

Če pa sem imela razpokane, pa sem uporabljala Bepanten, ker se mi je hitreje zacelilo. V lekrani so mi povedali, da se do naslednjega dojenja večina kreme vpije v kožo in je ni potrebno izpirati- lahko le obrišeš viške kreme, če so kakšni.

Pozdravčem vsem!
Ivana


(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Koliko časa po HSG ste zanosile
Nefretiti



1 mesec (48%)

2 meseca (12%)

6 mesecev (12%)

12 mesecev (7%)

več kot 12 (20%)


Število vseh glasov: 163

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!