|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 11:13:10   
2ursae
moj mladiček je še čist mali (4,5 mesece) in mu je valjda čist vseen, kakšno pravljico mu berem. Je bila pa zadnjič na obisku pri nas prijateljica, ki ima sinčka, starega 2,5 let. No, in mu je začela brat Rdečo kapico iz naše knjigice pravljic. Vse lepo in prav, mamica je dala Rdeči kapici košarico za babico, mala gre v gozd, zagleda cvetlice, zaide s poti, sreča volka, se pogovorita, kje stanuje babica, pol pa si prijateljica začne izmišljevat ... gre volk na obisk k bobru (sem začela mal pisano gledat), pol pa k babici, kjer spijeta čajček in babica se skrije v omaro, pa pride Rdeča kapica, povpraša volka zakaj ima tako velika ušesa, oči, usta, pol pa pride babica iz omare in vsi veselo zaplešejo user posted image .

Kako ve to počnete? Prizanesete otroku krute detajle (tukaj namreč volka na koncu ubijejo) al greste po originalu ne glede na vsebino?

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"

Neposredna povezava do sporočila: 1
   [Brisano sporočilo]
1.2.2006 11:22:33   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 11:33:59   
Anonimen
user posted image user posted image Mi imao tudi na programu Dečo kapco.
Jaz sem jo priredila po svoje,pa skrajšalauser posted image Babica je bolna,kapica nese
čaja in piškote.Babica stanuje daleč na jasi sredi gozda,Kapica nbira rožice
in iz grmovja skoči volk in vpraša kaj počne,Kapica pove,da gre k babici,
ker je bolna.Volk pohiti po bližnici do babične koče.
Kapica pride do koče in vstopi.Joj babica kako velike oči imaš!Zato da te bolje vidim!Joj babica kako velika ušesa imaš?!Zato da te bolje slišim!
Joj babice kako velika usta imaš!!Zato da te lahko popapam!!
Ham in jo popapa.V trebuhu volka Kapica sreča babico in začneta kričat.
Ta del mu je najbolj všečuser posted image Pa še naslednji,ga moram kar naprej
ponavljat:Mimo pride lovec,vidi volka s polni trebuhom ko se
sklanja nad vodnjak,pa mu reče.Takoj izpljuni babico in Kapico!!!!
Drugače????!!!!!Volk se ustraši in pfejjjjj ,pfejjj izpljune babico in Kapico.
Medtem ko se vsi trije veselo objemajo volk pobegne v gozd in nikoli več ga ni bilo nazaj.
Vsak večer jo moramo pripovedovat,zadnjič mu je mamica jo povedala,pa s je zraven vštulila še njegova tetauser posted image Mamica je dodala še vprašanje:babica
zakaj si tako kosmata...odgovor je bil:zato ker se je apart za britje pokvaril.user posted image

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 11:40:30   
Anonimen
Ja, tale Rdeča kapica je malo kruta.user posted image  Posebno za nas, ki ravno ne plešemo, če kakšna žival umre, pa če jo še mi ubijemo zraven.user posted image  O.K., če žival požre človeka, je pač bila lačna.user posted image
Ma ne vem, jaz kar preberem, pa se malo nasmehnem zraven, da vse skupaj ne izpade preveč resno. Sicer sva pa itak zaenkrat samo enkrat prišla do konca. Ker imamo namreč Rdečo Kapico v eni debeli knjigi pravljic, debele knjige pa Tiborju niso všeč.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 11:46:18   
muki1
Jaz ji Rdečo Kapico pripovedujem, tak kot je do konca, kjer volka spodijo stran user posted image .

< Sporočilo je popravil muki1 -- 1.2.2006 12:01:04 >


_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 11:59:38   
2ursae
Splišni, saj v tej prijateljičini verziji volka niso ubili, ampak je tudi on veselo plesal z babico in Rdečo kapico. Saj veš: "One big happy family" user posted image

_____________________________

moj 3-letni otrok na morju, navdušeno in razneženo opazuje mravlje: "iii, mravljica! Nosi drugo speštano mravljico!"


(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 12:03:51   
Anonimen
no v naši verziji rdeče kapice pa volka ne ubijejo na konc ampak si s krpami da zašiti trebuh in zbeži v gozd

(odgovor članu 2ursae)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 14:11:21   
Anonimen
Sam pripomba...... sposodite si enkrat knjigo PSIHOANALIZA PRAVLJIC (žal ne vem avtorja).... tam noter ful fajn piše zakaj otroci tako radi poslušajo grozne pravljice (Rdeča kapica, Janko in Metka, Volk in sedem kozličkov).

Pravi avtor da otroci nasilje v pravljicah čisto drugače dojemajo kot mi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 14:24:14   
Anonimen
Jaz mu jo preberem tako kot piše. Tudi Martina Krpana, kjer Brdavsu glavo odseka. Pa kaj naj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 15:01:43   
bskrle
Pravljice beremo kot so v knjigi, včasih izpustim kakšno besedo, če si mi ne da brati: včasih pa pripovedujeva izmišljene pravljice.
Naša se ne boji, loči, kaj je res in kaj pravljica.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kako pripovedujete pravljice
1.2.2006 17:35:33   
lelaval
Ko sta bila mlajša, sva tudi midva *prikrojila* konec pravljice. Tako Rdečo kapico kot Volk in 7 kozličkov - ta je bila na kaseti za radio še meni prav grozna.

(odgovor članu 2ursae)
Neposredna povezava do sporočila: 11
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Pravice iz naslova krajšega delovnega časa
photo
Eden od staršev, ki neguje in varuje otroka do tretjega leta starosti, ima pravico delati krajši delovni čas, ki pa mora...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?